Kartki świąteczne – podaruj bliskim coś wyjątkowego!

Święta to dla wielu osób czas magiczny. Zapach wypieków, wystrojony dom i czekające pod świerkiem prezenty tworzą niepowtarzalną atmosferę. Warto pamiętać także o tych, z którymi nie zobaczysz się podczas uroczystej kolacji. Pokaż, że są Ci bliscy i wyślij im kartki na święta.

Łódzkie realizuje receptę na poprawę stanu zdrowia mieszkańców województwa

Poprawa stanu zdrowia mieszkańców – oto nadrzędny cel Strategii Polityki Zdrowotnej dla Województwa Łódzkiego na lata 2021-2027. Strategia jest uchwalonym przez Zarząd Województwa Łódzkiego dokumentem, który określa sposób, w jaki sektor ochrony zdrowia w naszym regionie będzie rozwijał się w ciągu najbliższych lat.

Poznaj trendy modowe na najbliższe miesiące!

Jesień to znakomity czas na modowe zabawy, poszukiwanie własnego stylu i swobodne łączenie różnych elementów garderoby. Zobacz, co w tym sezonie będzie cieszyć się największą popularnością na pokazach organizowanych przez światowe domy mody i uszczknij z nich coś dla siebie!

Pan Kanapka, firma cateringowa z Łodzi, która zrewolucjonizowała branżę

O dobrej kuchni, ofercie dla firm lub klientów prywatnych, nowościach i braku stabilności wywołanej przez pandemię, rozmawiamy z Jackiem Matuszewskim, współwłaścicielem firmy „Pan Kanapka”.

Dzień dobry, sąsiedzi! Nowy mural przy Diasferze Łódzkiej

Ma wywoływać uśmiech, pozytywne emocje, nastrajać do dobrych myśli i inspirować do zacieśniania sąsiedzkich więzi. Mierzy ponad 480 mkw. i powstał w niecały miesiąc. Co? Nowy mural, namalowany na tylnej ścianie kamienicy przy ul. Targowej 55 naprzeciwko nowych budynków Diasfery Łódzkiej.

Zapraszamy na „Kontrasty” do Starej Drukarni

Nowe murale i galeria obrazów w Starej Drukarni. W piątek, 22 października wernisaż „Kontrastów”. Event urozmaici stworzenie „Żywej ściany” – miejsca, gdzie pod okiem artystów z ASP, każdy z gości spróbuje swoich sił w tworzeniu muralu.

ŁSSE wśród najlepszych stref na świecie!

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajęła szóste miejsce w rankingu stref ekonomicznych, przygotowanym przez fDi Magazine, pismo z grupy Financial Times. Oceniono aż 80 stref ekonomicznych z całego świata.

Biurowiec ze szkła i kortenu czyli Monopolis 2.0

Dwanaście kondygnacji, 50 metrów wysokości, prawie dziesięć tysięcy mkw. powierzchni biurowych oraz usługowych wkrótce wzbogaci ofertę Monopolis, a sam wieżowiec stanie się istotnym punktem na biznesowej mapie Łodzi.

Wprowadź firmę na rynki zagraniczne

Do marca 2022 roku trwa rekrutacja do projektu Export Influencer, który jest skierowany do łódzkich firm MŚP. Przedsiębiorstwa z tego sektora dzięki udziałowi w projekcie zyskają wielką szansę na podbicie pięciu olbrzymich rynków zagranicznych: w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Norwegii oraz Szwecji.

Zmiany w Monopolis. Mono Cafe już także Bistro!

Mono Cafe zmienia się w Mono Cafe & Bistro z bogatym menu restauracyjnym i deserowym. To wyjątkowe miejsce, które przez rok działalności doskonale poznali nie tylko Łodzianie, zaoferowało swoim bywalcom odrobinę francuskiego stylu.

Na co zwracać uwagę, żeby mówić wyraźnie?

Do gabinetów logopedycznych coraz częściej zgłaszają się pacjenci, którzy opisują swój problem jako bełkotanie czy niewyraźne mówienie. Z czego może wynikać ów problem? W większości przypadków z braku świadomości popełnianych błędów artykulacyjnych, a także braku staranności, pośpiechu.

Droga wojewódzka nr 713 oddana do użytku

1 października w Popielawach w powiecie tomaszowskim odbył się rodzinny piknik. Na jego uczestników czekała moc atrakcji, m.in. poczęstunek od Kół Gospodyń Wiejskich, czy koncerty lokalnych artystów. Najważniejszy punkt imprezy stanowiło jednak oddanie do użytku drogi wojewódzkiej nr 713, połączone z konferencją na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Łodzianie chcą mieszkać ekologicznie – prawie 50% pierwszego etapu inwestycji Zenit już sprzedana

Wyjątkowe mieszkania na łódzkim rynku pierwotnym rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Przykładem jest widzewska inwestycja Echo Investment – Zenit, która będzie pierwszym osiedlem zaprojektowanym zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Miasta Łodzi.

Prezent na czterdzieste urodziny dla kobiety

Świętowanie okrągłych urodzin jest zakorzenione w tradycji niemal każdego kraju na świecie. Spotykamy się wówczas ze znajomymi i rodziną, celebrując rozpoczęcie kolejnego roku swojego życia. Czterdziestka bez wątpienia należy do kategorii okazji specjalnych.

Spotkanie ze sponsorami i partnerami Orła Łódź

Na Moto Arenie Łódź odbyło się spotkanie ze sponsorami i partnerami Klubu Orzeł Łódź. W wydarzeniu wzięli też udział przedstawiciele biznesu z Łodzi i województwa zainteresowani współpracą z łódzkim klubem w nadchodzącym sezonie. 

Monopolis z wyróżnieniem. Dobra passa trwa!

Wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą kompleks Monopolis ponownie zyskał uznanie konkursowej kapituły. Tym razem doceniła go branża budowlana przyznając tytuł „Budowy Roku 2020”.

Męskie jeansy w jesiennych stylizacjach. Jak wyglądać modnie?

Gdy już znajdziesz idealny krój, spodnie męskie jeans mogą stać się Twoim ulubionym elementem garderoby. Łatwo je wkomponować w wiele stylizacji i wykorzystać podczas szeregu okazji – od wyjścia do pracy czy na zakupy, aż po kolację ze znajomymi.

Bogata oferta szkoleń dla przedsiębiorców

To jest niezwykle produktywna jesień dla beneficjentów Funduszy Europejskich. Zarówno obecnych, jak i przyszłych. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przygotował dla nich bowiem bogatą ofertę szkoleń, których tematami będą najważniejsze zagadnienia związane z unijnymi dotacjami. Wszystkie zajęcia będą prowadzone online.

Jaszpol Dealerem Dobrych Uczynków

Za nami kolejna edycja prestiżowego konkursu w branży motoryzacyjnej. Znamy już Dealera Roku oraz Dealerów nagrodzonych w ośmiu kategoriach specjalnych. Na szczególną uwagę zasługuje tytuł Dealera Dobrych Uczynków. W tym roku ta wyjątkowa nagroda powędrowała w ręce firmy Jaszpol.

Emocje uchwycone w kadrze

Fotografia jest dla niej sztuką, sposobem wyrażania myśli i uczuć, możliwością spotkania z drugim człowiekiem i poznania jakiejś części prawdy o nim. Fotografuje głównie kobiety, które tak jak ona odnajdują się w czarno-białej fotografii.

Teatr fajnych łodzian

To widzowie są dla mnie sensem tej pracy, nie moje egotyczne plany na swój rozwój, czy rozwój firmy. Nie zawiedli mnie w najcięższych czasach, gdy wydawało się, że fundacji nic nie może już uratować. Udało się przetrwać i teraz wiem, że mogę zrealizować wszystkie marzenia. A aktorsko nigdy nie byłem tak zdyscyplinowany i dyspozycyjny. Od…

Przyszłość rysuje się obiecująco

Odważnie kreślimy cele na przyszłość, mamy zaplanowany repertuar do końca sezonu 2021/2022, pracujemy nad kolejnymi premierami, nie pozwalamy sobie na odkładanie projektów ze względu na widmo kolejnych fal pandemii. Planujemy i wcielamy nasze plany w życie, zarówno te artystyczne, jak i biznesowe – mówi MAŁGORZATA GRODZIŃSKA, wiceprezes Fundacji Kamila Maćkowiaka.

Co słychać świecie?

Lubię podróżować. Podczas jednej z moich wypraw po Polsce postanowiłem ją nagrać i pokazać znajomym. Coś, co dla Polaków wydaję się być znane i oczywiste, w oczach obcokrajowca jest egzotyczne. Postanowiłem wtedy, że zacznę nagrywać każdą wyprawę, a swoimi wrażeniami będę dzielić się w filmach publikowanych na YouTube, Facebooku i Instagramie. I tak powstał Shobuz…

Brazylia w łódzkiej scenerii w nowym Kalendarzu Virako

Limitowany nakład, doskonali artyści i wyjątkowa jakość! Po prostu Kalendarz Virako. Autorem fotografii do najnowszej edycji kalendarza jest znakomity grafik, plakacista MICHAŁ BATORY.

Łódź? Na pewno będziemy tu wracać!

RICHARD BONA i ALFREDO RODRIGUEZ wystąpili w Łodzi na zakończenie kolejnej edycji „Spirit of Łódź. Music festival”. Ich koncert w Monopolis, który zgromadził tłumy fanów, można śmiało nazwać najważniejszym wydarzeniem muzycznym tego roku. Obaj z ogromną pasją opowiadają o muzyce i wspólnym koncertowaniu.

Perfekcyjny content sprzedaje. Let’s create together!

Jak uzyskać dobre wyniki finansowe? Poprzez doskonałą widoczność w Internecie, rzetelną pozycję eksperta i kapitalne więzi biznesowe.

Odczuwasz pocovidowe zmęczenie? Jest na to rada!

Osoby, które chorowały na COVID-19 twierdzą, że jednym z najczęstszych skutków ubocznych przebytej infekcji jest uczucie ciągłego zmęczenia i mniejsza wydolność organizmu. Eksperci pracują już nad preparatami, które mogą wspomóc ozdrowieńców w odzyskaniu formy.

Najdłużej działający serwis BMW w Łodzi

BMW Tłokiński to marka związana z Łodzią od 20 lat. Znana od zawsze z profesjonalnej obsługi i doskonałego serwisu. O planach rozwoju  i o tym, dlaczego warto korzystać z autoryzowanego serwisu, opowiada Tomasz Tłokiński, właściciel firmy.

Wystartował projekt „Moda na Łódź”

Piotrkowska – najpiękniejsza ulica Łodzi, pełna unikatowych butików, concept storów, pracowni projektantów mody. Witryny eksponujące projekty najmodniejszych projektantów i wiele sklepów branży fashion. Taki jest cel projektu „Moda na Łódź”, który zainaugurowano w OFF Piotrkowska Center.

Od 30 lat leczą nasze oczy

Wzrok. Za jego sprawą dociera do nas najwięcej informacji z otoczenia. Według znawców tematu jest to najważniejszy z naszych zmysłów. Dlatego, by móc jak najdłużej czerpać pełnię radości z otaczającego świata, trzeba dbać o oczy. Podstawą jest profilaktyka i regularne wizyty kontrolne. Gdy czujemy, że z naszym wzrokiem dzieje się coś niepokojącego, warto udać się…

Łodzianie polubili steki z Indian Steak

Indian Steak to restauracja, jakiej w Monopolis i w Łodzi jeszcze nie było. Doskonałe steki z najlepszej wołowiny w Polsce, do tego dania z jagnięciny i wyjątkowe desery przyciągają do lokalu gości nie tylko z Łodzi.

Branża AGD spotka się w Łodzi po raz trzeci

Kilkuset zaproszonych gości, w tym Wicepremier, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz liczni przedstawiciele branży AGD. Wiele paneli dyskusyjnych, Business Mixer AGD, spotkania ekspertów.

Koszmarny felieton

Macie też koszmary, które Was prześladują od lat? Męczące w swojej powtarzalności, uderzające w czuły punkt, serwują pobudkę z przyspieszonym rytmem serce i pełen niepokoju dzień. U mnie ten sen powtarza się od dwudziestu dwóch lat, czyli odkąd skończyłem Państwową Szkołę Baletową w Gdańsku, uzyskując tym samym dyplom baletmistrza. Byłem „uczniem wybranym”, tym, w którego…

Aneta Grzanek: Biznes po japońsku

Kiedy cztery lata temu podpisywałam umowę z japońskim partnerem, nie sądziłam, jak bardzo zmieni to moje podejście do prowadzenia biznesu i zarządzania nim.

Asystent, towarzysz, opiekun

Aneta Clinic Dental Art to nowoczesna, innowacyjna klinika stomatologiczna, która z myślą o komforcie Pacjentów stale udoskonala swoje usługi. Od niedawna nad przebiegiem procesu leczenia czuwa tu Opiekun Pacjenta. O jego roli i znaczeniu rozmawiamy z DOROTĄ LASKIEWICZ, pielęgniarką dyplomowaną, higienistką stomatologiczną, która pełni tę zupełnie nową w praktyce stomatologicznej w Polsce funkcję.

Maluch idzie do dentysty

O tym, kiedy pierwszy raz zabrać dziecko do dentysty, codziennej pielęgnacji zębów, leczeniu w gabinecie i budowaniu przyjaznych relacji, rozmawiamy z lekarzem dentystą MICHAŁEM TRZOSEM z Aneta Clinic Dental Art, kliniki stomatologii estetycznej i implantologii mieszczącej się w Łodzi przy al. Kościuszki 106/116.

Ciesz się zdrowiem każdego dnia

Szybką, bezpieczną i dokładną analizę stanu zdrowia zapewni badanie Mezatorem M-1. To nowoczesne urządzenie metodą biorezonansu magnetycznego analizuje poszczególne komórki, tkanki, narządy i układy organizmu.

Elektryczny trening, czyli metoda EMS

O zaletach elektrycznej stymulacji mięśni i efektach osiąganych po 20-minutowym treningu opowiada ADRIAN UNISZEWSKI, trener EMS oraz właściciel EMS Body Studio.

Dwie edycje Festiwalu, prapremiera Krystiana Lupy

2 października odbędzie się inauguracja XXVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Co roku teatromani, nie tylko łódzcy, czekają na to wielkie święto teatru. Sprzedaż biletów rozpocznie się 21 września, a Festiwal potrwa do 28 października. Co poza tym? W Teatrze Powszechnym w Łodzi zapowiada się bardzo intensywny sezon.

Jestem synem swego ojca, ale jestem też osobnym człowiekiem

O wyścigach żużlowych, pisaniu i wydawaniu książek, nieuleczalnej chorobie i jej wpływie na życie rozmawiamy z WITOLDEM SKRZYDLEWSKIM, autorem książki „Inkwizycja – Grzechy Przeszłości”.

Dobro ludzkich serc zwyciężyło

Niemal pół miliona złotych udało się zebrać dzięki akcji „Dach dla Gajusza” na pilny remont w siedzibie fundacji! Dach budynku groził zawaleniem i był coraz większym niebezpieczeństwem dla Gajuszątek, czyli podopiecznych Fundacji.

Dajmy im trochę czasu i miłości

Spójrzmy z troską na włosy i zastanówmy się, co możemy dla nich zrobić. Głęboko wierzę i widzę to codziennie, że włosy odwdzięczają się, jeśli poświęcamy im czas i dajemy trochę miłości – mówi IZABELLA PIETRUSZKA‑KLUSKA, stylistka, trycholog, właścicielka salonu fryzjerskiego.

Czuję się spełniona i wyróżniona

Chce walczyć z hejtem i godnie reprezentować nasze województwo, a póki co cieszy się szczęściem. 18-letnia JULIA BARYGA, tegoroczna maturzystka z Łodzi została Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2021.

Swobodnie, wygodnie i elegancko

Swobodnie, bez sztywnych zasad i wygodnie. Zarówno na spotkaniu biznesowym, jak i towarzysko. Ostatnia kolekcja Beaty Frankowskiej daje kobietom swobodę w doborze ubrań, co sprawia, że właśnie taki styl wybierają panie, dla których ubiór jest ważny, które nie chcą i nie znoszą wyglądać byle jak i nosić byle co.

Antybohaterowie

Jest połowa lat dziewięćdziesiątych, a ówczesny licealista wiedzie na ogół radosne, typowe dla nastolatka życie. Od rana szkoła, potem beztroskie snucie się z przyjaciółmi. Chwilowe zmartwienie stanowi nadchodząca klasówka lub szlaban na imprezowanie. Za szczególną wartość uznaje czas spędzany z rówieśnikami, szczerą interakcję, siłę i trwałość bezinteresownych relacji. 25 lat później, dzisiejszy licealista wiedzie również…

Nie zgubić siebie

Przyszedł. Jak zawsze za wcześnie. Jak zawsze niespodziewanie. Zaskoczył mnie swoją intensywnością i wybił z wakacyjnego rytmu. Zabrał luz, beztroskę i zabawę. Rozpanoszył się bezczelnie, wypełniając w grafiku każde wolne okienko. Tak jakby chciał dać mi do zrozumienia, że teraz to on będzie dyktował warunki, a ja mam go posłusznie słuchać. Twoje niedoczekanie wrześniu! Może…

Szczęście jest w nas

Szczęście jest motylem. Próbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono spocznie na Twoim ramieniu. (Anthony de Mello) Dzień dobry Nie wiem, skąd nagle tyle spokoju we mnie. Zawsze, gdy tworzyliśmy kolejne wydania magazynu, przypominało to zaciętą walkę. Nerwów i stresów było tak dużo, że wychodziłam z niej ledwo żywa. Gotowa natychmiast wszystkich…

RYŻOWA BUŁA pełna wyrazistych smaków

O aromatycznej, wyrazistej w smakach, niebanalnej kuchni indyjsko-bengalskiej rozmawiamy z JANUSZEM MICHALAKIEM, szefem kuchni w Ryżowej Bule, nowej łódzkiej restauracji mieszczącej się przy ul. Piotrkowskiej 79.

Pomóż w powrocie do pracy osobom opiekującym się małymi dziećmi

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs, którego stawką będą dotacje na projekty dedykowane osobom sprawującym opiekę nad dziećmi do lat 3. Dofinansowania będzie można uzyskać m.in. na utworzenie żłobków, klubów dziecięcych, a także szkolenia i doradztwo zawodowe. 

Bluzy męskie – jaki kolor króluje tej jesieni?

Bluza męska jest jednym z najpopularniejszych elementów garderoby wielu mężczyzn. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat odpowiedniego dopasowania kolorystycznego bluz męskich tej jesieni.

Przydatne akcesoria rowerowe

Mamy szczęście żyć w klimacie, w którym przez większość roku możemy używać roweru dojeżdżając do pracy lub chcąc się zrelaksować. Jako, że jest to jedna z lepszych dla naszego zdrowia form spędzania czasu, a do tego w przeciwieństwie do jazdy samochodem jest bezpieczna dla środowiska, warto korzystać z tego środka transportu i rekreacji jak najwięcej.

Nadia i Kacper wygrywają Te Look Of The Year!

Konkurs The Look Of The Year 2021 kolejny raz zagościł w Łodzi. W tym najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie dla modelek i modeli w tym roku zwycięzcami zostali Nadia Główczyńska ze Stolna i Kacper Szczypka z Żywca.

Ceramika, druty i malowanie…warzywami!

W najbliższy weekend w Fuzji żegnamy lato licznymi atrakcjami. Ostatnie seanse kinowe, niecodzienne warsztaty, malowanie warzyw, szachowe rozgrywki, joga w plenerze, targi wymiany książek, ubrań i płyt.

Agata Kulesza w Alei Gwiazd

Jedna z najbardziej utalentowanych współczesnych aktorek, ceniona przez krytyków i uwielbiana przez publiczność AGATA KULESZA 21 września o godzinie 13 w Łódzkiej Alei Gwiazd przy ul. Piotrkowskiej 63 odsłoni swoją gwiazdę. 

Perceval, Janda, Warlikowski… Wielkie święto teatru

Przed nami wielkie święto teatru! 2 października rozpocznie się XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – jeden z najstarszych festiwali teatru zawodowego w kraju. Sprzedaż biletów ruszy 21 września o 13 – równolegle w kasie Teatru Powszechnego, online i w biletomacie.

Gala wieczorowa „Wyraź siebie”

Spotkanie z Niecodziennymi Kobietami Dnia Codziennego, wystawa zdjęć czarno-białych z bohaterkami projektu „Wyraź siebie wizerunkiem”, koncert Elizy Tkacz i Artura Leshy Lesiaka, to główne atrakcje Gali wieczorowej „Wyraź siebie”. 

Premiera musicalu Pretty Woman!

Na ten dzień wielbiciele łódzkiego Teatru Muzycznego czekali długo. Już 25 września publiczność będzie mogła zobaczyć porywającą historię o miłości, czyli „Pretty Woman”. To realizacja przygotowana z wielkim rozmachem w iście hollywoodzkim stylu, z przepiękną scenografią i gwiazdorską obsadą.

Dwunastu wspaniałych. Wystawa w Monopolis

Portrety dwunastu młodych, utalentowanych i kreatywnych artystów związanych z Łodzią, którzy właśnie otwierają kolejne drzwi do kariery, prezentuje Art Galery w Monopolis. Laureatów stypendiów artystycznych Prezydent Łodzi uwiecznił Sebastian Glapiński.

Make-up no make-up. Sposób na promienny i naturalny look

Make-up no make-up to idealny letni makijaż dla każdej z nas, która nie przepada za stylizacjami ostrymi, rzucającymi się w oczy. Makijaż ten z jednej strony doskonale wpisuje się w naturalne trendy modowe, a z drugiej strony jest po prostu zachwycający, bo urzeka swoją prostotą i świeżością. Jak wygląda make-up no make-up i jak go…

Trwają konsultacje społeczne najważniejszego projektu w Łódzkiem

10 sierpnia 2021 roku Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął projekt programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2027 (w skrócie FEŁ2027). Dokument określa strategię wykorzystania w naszym regionie środków pochodzących z Unii Europejskiej w perspektywie czasowej 2021-2027. Dzień po przyjęciu projektu – 11 sierpnia – rozpoczęte zostały konsultacje społeczne, które potrwają do 17 września.

Wrzesień w Fuzji. Kulturalnie, kulinarnie i festiwalowo

Wrzesień w pofabrycznym kompleksie Karola Scheiblera zapowiada się kulturalnie i kulinarnie. Na fanów wydarzeń kulturalnych czekają FŁ4K, Kino Letnie oraz Festiwal Kamera Akcja. Miłośnicy dobrej kuchni mogą skorzystać z Lokal&Yaday popup. Z kolei w klimatycznym wnętrzu Kotłowni będzie można degustować wino wspólnie z festiwalem kulinarnym – Jemy w Łodzi Food Fest.

The Look Of The Year 2021. Kto zostanie gwiazdą mody?

Łódź po raz kolejny stanie się centrum mody. A to za sprawą polskiej edycji najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu dla modelek i modeli The Look Of The Year 2021. Prezentujemy 20 uczestników wielkiej gali finałowej, która odbędzie się 17 września w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Odpowiedzialna moda na OFF Piotrkowska Center!

Już w najbliższą sobotę, 11 września, zapraszamy na pierwszą edycję slOFF FASHION – Targów Odpowiedzialnej Mody. Wydarzenie odbędzie się w godz. 12-20 na dziedzińcu OFF Piotrkowska Center, od strony ul. Piotrkowskiej.

Chciałem być – prapremiera spektaklu o Krzysztofie Krawczyku

Pięknie żyć, garściami życie brać… Czy tak właśnie wygląda sława? 11 września Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na pierwszą prapremierę tego sezonu. Na Dużej Scenie widzowie obejrzą „Chciałem być” – sztukę napisaną i wyreżyserowaną przez Michała Siegoczyńskiego.

Nowa Miss Polonia Województwa Łódzkiego!

Piękny wieczór i wielkie emocje za nami. Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2021 została Julia Baryga. Nowa Miss ma 18 lat i jest z Łodzi. W tym roku zdała maturę i zamierza studiować na Politechnice Łódzkiej, na kierunku Industrial Biotechnology.

Jak wybrać najlepsze meble biurowe dla Twojej firmy?

Wybór odpowiednich mebli biurowych wpływa nie tylko na estetykę pomieszczeń w Twojej firmie. Równie ważna jest funkcjonalność wyposażenia, wygoda pracowników i osób odwiedzających biuro. Warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać najlepsze meble biurowe dla swojej firmy.

Zagraniczne startupy ściągają do Polski 

Startupowa mapa świata powiększa się. Dolina Krzemowa, Tel-Awiw i Dubaj, jedne z najbardziej rozpoznawalnych wśród młodych przedsiębiorców adresów, zyskują nową alternatywę w Europie.

Richard Bona na zakończenie lata w Monopolis / zdjęcia

Richard Bona i Alfredo Rodriguez Band wystąpili na zakończenie Spirit of Łódź Music Festival. Koncert w Monopolis zapoczątkował najnowszą trasę koncertową artysty. Było energetycznie, tanecznie i wyjątkowo. 

The Look Of The Year 2021. Na kogo czeka kariera w modelingu?

Wystartowały zmagania o tytuł najlepszej modelki i modela w Polsce! Finalistki i finaliści konkursu The Look Of The Year 2021 wystąpili w oficjalnej sesji zdjęciowej. Nowe twarze świata mody zaprezentowały się w Off Piotrkowska w Łodzi.

Jakie są zalety i wady outsourcingu w IT?

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie działanie jakiegokolwiek przedsiębiorstwa bez dostępu do Internetu i nowoczesnych technologii. Nad ich prawidłowym działaniem i bezpieczeństwem powinien czuwać specjalista. Osoby z odpowiednim doświadczeniem w IT można przyciągnąć do firmy atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia.

Kto zostanie Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2021?

W tegorocznym konkursie Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2021 bierze udział 20 kandydatek z całego regionu. Jedna z nich zostanie szesnastą w historii laureatką konkursu! Gala finałowa odbędzie się w niedzielę, 5 września o godzinie 20:00 w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Pretty Woman w Muzycznym już 25 września!

Przygotowania do premiery musicalu „Pretty Woman”, najbardziej wyczekiwanego tytułu w repertuarze Teatru Muzycznego w Łodzi, nabierają tempa. Do zespołu dołączyła Marta Wiejak, która na zmianę z Malwiną Kusior mierzyć się będzie z filmową legendą stworzoną przez Julię Roberts.

Które dzielnice Łodzi są idealne do zamieszkania?

Choć Łódź jest trzecim pod względem zaludnienia miastem Polski, może pochwalić się najtańszym rynkiem mieszkaniowym w całym kraju. To z kolei przyciąga niczym magnes nie tylko deweloperów, ale także inwestorów, którzy nadwyżki gotówki chętnie lokują w stabilne i bezpieczne aktywa.

Light.Move.Festival 2021 powraca

Tradycji staje się zadość i również w tym roku, w ostatni weekend września, w Łodzi odbędzie się Festiwal Światła. Między 24 a 26 września łódzkie budynki, parki oraz place miasta zostaną rozświetlone przez zachwycające projekcje i iluminacje tworzone przez międzynarodowych artystów.   

Weekend w Fuzji: Warsztaty, zabawa i dobre kino

Będziemy tkać, dziergać, odnawiać ubrania, a także samodzielnie wykonamy las w słoiku i botaniczną pocztówkę! W Fuzji zapowiada się weekend pełen niesamowitych warsztatów, które poprowadzą m. in. Alicja Tkaczyk czy Studio Tartaruga.

Wieczór poetycki z Mieczysławem Zynerem

„W okładkach czasu” to najnowszy tomik poezji Mieczysława Zynera. Prezentacja poezji odbyła się w Art Galery, nowym miejscu w Łodzi, w którym króluje sztuka. Było kameralnie i wyjątkowo.

Od mili do 10 km czyli 10. Bieg Fabrykanta

Do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wracają biegi: Fabrykanta, Grohmana i Małego Fabrykanta. Zawody zostaną rozegrane już 28 sierpnia. Bieg Fabrykanta będzie pierwszym ulicznym biegiem w Łodzi po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa!

Wyjątkowy Richard Bona na koniec lata w Monopolis!

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń sezonu. Na zakończenie drugiej edycji festiwalu Spirit of Łódź, organizowanego przez Monopolis wystąpi Richard Bona.

Co jest ważniejsze dla Polaków: rodzina czy kariera? Jak je połączyć?

Kariera czy rodzina? To pytanie zadaje sobie wielu dorosłych Polaków. Czy rzeczywiście wybór jest konieczny? Łączenie kariery z życiem rodzinnym jest możliwe i wiele osób świetnie sobie radzi w obu rolach. Sprawdźmy, jak pogodzić sukcesy w pracy i szczęście osobiste.

Teatralny sierpień Fundacji Kamila Maćkowiaka

Koniec sierpnia zapowiada się niezwykle interesujący teatralnie. Fundacja Kamila Maćkowiaka zaprasza na spektakle – Cudowna Terapia, Totalnie szczęśliwi oraz Diva Show. Na spektakle o godz. 16.00 czeka 25-procentowa zniżka. Wszystkie spektakle widzieliśmy i możemy je polecić każdemu.

Trwa rejestracja na Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2021

Przed nami kolejna, ósma już edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Jak co roku beneficjenci unijnych dotacji z całego kraju, a więc województwa łódzkiego również, będą prezentowali szerokiej publiczności współfinansowane z UE projekty.

Pożyczka płynnościowa dla sektora MŚP

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego posiada w swojej ofercie pożyczkę płynnościową dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających w naszym województwie.

Kalendarza Virako ze zdjęciami Michała Batorego

Limitowany nakład, doskonali artyści i wyjątkowa jakość! Po prostu Kalendarz Virako. Właśnie zakończyły się zdjęcia do najnowszej edycji kalendarza. Robił je nie byle kto, bo sam mistrz Michał Batory. 

Letnie atrakcje dla dzieci w Łódzkiem

Trwają wakacje, a więc znajdujemy się w okresie roku, kiedy nasze dzieci oczekują od nas większej niż zazwyczaj inicjatywy. By ją wykazać, wcale nie musimy jechać nad morze, w góry, czy za granicę. 

Wsparcie dla firm z Łódzkiego

Potrzebne środki na rozwój firmy albo na walkę ze skutkami pandemii Covid-19. Warto dowiedzieć się, co ma w tym zakresie do zaoferowania Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego.

Wystartował Łódzki Rower Publiczny

Można już korzystać z pierwszych rowerów nowego systemu Łódzkiego Roweru Publicznego. Cały system składać się będzie z 1 500 rowerów na 150 stacjach.

Fuzja Łódź rozkręca wakacje

Fuzja na najbliższy weekend ponownie przygotowała masę bezpłatnych atrakcji, które przypadną do gustu zarówno starszym, jak i najmłodszym mieszkańcom Łodzi i okolic.

Cyfryzacja mody zmieni nasze zakupy

Cyfryzacja w branży modowej to nie tylko urozmaicenie doświadczeń zakupowych klientów – to realny wpływ na działalność biznesową, nawet kilkukrotne zwiększenie konwersji sprzedażowej i zmniejszenie ilości zwrotów.

Zaczęło się, cieszmy się tym

Pamiętam jak kiedyś, na ostatnim roku studiów, graliśmy spektakl dyplomowy. Siedziałem w garderobie z kolegą, nagle zadzwonił do niego telefon, odebrał… „tak, rozumiem, jutro, casting do reklamy leku przeciwbólowego… o trzynastej, będę”. Rozłączył się, wrócił do nakładania sobie podkładu na twarz, po czym z pełną powagą, przepowiadając sobie wielką karierę, powiedział: „zaczęło się”.

Bardzo proste pytanie

Przyszło do mnie znienacka. Zupełnie nieoczekiwanie. Uderzyło mnie swoją prostotą. Zachwyciło precyzją. Zdumiało siłą, z jaką przekonało do siebie i otworzyło moje zalęknione serce. Pamiętam ten dzień dokładnie. Po raz kolejny stałam na rozdrożu. Z aptekarską precyzją ważyłam wszystkie za i przeciw. Dzieliłam kartę na pół. Rozpisywałam możliwe scenariusze. Medytowałam, afirmowałam, wizualizowałam. Pudło! Martwy punkt.…

Pawilon towarzyski

Szczególne daty, rocznice czy jubileusze skłaniają do refleksji  i podróży. Czasem podróży w głąb siebie, a czasem do miejsc, które na naszej drodze, w sposób uświadomiony lub nie, odcisnęły swój wyraźny ślad. Nigdy dotąd nie zastanawiałem  się, co czyni człowieka takim, a nie innym. Co wpływa na jego charakter, wartości i zasady. Jakim sposobem i…

Startupy testują innowacje 5G

Od czerwca w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa 5G LAB – czyli wewnętrzna sieć 5G. Dzięki niej startupy biorące udział w akceleratorze S5 mogą testować opracowywane innowacje.

O racjonalnym inwestowaniu

MARCIN ŚLAWSKI, właściciel firmy Superior Investment opowiada o tym, jak i w co racjonalnie inwestować oszczędności w bieżącej sytuacji.

Nawet w nienormalnych czasach warto żyć normalnie

Pandemia, lockdown, izolacja, dystans, maseczka, kwarantanna. Na  kilkanaście ostatnich miesięcy te słowa zdominowały język polski.  Odmieniane przez wszystkie przypadki w telewizji, radio i serwisach internetowych, bombardowały nas z każdej strony. Nawet plebiscyt na słowo roku 2020 w Polsce wygrał wyraz… koronawirus. Aż trudno w to uwierzyć, ale wystarczyło kilka tygodni, by pandemia zniknęła z naszego…

Większa szansa na rynku pracy

O tym, jak w najbliższym czasie będzie się zachowywał polski rynek pracy, opowiada MONIKA ZIELIŃSKA-MYSIOR, Dyrektor Generalna firmy doradztwa personalnego Gravet Consulting sp. z o.o.

Dobra energia po prostu wraca

Dlaczego przy montażu paneli fotowoltaicznych ważny jest wybór doświadczonej ekipy tłumaczy KRZYSZTOF ZACHARY, prezes Polskiej Grupy Instalacyjnej (PGI OZE).

Biura z charakterem, łódzkim charakterem

Tu pracuje się wyjątkowo dobrze

Piękny uśmiech zmienia życie

Kościuszki 106/116 w Łodzi to adres wart zapamiętania. Licówki pełnoceramiczne, nakłady protetyczne, implanty, mosty… Właśnie tu uzyskają pomoc wszyscy, którzy potrzebują zabiegów przywracających piękny uśmiech i których problemy z uzębieniem wymagają długich i wysoko specjalistycznych procedur. Doktor nauk medycznych ANETA GROCHOWINA i Aneta CLINIC DENTAL ART to wybór, którego pacjenci nigdy nie żałują.

Wakacje ze zdrowymi włosami

Upały, wysoka temperatura, słońce opalające nagie ciała i… problemy ze skórą głowy, z którymi będziemy walczyć jesienią i zimą. Dlatego połóżmy nacisk na letnią pielęgnację naszych włosów. Zwróćmy też uwagę na te rzeczy, które sprawią, że po lecie nasze fryzury też będą piękne.

Węgiel nadal potrzebny

IGOR SHULGA, Prezes LS Poland: Transformacja energetyczna kraju jest nieunikniona, ale dopóki ona nie nastąpi, węgiel wciąż jest niezbędny.

Opowieść z serca syberyjskiej tajgi

O aromatach syberyjskiej tajgi zamkniętych w pełnym finezji flakonie, wyjątkowym smaku trunku, jego aromacie rozmawiamy z INNĄ PETRENKO, Prezeską RS POL AND Co.

Interesują mnie tylko rzeczy ważne

„Zawsze mówię sobie, że najlepsza rola to jest ta następna i ta najbardziej ulubiona też. Wciąż mam w sobie głód poszukiwania, wyzwań. Żeby nie tylko nie nudzić się w życiu, ale też coś ze sobą załatwić” – mówił cztery lata temu w rozmowie do pierwszego numeru „LIFE IN Łódzkie”. Potem w roli Macieja Berbeki wspinał…

Patent na piękne ciało

Jak zdążyć przed latem?

Stworzyć coś wielkiego

Zrozumiałem, że to, co staje się ponadczasowe, zostaje z nami na lata i zapisuje trwale w świadomości, nie musi był łatwe, od razu rozumiane czy nawet piękne. Chodzi o to, by delikatnie poruszyć pewne struny, mieć coś wartościowego do zakomunikowania oraz mówić o tym, co ważne tu i teraz – mówi MATEUSZ LIPSKI, współwłaściciel PROGRESSIVO,…

Figura inna niż wszystkie

Zgrabna sylwetka i dobre samopoczucie

Muzyka jest Niebem na Ziemi

Nade wszystko kocha życie i muzykę. Uważa, że życie bez pasji nie będzie życiem spełnionym. Uprawianie muzyki jest dla niej pracą w duchowości. Dzięki niej może sięgać głębiej do swojego wnętrza. Rozmawiamy z IZĄ POŁOŃSKĄ, wokalistką, kameralistką śpiewającą w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz, doktor sztuk muzycznych, ambasadorką Fundacji Instytutu Ericksonowskiego.

W Selgrosie biznes robimy wspólnie z naszymi klientami

Ważny punkt na handlowej mapie Łodzi

Humanistka wśród inżynierów

O tym, jak humanistka odnalazła się w świecie inżynierów, rozmawiamy z Joanną Rodaczek, Marketing Managerem w firmie Ocmer, spółce, która jest generalnym wykonawcą hal przemysłowych.

Luksusowych pogrzebów chcą żywi

O tym, dlaczego coraz częściej decydujemy się na luksusowe pożegnanie najbliższych, opowiada MASSIMILIANO RONZAT, włoski przedsiębiorca, który w Polsce znalazł swój drugi dom.

To już rok! Urodzinowy weekend w Monopolis.

Choć trudno w to uwierzyć, minął już rok od inauguracji działalności kulinarnej Monopolis. Pełen wyzwań czas wieńczy urodzinowy weekend atrakcji dla dzieci i dorosłych. Świętowanie potrwa do niedzieli, 13 czerwca i będzie doskonałą okazją do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Ponad 45 procent osób spłaca kredyt lub pożyczkę. Zobacz kto najczęściej pożycza

Rok 2020 był pod wieloma względami wyjątkowy. Pandemia Covid-19 mocno wpłynęła na całą gospodarkę, jak również, a przede wszystkim na życie przeciętnego Kowalskiego. Ostatni rok mocno zrewidował wiele planów i założeń.

Brokerzy Forex. Znajdź swoje miejsce do handlu walutami

Największy rynek świata z dziennymi obrotami na poziomie 5 bilionów dolarów przyciąga ogromne grupy kapitałowe i mniejszych inwestorów. Na co zwrócić uwagę, wybierając pośrednika?

Sprawdzamy co w pralkach wiruje, czyli przegląd najnowszych technologii

Jeśli chcesz mieć świeże, czyste i pachnące ubrania, ale irytują Cię głośne odgłosy prania, zwróć uwagę na pralkę ładowaną od góry z silnikiem inwerterowym. Proponowany model pracuje cicho i niezawodnie, dzięki czemu spełni Twoje potrzeby. Zobacz, czym kierować się w czasie zakupów!

ŁSSE. Pierwszy w Polsce kampus 5G dla startupów

Autonomiczne wózki widłowe, cyfrowe bliźniaki fabryk, czy transmisje VR-owe z kamerami 360 stopni – to tylko niektóre innowacyjne rozwiązania, które będą testowane w sieci 5G Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Domek dla owadów na dachu Wydziału Zarządzania UŁ

Na zielonym dachu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego stanął pierwszy domek dla owadów. Jeżeli zostanie dobrze przyjęty przez przyszłych lokatorów, domków pojawi się więcej.

Do Monopolis na piknik i steki z restauracji Indian Steak!

Wraz z otwarciem ogródków restauracyjnych znowu możemy spotykać się z rodziną i przyjaciółmi poza domem. Właśnie z tej okazji Monopolis organizuje piknik rodzinny. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci ale też bogatej oferty kulinarnej. W dawnym kompleksie wódczanym zainauguruje działalność nowy lokal serwujący steki i burgery – Indian Steak.

ŁSSE wygrywa Poland Prize i zaczyna Re_source

„Re_source” to kolejny program Łódzkiej SSE po Startup Spark i S5-Akcelerator Technologii 5G, w którym Strefa będzie wspierała startupy. Jego uruchomienie w czerwcu 2021 r. jest możliwe dzięki wygranej w konkursie Poland Prize organizowanym przez PARP. Do startupów trafi blisko 12,5 mln zł dofinansowania. 

Przebojowo i retro, czyli Muzyczny zaprasza widzów

Duża porcja rozrywki i przebojowych melodii w znakomitym wykonaniu – to pomysł Teatru Muzycznego w Łodzi na końcówkę sezonu, który 26 maja, w Dzień Matki zaprasza na koncert „Piękna i Bestia”. Trzy dni później na scenę przy Północnej wróci widowisko „Prosimy nie wyrywać foteli”, zaś czerwiec przywitać będzie można wizytą w „Hoteliku Démodé”.

Monopol. Alchemia Produkcji. Muzeum Monopolis otwarte!

Nowe miejsce z kawałkiem łódzkiej historii

Ponad setka ogródków otwiera się na Piotrkowskiej

Już od soboty znowu będziemy mogli zasiąść w kawiarnianych i restauracyjnych ogródkach. Na Piotrkowskiej 105 restauracji, barów, kawiarni i lodziarni zapowiedziało otwarcie ogródka! Życie zatętni znów w ogródkach Monopolis, Manufaktury, OFF Piotrkowska i w wielu innych miejscach Łodzi. Od 29 maja możliwa będzie też sprzedaż dań na miejscu wewnątrz lokalu.

Pałacowy ogród Poznańskiego w nowej odsłonie

Na wiosnę rozkwitły łódzkie ogrody. Jak wygląda zabytkowy ogród pałacu Izraela Poznańskiego po odnowie i kiedy będziemy mogli odwiedzić przypałacowy ogród braci Steinertów?

Przysmaki dla psów

Właściwe karmienie czworonoga to bardzo ważny element opieki nad pupilem. Podobnie jak człowiek, zwierzę potrzebuje dobrze zbilansowanej diety, która dostarczy mu niezbędnych składników odżywczych i pozwoli zachować dobre zdrowie i wiele energii. Czym się kierować wybierając przysmaki dla psów? Które będą odpowiednie dla twojego psa? Gdzie znajdziesz duży wybór przekąsek?

Premiera Pretty Woman przeniesiona na wrzesień

Ze względu na sytuację związaną z pandemią, dyrekcja Teatru Muzycznego zdecydowała się przesunąć premierę spektaklu Pretty Woman na 25 września. Bilety trafią do sprzedaży 1 czerwca. 

Jak działa Netflix i jak można za niego płacić?

Platforma Netflix stała się dziś synonimem internetowej telewizji, tak jak marka Adidas jest synonimem butów sportowych. Jak ona działa i co sprawia, że coraz więcej nowych produkcji telewizyjnych trafia bezpośrednio na Netfliksa? W tym artykule sprawdzimy, jak szybko można zostać członkiem tego serwisu.

Witaminy na zdrowie poleca Sanus Sum

Tak jak silnik nie może obejść się bez iskry elektrycznej, tak nasz organizm potrzebuje witamin. Niestety w organizmie człowieka są syntetyzowane tylko niektóre witaminy jak A, D czy K pozostałych trzeba mu dostarczyć. Jak? Zdrową dietą lub suplementami. Sanus Sum poleca zdrowe witaminy.

Wiecha na wieży, czyli tradycja i nowoczesność Monopolis

Monopolis świętuje! Zakończyła się budowa 11-piętrowej wieży, a uroczystym podsumowaniem inwestycji było zawieszenie wiechy na dachu budynku. Teraz czas na prace wykończeniowe i nowych najemców, na których już niebawem czekać będą biura z widokiem na Łódź.

Jonaszki dla duetu Lenda / Kozub

Brawurowe wykonanie „Grande Valse Frotte” przesądziły o zwycięstwie duetu Lenda/Kozub w III Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Gala finałowa laureatów i spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko” zakończyły tegoroczną, zrealizowaną online, edycję festiwalu OFF-Północna.

Jakie kosmetyki anti-aging wybrać, aby skutecznie wygładzić skórę?

Z wiekiem nasza skóra staje się nie tylko skłonna do przebarwień, ale też znacznie bardziej osłabiona, pojawia się na niej coraz więcej zmarszczek, po prostu starzeje się. To naturalny proces i nie zatrzymamy go, ale możemy znacznie opóźnić i skutecznie wygładzić cerę. Po-mogą nam w tym m.in. kremy z witaminą C.

Projekt nowego ratusza w Nowym Centrum Łodzi

Łódź wybrała najlepszy projekt przyszłej siedziby magistratu w Nowym Centrum Łodzi. Przygotował go zespół autorski Draft + Lumioo + Projekt Oficyna + AMP w składzie Michał Karpiński, Łukasz Chodorowski, Piotr Cegielski, Michał Piech.

15 inwestorów, tysiąc miejsc pracy. ŁSSE nie zwalnia tempa!

Do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pierwszym kwartale 2021 r. dołączyło 15 nowych firm. Zamierzają zainwestować blisko 700 mln zł. Utrzymają i stworzą ponad tysiąc miejsc pracy. Wśród nich znalazło się 13 firm produkcyjnych i dwie świadczące usługi.

Druk wizytówek – jak zwiększyć prestiż swojej wizytówki

Wizytówki to druki o szczególnym charakterze. Ich zasadniczą funkcją jest funkcja reprezentacyjna. To, jak wygląda wizytówka, świadczy o tym, kim jest jej właściciel.

Katalogi reklamowe jako przykład marketingu bezpośredniego

Marketing jest rodzajem filozofii biznesu, podstawą działania każdej firmy. To sposób komunikacji między firmą a otoczeniem. Jednym z jego podstawowych rodzajów jest marketing bezpośredni.

Szwajcarska perfekcja w każdym szczególe – luksusowe zegarki Epos

Szwajcaria przez wieki zyskała wyjątkową światową reputację dzięki pionierskiemu duchowi i poczuciu doskonałości swoich zegarmistrzów. Misją EPOS jest bycie strażnikiem tych tradycyjnych wartości i wysokich standardów.

Pamiętajmy o Słoniu!

Izaak, bogaty rosyjski biznesmen, w swej rezydencji przyjmuje gości na wystawnym bankiecie. W przypałacowym ogrodzie goście bawią się w towarzystwie słonia. Żywego, najprawdziwszego w świecie olbrzyma. Gospodarz opowiada towarzystwu o tym, jak wielkie szczęście słoń ów mu przyniósł:   – Dzięki niemu stałem się bogaty i szczęśliwy. Własny słoń to dodatkowo same codzienne pożytki. Gości…

Szczęście, marzenia i promyk nadziei

Chciałabym zacząć optymistycznie, radośnie i z przytupem, ale… Ciężko cieszyć się, kiedy nie można kreślić planów, bo nikt nie wie, co następny dzień przyniesie. Pewnie po trzeciej nadejdzie czwarta fala, a po niej kolejne.

Piękna w każdym aspekcie

Dbając o swoje ciało, nie możemy zapominać o okolicach intymnych, bo spełniona i pewna siebie kobieta, to nie tylko piękny wygląd, zadbana skóra, to także satysfakcja z życia seksualnego, co przekłada się na poprawę życia codziennego i wzrost poczucia własnej wartości. Rozmawiamy z dr. n. med. Karoliną Garnysz, ginekologiem, specjalistą w zakresie ginekologii estetycznej z…

Mamy rozwiązanie na problemy z nietrzymaniem moczu

Współczesna medycyna oferuje wiele skutecznych i także małoinwazyjnych możliwości leczenia nietrzymania moczu. Pamiętajmy, że bagatelizowanie tego problemu może znacznie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie i doprowadzić do zaburzeń życia emocjonalnego oraz zawodowego – podkreśla dr n. med. Kamil Burzyński, urolog Centrum Leczenia Nietrzymania Moczu i Rewitalizacji Okolic Intymnych w Klinice Medical Magnus.

W jedności siła – mistrzowska drużyna w centrum Łodzi

O współpracy zespołów ortopedów i fizjoterapeutów, właściwej diagnostyce i rehabilitacji rozmawiamy z Markiem Krochmalskim, ortopedą, właścicielem Medical Magnus Clinic oraz Markiem Kiljańskim, specjalistą fizjoterapii, szefem zespołu fizjoterapeutów w Medical Magnus Clinic.

Praca w biurze pozostanie, tylko biura się zmienią

Minął rok od pojawienia się Covid-19. Rok, który zburzył dotychczasową działalność większości firm. Co czeka biurową Łódź w najbliższym czasie i po pandemii? To pytanie stawiają sobie z jednej strony ci, którzy oferują powierzchnie biurowe, a z drugiej ci, którzy z nich korzystają. Teraz kiedy prawie 20 procent aktywnych zawodowo osób pracuje zdalnie, jest ono…

Adam Osiński: Lepsze perspektywy na przyszłość

Zewnętrzny dyrektor finansowy to taki partner biznesowy, który nie tylko poprawi jakość zarządzania wynikami i płynnością finansową, ale też zapewni obiektywną zewnętrzną ocenę, poprawi efektywność przedsiębiorstwa oraz będzie doradcą w strategii i rozwoju.

Maciej Kokotek: Wznieś się na wyższy poziom

O wsparciu przedsiębiorców na każdym etapie rozwoju, pozyskiwaniu funduszy, tworzeniu strategii rozwoju, kreowaniu nowych biznesowych pomysłów rozmawiamy z Maciejem Kokotkiem, wiceprezesem zarządu, dyrektorem zarządzającym Łódzkiego Domu Biznesu.

Marcin Ślawski: Gdzie i w co inwestować w tym roku?

Złoto, srebro, nieruchomości, akcje, a może fundusze inwestycyjne? O tym, w co w tym roku warto zainwestować oszczędności, opowiada Marcin Ślawski, doradca, analityk finansowy i właściciel firmy Superior Investment.

Anna Rusin: Wiedza płynie z rozmowy, jak zwykł mawiać Sokrates

RusinJestem zwolenniczką turkusowego zarządzania, a nie stosowania ostrych  metod opartych na władzy autorytarnej. Zawsze staram się wykorzystać  to, co jest dobre w danej organizacji i zaplanować jak zmienić to, co  nie działa prawidłowo – mówi Anna Rusin, Prezes Teofilów SA.

Paweł Pawlak: Promyk nadziei w tych trudnych czasach

W czasie pandemii, gdy inny zamykają lokale, przenosząc sprzedaż do sieci, Paweł Pawlak otwiera Dom Mody Adika Collection w Zduńskiej Woli. Jak tłumaczy w biznesie nie zawsze najważniejsze są pieniądze, a w każdej sytuacji trzeba znaleźć pozytywne aspekty i szukać promyka nadziei.

Są piwa i jest Trybunał

Piwo Trybunał z Browaru Piotrków w Piotrkowie Trybunalskim szturmem zdobywa fanów. Ta piwna marka staje się coraz bardziej znana nie tylko wśród polskich piwoszy, lecz także na świecie. Świadczą o tym nagrody przyznawane na najważniejszych konkursach piwnych.

Kees van Rijn: Polacy wybierają róże!

Róże najbardziej wyrażają nasze emocje i uczucia, do goździków mamy sentyment, a chryzantemy z upodobaniem nosimy na cmentarz. O handlu kwiatami i kwiatowych upodobaniach Polaków opowiada Kees van Rijn, który od 25 lat reprezentuje firmę Bart Kwiaty, zajmującą się w Polsce sprzedażą kwiatów.

To będzie moja Pretty Woman

Julia Roberts jest jedyna i niepowtarzalna. To, co nas łączy, to na pewno te kręcone włosy, bez których nie wyobrażam sobie Vivian. To jej znak rozpoznawczy! Burza loków! Ale nie skupiam się na tym, żeby być drugą Julią, bo to chyba byłoby nieciekawe. Pokażę swoją Vivian. Mam nadzieję, że też będzie jedyna i niepowtarzalna –…

Przyjemność słuchania Radia Łódź

Dziewięćdziesiąt lat temu mieszkańcy Łodzi po raz pierwszy usłyszeli zdanie: Tu mówi Łódź. Łódzka rozgłośnia wciąż informuje, edukuje i dostarcza rozrywki. O historii Radia Łódź, najbliższych i dalszych planach, a także o jubileuszu rozmawiamy z Dariuszem Szewczykiem, redaktorem naczelnym i prezesem Radia Łódź.

Dziś Radio Łódź musi być wszędzie!

Decyduje, z kim słuchacze budzą się, spędzają dzień i zasypiają. Odpowiada za program, układa jego ramówkę, dba o to, jak radio brzmi i jaką nadaje muzykę. Z okazji 90-lecia Radia Łódź rozmawiamy z Marcinem Wąsiewiczem, dyrektorem programu Radia Łódź.

Wciąż mam sporo do zrobienia

Tytuł Łodzianina Roku 2020 zadedykował wszystkim tym, którzy zmieniają nasze miasto, którym chce się chcieć i którzy jak on kochają Łódź. Rozmawiamy z Krzysztofem Witkowskim, Łodzianinem Roku 2020, właścicielem Monopolis.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Od wielu lat firma GROT wspiera kluby i drużyny sportowe w naszym regionie. W jej DNA od zawsze wpisane jest promowanie zdrowego stylu życia. O sponsorowaniu Grot Budowlanych rozmawiamy z Józefem Grotem, Dawidem Grotem, właścicielami firmy oraz Marcinem Chudzikiem, prezesem klubu.

Selgros pomaga odnieść sukces

Są właścicielami sklepów i niewielkich sieci handlowych. Prowadzą działalność, która daje im zatrudnienie i pozwala tworzyć stanowiska pracy dla innych. W towary zaopatrują się w różnych miejscach, ale to Selgros jest ich głównym dostawcą.

Uwolnij prąd!

O uczciwości w biznesie, zrozumieniu potrzeb klienta, rozwoju i oczywiście sposobie pozyskiwania prądu rozmawiamy z Przemysławem Piekielnym, właścicielem firmy PG Doradztwo, zajmującej się fotowoltaiką.

Być jak Tina

Ostatnio znów jest o niej głośno. Wydała kolejną część swojej autobiografii, wraz z mężem wyprodukowała musical na podstawie historii swojego życia (premiera w Aldwych Theatre w Londynie, kolejne inscenizacje powstają w kolejnych muzycznych teatrach Europy). Jeszcze w marcu na jednej ze streamingowych platform ma mieć premierę pełnometrażowy dokument o jej życiu i jak sama zaznacza…

Skok w przepaść

Ostatni rok dał nam wszystkim nieźle w kość, ale przy okazji pandemii, wielu z nas przekroczyło bariery, które wydawały nam się nie do pokonania. Zawieszona w tej myśli, przypomniałam sobie o pewnej historii…

Uśmiechnij się! Nie możesz? Pomożemy

Chcesz się cieszyć pięknym uśmiechem każdego dnia? W Aneta Clinic Dental Art zespół specjalistów pomaga pacjentom pozbyć się stresów i kompleksów związanych z nieestetycznym wyglądem zębów i ich brakami. Tu przekonamy się, że czasami niewielka korekta wyglądu uzębienia znacznie poprawia komfort życia i samopoczucie. Ta łódzka klinika specjalizuje się w leczeniu implantologicznym i stomatologii estetycznej.…

Być jak Marilyn Monroe

Wraz z wiosną pragniemy zmian, powiewu świeżości. Szukamy nowych sposobów na wyrażenie siebie, zmieniamy garderobę, szukamy nowych pomysłów na fryzurę. Często decydujemy się na zmianę koloru włosów. I właśnie o koloryzacji rozmawiamy tym razem z Izabellą Pietruszką-Kluską, właścicielką salonu fryzjerskiego mieszczącego się przy ul. Franciszkańskiej 99 w Łodzi.

Twój dom i biuro w dużym formacie z Arsy

Remont mieszkania, budowa domu czy wyposażenie biura – z pewnością zastanawiacie się, co położyć na ściany, czym wyłożyć podłogę, jak przystroić przestrzeń, żeby było fajnie i miło. To ważne, szczególnie tam, gdzie spędzamy dużo czasu. Może w takim razie warto skorzystać ze specjalnych tapet na zamówienie, wykładziny antypoślizgowej albo wielkoformatowych zdjęć i obrazów? To wszystko…

Bądźmy dla siebie dobrzy na wiosnę

Przestawiamy, odnawiamy, kupujemy, remontujemy. Przypływ niesłychanej energii popycha nas do działania, które cudownie oczyszcza przestrzeń, przynosząc sporo światła i lekkości. Na tym niestety nasze wiosenne przebudzenie często zaczyna się i kończy. Bo dużo łatwiej poukładać największy dom, znacznie trudniej poukładać siebie.

Drony a parki narodowe

W wielu aspektach naszego życia obowiązują nas pewne prawa. Tak jak choćby w momencie, kiedy wybieramy dla siebie kasyna w Polsce. Większość z nich jest w Polsce bowiem nielegalna i za korzystanie z nich grożą kary.

SANUS SUM: zdrowie, ciało, dusza

Szczęśliwy człowiek to taki, który jest zdrowy, ma zdrowe ciało i duszę. Sanus sum powstało właśnie po to, by jak najwięcej z nas mogło się cieszyć pięknym życiem w zgodzie z naturą i czuwającymi nad nami aniołami. Zapraszamy do wyjątkowego miejsca przy ulicy Łagiewnickiej 137.

Poznaj korzyści z promocji swojej firmy w sieci

Reklama jest dźwignią handlu. Jeszcze kilka lat temu do promocji naszej firmy wykorzystywaliśmy media tradycyjne takie jak gazety, lokalne billboardy, ulotki itd. Dziś króluje Internet i pewne przysłowie, krążące wśród przedsiębiorstw, które brzmi “kogo nie ma w Internecie, ten nie istnieje” jest niezwykle… prawdziwe. Dlatego warto poznać korzyści, jakie płyną z promocji firmy w sieci.

Off-Północna jednak online. Zmiany w programie

Festiwal Off-Północna odbędzie się zgodnie z planem w dniach 10-18 kwietnia, ale online. Stacjonarnie, choć w razie potrzeby w reżimie sanitarnym, odbędzie się Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.

Co lepsze – pozycjonowanie czy Google AdWords (Google Ads)?

W dobie mediów społecznościowych i wszelkiego rodzaju portali aukcyjnych nic się nie zmieniło – to wyszukiwarki wciąż są głównym źródłem unikalnych odwiedzin różnego rodzaju stron i sklepów internetowych.

KREW PALIWEM ŻYCIA

Bezcenna, niezastąpiona, przywraca zdrowie, ratuje życie. Jej znaczenie doceniamy wtedy, gdy potrzebujemy jej sami lub walczymy o życie naszych najbliższych. KREW – to właśnie ona ma fundamentalne i życiodajne znaczenie dla każdego z nas.

Krzysztof Witkowski Łodzianinem Roku 2020

W Studiu Koncertowym im. Henryka Debicha w Radiu Łódź odbyła się uroczysta gala Łodzianina Roku. W tegorocznej edycji plebiscytu statuetka i tytuł przypadł Krzysztofowi Witkowskiemu, prezesowi Virako i twórcy Monopolis.

Natalia Gryglewska Miss Polonia 2020

To było prawdziwe święto Kobiet! 8 marca w łódzkim Teatrze Wielkim odbyła się gala finałowa Miss Polonia 2020. O tytuł najpiękniejszej Polki i bursztynową koronę walczyło dziewiętnaście finalistek wyłonionych spośród setki kandydatek w półfinale konkursu.

Kto powalczy o statuetkę Jonaszka?

Teatr Muzyczny w Łodzi ogłasza nabór do tegorocznej, trzeciej już, edycji Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 marca. Organizatorzy zapraszają do udziału aktorów i wokalistów w wieku od 19 do 35 lat.

Trzeba twardo stąpać po ziemi

O wyzwaniach w pracy na budowie, o tym, czy płeć ma znaczenie, o ciężarze odpowiedzialności i cechach charakteru przydatnych w tej branży, rozmawiamy z Justyną Kołodziejczyk, kierownikiem budowy w firmie Ocmer, która jest generalnym wykonawcą hal przemysłowych.

Gdy zęby pękają, kruszą się i łamią

Wypadki zdarzają się także naszym zębom. Mogą pęknąć, ukruszyć się, złamać, ale nie musimy od razu wpadać w panikę. Istnieje wiele możliwych sposobów na ich odbudowę. Na pewno pomogą specjaliści z Aneta Clinic Dental Art.

Samochód jest kobietą, czyli Jaszpol na Dzień Kobiet

Wewnętrzna siła, determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu. Istnieje wiele cech, za które podziwiamy kobiety. Ich rola we współczesnym świecie cały czas rośnie. Powszechne stereotypy odchodzą w niepamięć na rzecz wizerunku kobiety wszechstronnej, przedsiębiorczej, odnoszącej sukcesy. Znaczenie kobiet docenia firma Jaszpol, która z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet zorganizowała wielki konkurs.

PRETTY WOMAN CORAZ BLIŻEJ

To z pewnością najbardziej wyczekiwana premiera Teatru Muzycznego w Łodzi, który przyzwyczaił już publiczność do widowiskowych realizacji musicalowych. „Pretty Woman” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego to oprawiona znakomitą muzyką opowieść o miłości z gwiazdorską obsadą z Malwiną Kusior, Rafałem Szatanem, Olgą Szomańską czy Marcinem Jajkiewiczem. Premiera 20 marca.

Akcja: Podziel się miłością, podziel się życiem!

W województwie łódzkim jest najmniej w Polsce zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku. Chcemy to zmienić! Prosimy o wsparcie w dotarciu z naszym apelem do Państwa czytelników, słuchaczy i widzów. Akcją „Podziel się miłością, podziel się życiem”, pragniemy zachęcić mieszkańców regionu do rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Jak chcemy tego dokonać? Aktywizując pracowników…

Bądź sobą – mimo wszystko, czyli Festiwal OFF Północna

Tegoroczny Festiwal OFF Północna 2020 potrwa od 10 do 18 kwietnia. Wydarzenia, pokazujące różnorodność form współczesnego teatru muzycznego, spięte hasłem „Bądź sobą – mimo wszystko”.

Finał Miss Polonia 2020 w Dzień Kobiet!

Przed nami wielki finał Miss Polonia, najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce. Gala odbędzie się 8 marca, w Dzień Kobiet w Teatrze Wielkim w Łodzi. W wyborach bierze udział 20 przepięknych kandydatek z całej Polski.

Zęby na słodycze, czyli o cukrze i próchnicy

Czy wiecie, czego potrzeba do tego, by zęby zaatakowała próchnica? Wystarczą tylko cztery składniki: ząb, obecność bakterii, obecność cukru i trochę czasu.

Walentynkowy weekend w Monopolis

Monopolis przygotowało specjalną i kompleksową ofertę na ten wyjątkowy, zimowy weekend. Na pewno wrażeń nie zabraknie i każdy znajdzie coś dla siebie. W  przestrzeniach kompleksu odbywać się będą bowiem wydarzenia z różnych dziedzin.

Kto zostanie „Łodzianinem Roku 2020”?

Znamy już finałową piątkę kandydatów do tytułu “Łodzianin Roku 2020”. Kapituła plebiscytu nominowała Martę Libiszowską-Jóźwiak, dr Mirosława Sopka, Krzysztofa Witkowskiego, Agnieszkę Wojciechowską van Heukelom i prof. Marka Zadrożnego. LIFE IN Łódzkie jest partnerem plebiscytu.

Czas wrócić na scenę, czyli łódzkie teatry wracają do gry

Od piątku znowu na żywo obcować możemy ze sztuką. Łódzkie teatry stęsknione za publicznością przygotowały wiele ciekawych propozycji, czeka więc nas nie tylko wspaniały weekend.

Takie kamienice tylko w Łodzi

Ma ponad 100 lat i jest perełką Śródmieścia. Kamienica przy ul. Roosevelta 17 wzniesiona dla Konrada Haessnera i zaprojektowana przez jednego z najlepszych architektów działających w Łodzi w latach 90. XIX w., inż. arch. Gustawa Landau-Gutentegera, odzyskała swój dawny blask. Właśnie zakończy się jej remont generalny.

Romantyczna kolacja – pomysł na udane walentynki

14 lutego – magiczny, pełen intymności, nastrojowości i miłości wieczór z kameralną atmosferą. To niewątpliwie najpopularniejsze na świecie święto zakochanych. Dlaczego w ogóle obchodzimy dzień świętego Walentego? O czym pamiętać podczas przygotowywania kolacji dla dwojga? Szukasz ciekawych przepisów na Walentynki? Zapraszamy do lektury!

7 najczęściej zadawanych pytań o implanty zębowe

Po stracie zęba zawsze, bez względu na pierwotną przyczynę, nasuwa się pytanie: co dalej? W jaki sposób uzupełnić brakujący ząb lub zęby? Stomatologia dostarcza wielu metod, które pozwalają uzupełnić braki w uzębieniu. Jedną z nich są stosowane już z powodzeniem ponad 40 lat implanty.

„Pomoc domowa radzi” – premiera drugiego sezonu!

Teatr Powszechny w Łodzi rusza z drugim sezonem internetowego serialu teatralnego „Pomoc domowa radzi”. W czwartek 4 lutego o 18:00 na YouTubie wyemituje pierwszy odcinek, który będzie dostępny bezpłatnie dla widzów w Polsce i na świecie.

Dzień otwarty w Technikum Automatyki i Robotyki

Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza 5 lutego o godzinie 18 wszystkich uczniów ósmych klas i ich rodziców. Jest okazja, żeby spotkać się z prowadzącymi Technikum, poznać ofertę szkoły i dowiedzieć się wszystkiego na temat placówki.

Kwiaty w pudełku – piękno na specjalne okazje

Dlaczego tak chętnie sięgamy po flower boxy, czyli pudełka z kwiatami? Skąd przywędrowała do nas moda na nie? Czy wręcza się je tylko na szczególne okazje, czy bez okazji też warto je podarować?

Wieczór baletowy w Teatrze Wielkim w Łodzi

Pierwsza premiera w 2021 roku i pierwszy live streaming. Teatr Wielki w Łodzi zaprasza, 30 stycznia o godz. 18 na premierę dwuczęściowego wieczoru baletowego HUBRIS/FACE THE TRUTH, do którego choreografię przygotowało dwóch uznanych tancerzy łódzkiego baletu: Joshua Legge oraz Grzegorz Brożek.

Nowa ulica połączy Tymienieckiego z Milionową

Echo Investment, deweloper realizujący na pofabrycznych terenach w Łodzi projekt Fuzja, podpisał z władzami miasta porozumienie, na mocy którego obok inwestycji powstanie nowa droga. Połączy ona ulicę Tymienieckiego z Milionową, a zrealizowana zostanie w 2022 roku.

Profil zaufany – jak założyć? Instrukcja krok po kroku

W czasach obowiązujących wszędzie obostrzeń sanitarnych, bardzo ważna jest społeczna izolacja oraz unikanie kontaktu. Technologia umożliwia nam załatwianie praktycznie każdej sprawy urzędowej całkowicie przez internet, bez wychodzenia z domu.

Wakacje we Włoszech – co warto zobaczyć?

Włochy nie bez powodu uważane są za jeden z atrakcyjniejszych turystycznie krajów Europy. Malownicze widoki, zabytki sięgające Starożytności, niepowtarzalny klimat każdego regionu i przepyszna kuchnia śródziemnomorska. Tych miejsc nie możesz ominąć, planując wycieczkę po Italii.

Monopolis podsumowuje 2020 rok

Rok 2020 był wyzwaniem dla wszystkich. Łódzki kompleks biurowo-usługowy Monopolis pokazał, że mimo niesprzyjających okoliczności wywołanych przez pandemię Covid-19, można odnieść międzynarodowy sukces i wspierać potrzebujących.

Jakie kino po pandemii?

Kiedy w końcu kina znów będą otwarte dla publiczności, czy chętnie do nich wrócimy? Czy zmieniły się już nasze upodobania i wolimy oglądać filmy w domowym zaciszu? O przyszłości branży filmowej mówią: Wojciech Wojtysiak (kino Bodo), Sławomir Fijałkowski (kino Charlie) i Artur Zaborski, krytyk filmowy.

W Łódzkiej Strefie blisko 40 nowych inwestycji

W trudnym covidowym roku Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyciągnęła 38 inwestycji, czyli o 4 więcej niż przed rokiem. Dzięki nim powstanie blisko 700 nowych miejsc pracy, a firmy zainwestują ponad 1,7 mld zł.

Echo Investment podsumowuje udany rok Fuzji

Dla Fuzji, inwestycji realizowanej w sercu Łodzi, miniony rok upłynął pod znakiem intensywnych prac i przełomowych momentów. Deweloper przekazał do użytkowania dwa budynki mieszkalne i rozpoczął budowę trzeciego. Wystartowały również prace w części biurowej projektu, a w połowie roku ma być otwarty miejski plac ze zrewitalizowaną elektrownią.

Łódź sprzedaje lotnisko. Kto chętny?

Z łódzkiego lotniska praktycznie nic już nie lata. Od lat są z nim same problemy, każdego roku na jego funkcjonowanie z miejskiej kasy trafiają miliony złotych. Powstał więc pomysł, by w końcu je sprzedać. Czy znajdzie się kupiec? Czy Łódź, jako pierwsze miasto w Polsce sprzeda swoje lotnisko?

Szczepienia na Covid-19. Sprawdź kiedy twoja kolej!

Zaczyna się masowe szczepienia Polaków. Prezentujemy zbiór najważniejszych informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19. Szansę na przyjęcie szczepionki najpierw dostaną seniorzy, którzy ukończyli 80 lat. Po ich zaszczepieniu przyjdzie kolej na osoby 70+.

Karmienie piersią w nocy. Co powinna wiedzieć mama?

Zaraz po pytaniu, czy karmić dziecko piersią, często w głowie rodziców pojawia się pytanie: co z nocnym karmieniem piersią? Trzeba niestety przyznać, że bywa ono uciążliwe dla mam. Pełni jednak niezwykle ważną rolę w rozwoju każdego maluszka.

Monopolis inspiruje do okazywania solidarności

Zdobywca „oscara nieruchomości” rozwiózł 100 zestawów kolacji wigilijnych dla osób wytypowanych w ramach akcji pomocowej „Seniorom wigilijnie z Monopolis”. Otrzymały one tradycyjne, darmowe potrawy przygotowane przez restauracje działające w Monopolis. Działania łódzkiego dewelopera Virako zainspirowały innych.

Łódź Przemysłowa w książkach i albumach w TuŁódź.pl

Łódź to miasto o wyjątkowo bogatej historii. W ciągu kilkudziesięciu lat powstało bardzo wiele ciekawych, często nieznanych szerszej publiczności książek i albumów, opowiadających o niezwykłej przeszłości naszego miasta. Postanowiliśmy przyjrzeć się pięciu pozycjom, które przybliżają dzieje Łodzi na przestrzeni XIX i XX wieku.

Sylwestrowa „Rodzina” online w Teatrze Powszechnym

Jeśli nie macie planów na sylwestrowy wieczór, warto wybrać się do teatru. Teatr Powszechny w Łodzi 31 grudnia o godz. 20 zaprasza na spektakl „Rodzina” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Tym razem sylwestrowy spektakl obejrzeć można tylko online. Bilety kosztują jedynie 20 groszy. 

Nowoczesność, czyli jakie łazienki i kuchnie w 2021 roku?

Nie tylko kolory, materiały i style będą decydowały o tym, jak w 2021 roku będą wyglądać nasze łazienki i kuchnie. W tym zakresie sporo do powiedzenia będzie miała technologia i urządzenia, których używamy na co dzień.

Green Cab Taxi rozdaje świąteczne choinki

Green Cab, jedna z największych korporacji taksówkarskich w Łodzi wraz ze Szkółką drzew i krzewów Ozdobnych Szczeblewscy z Henrykowskiej 13A w Łodzi w dniach od 16 do 18 grudnia rozdawać będą świąteczne choinki.

Cyfrowa Polska z kreatywnym konkursem o AI dla uczniów

Związek Cyfrowa Polska w partnerstwie z Centrum GovTech, Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym ogłosił konkurs dla uczniów szkół średnich na temat sztucznej inteligencji.

Płyta na święta od Radio Łódź i Debich Studio

Dzięki współpracy Radia Łódź i Debich Studio ukazała się płyta „Sesja świąteczna Radia Łódź vol. 1”. Album zawiera nagrania z unikalnych, radiowych sesji, niepublikowanych dotąd nigdzie indziej. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży, nakładem firmy GAD Records.

Najbardziej świąteczny kwiat ze wszystkich

Dla jednych wilczomlecz nadobny, dla innych poinsecja nadobna, a dla większości gwiazda betlejemska. Bez niej i bez przybranej choinki trudno sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia. Ten pochodzący z Meksyku kwiat zrobił światową karierę jako wyjątkowo piękny, niezbyt drogi, a co najważniejsze, kwitnący zimą.

Zielona energia dostępna w łódzkiej Fuzji

Na terenie Fuzji powstała pierwsza w Łodzi stacja ładowania pojazdów elektrycznych zasilaną instalacją fotowoltaiczną. To efekt współpracy Echo Investment z Grupą Veolia. Inwestor Fuzji realizuje w ten sposób strategię odpowiedzialności za współtworzenie dobrych miast.

Akcja Monopolis: Sto kolacji wigilijnych dla seniorów

„Seniorom Wigilijnie z Monopolis” to nowa charytatywna akcja łódzkiego kompleksu biurowo-usługowego. Dzięki niej do łódzkich seniorów, spędzających samotnie święta, trafi 100 zestawów kolacji wigilijnych.

LIFE IN Łódzkie NA WYNOS

Kawiarnie i restauracje, w których tak chętnie czytaliście nasz magazyn, z powodu pandemii chwilowo mogą serwować dania tylko na wynos. Dlatego i my w paru punktach dostępni będziemy tylko na wynos. Pozostałe miejsca, w których mogliście nas znaleźć – centra medyczne, salony urody, salony beauty, salony samochodowe, centra biznesowe, hotele nadal działają i my tam…

Staszek Marzec: W biznesie nie chodzi tylko o pieniądze

Naszą misją jest tworzyć zdrową i przyjazną przestrzeń do pracy, a także działać etycznie. Oznacza to minimalizację śladu węglowego do atmosfery, zbieranie deszczówki, ochronę pomników przyrody, czy zazielenianie zdegradowanych obszarów miejskich. A dopiero się rozpędzamy… Rozmawiamy ze Staszkiem Marcem, pomysłodawcą i właścicielem pierwszego biofilicznego biurowca w Łodzi – Zielonego by Synergia – oraz aktywistą miejskim.

Nie wszystko jest na sprzedaż

Na swój temat żartuje, że ma w sobie trochę z archeologa, bo lubi grzebać w prawdziwych historiach bohaterów, których gra. Na potrzeby najnowszej roli ogolił głowę na „zero” i sam jest teraz ciekaw, jak na tę prowokację zareagują widzowie. Choć jest znanym aktorem, uważa, że na celebrytę się nie nadaje, ponieważ cząstkę swojego życia chce…

Sandra Kowalska: Nie bać się poprosić o pomoc

O tym, kim jest doradca kariery, jakie korzyści może zaoferować pracownikowi oraz jak się dziś odnaleźć na rynku pracy, opowiada Sandra Kowalska z firmy Gravet Consulting w Łodzi.

Włókienka: Ponadczasowość i kobiecość

Klasyczna, elegancka, ponadczasowa. Jednocześnie skromna i kobieca. Bez plastiku i udziwnień. Tak można scharakteryzować kolekcję nowej łódzkiej marki odzieżowej. Włókienka chce ukoić kobiecą tęsknotę za subtelnością i elegancją połączoną z wygodą. Marka nawiązuje do tradycji włókienniczych Łodzi i czerpie z rodzinnych korzeni krawieckich.

Marta Kuśmierek-Cieślak: Piękna z natury

O tym, jak w naturalny sposób przywrócić piękny wygląd naszej twarzy rozmawiamy z Martą Kuśmierek-Cieślak, właścicielką salonu Bellezza Masaże.

Uważnie słucham, co pacjent ma do powiedzenia

Trzeba wsłuchiwać się w problemy pacjentów, oni powierzają nam swoje zdrowie, a czasami i życie. Pacjent powinien wiedzieć, że nie jest kolejnym odhaczanym numerkiem w kolejce, że lekarz poświęci mu tyle czasu, ile potrzeba. Musi wierzyć, że to, co proponujemy, jest dla niego najlepsze i że wtedy, kiedy on naprawdę jest w potrzebie, my go…

Marcin Pabijanek: Zawsze jest wiele możliwości

Kilka lat temu stracił na forexie wszystkie oszczędności. Dziś pomaga budować kapitał inwestorom indywidualnym. Marcin Pabijanek, założyciel platformy crowdfundingu nieruchomości Social.Estate do inwestowania w nieruchomości komercyjne, podpowiada jak budować lepszą przyszłość dzięki właściwym decyzjom.

Fuzja, miejsce, które połączy wszystkich łodzian

Osiem hektarów wyjątkowego terenu, 20 budynków o różnych funkcjach, z których 14 to zrewitalizowane, historyczne obiekty. Do tego place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone. Wszystko w bliskim sąsiedztwie Piotrkowskiej, tuż przy Księżym Młynie, pomiędzy ulicami Tymienieckiego i Milionową. O Fuzji, nowym fragmencie Łodzi, o ogromnej wartości dla miasta i mieszkańców, opowiada Waldemar Olbryk, członek…

Marcin Ślawski: Zachowania rynków zwiastują lepszy rok

W ostatnim czasie Polacy masowo rezygnują z lokat bankowych, a uzyskane w ten sposób pieniądze inwestują. Marcin Ślawski, właściciel firmy Superior Investment, mówi, w co dziś najlepiej inwestować oszczędności, a czego unikać.

Pozytywne miejsce pozytywnych ludzi

O tym jak promować taką przestrzeń, jak Monopolis, w jaki sposób wzmacniać zainteresowanie miejscem i o tym, jak zostać docenionym w kraju i na świecie rozmawiamy z Barbarą Otto, marketing menedżerem w firmie Virako, inwestora Monopolis.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna: Rewolucja 5G

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna nie zwalnia tempa i mimo pandemii koronawirusa rozwija projekt S5 – Akcelerator Technologii 5G.

Kacper Rojek: Silver Tsunami czy Power Generation?

Hasło „starzejące się społeczeństwo” większości z nas kojarzy się z przepełnionymi przychodniami, tradycyjną kuchnią polską i bawieniem wnuków. Nietrudno się temu dziwić biorąc pod uwagę, że większość przekazów medialnych krzyczy „Młodość fundamentem witalności!”. Współczesne badania statystyczne pokazują nam jednak jasno, że młodość jest towarem deficytowym i w najbliższym czasie, w tym zakresie nie ma co…

Mariusz Koziński: Stawiamy na jakość i wiarygodność

  O wiarygodności, handlowych partnerach, nowych rynkach zbytu, poszerzaniu oferty i planach na przyszłość rozmawiamy z Mariuszem Kozińskim, prezesem TEXTILIMPEX-u.

Arkadiusz Miszczuk: Dezynfekcja XXI wieku

O unikatowej, ekologicznej metodzie nanodezynfekcji opartej o naturalne procesy zachodzące w przyrodzie, jej ekonomiczności i wyjątkowo długiej skuteczności rozmawiamy z Arkadiuszem Miszczukiem, właścicielem firmy ARKOMI.

Arcus Link: Tłumaczenia, które sprzedają

E-commerce w ostatnich czasach, nie tylko ze względu na pandemię, staje się głównym źródłem dostępu do klientów i kontrahentów. Jak zwiększyć sprzedaż dzięki tłumaczeniom dla e-commerce?

Mój sposób na zarządzanie firmą?

Leżałem i czekałem, kiedy przyjdzie koniec. Prosiłem Boga, żeby pozwolił mi przeżyć, ale szczerze mówiąc, nie miałem nadziei, że stamtąd wyjdę. W takich sytuacjach zmienia się zupełnie nasze dotychczasowe patrzenie na świat. Inaczej widzimy wiele spraw i inaczej wyglądają nasze oceny. Firma, biznes, pieniądze przestają być ważne. Właśnie wtedy okazuje się też, na kogo tak…

Beata Frankowska: Kobieta musi mieć wybór!

Wyjście do opery, zabawa sylwestrowa, a może bal karnawałowy? Nic z tego, pandemia zamroziła nasze życie towarzyskie aż do odwołania. Co w takim razie ma zrobić kobieta, która lubi bywać, a która bywać nie może? Niewiele, ale czekając na lepszy czas, może zafundować sobie kieckę z mojej najnowszej kolekcji. Ta kolekcja jest adresowana do kobiety…

Nie epatuj znanym logo na torebce, wyraź nią siebie

Ona torby wymyśla, projektuje i przygotowuje do produkcji, on zajmuje się całą resztą – sprzedaje je, promuje, dba o sprawy księgowo-administracyjne i nadzoruje produkcję. Ona jest projektantem i wykładowcą w łódzkiej ASP, on lokalnym przedsiębiorcą. Prywatnie są małżeństwem. Postanowili stworzyć własną linię produkcyjną torebek i akcesoriów. Dziś Katarzyna i Bartosz Wróblewscy opowiadają nam o swoim…

Izabella Pietruszka-Kluska: Jak pielęgnować włosy zimą?

Czego nie lubią włosy zimą? Czego potrzebują? Czy tylko odpowiedniej pielęgnacji, czy ważna jest też nasza dieta? A co z czapką – nosić nie nosić? Wątpliwości rozwiewa Izabella Pietruszka-Kluska, stylistka, trycholog, właścicielka Salonu Curyło Academy Łódź.

Select Beauty: Piękno każdego dnia

Zaglądamy do salonu Select Beauty, by dowiedzieć się, jak zadbać o siebie, porozmawiać o nowościach w ofercie i planach na przyszłość. Spotykamy tam trzy wyjątkowe kobiety – kosmetolog Monikę Gajewską i Agatę Wieczorek oraz doktor medycyny estetycznej Annę Górniak, które każdego dnia dbają o naszą urodę.

Anna Olejniczak-Łasecka: Nasza skóra lubi minimalizm

Prawidłowa pielęgnacja twarzy w domu? Temat wydaje się prosty – woda, mydło i gotowe. Kiedy jednak pojawiają się zmiany trądzikowe czy nadmierna suchość cery, zaczynamy się niepokoić. Niepotrzebnie, często wystarczy zmienić nawyki pielęgnacyjne, by poprawić kondycję skóry.

Marzena Korzeniewska: Rozmowa przed rozstaniem

Rozstanie z długoletnim partnerem to ogromny stres, jeden z najsilniejszych we współczesnym świecie. Bywa niszczące i trudne do przeżycia. Czy można sobie pomóc w tym trudnym czasie? O tym rozmawiamy z Marzeną Korzeniewską, łódzką mediatorką, od 22 lat działającą na rzecz mediacji i alternatywnych metod rozwiązywania sporów.

Mariusz Cząstkiewicz: Eden Rajskie Spa, to więcej, niż tylko miejsce gdzieś w Bieszczadach

„Eden Rajskie SPA” to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Powstał z potrzeby serca, jako miejsce odpoczynku od wielkomiejskiego życia. W Bieszczady na romantyczny weekend we dwoje, rodzinne Święta Bożego Narodzenie i na powitanie Nowego Roku albo na narty zaprasza Mariusz Cząstkiewicz, właściciel.

Dorota Kasznicka: Ważna jest sztuka wyboru

W swoich mieszkaniach i domach wszyscy gromadzimy namiastki pragnień i potrzeb bliskich naszej naturze. Ja pomagam to uporządkować stylowo, ponieważ niejednokrotnie te wnętrza są chaotyczne i nieprzyjazne, wręcz destrukcyjne. O stylizacji wnętrz, a także ludzi opowiada Dorota Kasznicka, projektantka wnętrz, stylistka, właścicielka studia DK Styl.

Błażej Pruszczyński: Stawiamy na nogi

Dr n. med. Błażej Pruszczyński, lekarz ortopeda i Adam Osiński, ojciec, przedsiębiorca wspólnie stworzyli Centrum Medyczne Querqus. Spotkali się, bo syn Adama urodził się z wadą wrodzoną i potrzebował pomocy specjalisty. I tak podczas wizyt narodził się pomysł na centrum medyczne specjalizujące się w leczeniu ortopedycznym dzieci. Dziś po roku działalności Querqus opiekuje się całymi…

Wekownia – bawełniane weki rzemieślnicze

O trudnych czasach w branży gastronomicznej, szukaniu sposobów na przetrwanie, nowych pomysłach i najnowszym koncepcie – WEKOWNI rozmawiamy z Anną Grabarek, współwłaścicielką restauracji Grupy Bawełna.

Desperacko i optymistycznie

Nigdy nie miałem takiego problemu z napisaniem felietonu jak dziś. I nie chodzi przecież o moment, czy chwilę, tylko całokształt, czas, w jakim się znaleźliśmy. Pandemia, kolejne obostrzenia, niepewność, społeczny niepokój, strajk kobiet, upadające biznesy. Jak w takiej chwili przekazać coś, co ma sens, wesprze, doda otuchy? Od zawsze pisałem Wam o sobie, swoich wątpliwościach,…

Magia imion

Pamiętacie komedię romantyczną z Maćkiem Zakościelnym i Agnieszką Grochowską? To właśnie po obejrzeniu tego filmu zdecydowałam, że moja córka będzie miała na imię Michalina. Byłam już w dość zaawansowanej ciąży, kiedy się  dowiedziałam, że jednak będzie dziewczynka. Janek – imię, z którym zdążyłam się już skleić emocjonalnie, nijak do niej nie pasowało. Trzeba było na…

Hybrydy Renault czekają w salonach Jaszpol

Złaknionych wyjątkowych doznań, emocji i przyjemności, zapraszamy do salonów firmy Jaszpol. Czekają tu na Was trzy nowe modele w gamie Renault – modele hybrydowe: Clio E-Tech Hybrid, Renault Captur E-Tech Hybrid Plug-in, Renault Megane Grandtour E-Tech Hybrid Plug-in.

Just Cars Club – tu pasja spotyka się z luksusem

Masz ochotę na weekendową przejażdżkę ekskluzywnym, luksusowym, a zarazem sportowym autem? A może chciałbyś pojeździć nim nieco dłużej? Żaden problem, bo w łódzkiej wypożyczalni aut luksusowych Just Cars Club czeka szeroka gama samochodów marek premium. Rozmawiamy z Piotrem Głydziakiem, właścicielem wypożyczalni.

Volkswagen kusi wieloma nowościami

Dwa nowe samochody elektryczne ID.3 oraz ID.4, Arteon w nowej odsłonie, Tiguan po liftingu i nowy Golf kombi. Zajrzeliśmy do salonu Volkswagena przy ul. Niciarnianej 51/53, by porozmawiać z Jarosławem Woźniakiem, zastępcą kierownika sprzedaży w salonie VW Krotoski Łódź.

Agnieszka Skrzypczak: A czy ja jutro gram?

Z Agnieszką Skrzypczak spotykam się, kiedy jeszcze spokojnie można się napić kawy w jednej z łódzkich restauracji. Kilka dni później byłoby to już niemożliwe. Teatry mogą grać dla 25 procent publiczności! – Ale czy będę mogła grać jutro, tego nie wiem. A czuję taki ogromny głód grania, takiego prawdziwego od serca, niepodszytego lękiem, frustracją, że…

Jerzy Maciej Koba: Teraz się tylko „pstryka”

Fotografia to nie tylko technika i technologia, to praca z ludźmi, umiejętność obserwacji i interpretacji, to chwile szczególne, wiele emocji, wyzwań, poszukiwań i realizacji.  O sztuce fotografii opowiada Jerzy Maciej Koba, łódzki artysta fotografik.

Piotr Wendołowski: Wino jest dla nas najważniejsze!

Piotr Wendołowski, którego gościmy dziś na łamach, nie uznaje drogi na skróty w temacie dobrego wina. W Appellation ma różne gatunki i rodzaje, a między nimi perełki, czyli wina nieznane, ale zachwycające. Jako miłośnik tego trunku, chce edukować ludzi i upowszechniać kulturę wina. I robi to z doskonałym skutkiem.

Jak dbać o włosy zniszczone i z tendencją do przetłuszczania?

Wielu z nas boryka się z problemami zniszczonych i przetłuszczających się włosów. Jakie są ich przyczyny i jak sprawić, by nasza czupryna znów stała się piękna, zdrowa i lśniąca?

Jak robić przemyślane zakupy na wyprzedażach

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy przez internet. W ostatnim czasie nie ma nawet innej możliwości, ponieważ wiele sklepów w galeriach handlowych zostało zamkniętych, także tych z branży RTV i AGD. Początek roku 2020 przyzwyczaił nas już, że czasem trzeba kupować w internecie.

Agnieszka Kostrzewa-Sarnowicz: Być swoim szefem

Kiedy straciła pracę, postanowiła założyć swoją firmę. Postarała się o dotację i została swoim szefem. Działa na trudnym rynku, ale jak mówi, łatwych dziś nie ma. W całym dotychczasowym życiu zawodowym pozyskała i rozliczyła dofinansowania o wartości 35 mln z! O swojej działalności biznesowej opowiada Agnieszka Kostrzewa-Sarnowicz, właścicielka firmy EMILJAN Projekty Unijne.

Katarzyna Pastwa: Gdy kobieta spotyka kobietę

Znajoma zapytała mnie ostatnio, czy znam łódzkie marki Vanilla Night&Day i OH!ZUZA. Nie znałam. Długo nie czekając, wybrałam się na spotkanie z Katarzyną Pastwą, założycielką obu marek. Pomyślałam, że warto dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat. Przejrzałam stronę i przyznam szczerze, że bardzo zainteresowała mnie tworzona przez firmę bielizna nocna – tak kobieca i…

Nadia Goszczyńska: Oszczędzaj na gorsze czasy

Dziś bardzo wyraźnie widać, że przetrwają tylko dwa rodzaje firm: te umiejące szybko dostosować się do zmieniających warunków oraz te, w których bardzo rozważnie zarządza się pieniędzmi. Rozmawiamy z Nadią Goszczyńską, właścicielką firmy NELKO Meblowanie Finansów.

Jarosław Kluska: Od projektu po wykonanie

Od czego zaczyna się projektowanie drogi? Co jest najważniejszym elementem przy jej budowie? Jak powstają plany sprawnie działającego układu komunikacyjnego? Rozmawiamy z Jarosławem Kluską, prezes firmy Budovia, zajmującej się infrastrukturą drogową.

Co robić zimą w Bieszczadach? Szaleć i odpoczywać!

Wiele możliwości dla miłośników nart i deski snowboardowej, kilometry tras dla fanów biegówek, wysokiej jakości baza noclegowa, do tego bliskość autostrady – wszystko to sprawia, że warto zastanowić się nad zimowym wypadem w Bieszczady.

Elżbieta Pardej-Kraska: Odchudzamy świąteczne potrawy

O tym, co powinno znaleźć się na talerzu zimą, jak odchudzić świąteczne potrawy, wzmocnić odporność i zadbać o naszą aktywność fizyczną, rozmawiamy z dietetykiem Elżbietą Pardej-Kraską, właścicielką poradni Dobra Kaloria.

Jak zgubić zbędne kilogramy? Pomoże Orbera 365™

Jedną z możliwości walki z otyłością jest zabieg endoskopowy polegający na wprowadzeniu do żołądka specjalnego balonu Orbera 365™. Jak przebiega i jakich efektów można się po nim spodziewać? O tym rozmawiamy z dr. n. med. Michałem Spychalskim, chirurgiem, kierownikiem Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Szpitalu w Brzezinach.

Emilia Kowalczyk: Bez hałasu i stresu

O nowej pracowni rezonansu magnetycznego w Łodzi, komforcie i jakości badań rozmawiamy z Emilią Kowalczyk, dyrektor ds. operacyjnych Aura Medic, która uruchomiła nową placówkę przy ul. Strzelców Kaniowskich 45 w Łodzi.

Nowe trendy w aranżacji wnętrz w 2021 roku

Bogate wzornictwo, domowe mini galerie, barokowe zdobienia połączone z surowością i prostotą betonu. Do tego obowiązkowo styl Eco i przedmioty wyprodukowane z odpadów produkcyjnych. To trendy zdominują w najbliższym czasie aranżacje naszych mieszkań i domów.

Premiera „Rodziny” w reżyserii Wojciecha Malajkata

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza 18 grudnia o godz. 19 na premierę „Rodziny” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Premiera w wersji online dostępna będzie dla widzów w całej Polsce. Jak podkreśla reżyser, „będzie to spektakl na dwanaście głosów z uśmiechem w tle”. „Spektakl zakończy XXVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych” – zaznacza Ewa Pilawska.

W Bieszczady służbowo w Święta, Sylwestra i na narty!

W związku z epidemią koronawirusa hotele i pensjonaty zostały zamknięte dla turystów, ale… Zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami możliwe są w nich pobyty służbowe. Czy to oznacza, że szusować na nartach, a później odpoczywać w okolicznym hotelu będziemy mogli tylko z delegacją służbową w kieszeni?

Łódź Young Fashion w tym roku online

Łódź Young Fashion to współtworzone przez miasto Łódź oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wydarzenie promujące młodych, obiecujących kreatorów mody z całego świata.

Piosenka jest dobra na wszystko

Na razie w podgrupach, przy zachowaniu dystansu, w dezynfekowanych salach aktorzy Teatru Muzycznego rozpoczęli próby do grudniowej premiery „Piosenka jest dobra na wszystko”. Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Klementyna Umer, Paweł Erdman, Piotr Płuska i Marek Prusisz tworzą lekką i dowcipną opowieść o relacjach damsko-męskich.

Anna i Jakub Zając: W dobrym smaku Mono Cafe

Blogerzy, influencerzy, organizatorzy dwóch największych w Polsce festiwali dla twórców internetowych postanowili stworzyć w Łodzi miejsce pełne kultury, z dobrą kawą i doskonałym jedzeniem. Znaleźli je w Monopolis, a ich Mono Cafe jest dziś jednym z najpopularniejszych łódzkich lokali. O tym, dlaczego zdecydowali się zainwestować w nowoczesną kawiarnię, opowiadają Anna i Jakub Zając, właściciele Mono…

Po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój…

W tamtym roku o tej porze wszystko było prostsze. Pamiętacie? Wpadało się na śniadanie i kawę do ulubionego bistro, szło do kina albo teatru, a jak ktoś potrzebował spalić nadmiar energii, biegł do klubu fitness. Zaczynaliśmy żyć świętami i spotkaniami z najbliższymi, prezentami pod choinkę i zabawą sylwestrową. O pracy zdalnej można było pomarzyć, a…

Nowy plac miejski powstaje w sercu Łodzi

Już w połowie przyszłego roku łodzianie będą mogli korzystać z nowego placu miejskiego zlokalizowanego na terenie Fuzji. Jest to jedna z największych rewitalizacji prowadzonych obecnie przez Echo Investment. Plac o powierzchni blisko 3.600 mkw. stanowić będzie pierwszą z wielu wspólnych i otwartych przestrzeni w Fuzji.

Marta Figwer: Ból w klatce piersiowej? Nie lekceważ go!

O dolegliwościach serca i układu sercowo-naczyniowego w dobie pandemii, co powinno wzbudzić nasz niepokój i dlaczego kobiety chorują na serce inaczej rozmawiamy z Martą Figwer, specjalistą chorób wewnętrznych i kardiologii.

Michał Stawicki: Profilaktyka przede wszystkim

O tym, co może sygnalizować przewlekły ból brzucha, czy trzeba lękać się badań endoskopowych i kiedy wybrać się z wizytą do gastrologa, rozmawiamy z doktorem Michałem Stawickim, specjalistą chorób wewnętrznych i gastroenterologii.

Paweł Kolasa: Najważniejsza jest jakość życia…

O skomplikowanym zabiegach neurochirurgicznych, trudnych decyzjach i walce z czasem rozmawiamy z prof. dr. hab. n. med. Pawłem Kolasą, neurochirurgiem, z oddziału Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi, który przyjmuje i leczy pacjentów także w Centrum Medycznym Vitamed.

Iwona Szadkowska: Żyj zdrowo i wesoło

Jak uchronić się przed udarem mózgu? Czy każdy ból głowy wymaga badania? Jak prostym testem sprawdzić, czy mamy do czynienia z otępieniem? Czego nie powinni lekceważyć pacjenci? Jaki powinien być lekarz? O tym rozmawiamy z Iwoną Szadkowską, lekarzem neurologiem, współwłaścicielką Centrum Medycznego Vitamed w Aleksandrowie Łódzkim.

New CreATIVE trails, czyli o gospodarce i prawie wlasności

W ramach projektu „New CreATIVE trails” zaplanowane zostały dwa webinary poświęcone gospodarce w obiegu zamkniętym i prawu własności. Pierwszy odbędzie się 26 listopada br., a drugi 31 listopada br. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Zapisy są bezpłatne.

Ewa Pilawska: Nie przeczekałam życia

Teatr nie powstaje sam z siebie – on wychodzi z rzeczywistości, z życia. Podobnie jest z każdą twórczością, która odzwierciedla naszą filozofię codziennych działań. Chodzi o pasję życia – jeśli mamy na nie apetyt, jesteśmy ciekawi każdego dnia – mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego i dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Agnieszka Sygitowicz jedną z liderek światowego rankingu „Kobiety w 5G”

Wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Agnieszka Sygitowicz znalazła się w Top 15 rankingu „Kobiety w 5G” organizowanego jako część międzynarodowego wydarzenia „Perspektywy Women in Tech Summit”. Jest to największy w Europie kongres kobiet zaangażowanych w technologie, organizowany w Polsce od kilku lat. Co roku przyciąga kilka tysięcy utalentowanych kobiet zajmujących się technologiami.

LIFE IN Łódzkie z dostawą do domu

Za kilkanaście dni na rynku pojawi się świąteczno-noworoczne wydanie LIFE IN Łódzkie. Chcieliście bardzo, by było to nie tylko e-wydanie, ale także wydanie drukowane. I będzie, z czego się bardzo cieszymy.

Monopolis ponownie wspiera restauracje i medyków

Już po raz drugi w tym roku Monpolis wesprze swoich gastronomicznych najemców oraz wybrane placówki medyczne na terenie Łodzi. Posiłki zamówione w restauracjach działających na terenie kompleksu trafią do pracowników medycznych. Akcja „Monopolis wspiera kulinarnie” potrwa do 11 grudnia.

„New CreATIVE trails” czyli promocja młodych talentów

„New CreATIVE trails” to międzynarodowy projekt, który wspiera działalność młodych projektantów mody. Bierze w nim udział dziesięciu twórców z Europy, a jednym z partnerów projektu jest Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi. 

#MAGICZNE PIERNIKI – pomóżmy Fundacji Dom w Łodzi

#MagicznePierniki – to świąteczna akcja piernikowa połączona z licytacją organizowana przez Przyjaciół Fundacji Dom w Łodzi na rzecz jej podopiecznych. Każdy może wziąć w niej udział i pomóc chorym dzieciom.

Dobra Kaloria: Zdrowa jesień na talerzu

O tym, jak powinna wyglądać nasza jesienna dieta, co wzmocni naszą odporność i poprawi nastrój, rozmawiamy z dietetykiem Elżbietą Pardej-Kraską, właścicielką poradni Dobra Kaloria, laureatką nagród Orły Medycyny 2019 i 2020 roku.

Serce jak dzwon, czyli dbamy o układ krążenia

Serce to jeden z najważniejszych narządów w naszym organizmie. Odpowiada za pompowanie krwi, które odbywa się bez przerwy. Organ ten pracuje całą dobę, na okrągło, zapewniając nam życie. Dostarcza krew do wszystkich komórek organizmu i filtruje z niej dwutlenek węgla, by jego stężenie nie było za wysokie. I tak, dzień po dniu, serce pozwala nam…

Kiedy można dostać odszkodowanie za śmierć rodzica?

Nadmierna prędkość kierowców, alkohol, narkotyki, brawura i głupota są bezpośrednią przyczyną wypadków samochodowych, w których tragicznie giną ludzie. Takie tragiczne zdarzenie przedwczesnej śmierci zawsze powoduje ból i cierpienie rodziny zmarłego.

Chryzantemy – piękne kwiaty nie tylko na groby

Chryzantemy złociste, w kryształowym wazonie stoją na fortepianie, kojąc smutek i żal – śpiewał przed laty Mieczysław Fogg. Jesień to zdecydowanie czas chryzantem, nie tylko złocistych. Przyzwyczailiśmy się do tego, że kojarzą nam się głównie z dniem Wszystkich Świętych albo z wizytami na cmentarzu. Na szczęście te wyjątkowe kwiaty obecnie popularne są nie tylko w…

Business Mixer w Łódzkiej Strefie. Tym razem wirtualnie!

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz siódmy zorganizowała Business Mixer, czyli szybkie biznesowe rozmowy. Pandemia spowodowała, że wydarzenie przeniosło się całkowicie do Internetu, a blisko 200 uczestników zasiadło przy wirtualnych stolikach. To wyjątkowe wydarzenie w świecie biznesu, które pozwala w zaledwie godzinę zdobyć kilkadziesiąt kontaktów, które często zmieniają się w wieloletnią współpracę.

Kultura w sieci TuLodz.pl – artyści w dobie pandemii

Epidemia, która radykalnie zmieniła życie społeczne w Polsce i w wielu innych krajach, odcisnęła też poważne piętno na życiu kulturalnym, pozbawiając artystów i publiczność możliwości realnego spotkania, tym samym zatrzymując wiele rodzajów i form kulturalnego przekazu. Zmusiło to twórców kultury do poszukiwania nowych, szerzej dotąd nie stosowanych środków artystycznego wyrazu.

Najlepiej smakuje sukces osiągnięty wspólnie

– Artyści zwykle pracują samodzielnie, ale to nie dotyczy kierowania Akademią. W tym przypadku zespół solistów musi działać wspólnie. I to wcale nie w swoim interesie lecz dla dobra i na rzecz Akademii. Tego będę oczekiwał od wszystkich swoich współpracowników – o Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi rozmawiamy z dr Przemysławem Wachowskim, jej nowym rektorem,…

Len i Bawełna. Przygoda z winem na Off Piotrkowska

Zdaniem większości restauratorów dobre jedzenie to tylko część sukcesu. Reszta to wystrój, organizacja pracy, wiedza i oczywiście … dobre wino. I takie bez wątpienia znajdziemy w ofercie Len i Wino – w nowym koncepcie Grupy Bawełna, w skład której wchodzą m.in. restauracje Bawełna, Szpulka, Przerwa i najmłodsza Len i Bawełna. O winie rozmawiamy z Anną…

Skąd się wzięło Wszystkich Świętych?

Wszystkich Świętych to dla Polaków wyjątkowy dzień, w którym wracamy pamięcią do naszych najbliższych, których nie ma już między nami. Skąd wywodzi się to święto? Czemu z tej okazji dekorujemy groby naszych bliskich kwiatami i zapalamy znicze?

WizjaMED: poradnia z wizją na zdrowie

W Łodzi powstała nowa poradnia wizjaMED, która koncentruje swoje usługi medyczne wokół zdrowia rodziny. To tutaj przyszła mama wykona wszystkie konieczne w ciąży badania, to tutaj najlepsi specjaliści zajmą się mamą także po ciąży i podpowiedzą jak najlepiej zaopiekować się dzieckiem w pierwszych tygodniach życia. Najnowocześniejszy sprzęt medyczny, znakomici eksperci wielu dziedzin i komfortowa atmosfera…

ŁSSE trzecia na świecie i najlepsza w Europie!

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna w najnowszym światowym rankingu najlepszych stref ekonomicznych znalazła się na 3. miejscu. Uznana została też za najlepszą strefę na świecie i w Europie dla firm z sektora MŚP. Została także zwycięzcą w Europie.

Czy czeka nas globalny reset walutowy?

Chyba niewiele wydarzeń budzi tyle emocji i kontrowersji, co zapowiadany przez niektórych globalny reset walutowy. Jego nadejście miałoby oznaczać ogromną zmianę dla światowego systemu finansowego, który musiałby zostać zdefiniowany na nowo. Wbrew pozorom takie wydarzenia nie leżą wyłącznie w strefie fantastyki i radykalne zamiany w systemie walutowym nie należą do rzadkości.

Tytuł International Property Awards dla Monopolis

Monopolis otrzymał dwie nagrody Award Winner w międzynarodowym konkursie International Property Awards 2020-2021 dla najlepszych projektów w Polsce. Jest to jeden z największych i najbardziej prestiżowych plebiscytów branżowych.

Prosimy nie wyrywać foteli, czyli premiera w Muzycznym

Dynamiczne, z humorem, efektownie oprawione i obsadzone świetnymi wykonawcami widowisko muzyczne, które dostarczy widzom rozrywki i wprawi ich w doskonały nastrój. Premiera już w sobotę!

Łódź stawia na elektromobilność

ELAB Miasto Czystego Transportu – największy projekt badawczy komercyjnego wykorzystania samochodów elektrycznych realizowany jest w Łodzi. Do badania Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zaprosiło wielu partnerów, w tym m.in. władze miasta Łodzi oraz łódzką firmę Jaszpol, koncesjonera Renault.

„Klaus” – intensywnie, emocjonalnie, w doskonałym wykonaniu

Nie potrafię pisać recenzji teatralnych i jeżeli już coś miałbym recenzować, to zdecydowanie wolałbym film. O monodramie „Klaus – obsesja miłości” napiszą w gazetach i serwisach łódzcy recenzenci, więc nawet się nie będę wysilał. Obiecałem jednak kilku osobom parę zdań o tej sztuce, co niniejszym czynię. 

Nowa kwiaciarnia firmy „H. Skrzydlewska”

W sobotę, 3 października, otwarta zostanie nowa kwiaciarnia firmy „H. Skrzydlewska”. Łodzianie będą mogli zaopatrzyć się tam w kwiaty, zamówić okolicznościowe wiązanki i wyjątkowe wieńce. Kwiaciarnia jest zlokalizowana w Łodzi, u zbiegu ulic Ogrodowej i Karskiego.

Inauguracja sezonu Sceny Monopolis

– Człowiek przetrwa bez kultury, ale cywilizacja bez niej nie przetrwa – tak rozpoczął spotkanie z dziennikarzami Krzysztof Witkowski, inwestor Monopolis i twórca Sceny Monopolis. Podczas konferencji prasowej poinformowano o wydarzeniach planowanych na „Scenie Monopolis” w nowym sezonie artystycznym i teatralnym.

Wyjątkowa inwestycja w wyjątkowym miejscu

O inwestycji mieszkaniowej Apartamenty Krakowska 26 w Łodzi, jej wyjątkowej lokalizacji i zaletach, które trudno znaleźć gdzie indziej, opowiadają Monika Machnicka i Tomasz Kaczmarek, inwestorzy i właściciele Optimum Property oraz Emilia Tyrek, specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta.

Oscar w branży nieruchomości dla Monopolis

Olbrzymi sukces polskiej firmy Virako w Paryżu. Monopolis najlepszym projektem „mixed-use” na świecie. Łódzki kompleks został zdobywcą prestiżowej nagrody w międzynarodowym konkursie MIPIM Awards 2020.

Hotelik Démodé – premiera tylko dla dorosłych…

Mieszkańcy tego hoteliku lubią być passe, cenią sobie leniwy rytm dawnych dni, piękno melodii międzywojennych szlagierów i poczucie humoru. Czasem dość dosadne, dlatego wodewil „Hotelik Démodé”, którym Stowarzyszenie Grupa Teatralna Nota Bene debiutuje na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych. Premiera 19 września.

Przemysł bogaty w innowacje 5G od startupów

Program S5, czyli Akcelerator Technologii 5G, realizowany przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną nabiera tempa. Kolejne innowacyjne firmy z sektora MŚP rozpoczynają swoją biznesową przygodę w Łodzi. Pracują nad innowacjami 5G dla dużych inwestorów.

Inwestujemy tam, gdzie oczekują tego mieszkańcy

O inwestycjach kolejowych w Łodzi i regionie, o przeciwdziałaniu wykluczeniu komunikacyjnemu oraz o projekcie „Rowerowe Łódzkie” opowiada Grzegorz Jastrzębowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

W ŁSSE inwestycje za ponad miliard złotych!

Do końca sierpnia ŁSSE wydała 22 decyzje o wsparciu. Firmy zadeklarowały inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na ponad miliard złotych i stworzą ponad 400 nowych miejsc pracy. Wśród nowych inwestorów jest 10 dużych, 6 średnich, 4 małe i 2 mikro firmy.

Tylko wyjątkowe pomysły

Miała dość pracy u kogoś, więc podjęła decyzję o założeniu własnej agencji marketingowej. I choć początki nie były łatwe, dziś robi wreszcie to, co lubi. O swojej pasji i pracy opowiada Aleksandra Wróbel, prezes i założycielka agencji kreatywnej Ideas Factory.

Pozbądź się długotrwałych i kosztownych procesów

O tym, jak sąd arbitrażowy może pomóc przedsiębiorcy, rozmawiamy z Pawłem Szudrowiczem, założycielem, prezesem i głównym udziałowcem Krajowego Sądu Arbitrażowego.

To czego uczymy się z przyjemnością, nigdy nie zapomnimy

O tym, jak się uczyć języka angielskiego, by się nauczyć i nowych projektach z tym związanych, rozmawiamy z Katarzyną Blachowską i Magdaleną Kordecką, trenerkami języka angielskiego, które wspólnie stworzyły projekt Break Your English K&M.

Wierzę, że za kilka lat Monopolis stanie się symbolem Łodzi

Jestem dumny z tego, co udało się nam tutaj zbudować i cieszę się, gdy widzę w Monopolis uśmiechniętych, zadowolonych ludzi, którzy robią sobie zdjęcia, odpoczywają, korzystają z oferty restauracji czy kawiarni i tłumnie przychodzą do teatru, albo na koncerty. Czuję się wtedy trochę jak ojciec, obserwujący swoje dziecko, które rośnie, fajnie się rozwija i zmierza…