Kwiaty

Kwiaty przez Internet? Pachną tak samo!

Kwiaty przez Internet? Pachną tak samo!

Polacy coraz chętniej kupują kwiaty przez Internet, tak wynika z opinii ekspertów. Szacuje się, że około siedemnastu procent wszystkich kwiatowych zakupów realizowana jest w kwiaciarniach internetowych.

Kwiaty na Dzień Matki, Dzień Kobiet, urodziny czy popularne imieniny coraz częściej trafiają do nas za pośrednictwem kwiaciarni online. Udział w rynku sprzedaży kwiatów przez Internet rośni z roku na rok. Powodów jest kilka. Najważniejszy taki, że Polacy po prostu polubili zakupy bez konieczności wychodzenia z domu. Tak kupujemy jedzenie, ubrania, książki i coraz częściej także kwiaty. Kolejny powód jest związany z emigracją.

Coraz więcej osób, które wyjechały z Polski, decyduje się zamówić swoim bliskim kwiaty w sieci. Okazji do tego jest wiele – imieniny, urodziny, Dzień Matki czy rocznica ślubu rodziców. Z e-kwiaciarni korzystamy również wtedy, gdy zwyczajnie brakuje nam czasu na wyjście do kwiaciarni tradycyjnej.

– Coraz częściej z kwiaciarni online H. Skrzydlewska korzystają osoby chcące zamówić wieniec lub wiązankę pogrzebową – mówi Witold Adam Skrzydlewski, junior. – Atutem e-kwiaciarni H. Skrzydlewska jest bogata oferta. Z wielu dostępnych tam rodzajów bukietów, wiązanek
okolicznościowych, wieńców czy też drobiazgów dołączanych do kwiatów, można wybrać te, które najbardziej nam odpowiadają. Jest to wygodne i pozwala zaoszczędzić kupującemu czas. Poza tym gwarantujemy dostarczenie zamówienia na czas i we wskazane miejsce. No i przede wszystkim kwiaty zamówione przez Internet pachną tak samo

Warto dodać, że na stronie kwiaciarni każdy bukiet można na spokojnie obejrzeć. Fotografie w szczegółach prezentują ofertę kwiaciarni, więc nie ma problemu z wyborem odpowiedniej wiązanki. Dużym ułatwieniem dla zamawiających jest także możliwość szybkiej realizacji zamówienia. Po wybraniu odpowiedniego bukietu i wypełnieniu krótkiego formularza wystarczy wskazać miejsce i czas dostawy oraz osobę, do której zamówione kwiaty mają dotrzeć. Ostatnim elementem zamówienia jest przelew. Resztą zajmują się florystki i dostawcy, którzy dbają, by zamówienie zostało nie tylko zrealizowane na czas, ale by było również zgodne z wymaganiami klienta.

Kiedy najczęściej kupujemy kwiaty przez Internet? W lutym na Walentynki, w marcu na Dzień Kobiet, w maju na Dzień Matki – wtedy kwiaty sprzedają się średnio o trzydzieści pięć procent lepiej niż w innych miesiącach roku. Wszystko wskazuje na to, że sprzedaż kwiatów za pośrednictwem kwiaciarni online będzie rosła. Dlatego rośnie także oferta kwiatów dostępnych przez Internet.

– Tego oczekują od nas klienci i muszą to dostać. Dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę naszej strony internetowej i rozwój oferty kwiaciarni online – mówi Witold Adam Skrzydlewski. – Wszystko z myślą o klientach, którzy coraz chętniej powierzają nam kolejne zamówienia.