Łódzkie realizuje receptę na poprawę stanu zdrowia mieszkańców województwa

Poprawa stanu zdrowia mieszkańców – oto nadrzędny cel Strategii Polityki Zdrowotnej dla Województwa Łódzkiego na lata 2021-2027. Strategia jest uchwalonym przez Zarząd Województwa Łódzkiego dokumentem, który określa sposób, w jaki sektor ochrony zdrowia w naszym regionie będzie rozwijał się w ciągu najbliższych lat.

Odczuwasz pocovidowe zmęczenie? Jest na to rada!

Osoby, które chorowały na COVID-19 twierdzą, że jednym z najczęstszych skutków ubocznych przebytej infekcji jest uczucie ciągłego zmęczenia i mniejsza wydolność organizmu. Eksperci pracują już nad preparatami, które mogą wspomóc ozdrowieńców w odzyskaniu formy.

Od 30 lat leczą nasze oczy

Wzrok. Za jego sprawą dociera do nas najwięcej informacji z otoczenia. Według znawców tematu jest to najważniejszy z naszych zmysłów. Dlatego, by móc jak najdłużej czerpać pełnię radości z otaczającego świata, trzeba dbać o oczy. Podstawą jest profilaktyka i regularne wizyty kontrolne. Gdy czujemy, że z naszym wzrokiem dzieje się coś niepokojącego, warto udać się…

Asystent, towarzysz, opiekun

Aneta Clinic Dental Art to nowoczesna, innowacyjna klinika stomatologiczna, która z myślą o komforcie Pacjentów stale udoskonala swoje usługi. Od niedawna nad przebiegiem procesu leczenia czuwa tu Opiekun Pacjenta. O jego roli i znaczeniu rozmawiamy z DOROTĄ LASKIEWICZ, pielęgniarką dyplomowaną, higienistką stomatologiczną, która pełni tę zupełnie nową w praktyce stomatologicznej w Polsce funkcję.

Maluch idzie do dentysty

O tym, kiedy pierwszy raz zabrać dziecko do dentysty, codziennej pielęgnacji zębów, leczeniu w gabinecie i budowaniu przyjaznych relacji, rozmawiamy z lekarzem dentystą MICHAŁEM TRZOSEM z Aneta Clinic Dental Art, kliniki stomatologii estetycznej i implantologii mieszczącej się w Łodzi przy al. Kościuszki 106/116.

Piękna w każdym aspekcie

Dbając o swoje ciało, nie możemy zapominać o okolicach intymnych, bo spełniona i pewna siebie kobieta, to nie tylko piękny wygląd, zadbana skóra, to także satysfakcja z życia seksualnego, co przekłada się na poprawę życia codziennego i wzrost poczucia własnej wartości. Rozmawiamy z dr. n. med. Karoliną Garnysz, ginekologiem, specjalistą w zakresie ginekologii estetycznej z…

Mamy rozwiązanie na problemy z nietrzymaniem moczu

Współczesna medycyna oferuje wiele skutecznych i także małoinwazyjnych możliwości leczenia nietrzymania moczu. Pamiętajmy, że bagatelizowanie tego problemu może znacznie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie i doprowadzić do zaburzeń życia emocjonalnego oraz zawodowego – podkreśla dr n. med. Kamil Burzyński, urolog Centrum Leczenia Nietrzymania Moczu i Rewitalizacji Okolic Intymnych w Klinice Medical Magnus.

W jedności siła – mistrzowska drużyna w centrum Łodzi

O współpracy zespołów ortopedów i fizjoterapeutów, właściwej diagnostyce i rehabilitacji rozmawiamy z Markiem Krochmalskim, ortopedą, właścicielem Medical Magnus Clinic oraz Markiem Kiljańskim, specjalistą fizjoterapii, szefem zespołu fizjoterapeutów w Medical Magnus Clinic.

Uważnie słucham, co pacjent ma do powiedzenia

Trzeba wsłuchiwać się w problemy pacjentów, oni powierzają nam swoje zdrowie, a czasami i życie. Pacjent powinien wiedzieć, że nie jest kolejnym odhaczanym numerkiem w kolejce, że lekarz poświęci mu tyle czasu, ile potrzeba. Musi wierzyć, że to, co proponujemy, jest dla niego najlepsze i że wtedy, kiedy on naprawdę jest w potrzebie, my go…

Błażej Pruszczyński: Stawiamy na nogi

Dr n. med. Błażej Pruszczyński, lekarz ortopeda i Adam Osiński, ojciec, przedsiębiorca wspólnie stworzyli Centrum Medyczne Querqus. Spotkali się, bo syn Adama urodził się z wadą wrodzoną i potrzebował pomocy specjalisty. I tak podczas wizyt narodził się pomysł na centrum medyczne specjalizujące się w leczeniu ortopedycznym dzieci. Dziś po roku działalności Querqus opiekuje się całymi…

Jak zgubić zbędne kilogramy? Pomoże Orbera 365™

Jedną z możliwości walki z otyłością jest zabieg endoskopowy polegający na wprowadzeniu do żołądka specjalnego balonu Orbera 365™. Jak przebiega i jakich efektów można się po nim spodziewać? O tym rozmawiamy z dr. n. med. Michałem Spychalskim, chirurgiem, kierownikiem Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Szpitalu w Brzezinach.

Emilia Kowalczyk: Bez hałasu i stresu

O nowej pracowni rezonansu magnetycznego w Łodzi, komforcie i jakości badań rozmawiamy z Emilią Kowalczyk, dyrektor ds. operacyjnych Aura Medic, która uruchomiła nową placówkę przy ul. Strzelców Kaniowskich 45 w Łodzi.

Marta Figwer: Ból w klatce piersiowej? Nie lekceważ go!

O dolegliwościach serca i układu sercowo-naczyniowego w dobie pandemii, co powinno wzbudzić nasz niepokój i dlaczego kobiety chorują na serce inaczej rozmawiamy z Martą Figwer, specjalistą chorób wewnętrznych i kardiologii.

Michał Stawicki: Profilaktyka przede wszystkim

O tym, co może sygnalizować przewlekły ból brzucha, czy trzeba lękać się badań endoskopowych i kiedy wybrać się z wizytą do gastrologa, rozmawiamy z doktorem Michałem Stawickim, specjalistą chorób wewnętrznych i gastroenterologii.

Paweł Kolasa: Najważniejsza jest jakość życia…

O skomplikowanym zabiegach neurochirurgicznych, trudnych decyzjach i walce z czasem rozmawiamy z prof. dr. hab. n. med. Pawłem Kolasą, neurochirurgiem, z oddziału Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi, który przyjmuje i leczy pacjentów także w Centrum Medycznym Vitamed.

Iwona Szadkowska: Żyj zdrowo i wesoło

Jak uchronić się przed udarem mózgu? Czy każdy ból głowy wymaga badania? Jak prostym testem sprawdzić, czy mamy do czynienia z otępieniem? Czego nie powinni lekceważyć pacjenci? Jaki powinien być lekarz? O tym rozmawiamy z Iwoną Szadkowską, lekarzem neurologiem, współwłaścicielką Centrum Medycznego Vitamed w Aleksandrowie Łódzkim.

Serce jak dzwon, czyli dbamy o układ krążenia

Serce to jeden z najważniejszych narządów w naszym organizmie. Odpowiada za pompowanie krwi, które odbywa się bez przerwy. Organ ten pracuje całą dobę, na okrągło, zapewniając nam życie. Dostarcza krew do wszystkich komórek organizmu i filtruje z niej dwutlenek węgla, by jego stężenie nie było za wysokie. I tak, dzień po dniu, serce pozwala nam…

Piękne i zdrowe włosy

Problemy związane z włosami to często efekt nieprawidłowej pielęgnacji, ale także objaw wielu chorób lub osłabienia organizmu. By dociec przyczyny problemów, warto zwrócić się o pomoc do trychologa. Rozmawiamy z Izabellą Pietruszką‑Kluską, stylistką, trychologiem, właścicielką salonu Curyło Academy Łódź.

Wszystko dzięki wspólnej pracy

Przez wiele lat pracował w szpitalu, kilka lat temu zdecydował się na prywatną praktykę. Pacjentom zawsze mówi, że najważniejsza jest współpraca i wzajemne zaufanie. Stroni od teleporad, woli dokładnie zbadać pacjenta. Koronawirusa traktuje jak każdego innego wirusa. Rozmawiamy z doktorem Piotrem Szadkowskim, lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych, współwłaścicielem Centrum Medycznego Vitamed w Aleksandrowie Łódzkim.

Włosy jadą na wakacje

Lato tuż-tuż… i wiele z Was myśli o letnich przygodach, plaży, pieszych wędrówkach i morskich kąpielach. Choć za wakacjami tęsknimy w trakcie pozostałych pór roku, to pamiętajmy, że dla włosów to nie jest najłatwiejszy czas. Jak prawidłowo zadbać o włosy latem? Co im dać do „picia”? Jak odżywić, po spotkaniu z morską bryzą? Co włożyć…

Zapomnij o okularach i szkłach

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Dlaczego? Ponieważ pozwala pozbyć się uciążliwych wad wzroku, poprawia komfort widzenia i umożliwia wykonywanie wymarzonego zawodu.

W Medical Magnus nowe stawy bez czekania w kolejce

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszą chorobą układu ruchu i zwykle prowadzi do zabiegu wszczepienia endoprotezy. Na zabieg trzeba czekać nawet dwa lata, ale nie w Klinice Medical Magnus, gdzie czas oczekiwania wynosi dwa tygodnie

Jak odzyskać sprawność? Rehabilitacja w Medical Magnus

W życiu każdego z nas niezwykle istotna jest sprawność fizyczna. Bez niej trudno nam wykonywać codzienne czynności czy to zawodowe, czy prywatne. Jednak zdarza się nam utracić ją na skutek wypadków, kontuzji oraz chorób. Wówczas z pomocą przychodzi rehabilitacja. To właśnie w Klinice Medical Magnus sprawność odzyskują Pacjenci w różnym wieku i z różnymi dolegliwościami,…

Pacjent zawsze na pierwszym miejscu

WizjaMED, do tej pory znana z pracowni diagnostyki obrazowej, otwiera w Łodzi wielospecjalistyczne centrum medyczne. Od czerwca jako jedyna w Polsce oferuje także badanie systemem EOS, doskonale sprawdzającym się w diagnostyce schorzeń układu kostno-szkieletowego. Rozmawiamy z Michałem Bieleckim, Prezesem Zarządu wizjaMED.

Laserowa korekcja wzroku, czyli życie bez okularów

Większość krótkowidzów zbyt dobrze wie, co znaczy nosić okulary – nie ze względu na modę, tylko z konieczności. Nie jesteśmy jednak na nie skazani. O tym jak skorzystać z laserowej korekcji wzroku opowiada dr Karolina Dulczewska-Cichecka z Gabinetu Okulistycznego N&M.

Nie uległam pandemii strachu, nie opuściłam pacjentów

Gdy inni pozamykali swoje gabinety, nie wahała się ani przez chwilę. Nie patrząc na koszty, szybko przystosowała klinikę do funkcjonowania w nowej rzeczywistości i otworzyła jej drzwi, by leczyć tych, którzy potrzebują pomocy stomatologicznej. Jak mówi, nie uległa pandemii strachu, nie potrafiłaby zostawić pacjentów bez opieki. Rozmawiamy z dr. n. med. lek. stom. Anetą Grochowiną,…

AMD, czyli dlaczego przestajemy widzieć?

O tym, czym jest zwyrodnienie plamki żółtej (AMD), dlaczego najczęściej chorują na nią osoby starsze i dlaczego ważna jest profilaktyka i regularne wizyty u okulisty, rozmawiamy z profesorem Jerzym Nawrockim, wybitnym polskim okulistą i współwłaścicielem Gabinetu Okulistycznego N&M w Łodzi.

Włosy na kwarantannie

Pokaż mi swoje włosy, a powiem Ci, kim jesteś, a przynajmniej czego potrzebują Twoje włosy. Mija dzień za dniem… Zwykle jesteś zabiegana, teraz masz więcej czasu dla siebie i przyglądasz się swoim włosom. Co możesz o nich powiedzieć?

DBC, czyli można uratować kręgosłup przed operacją

Specjaliści w leczeniu przewlekłych bólów kręgosłupa mówią wprost: dzielimy się na tych, którzy problemy z kręgosłupem mieli, mają lub będą mieć! Odsetek Polaków, którzy skarżą się na dolegliwości związane z kręgosłupem wciąż rośnie, dlatego terapia metodą DBC może być jedynym sposobem na radzenie sobie z bólem.

Piękny uśmiech może mieć każdy z nas

O tym, co jest najważniejsze we współczesnej stomatologii, podejściu do pacjenta, właściwej diagnostyce i drodze do wymarzonego uśmiechu, opowiadają Małgorzata i Tomasz Wawrzynkiewicz, właściciele Kliniki Stomatologicznej MIXDENTAL w Łodzi.

Neo Dentica – nowocześnie, holistycznie, z pasją!

Dlaczego brak zęba może spowodować dolegliwości stawu skroniowo-żuchwowego, czego pacjenci oczekują dziś od dentysty i czy można w klinice stomatologicznej czuć się jak w spa. Marta i Mariusz Kochanowscy, właściciele kliniki stomatologicznej i medycyny estetycznej Neo Dentica i Neo Beauty, opowiadają nam o swojej pracy.

Która otrzyma koronę najpiękniejszej Polki 2019?

Prezentujemy 20 finalistek tegorocznych wyborów Miss Polonia 2019. Uroczysta gala finałowa konkursu odbędzie się już 24 listopada w Hotelu Narvil Conference&Spa. Która z kandydatek otrzyma koronę tej najpiękniejszej?

Makijaż a okulary

Perfekcyjny makijaż dla kobiet noszących okulary może być wyzwaniem. O makijażu, który pod okularami wygląda doskonale i w żaden sposób nie obciąża naszych oczu, rozmawiamy z doktor Zofią Nawrocką z Gabinetu Okulistycznego N&M w Łodzi.

Oscary dla łódzkich okulistów!

Łódzcy okuliści prof. Zofia Michalewska, dr Zofia Nawrocka i prof. Jerzy Nawrocki zostali nagrodzeni „okulistycznym Oscarem”! Nagrodę przyznało Amerykańskie Towarzystwo Szklistkowo-Siatkówkowe.

Alergia bez tajemnic, z pomocą przychodzi ALEX

Jaki jest związek między jabłkiem i brzozą? Co ma wspólnego roztocze kurzu domowego z krewetkami? Choć początkowo trudno zauważyć jakikolwiek związek między nimi, może okazać się, że są alergenami, które mogą wywołać reakcję krzyżową. Na szczęście do dyspozycji mamy nowoczesną diagnostykę sieci ALAB laboratoria, która precyzyjnie określa, co nas uczula.

Dlaczego łzy wysychają?

O tym, czym jest zespół suchego oka, kiedy się pojawia i jak należy z nim postępować, opowiadają dr Magdalena Trębińska i dr Karolina Dulczewska-Cichecka z Gabinetu Okulistycznego N&M.

Nie oglądam się na innych, robię swoje

Został jednym z najmłodszych profesorów w historii polskiej medycyny, w swojej dziedzinie naukowej należy do elitarnego grona 10 najbardziej wpływowych naukowców na świecie, założyciel i prezes Think-Tanku „Innowacje dla Zdrowia”, od pięciu lat jest dyrektorem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Rozmawiamy z prof. Maciejem Banachem – naukowcem, menedżerem, lekarzem i politykiem.

Człowiek z wizją

Mówią o nim człowiek z wizją, od wielu lat rozwija ośrodki diagnostyki obrazkowej, dysponujące jedenastoma tomografami i sześcioma rezonansami. Z jedną z łódzkich firm informatycznych pracuje nad wprowadzeniem algorytmu sztucznej inteligencji w wykrywaniu udarów. Michał Bielecki, Prezes Zarządu wizjaMED.

Warsztaty dla okulistów, czyli jak sobie radzić z Zespołem Suchego Oka

Zespół Suchego Oka, jego przyczyny, właściwe diagnozowanie i leczenie były tematem warsztatów dla lekarzy okulistów, które zorganizował Gabinet Okulistyczny N&M z Łodzi we współpracy z firmą Ursapharm, producentem leków oraz wyrobów medycznych do oczu.

Nasz układ odpornościowy nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem

Naukowcy coraz częściej mówią, że skład i funkcjonowanie flory bakteryjnej jelit wpływa na zaburzenia układu odpornościowego, co prowadzi do choroby. O chorobach autoimmunologicznych, diagnostyce i odpowiedniej diecie rozmawiamy z Karoliną Miętkiewicz, diagnostą laboratoryjnym i dietetykiem ALAB Laboratoria.

Zdrowie w pakiecie

O nowo otwartym, trzecim już Centrum Medicover w Łodzi, nowościach w ofercie i pakietach medycznych rozmawiamy z Arturem Białkowskim, Wiceprezesem Zarządu Medicover Polska.

Łódzka okulistyka bez kompleksów

Co sprawia, że coraz gorzej widzimy, jakie choroby oczu najczęściej nam dokuczają i dlaczego warto regularnie korzystać z porad okulisty? O tym rozmawiamy z profesor Zofią Michalewską – znakomitą okulistką, cenionym naukowcem, organizatorką Sympozjum Siatkówkowo-Jaskrowego.

Chcesz być zdrowy? Zachowaj umiar!

By cieszyć się zdrowiem przez wiele lat, ważne jest przede wszystkim zachowanie umiaru we wszelkiego rodzaju działaniach, takich jak jedzenie, praca, zabawa. Ważna jest równowaga pomiędzy snem, pracą i wypoczynkiem – mówi Sławomir Walczak, właściciel Centrum Medycznego „Profilaktyka i Zdrowie”, specjalista medycyny tropikalnej i medycyny pracy.

Poczuć się piękną we własnym ciele

Medycyna estetyczna jest po to, żebyśmy były zadowolone ze swojego wyglądu, lubiły się i miały lepsze samopoczucie. A ja jestem po to, aby pomóc kobietom dostrzec ich piękno – mówi dr Marta Tazbir, ekspert w sprawach medycyny estetycznej, właścicielka Kliniki Tazbir.

Cieszyć się zdrowiem

O chorobach układu sercowo-naczyniowego, neurologicznych i gastrologicznych, profilaktyce, badaniach diagnostycznych i klinicznych rozmawiamy z prof. Krystyną Stec-Michalską, dr Marią Fortak-Michalską i dr. Błażejem Michalskim, którzy wspólnie prowadzą Centrum Opieki Zdrowotnej ORKANMED w Ksawerowie.

O profilaktyce, zdrowiu i sportowym dreszczyku

Często pacjenci przekonują się do badań profilaktycznych dopiero wówczas, gdy podczas ich wykonania, wykrywamy niebezpieczną chorobę, ratując w ten sposób ich życie. Ciągle zastanawiam się jak to jest, że tak chętnie poddajemy corocznym badaniom technicznym własne samochody, a o tym, że nam też są potrzebne coroczne „przeglądy” zapominamy – mówi Sławomir Walczak, właściciel centrum medycznego…

Beauty Days

Producenci i dystrybutorzy kosmetyków, profesjonaliści i miłośnicy piękna powinni już teraz rezerwować czas na największe w Europie Środkowej i jedyne w Polsce wydarzenie integrujące całą branżę kosmetyczną – Międzynarodowe Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne Beauty Days, które odbędą się od 21 do 23 września w PTAK WARSAW EXPO.

O wstydliwych tematach też trzeba rozmawiać

O przypadłościach tej okolicy ciała wolimy w ogóle nie rozmawiać, a na samą myśl, że trzeba wybrać się na konsultację do lekarza proktologa czujemy wielkie zażenowanie, wstydzimy się i pobudzamy naszą wyobraźnię do wyszukiwania kolejnych obaw. Zupełnie niepotrzebne. To taka sama wizyta jak u każdego innego specjalisty.

W rytmie małego serca

O małych pacjentach i ich sercach, nietypowej fotografii i muzyce rozmawiamy z prof. dr hab. n. med. Marią Respondek-Liberską, pediatrą, kardiologiem prenatalnym, kierownikiem Zakładu Kardiologii Prenatalnej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki oraz Kierownikiem Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Zmień życie, spełnij marzenia! Ja tak zrobiłam

Nazywam się Kamila Kamińska-Siek, mam 37 lat, wspaniałego męża i dwójkę dzieci. Pokazuję innym, jak spełniać swoje marzenia.

Sport, domowe porządki i nieinwazyjne komórki

Każdy z nas podejmując się intensywnej czynności fizycznej, której na co dzień nie wykonuje, jak chociażby całodniowe porządki, mycie okien, sport weekendowy, czy malowanie narażony jest wystąpienie dolegliwości bólowych barku – mówi dr Michał Waszczykowski, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu na co dzień pracującym w Klinice Artroskopii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Traumatologii Sportowej Uniwersytetu Medycznego w…

Bądź sexy, odsłoń stopy

Lato w pełni, a tu wstyd pokazać stopy. Brzydka narośl, która naroślą nie jest. Boli, utrudnia chodzenie i uniemożliwia założenie ulubionych szpilek. O haluksie, czyli paluchu koślawym rozmawiamy z dr. n. med. Przemysławem Łaganowskim, specjalistą chirurgii urazowej i ortopedii na co dzień pracującym w Klinice Ortopedii Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.

Zastrzyk zamiast operacji. Pomocne komórki macierzyste

Terapia komórkami macierzystymi to dla wielu chorych szansa na skuteczne leczenie. Centrum Medyczne Bimed w Łodzi jako jedna z pierwszych placówek w regionie łódzkim zaczęła wykorzystywać komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów oraz chorób mięśni i ścięgien.

Paznokcie jak letnie marzenie

Paznokcie są wizytówką kobiety, symbolem jej kobiecości. Odpowiednio zadbane i elegancko pomalowane, potrafią przyciągnąć wzrok płci przeciwnej, a także wzbudzić zazdrość wśród kobiet. Warto więc sprawdzić, jakie paznokcie będą trendy tego lata.

Żyć pełną piersią

Rak to nie wyrok, im wcześniej wykryty, tym większe szanse na wyleczenie. Dlatego tak istotne są badania profilaktyczne. Wystarczy dosłownie kilkanaście minut, a możemy uratować sobie życie.

Bądźmy sobą, a stres nas nie zniszczy

Mroczki przed oczami, kołatanie serca, skurcz żołądka, mokre dłonie i nogi z waty. Któż z nas nie zna tych objawów. Powszechnie uważa się, że winowajcą złego samopoczucia jest wszechobecny stres. Nic bardziej mylnego.

Kłam i grzesz, tylko nie pal!

Coraz mniej, ale i tak jedna czwarta mieszkańców naszego województwa pali papierosy. Aż co czwarta to kobieta. I niestety z miesiąca na miesiąc nas palaczek przybywa. Tłumaczymy sobie, że palenie jest sposobem na radzenie sobie z emocjami, stresem. Jesteśmy przekonane że gdy palimy, nie tyjemy.