Jak wakacje nad morzem, to koniecznie w Międzywodziu

Wakacje nad Bałtykiem, to zapewne najlepsze z możliwych rozwiązań tego lata. Szczególnie jeśli możemy je spędzić w pięknym domu położonym na wyspie Wolin w Międzywodziu, oddalonym zaledwie 300 metrów od morza.

Będzie pięknie. W łódzkim Orientarium praca wrze

Rośliny do egzotycznej dżungli w ZOO przyjadą z Laosu, Filipin i Hongkongu. W łódzkim Orientarium zaczęły się prace przy zagospodarowaniu zielonych terenów, gdzie dzięki odpowiednim roślinom, temperaturze i wilgotności będzie jak w tropikach.

Majówka w Łódzkiem

Można siedzieć przed telewizorem, wyjechać nad morze lub w góry, a można też zakosztować atrakcji, których w Łódzkiem nie brakuje. Co z tego, że pewnie większość z nich znana, ale za każdym razem można odkryć w nich coś nowego.

DOBRE WINO? Wszystko zależy od tego, co kto lubi!

Francuskie, włoskie, a może hiszpańskie? Białe, czerwone czy różowe? Wytrawne czy słodkie? O tym, jakie wino wybrać, na jaką okazję, opowiada Piotr Wendołowski, właściciel sklepu Appellation – skład wina i oliwy w Łodzi przy ulicy Uniwersyteckiej 15.

KARDAMON smacznie i zdrowo

Kokosownik na kruchym spodzie oblany czekoladą z dodatkiem żurawiny, bezsernik z malinowym musem, tagliatelle w sosie z kurek z grubym szczypiorem i parmezanem migdałowym, bielasze z serem. Nawet nie oglądając tych dań, ślinka cieknie na samo ich wyobrażenie. W kulinarny świat Kardamonu wybieramy się razem z jego właścicielką Agnieszką Pachnowską.

Korzenie i róże

To miejsce jest magiczne, pełne wyjątkowego uroku. Gdy tylko przekracza się bramę, zapomina się o wszystkim, przenosi w zupełnie inny świat. Zajrzeliśmy do Pałacu Pstrokonie Roots & Roses, w którym rządzą dwie wyjątkowe kobiety.

Uderzenie wiatru w krainie wiecznego ognia

W najpiękniejszej miejscowości – oazie naftowej pustyni, Baku – kędyś na tak zwanym Zychu, w zatoce Półwyspu Apszerońskiego, woniejącej od kwiatów i roślinności Południa, gdzie przejrzyste morze szmerem napełniało cienie nadbrzeżnych gajów… Ciepły klimat, znakomite i nadzwyczajnie tanie południowe owoce, łatwość otrzymania za nijaki grosz przepysznych jedwabiów, taniość pracy ludzkiej, możność spędzania pory upałów na…

Szpulka w Manufakturze. Bistro dla młodych w każdym wieku!

Szpulka istnieje już prawie 5 lat! Jest znana z tego, że jako pierwsza zaczyna pracę i jako ostatnia „gasi światło” w Manufakturze. Ten kolorowy lokal jest idealny dla młodych ludzi w każdym wieku. Kuchnia Szpulki jest szybka, prosta i przede wszystkim smaczna.

Zabezpieczone: MONTENEGRO czyli Bałkany przy Wólczańskiej

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

Coraz chętniej jeździmy pociągami

Mieszkańcy łódzkiego przekonują się do kolei i coraz chętniej korzystają z tego środka transportu. W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku o 7 procent wzrosła liczba pasażerów POLREGIO. O tym, co spowodowało ten wzrost, rozmawiamy z Ryszardem Sikorą, zastępcą dyrektora Przewozów Regionalnych Oddziału Łódzkiego.

Do Betlejem

Każda kolejna podróż uczy mnie coraz większego szacunku do czasu. Tego, jak myślę o życiu w kontekście przemijania. Bo tylko tego możemy być pewni, że wszystko mija.

Na początku była pustynia

Na początku była pustynia. Potem Bóg stworzył Słońce, Księżyc i gwiazdy. Niewiele więcej było potrzeba temu miejscu. Poza studnią, którą w figlarnym kaprysie Stwórca ukrył głęboko i daleko. Poza zasięgiem wzroku.

Moja Afryka

Nie wraca do miejsc, w których już był, bo jak mówi – życia by nie starczyło. Ma w sobie taką zachłanność podróżowania. W trakcie jednej wyprawy już zaczyna myśleć o kolejnej. Do tej pory odwiedził 96 krajów. Ostatnio, gdy podróżował przez Gwineę, policzył, że był dopiero w 19 krajach Afryki, która zachwyca go na każdym…

Z wizytą u nomadów

Trochę przypadkiem, zmęczona trwającą już trzy miesiące podróżą, wraz z koleżankami trafiłam do Mongolii. Ten przypadek zamienił się jednak w prawdziwy powiew świeżości. Póki Mongolia nie przeistoczyła się jeszcze w kolejny turystyczny zakątek, a ludzie są autentyczni, ten kraj jest absolutną perełką na mapie Azji.

Przygoda w Australii

Piękna pogoda, kangury, koale, opera w Sydney – z tym zwykle kojarzy nam się Australia. No, może jeszcze z rafą koralową, bumerangiem i z tym, że żyje tam mało ludzi.

Matka Boska, Kolumb i bugenwilla

Jest tu tyle atrakcji, że każdy znajdzie coś dla siebie. Masz ochotę na nurkowanie – nie ma problemu, chcesz poleniuchować, 60 kilometrów piaszczystych plaż zaprasza każdego dnia. Lubisz wycieczki górskie – masywy wulkaniczne czekają. A temperatura, wspaniała, latem 27, zimą 21 stopni C. Tylko, gdy nadejdzie kalima robi się naprawdę gorąco – ponad 40 stopni…

Wakacje marzeń kosztują fortunę

Najdroższe wakacje świata kosztują niecałe 6 milionów złotych. Dzień na wyspie najsłynniejszego iluzjonisty Davida Copperfielda ponad sto tysięcy. Ekskluzywnych ofert wypoczynku nie brakuje, tak samo jak chętnych i spragnionych wyjątkowych atrakcji.

Wiatr, słońce i hakuna matata

Jambo jest tu wszechobecne. Na plaży, w sklepach, w kontaktach dużych z małymi, czy turystów z tubylcami. Nieważne ile masz lat: jambo, czyli „cześć” unosi się na Zanzibarze wszędzie. Zaraz po nim jest hakuna matata. Nie ma problemu, wszystko gra. I pole pole, w naszym tłumaczeniu powoli. Tak też żyje się w tym egzotycznym zakątku Ziemi.