Kwiaty

Jakie kwiaty sprezentować na Dzień Kobiet?

Jakie kwiaty sprezentować na Dzień Kobiet?

Przed laty prym wiodły goździki, teraz hitem są wielobarwne bukiety z tulipanów. Ale pożądane są też irysy, frezje, lewkonie, gerbery, róże i goździki, które po latach wracają do łask.

Pierwszy raz Dzień Kobiet obchodzono 28 lutego 1909 roku w Stanach Zjednoczonych. Rok później z tej okazji świętował już cały świat, a głównym zadaniem święta było krzewienie idei praw kobiet. Dziś dzień kobiet obchodzony jest w wielu państwach na całym świecie, a jego charakterystycznym elementem są kwiaty, jeden z najpopularniejszych prezentów, którym panowie obdarowują panie. Ale jakie kwiaty wybrać dla dziewczyny, żony, partnerki a jakie dla babci, przyjaciółki, siostry?

– Dla koleżanki z pracy najlepsze będą tulipany, które już na stałe wpisały się w wiosenny krajobraz. Wynika to z ich niezobowiązującego charakteru i tego, że świetnie prezentują się zarówno pojedynczo jak i w wielobarwnym bukiecie – opowiada Marta, florystka z kwiaciarni H.Skrzydlewska. – Z tulipanów w odcieniu różowym z pewnością ucieszy się przyjaciółka, w tym wypadku doskonałe są te w odcieniu różowym. Symbolizują one kobiecość oraz delikatność. Można też wybrać gerbery, które również świetnie prezentują się pojedynczo, jak i w bukietach. Dziewczynie można podarować róże i goździki. Świetnie sprawdzą się białe lub różowe, które podkreślą uczucie i szczere zamiary.

Według znawców kwiatów, różami zdecydowanie warto obdarować narzeczoną lub żonę. To kwiaty praktycznie zarezerwowane dla poważnych związków i zobowiązań. A jaki wybrać kolor? Intensywny róż lub głęboka czerwień. Czerwień to symbol miłości, róż wdzięczności, uczucia i podziwu.

Mamy i babcie najpewniej ucieszą się z kolorowego bukietu z różnych kwiatów. Tu wybór kombinacji jest dowolny i można zaszaleć. Warto przy tym postawić na żywe, radosne kolory, wszak wiosna tuż, tuż.

A wszystkim Paniom bez wyjątku na pewno spodobają się kwiatowe kompozycje flower box, czyli po prostu kwiaty w pudełku. Kompozycje te nie wymagają wazonu, codziennego zmieniania wody, podcinania końcówek czy specjalnej pielęgnacji.

Kwiaty na Dzień Kobiet w sieci kwiaciarni H.Skrzydlewska można kupować na dwa sposoby: stacjonarnie i w kwiaciarni internetowej. Druga propozycja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim spóźnialskim i zapominalskim, którym właśnie rekomendujemy ten sposób. Nie będzie powodu do zakłopotania, bo kwiaty na pewno dotrą na czas.

A kto chciałby wyczarować bukiet jedyny w swoim rodzaju, zawsze może liczyć na kreatywność florystek z Sieci Kwiaciarni Skrzydlewska.