Podróże

Szpulka w Manufakturze. Bistro dla młodych w każdym wieku!

Szpulka w Manufakturze. Bistro dla młodych w każdym wieku!

Szpulka istnieje już prawie 5 lat! Jest znana z tego, że jako pierwsza zaczyna pracę i jako ostatnia „gasi światło” w Manufakturze. Ten kolorowy lokal jest idealny dla młodych ludzi w każdym wieku. Kuchnia Szpulki jest szybka, prosta i przede wszystkim smaczna.

W SZPULCE

…życie zaczyna się o 8.00 pysznymi śniadaniami. Śniadanie FIT, konkretne w typie śniadania angielskiego, gofry w różnych wersjach, albo śniadanie na drogę! Dla każdego coś się znajdzie. Jeśli masz trochę czasu, możesz zjeść na miejscu, popijając aromatyczną kawą, nie masz czasu, bo gnasz do pracy, zabierzesz śniadanie na wynos. W weekendy Szpulka daje się wyspać – serwuje śniadania przez cały dzień.

…w porze obiadowej oczywiście lunche. Tu Szpulka potrafi zaszaleć… nie można ich „przyłapać” na powtórzeniu menu. Jednego dnia zjemy krem z buraka z jajkiem i ziemniakami oraz pieczone udko kurze z ryżem i zielonymi warzywami, a następnego np. domową pomidorową, karkówkę z pieczonym ziemniakiem z gzikiem i surówką colesław. A jak komuś będzie mało zawsze może poprawić sobie humor czymś …na słodko. A w ofercie znajdziemy takie smakołyki jak: mus z czekolady z owocami, cream brulle i codziennie inne ciasto, oczywiście wypieku Szpulki!

…oprócz propozycji lunchowych od południa w Szpulce możecie skorzystać z regularnej karty menu.

…menu to jak podróż po świecie! Zjecie tu dania z przeróżnych stron globu! …klasyka polskiej kuchni, amerykańskie burgery, włoskie pasty, owoce morza, musaka, a nawet ramen! …i pamiętajcie Szpulka to bistro, dania pojawiają się przed Wami w szybkim czasie, więc nawet jeśli śpieszycie się na seans do kina, to warto tu zajrzeć!

…czeka na Was także bar, który jest znany ze swoich tzw. szpulek, czyli shotów. Możecie je zamówić w wersjach proponowanych w karcie lub zdać się na propozycje barmanów. Szpulka w swojej ofercie posiada również menu koktajlowe, w którym odnajdziecie klasyczne koktajle, autorskie koktajle i duży wybór napojów bezalkoholowych jak: lemoniady, smoothy, ice tea, radlery.

…ważna jest przestrzeń. Jest luźno i niezobowiązująco, jest kolorowo i energetycznie! A z racji niewielkich rozmiarów lokalu (60 metrów kwadratowych) jest tu bardzo przytulnie!

…najważniejsi są ludzie. Ekipa Szpulki to najbardziej zgrany gastro zespół, jaki poznacie kiedykolwiek! Są zawsze uśmiechnięci i radośni, zagadują, dyskutują i żartują, a otwarta kuchnia sprzyja wymianie poglądów. I tę dobrą energię czuje się już od progu Szpulki.

…niezależnie czy wpadacie do Szpulki na drinka ze znajomymi, spotkanie biznesowe, śniadanie, kolacje… zawsze będzie Wam tu dobrze, na tyle, że będziecie chcieli wracać!

 

Łódź, rynek Manufaktury
tel. 42 634 24 72