Wydarzenia

Koncertowy weekend w Łodzi

Koncertowy weekend w Łodzi

Rock, rap, a może jazz lub ambitny repertuar amerykańskich musicali? Publiczność szukająca muzycznych wrażeń, może w nadchodzący weekend wybrać się na wyjątkowe koncerty.

 

Lech Janerka w Wytwórni

Muzyczna legenda polskiego rocka: kompozytor, autor tekstów, basista i twórca kultowego zespołu Klaus Mitffoch, czyli Lech Janerka wystąpi na scenie Klubu Wytwórnia w sobotę, 20 kwietnia o godz. 18:00. Koncert wypełni materiał z najnowszej, długo oczekiwanej płyty pt. „Gipsowy odlew falsyfikatu”. Ostatni album Lecha Janerki, naprawdę ukazał się jesienią ubiegłego roku. Materiał to równie wytęskniony, co znakomity, więc nic dziwnego, że znalazł się na czołowych miejscach podsumowań roku – w tym na pierwszym w zestawieniu polskich płyt 2023 według „Gazety Wyborczej”, „Polityki” czy „Onetu”. Bilety kosztują 126 – 212 zł.

Bilety: https://sklep.ebilet.pl/304837399777640453

Bolewski & Tubis z Ciechowskim

Wyjątkowy koncert duetu Bolewski & Tubis promujący koncertowy album zatytułowany „Tak…Tak…to My” odbędzie się na scenie Monopolis w piątek 19 kwietnia o godz. 19:00. Płyta poświęcona jest twórczości Obywatela G. C. i zespołu Republika. Zapis magicznego wieczoru, który wydarzył się podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych – Soundedit 23. Bolewski & Tubis w swoim rozpoznawalnym i unikatowym stylu połączyli rockową poetykę piosenek Obywatela G. C. i Republiki z duchem improwizacji i niezwykłego porozumienia, które towarzyszy im podczas występów na żywo. Bilety kosztują 85 zł.


Bilety: https://scena.artkombinat.pl/bolewski-i-tubis-obywatel-gc

Fisz Emade Tworzywo na scenie Monopolis

Koncertowe pożegnanie z jedną z najlepszych polskich płyt odbędzie się na scenie Monopolis w sobotę, 20 kwietnia o godz. 20:00. „Ballady i protesty” to płyta będąca powrotem do muzycznych korzeni zespołu – lat 90., hip – hopu i elektroniki, wzbogacona świetnymi, mocnymi tekstami Fisza. Ostatnie bilety kosztują 119 zł.

Bilety: https://scena.artkombinat.pl/fisz-emade-tworzywo

Poniedzielski: The Best Of w Teatrze Komedii Impro

Mistrz inteligentnej satyry, Andrzej Poniedzielski, poeta, satyryk i pieśniarz, wystąpi na żywo w Teatrze Komedii Impro (OFF Piotrkowska) w niedzielę, 21 kwietnia lutego o godz. 19:00.  Będzie to wieczór kabaretowy wypełniony materiałem, który wzbudza największy aplauz.

120 Rap Fest – Najlepsza rapowa domówka w mieście!

W sobotę 20 kwietnia, Łódź zmieni się w Hip-Hopową stolicę Polski. Atlas Arena zaprasza na 120 Rap Fest! Wystąpią O.S.T.R., MOLESTA, ELDO, PEJA/SLUMS ATTACK, JWPBC, POLSKA WERSJA, K.A.S.T.A. SKŁAD. DON GURALESKO, POKAHONTAZ, SARIUS oraz ASSTER! Będzie grubo, a po hali będą latać tylko tłuste bity i najlepsze rymy. 120 Rap Fest to jedyny planowany na 2024 r. koncert artysty w Łodzi, dlatego dokłada wszelkich starań, by był on pod każdym względem wyjątkowy. O.S.T.R. podkreśla swoją miłość do rodzinnego miasta. Domówka Ostrego to prawdziwe święto hip-hopu, a przy tym impreza, na której każdy uczestnik poczuje się jak w domu.

Bilety: https://www.biletomat.pl/bilety/120-rap-fest-lodz-13279/

Ostatnie muzyczne wydarzenia OFF-Północnej

W piątek 19 kwietnia publiczność będzie mogła posłuchać najwybitniejszych musicalowych utworów amerykańskich w wykonaniu niezwykle utalentowanych wokalistów: Macieja Pawlaka i Kariny Komendery. Koncert „Tides i Times” rozpocznie się o godz. 18:30. Bilety kosztują 50 zł. W sobotę o godz. 19:00 na scenie Teatru Muzycznego pojawi się Artur Żmijewski i jego córka Ewa. Razem  przedstawią współczesną biografię królowej Bony. Ten poemat jazzowy uświetnią doskonali muzycy: Kuba Stankiewicz na fortepianie, Wojciech Pulcyn na kontrabasie i Sebastian Frankiewicz na perkusji. Bilety kosztują 65 zł. Ostatnim festiwalowym wydarzeniem będzie niedzielny spektakl „Depesze” Teatru Rampa, który został oparty na przebojach kultowej grupy Depeche Mode. Ostatnie bilety można kupić za 65 zł.


Bilety: https://www.offpolnocna.com