Patronem strony jest

Firma “H. Skrzydlewska”Skąd się wzięło Wszystkich Świętych?

Wszystkich Świętych to dla Polaków wyjątkowy dzień, w którym wracamy pamięcią do naszych najbliższych, których nie ma już między nami. Skąd wywodzi się to święto? Czemu z tej okazji dekorujemy groby naszych bliskich kwiatami i zapalamy znicze?

Nowa kwiaciarnia firmy „H. Skrzydlewska”

W sobotę, 3 października, otwarta zostanie nowa kwiaciarnia firmy „H. Skrzydlewska”. Łodzianie będą mogli zaopatrzyć się tam w kwiaty, zamówić okolicznościowe wiązanki i wyjątkowe wieńce. Kwiaciarnia jest zlokalizowana w Łodzi, u zbiegu ulic Ogrodowej i Karskiego.

Kwiaty na różne okazje

Imieniny, urodziny, dzień kobiet, ślub – okazji jest co niemiara, a nawet bez okazji, ale… Po wejściu do kwiaciarni zawsze zastanawiam się, jakie wybrać kwiaty. Co będzie pasowało, a z czym lepiej nie ryzykować. Jeżeli też tak macie, to ten tekst jest właśnie dla Was 🙂

Witold Skrzydlewski, wymagający nerwus zakochany w kwiatach

Biznesmen, społecznik i działacz sportowy. Wciąż zajęty i żyjący na pełnych obrotach. Biznesem zajął się trzydzieści lat temu. Dziś należy do niego, jedna z największych w Polsce, firma pogrzebowa i sieć kwiaciarni.

Cały świat w jednym bukiecie

Storczyki z Tajlandii, róże z Etiopii, a tulipany z Australii. Kupujemy je w zimie, żeby poczuć wiosnę. Zmieniają mieszkania i biura w przytulne miejsca do życia i pracy. Poprawiają nastrój i są sposobem na jesienną chandrę.

Kwiaty, najlepszy sposób na jesienną chandrę

Tworzy bukiety, dekoruje sale, kościoły, wypełnia kwiatami domy i mieszkania, komponuje zielone miejsca w biurowcach. Rozmawiamy z Moniką Strzelczyk łódzką florystką, która z kwiatami pracuje już od kilkunastu lat i która tej pracy nie zamieniłaby na żadną inną.