Wspieraj aktywność zawodową osób poniżej 29. roku życia

Od 20 grudnia 2021 roku można nadsyłać wnioski w ramach nowego konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi. Zgłoszone projekty mają wspierać aktywność zawodową osób po 29. roku życia.

Jeśli człowiek jest uczciwy, to nic złego nie powinno się zdarzyć

O uczciwości, różnicach w prowadzeniu biznesu w Polsce i Holandii oraz o tym, co jest najważniejsze w procesie realizacji inwestycji.

Salony Grupy Jaszpol najlepsze w Polsce

Gdzie znajdują się najlepsze salony samochodowe w Polsce? Oczywiście w Łodzi i należą do Grupy Jaszpol.

Nigdy nie zwalniam tempa

Rozmawiamy z RAFAŁEM LEŚNIAKIEM, właścicielem GRUPY BUDOMAL, jednej z największych firm branżowych w województwie łódzkim.

Primulator ma już 30 lat!

O tym, jak w Łodzi zbudowano sukces firmy, opowiada MAREK ROBACHA, członek zarządu i dyrektor sprzedaży Primulator Polska, pasjonat kawy, łodzianin.

Premium w cenie standard

O nowych inwestycjach mieszkaniowych, ofercie premium w cenie standard, nowej jakości, futurystycznej wizji przyszłości.

Wino i zupa grzybowa, czemu nie!

Do wigilijnego śledzia z cebulką pasują klasyczne wina białe. Karp lubi pływać w chardonnay, a rieslingiem dobrze jest popić kapustę z grzybami.

Wolność, niezależność i piękne widoki

Podróżując kamperem nic nas nie ogranicza – mówi MARCIN CELMEROWSKI z łódzkiej firmy CamperCentrum.

Sam dokonujesz wyborów

Jak przykuć uwagę odbiorcy na dłużej? Realizując interaktywny film promocyjny. To zupełna nowość na polskim rynku.

Piotr Sęczkowski: Po zdrowie do Poddębic

Nowa atrakcja pojawia się na mapie województwa łódzkiego. Termy Poddębice niebawem przyjmą pierwszych gości. Ten wyjątkowy kompleks rekreacyjno‑zdrowotny ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Nowe możliwości rozwoju dla transportu miejskiego w województwie

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił dwa konkursy, których celem jest rozwój w regionie niskoemisyjnego transportu miejskiego. Pierwszy z naborów jest skierowany bezpośrednio do Miasta Łodzi, zaś w drugim udział mogą wziąć jednostki terytorialne z całego województwa.

Dołącz do liderów innowacji

Od 30 września trwa prowadzony przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi nabór wniosków na dofinansowanie projektów w ramach unijnego działania Rozwój infrastruktury badań i innowacji. Wnioski można składać do 30 listopada bieżącego roku.

Rynek e-commerce w Polsce rośnie. Jak być o krok przed konkurencją?

Polacy sukcesywnie przenoszą się na zakupy do sieci. Wartość rynku e-commerce stale rośnie, wzrasta też liczba sprzedawców, którzy decydują się dystrybuować swoje towary za pomocą sklepów internetowych, a wreszcie sami konsumenci również są coraz ufniejsi wobec zakupów przez internet.

Pan Kanapka, firma cateringowa z Łodzi, która zrewolucjonizowała branżę

O dobrej kuchni, ofercie dla firm lub klientów prywatnych, nowościach i braku stabilności wywołanej przez pandemię, rozmawiamy z Jackiem Matuszewskim, współwłaścicielem firmy „Pan Kanapka”.

Wprowadź firmę na rynki zagraniczne

Do marca 2022 roku trwa rekrutacja do projektu Export Influencer, który jest skierowany do łódzkich firm MŚP. Przedsiębiorstwa z tego sektora dzięki udziałowi w projekcie zyskają wielką szansę na podbicie pięciu olbrzymich rynków zagranicznych: w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Norwegii oraz Szwecji.

Spotkanie ze sponsorami i partnerami Orła Łódź

Na Moto Arenie Łódź odbyło się spotkanie ze sponsorami i partnerami Klubu Orzeł Łódź. W wydarzeniu wzięli też udział przedstawiciele biznesu z Łodzi i województwa zainteresowani współpracą z łódzkim klubem w nadchodzącym sezonie. 

Bogata oferta szkoleń dla przedsiębiorców

To jest niezwykle produktywna jesień dla beneficjentów Funduszy Europejskich. Zarówno obecnych, jak i przyszłych. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przygotował dla nich bowiem bogatą ofertę szkoleń, których tematami będą najważniejsze zagadnienia związane z unijnymi dotacjami. Wszystkie zajęcia będą prowadzone online.

Jaszpol Dealerem Dobrych Uczynków

Za nami kolejna edycja prestiżowego konkursu w branży motoryzacyjnej. Znamy już Dealera Roku oraz Dealerów nagrodzonych w ośmiu kategoriach specjalnych. Na szczególną uwagę zasługuje tytuł Dealera Dobrych Uczynków. W tym roku ta wyjątkowa nagroda powędrowała w ręce firmy Jaszpol.

Emocje uchwycone w kadrze

Fotografia jest dla niej sztuką, sposobem wyrażania myśli i uczuć, możliwością spotkania z drugim człowiekiem i poznania jakiejś części prawdy o nim. Fotografuje głównie kobiety, które tak jak ona odnajdują się w czarno-białej fotografii.

Perfekcyjny content sprzedaje. Let’s create together!

Jak uzyskać dobre wyniki finansowe? Poprzez doskonałą widoczność w Internecie, rzetelną pozycję eksperta i kapitalne więzi biznesowe.

Najdłużej działający serwis BMW w Łodzi

BMW Tłokiński to marka związana z Łodzią od 20 lat. Znana od zawsze z profesjonalnej obsługi i doskonałego serwisu. O planach rozwoju  i o tym, dlaczego warto korzystać z autoryzowanego serwisu, opowiada Tomasz Tłokiński, właściciel firmy.

Branża AGD spotka się w Łodzi po raz trzeci

Kilkuset zaproszonych gości, w tym Wicepremier, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz liczni przedstawiciele branży AGD. Wiele paneli dyskusyjnych, Business Mixer AGD, spotkania ekspertów.

Aneta Grzanek: Biznes po japońsku

Kiedy cztery lata temu podpisywałam umowę z japońskim partnerem, nie sądziłam, jak bardzo zmieni to moje podejście do prowadzenia biznesu i zarządzania nim.

Pomóż w powrocie do pracy osobom opiekującym się małymi dziećmi

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs, którego stawką będą dotacje na projekty dedykowane osobom sprawującym opiekę nad dziećmi do lat 3. Dofinansowania będzie można uzyskać m.in. na utworzenie żłobków, klubów dziecięcych, a także szkolenia i doradztwo zawodowe. 

Zagraniczne startupy ściągają do Polski 

Startupowa mapa świata powiększa się. Dolina Krzemowa, Tel-Awiw i Dubaj, jedne z najbardziej rozpoznawalnych wśród młodych przedsiębiorców adresów, zyskują nową alternatywę w Europie.

Startupy testują innowacje 5G

Od czerwca w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa 5G LAB – czyli wewnętrzna sieć 5G. Dzięki niej startupy biorące udział w akceleratorze S5 mogą testować opracowywane innowacje.

O racjonalnym inwestowaniu

MARCIN ŚLAWSKI, właściciel firmy Superior Investment opowiada o tym, jak i w co racjonalnie inwestować oszczędności w bieżącej sytuacji.

Większa szansa na rynku pracy

O tym, jak w najbliższym czasie będzie się zachowywał polski rynek pracy, opowiada MONIKA ZIELIŃSKA-MYSIOR, Dyrektor Generalna firmy doradztwa personalnego Gravet Consulting sp. z o.o.

Dobra energia po prostu wraca

Dlaczego przy montażu paneli fotowoltaicznych ważny jest wybór doświadczonej ekipy tłumaczy KRZYSZTOF ZACHARY, prezes Polskiej Grupy Instalacyjnej (PGI OZE).

Węgiel nadal potrzebny

IGOR SHULGA, Prezes LS Poland: Transformacja energetyczna kraju jest nieunikniona, ale dopóki ona nie nastąpi, węgiel wciąż jest niezbędny.

Opowieść z serca syberyjskiej tajgi

O aromatach syberyjskiej tajgi zamkniętych w pełnym finezji flakonie, wyjątkowym smaku trunku, jego aromacie rozmawiamy z INNĄ PETRENKO, Prezeską RS POL AND Co.

Humanistka wśród inżynierów

O tym, jak humanistka odnalazła się w świecie inżynierów, rozmawiamy z Joanną Rodaczek, Marketing Managerem w firmie Ocmer, spółce, która jest generalnym wykonawcą hal przemysłowych.

Luksusowych pogrzebów chcą żywi

O tym, dlaczego coraz częściej decydujemy się na luksusowe pożegnanie najbliższych, opowiada MASSIMILIANO RONZAT, włoski przedsiębiorca, który w Polsce znalazł swój drugi dom.

Anna Rusin: Wiedza płynie z rozmowy, jak zwykł mawiać Sokrates

RusinJestem zwolenniczką turkusowego zarządzania, a nie stosowania ostrych  metod opartych na władzy autorytarnej. Zawsze staram się wykorzystać  to, co jest dobre w danej organizacji i zaplanować jak zmienić to, co  nie działa prawidłowo – mówi Anna Rusin, Prezes Teofilów SA.

Paweł Pawlak: Promyk nadziei w tych trudnych czasach

W czasie pandemii, gdy inny zamykają lokale, przenosząc sprzedaż do sieci, Paweł Pawlak otwiera Dom Mody Adika Collection w Zduńskiej Woli. Jak tłumaczy w biznesie nie zawsze najważniejsze są pieniądze, a w każdej sytuacji trzeba znaleźć pozytywne aspekty i szukać promyka nadziei.

Kees van Rijn: Polacy wybierają róże!

Róże najbardziej wyrażają nasze emocje i uczucia, do goździków mamy sentyment, a chryzantemy z upodobaniem nosimy na cmentarz. O handlu kwiatami i kwiatowych upodobaniach Polaków opowiada Kees van Rijn, który od 25 lat reprezentuje firmę Bart Kwiaty, zajmującą się w Polsce sprzedażą kwiatów.

Drony a parki narodowe

W wielu aspektach naszego życia obowiązują nas pewne prawa. Tak jak choćby w momencie, kiedy wybieramy dla siebie kasyna w Polsce. Większość z nich jest w Polsce bowiem nielegalna i za korzystanie z nich grożą kary.

Trzeba twardo stąpać po ziemi

O wyzwaniach w pracy na budowie, o tym, czy płeć ma znaczenie, o ciężarze odpowiedzialności i cechach charakteru przydatnych w tej branży, rozmawiamy z Justyną Kołodziejczyk, kierownikiem budowy w firmie Ocmer, która jest generalnym wykonawcą hal przemysłowych.

Profil zaufany – jak założyć? Instrukcja krok po kroku

W czasach obowiązujących wszędzie obostrzeń sanitarnych, bardzo ważna jest społeczna izolacja oraz unikanie kontaktu. Technologia umożliwia nam załatwianie praktycznie każdej sprawy urzędowej całkowicie przez internet, bez wychodzenia z domu.

Arkadiusz Miszczuk: Dezynfekcja XXI wieku

O unikatowej, ekologicznej metodzie nanodezynfekcji opartej o naturalne procesy zachodzące w przyrodzie, jej ekonomiczności i wyjątkowo długiej skuteczności rozmawiamy z Arkadiuszem Miszczukiem, właścicielem firmy ARKOMI.

Agnieszka Kostrzewa-Sarnowicz: Być swoim szefem

Kiedy straciła pracę, postanowiła założyć swoją firmę. Postarała się o dotację i została swoim szefem. Działa na trudnym rynku, ale jak mówi, łatwych dziś nie ma. W całym dotychczasowym życiu zawodowym pozyskała i rozliczyła dofinansowania o wartości 35 mln z! O swojej działalności biznesowej opowiada Agnieszka Kostrzewa-Sarnowicz, właścicielka firmy EMILJAN Projekty Unijne.

Katarzyna Pastwa: Gdy kobieta spotyka kobietę

Znajoma zapytała mnie ostatnio, czy znam łódzkie marki Vanilla Night&Day i OH!ZUZA. Nie znałam. Długo nie czekając, wybrałam się na spotkanie z Katarzyną Pastwą, założycielką obu marek. Pomyślałam, że warto dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat. Przejrzałam stronę i przyznam szczerze, że bardzo zainteresowała mnie tworzona przez firmę bielizna nocna – tak kobieca i…

Inwestujemy tam, gdzie oczekują tego mieszkańcy

O inwestycjach kolejowych w Łodzi i regionie, o przeciwdziałaniu wykluczeniu komunikacyjnemu oraz o projekcie „Rowerowe Łódzkie” opowiada Grzegorz Jastrzębowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Tylko wyjątkowe pomysły

Miała dość pracy u kogoś, więc podjęła decyzję o założeniu własnej agencji marketingowej. I choć początki nie były łatwe, dziś robi wreszcie to, co lubi. O swojej pasji i pracy opowiada Aleksandra Wróbel, prezes i założycielka agencji kreatywnej Ideas Factory.

Pozbądź się długotrwałych i kosztownych procesów

O tym, jak sąd arbitrażowy może pomóc przedsiębiorcy, rozmawiamy z Pawłem Szudrowiczem, założycielem, prezesem i głównym udziałowcem Krajowego Sądu Arbitrażowego.

Dealer roku BMW jest w Łodzi

Design i technologiczna doskonałość, wielka radość z jazdy i dynamiczny rozwój gamy modelowej BMW. Dziś sportowe DNA marki skutecznie łączy funkcjonalność i komfort. Rozmawiamy z Tomaszem Bednarkiem, prezesem Premium Areny.

Bożena Ziemniewicz: Jak nauczyć się języka obcego?

O tym jak w czasie pandemii działa szkoła językowa, dlaczego słuchacze wolą naukę online i jak wyglądają zajęcia opowiada Bożena Ziemniewicz, założycielka szkoły językowej BRITISH CENTRE w Łodzi.

Bez stresu przeprowadzisz się w dowolne miejsce na świecie

Prowadzi jedną z największych firm przeprowadzkowych w Polsce. Praktycznie nie ma rzeczy, których by nie przewoził, a zadowoleni Klienci chętnie polecają jego usługi. Rozmawiamy z Rafałem Złotnickim, właścicielem firmy Złotnicki.

Silna, spójna marka gwarantuje sukces

Kiedy nasza strona internetowa odniesie sukces? Jeśli będzie spójna z systemem tożsamości przedsiębiorstwa czy jego właściciela, użyteczna i atrakcyjna wizualnie z doskonałymi unikatowymi treściami i odpowiednim targetem. Rozmawiamy z Joanną Gizgier, właścicielką by Fehu Graficznej Pracowni Intuicyjnej.

Centrum Handlowe „Nowa Górna” w Łodzi

Łódź jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Miasto z bogatą historią wyrosło w przeciągu stuleci z małego miasteczka wiejskiego w wielki ośrodek przemysłowy. Dziewiętnastowieczny rozkwit fabryk spowodował, że do Łodzi zaczęły napływać rzesze ludzi z całego kraju, a nawet z okolicznych państw. Stan ten mimo kilku wojen utrzymuje się po dziś…

Medycyna w czasie pandemii. Dobry czas na innowacje i rozwój

Czas pandemii to czas szczególny, w którym niezwykle istotna jest troska i opieka nad Pacjentami. Przez cały czas Klinika Medical Magnus była i jest otwarta.

Startupy tworzą innowacje 5G dla przemysłu

Młode firmy przy wsparciu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozwijają pomysły, które przyspieszają kolejną rewolucję przemysłową. W S5-Akceleratorze Technologii 5G łódzkiej strefy powstają nowoczesne narzędzia i maszyny. Startupy mogą liczyć nawet na 600 tys. zł wsparcia i opiekę merytoryczną mentorów.

Nadchodzi trudny czas dla pracodawców

Czy chętnie przenosimy pracę do domu? Dlaczego w cenie są dziś interim managerowie? W jakich branżach nie będzie zwolnień? – na te i wiele innych pytań odpowiada Ewa Górniak, Starszy Specjalista ds. Rekrutacji w firmie Gravet Consulting.

Recesja? Zobaczymy niedługo

W inwestycjach istnieje tzw. indeks strachu i chciwości – im wyższa chciwość, tym powinna być większa ostrożność inwestorów i vice versa – kiedy panuje paniczny strach, wtedy mogą pojawić się okazje inwestycyjne. Warto zatem podejmować decyzje w pełni świadomie, rozumiejąc lub przynajmniej próbując zrozumieć ryzyka, które mogą wystąpić i znać potencjalne korzyści. Rozmawiamy z Marcinem…

#POLSKIEKUPUJESZ: o wyborach konsumenckich

O inicjatywie #POLSKIEKUPUJESZ i zmianach w sposobie komunikacji marek rozmawiamy z Mateuszem Lipskim, twórcą i dyrektorem zarządzającym PROGRESSIVO. Niezależnej Agencji Kreatywnej i Studia Graficznego.

Czas próby dla gospodarki i nas wszystkich

Epidemia koronawirusa sprawiła, że polska i światowa gospodarka ulega dynamicznym zmianom. Do czego nas one doprowadzą, w co warto teraz inwestować i co zmieni kryzys gospodarczy, o tym rozmawiamy z Marcinem Ślawskim, właścicielem firmy Superior Investment z Łodzi.

Mariański Group: Nie pozwól upaść swojej firmie

O tym jak w czasach kryzysu spowodowanego epidemią wirusa Covid-19 nie pozwolić upaść swojej firmie piszą prof. dr hab. Adam Mariański, adwokat, doradca podatkowy, partner zarządzający w Mariański Group oraz Magdalena Grzywaczewska-Łuczkowska, radca prawny w Departamencie Doradztwa Prawnego Mariański Group.

Trzeba liczyć się z tym, że rynek pracy znacząco się zmieni

O tym, jak pandemia wpłynie na rynek pracy, czy zwolnienia to jedyny sposób na przetrwanie firmy i co zrobić, żeby być zauważonym przez pracodawcę, opowiada Olga Wiecha z firmy Gravet Consulting w Łodzi.

Wsparcie dla przedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi realizuje programy pomocy dla łódzkich przedsiębiorców: pożyczki dla mikroprzedsiębiorców, finansowe wsparcie dla zatrudniających pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób samozatrudnionych.

Do 5000 zł miesięcznie: staże dla łódzkich studentów

Mimo epidemii koronawirusa ruszyła rekrutacja na płatne staże u najlepszych łódzkich pracodawców w największym miejskim programie stażowym – „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne”.

Punkt Informacyjny dla Przedsiębiorców

Miejski Punkt Informacyjny dla Przedsiębiorców zaczyna działać od 6 kwietnia. To wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Łodzi oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Wszelkie informacje, w zakresie uzyskania wsparcia, związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej można uzyskać pod numerem telefonu: 42 638 56 48, w godzinach 8.00- 16.00.

Pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

Przedsiębiorcy już korzystają z jednorazowych pożyczek do 5 tysięcy złotych z Funduszu Pracy z przeznaczeniem na koszty bieżącej działalności. Do rozpatrzenia jest na razie 25 wniosków, a trzech przedsiębiorców już dostało pieniądze.

Racja czy biznes? Oto jest pytanie

Sylwia Bikiewicz, Marta Udut, właścicielki Poradni CLUE i Witold Buraczyński, praktyk biznesu, mentor, doradca strategiczny, manager z 17-letnim doświadczeniem w budowaniu przedsięwzięć biznesowych, dzielą się doświadczeniem ze wspólnej pracy.

10 niespodzianek na 10. urodziny

Ten rok dedykujemy wszystkim łodzianom i mieszkańcom regionu, dla których działamy już od 10 lat. Zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji, które będą swoistymi urodzinowymi prezentami od nas dla Was – naszych Klientów i Gości. Już teraz mogę zaprosić na wielki koncert urodzinowy z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej, który odbędzie się w naszym Centrum w marcu –…

Elektromobilność 2020

Od elektromobilności nie ma już odwrotu. Jak na jej rozwoju skorzystają samorządy, firmy i klienci indywidualni? Odpowiedzi na te pytania udzieli organizowana po raz pierwszy w Polsce przez dealera samochodowego konferencja dedykowana temu zagadnieniu. 3 marca firma Jaszpol zaprasza do Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej na konferencję „Elektromobilność 2020”.

Wesele zaczyna się od koncepcji kreatywnej

O fascynującym zawodzie wedding plannera, czyli o kimś, kto doprowadzi nas do ołtarza albo urzędu stanu cywilnego i jeszcze na dodatek zorganizuje uroczystość weselną, opowiada Anna Schwarz, certyfikowany wedding planner.

Textilimpex łódzka firma z bogatą tradycją

Początki Textilimpexu sięgają 1949 roku. Decyzją rządu, powołano wtedy w Łodzi dwa państwowe przedsiębiorstwa: Textilimport i Cetebe. W 1971 roku obie firmy połączyły swoje potencjały i wspólnie z firmą Confexim powołały Zjednoczone Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Textilimpex.

Po co małej firmie budżet

Dobrze przygotowany budżet w małych firmach to niestety rzadkość, a powinien być oczywistością. Budżet daje poczucie bezpieczeństwa, pozwala przewidywać pewne rzeczy, które mogą się wydarzyć w przyszłości i daje poczucie celu.

Druga edycja Nagrody im. Rajmunda Rembielińskiego

Środowiska gospodarcze województwa łódzkiego już po raz drugi zdecydują o przyznaniu Nagrody im. Rajmunda Rembielińskiego. Do kogo trafi tytuł, okaże się 13 grudnia tego roku, podczas uroczystej Wigilii Przedsiębiorców.

Czas umieścić Dubaj w TOP10

Śmieją się, że przygodę z biznesem zaczynali już wieku ośmiu lat, a od kilkunastu prowadzą firmę oferującą kompleksowe wsparcie informatyczne. Netmi Group tak urosła przez te lata, że obecnie przechodzi procedurę wejścia na Giełdę New Connect. Na tym oczywiście nie koniec. Wspólnicy, bracia bliźniacy – Maciej Miś i Michał Miś, chcą otworzyć przedstawicielstwa firmy nie…

TO JUŻ 30 LAT odważnych decyzji i kolejne przed nami

O jubileuszu 30-lecia, początkach firmy, zmieniającym się rynku motoryzacyjnym i oczekiwaniach klientów rozmawiamy z Krzysztofem Jaroszewiczem, właścicielem firmy Jaszpol, która jest największym w województwie łódzkim autoryzowanym dealerem Renault i Dacia.

Doradca podatkowy jest partnerem przedsiębiorcy

Jako profesjonalny pełnomocnik, doradca podatkowy może bronić interesów i reprezentować klienta w sporze z fiskusem na każdym etapie, począwszy od kontroli podatkowej, a skończywszy na sądach administracyjnych – mówi Paweł Anuszczyk, doradca podatkowy.

30 lat firmy WITKO, czyli najwyższa jakość i zadowolony klient!

Są jednym z liderów kompleksowego wyposażania i projektowania laboratoriów. Rodzinna firma z polskim kapitałem, działająca nieprzerwanie od 30 lat, na przekór zawirowaniom polskiej gospodarki i ciągle rosnącej konkurencji. Poznajcie Małgorzatę i Sławomira Witkowskich, właścicieli firmy WITKO.

Bądź krok przed konkurencją

Szybko zmieniający się świat stawia przed każdym przedsiębiorcą ogromne wyzwania i wymusza konieczność podejmowania szybkich i skutecznych decyzji, które pozwolą zbudować i utrzymać przewagę konkurencyjną w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym. Podstawą świadomych i celnych decyzji jest szybko i rzetelnie dostarczona informacja zarządcza.

Marta Kacprzyk i Magdalena Bojaryn. Na kłopoty czy na co dzień?

Nowoczesny prawnik współpracujący z biznesem jest wsparciem dla przedsiębiorcy, mediatorem, strategiem i analitykiem. Pokazuje klientowi różne możliwości rozwiązania tego samego problemu tak, aby możliwy był wybór najbardziej dogodnego i bezpiecznego biznesowo rozwiązania. Radca prawny potrafi zarządzać konfliktami, kryzysem i ryzykiem oraz jest partnerem dla swojego klienta – mówią Magdalena Bojaryn i Marta Kacprzyk, współwłaścicielki Kancelarii…

Łódzka strefa została drugą najlepszą w Europie

W najnowszym rankingu stref ekonomicznych łódzka strefa została drugą najlepszą w Europie, pierwszą dla firm z sektora MŚP i ósmą na świecie. W tym roku konkurencja była ogromna, bo wnioski do oceny przesłało prawie sto stref.

Moda na Łódź!

Wracamy do łódzkich korzeni, do naszego dziedzictwa, do tego, z czego zawsze byliśmy dumni. Łódź to miasto kojarzone z przemysłem włókienniczym, modą, nietuzinkowymi wydarzeniami modowymi i wspaniałymi projektantami.

W sprzedaży najważniejszy jest człowiek

Sprzedaż? To niepowtarzalna okazja do tego, by nawiązać relację, zbudować nić porozumienia z drugą osobą, zdobyć jej zaufanie – mówi Damian Krajewski, menedżer sprzedaży.

Scena Monopolis, teatr otwarty

Z przedstawieniami jest trochę tak, jak z meblami w mieszkaniu – w jednym teatrze pasują, a w drugim nie – mówi Kamil Maćkowiak, dyrektor artystyczny autorskiego teatru na deskach Sceny Monopolis i prezes Fundacji Kamila Maćkowiaka.

W inwestycjach często nie ma „darmowych lunchy”

O tym, czy można dziś zarobić na inwestowaniu, w co można inwestować bez ryzyka, skąd się wzięła moda na inwestowanie w kryptowaluty, a także o tym, czy Polacy są dobrymi inwestorami i jak doradza się firmom, rozmawiamy z Marcinem Ślawskim, właścicielem firmy Superior Investment z Łodzi.

BUDOMAL 360, bez kompleksów wobec największych korporacji

Realizujemy projekty, które bez wątpienia mogą stać się wizytówkami tego miasta. Im trudniejsze zadanie, tym chętniej się z nim mierzymy. Z dumą przywracamy piękno ulicy Włókienniczej – mówi Rafał Leśniak, właściciel łódzkiej firmy BUDOMAL, jednej z największych firm branżowych w województwie łódzkim.

Święto branży AGD w Łodzi

Ponad 22 miliony sztuk sprzętu AGD wyprodukowano w Polsce w ubiegłym roku. To najlepszy wynik w Unii Europejskiej. Na pralki, lodówki i inne urządzenia Polacy wydali prawie 10 miliardów złotych. Te imponujące statystyki zaprezentowano podczas drugiego Kongresu AGD w Łodzi.

Trzeba być odważnym

O jubileuszu 30-lecia, początkach firmy, zmieniającym się rynku motoryzacyjnym i oczekiwaniach klientów rozmawiamy z Krzysztofem Jaroszewiczem, właścicielem firmy Jaszpol, która jest największym w województwie łódzkim autoryzowanym dealerem Renault i Dacia.

CROWDINVESTING inwestycje w nieruchomości dla każdego

Czy początkujący inwestorzy mają dziś szansę na rynku nieruchomości? Jak najbardziej – przekonuje Marcin Pabijanek, prezes Petram House, firmy specjalizującej się w usługach doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych. To właśnie z myślą o nich założył platformę crowdinvestingową – Social.Estate.

Człowiek z wizją

Mówią o nim człowiek z wizją, od wielu lat rozwija ośrodki diagnostyki obrazkowej, dysponujące jedenastoma tomografami i sześcioma rezonansami. Z jedną z łódzkich firm informatycznych pracuje nad wprowadzeniem algorytmu sztucznej inteligencji w wykrywaniu udarów. Michał Bielecki, Prezes Zarządu wizjaMED.

5G wkroczy do fabryk łódzkiej strefy

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna tworzy pierwszy w Polsce akcelerator technologii 5G. Posłuży on do wprowadzania innowacji dla przemysłu opartych na technologii piątej generacji. ŁSSE do współpracy zaprosiła Politechnikę Łódzką, Urząd Komunikacji Elektronicznej, firmę Ericsson i operatora sieci komórkowej Play. Oznacza to, że wykorzystanie sieci 5G w przemyśle zbliża się wielkimi krokami.

Innowacje w medycynie. Wspólna pasja, misja, rozwój

Mówią o sobie, że nie potrafią stać w jednym miejscu, bo to nie leży w ich naturze. Cały czas podążają do przodu, a problemy tylko mobilizują ich do działania! O swojej działalności i pracy w Medical Magnus Clinic opowiadają Marek, Danuta, Eliza i Jakub Krochmalscy.

Polisa na szczęśliwe życie

O tym, dlaczego w życiu warto być ubezpieczonym, odważnych życiowych decyzjach i wspólnych pasjach rozmawiamy z Dorotą i Pawłem Koneckimi, prowadzącymi Agencję Ubezpieczeniową – Superubezpieczyciele.

W medycynie najważniejsza jest skuteczność leczenia

Rozmawiamy z profesorem Jerzym Nawrockim, chirurgiem oka, wybitnym naukowcem, twórcą nowatorskiej metody pozwalającej odzyskać wzrok, jedynym polskim okulistą, który trafił do Retina Hall of Fame.

Warto być jego częścią

Dobra kuchnia, dobra rozrywka i dobra sztuka. Miejsce dla ludzi, którym zawsze się chce. Przestrzeń do rodzinnego spędzania czasu. O wyjątkowym projekcie, który realizują w Monopolis, opowiadają Anna Rubaj, jedna z najlepszych łódzkich restauratorek oraz Artur Schutter, prezes firmy Lim8.

BIZNES MIKSER 3.0

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji wydarzenia uznawanego przez regionalny biznes za najlepszy networking w naszym mieście – BIZNES MIKSER 3.0 | 26 marca wtorek | hotel andel’s w Łodzi.

Startup Spark 2.0 – biznesowy kosmodrom dla młodych technologicznych firm

Mają wiele pomysłów, ale w świecie komercji brakuje im jeszcze doświadczenia. Problemem nie jest tylko brak pieniędzy, ale przede wszystkim obycia biznesowego i dostępu do potencjalnych klientów. Działający w ŁSSE model wsparcia Startup Spark to trampolina dla początkujących przedsiębiorców i zastrzyk świeżości oraz kreatywności dla dużych partnerów biznesowych. Pierwsza edycja pozwoliła na zebranie i przeanalizowanie…

Mediacja sposobem na rozwiązanie sporów

Chcesz rozwiązać spór ugodowo? Masz konflikt? Skorzystaj z mediacji. Pomoże w tym Wojewódzkie Centrum Arbitrażu i Mediacji w Łodzi działające w ramach ogólnopolskiej sieci Centrów Mediacji, której koordynatorem jest Centrum Mediacji przy Konfederacji Lewiatan. Celem twórców sieci CAM jest popularyzacja mediacji w Polsce i wdrożenie jej do praktyki polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Czas na wyjście z szafy, czyli po co nam PR?

O klientach, którzy lepiej wiedzą, jak kreować swój wizerunek, o mitach w public relations i o przyszłości PR rozmawiamy z Łukaszem Osińskim, szefem łódzkiej agencji komunikacji PR, Tower Group Communications.

Biznes jest dziecinnie prosty, jeśli jesteś przygotowany

Najpierw trzeba znaleźć ten klocek, przez który wieża się chwieje. Jeżeli nie jesteśmy w stanie go przestawić, nie naruszając całej struktury, niestety trzeba burzyć i budować od nowa – mówi Edyta Karpińska, coach i specjalistka zarządzania zasobami ludzkimi, właścicielka firmy Edit Group.

Startup Spark 2.0 Launch Day w ŁSSE

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainaugurowano drugą edycję programu Startup Spark 2.0. Partnerami tej inicjatywy jest 12 średnich i dużych przedsiębiorstw, które dzieliły się swoim doświadczeniem z początkującymi przedsiębiorcami. 

Firma z misją

Polskim przedsiębiorcom w większości termin „misja firmy” jest zupełnie obcy, a jest to niezmiernie ważna rzecz. Można nazwać go wręcz fundamentem każdego biznesu. To na podstawie misji określane są wartości, którymi kieruje się firma, klient docelowy oraz produkty i usługi, które oferuje – mówi Edyta Karpińska, coach i specjalista zarządzania zasobami ludzkimi, właścicielka Edit Group.

Nadrabiamy wieloletnie zaległości

O planowanych zakupach tramwajów i autobusów, o remontach torowisk oraz o innych inwestycjach komunikacyjnych rozmawiamy ze Zbigniewem Papierskim, prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź.

Bez strategii ani rusz

Przedsiębiorczość to nie tylko tematy finansowe, ale również inteligencja emocjonalna czy psychologia sukcesu – mówi Paweł Wencel, lider Klubu Inteligencji Finansowej.

Życie to maraton

O nowej marce kosmetyków moviGO, która powstała z myślą o osobach aktywnych, rozmawiamy z jej twórcami Adamem Jerzykowskim i Agnieszką Kucharską.

Pracownik potrzebny od zaraz

Braki kadrowe doskwierają wszystkim przedsiębiorcom i rzeczywiście odczuwamy znaczące zapotrzebowanie na rynku pracy na pracowników z zagranicy. Luka jest duża i trzeba ją wypełnić – mówi Piotr Wiśniewski, dyrektor UKRWORKER, doświadczonej agencji pracy tymczasowej, zapewniającej profesjonalną pomoc pracodawcom w uzupełnianiu niedoborów kadrowych oraz kompleksową i bezpieczną rekrutację pracowników.

Z natury jestem optymistą

Pradziadek ze strony matki trafił do Łodzi z Saksonii, pradziadek ze strony ojca pochodził z Grecji. Jego synowie to łodzianie w piątym pokoleniu. O swoim ukochanym mieście nie da powiedzieć złego słowa! Krzysztof Apostolidis w rozmowie z LIFE IN. Łódzkie opowiada o skomplikowanej historii swojej rodziny, biznesie i sposobach na wypoczynek.

Biznes z pasji

O tym, jak pasja może stać się sposobem na życie, o realizacji wyjątkowych projektów i o kompromisach, od których nie warto uciekać, opowiada Anna Łosowska, projektantka zajmująca się profesjonalną dekoracją domów, mieszkań i firm, właścicielka firmy Anbert.

Meblowanie finansów

O tym, jak ważny w finansach firmy jest każdy element i co zrobić, by spać spokojnie ze świadomością, że każda złotówka została dobrze zagospodarowana rozmawiamy z Nadią Goszczyńską, zewnętrznym dyrektorem finansowym, właścicielką firmy NELKO.

Piekarnia Łódź w Monopolis. Nie ma lepszego miejsca!

Uśmiechnięta, skromna i zdecydowana. Mając 22 lata, zaczęła podejmować decyzje dotyczące firmy. Dziś zarządza jej częścią. Aleksandra Sowa, mistrz cukiernictwa i współwłaściciel sieci cukierni Sowa.

Z Łodzi do największych linii lotniczych

Szkolenie pilotów, zarządzanie samolotami, przeloty taksówkami powietrznymi – to wszystko dzięki Bartłomiejowi Walasowi, udziałowcowi firmy Bartolini Air.

W tym roku zostałem Polakiem

Miał 23 lata, kończył studia w Lyonie i zakochał się w dziewczynie z Łodzi. Przyjechał za nią do Polski ćwierć wieku temu i został u nas na stałe. David Lhomme, Francuz z urodzenia, Polak z wyboru, właściciel Grupy Poldem.

Korporacje dają ogromne szanse

Najciekawsze miejsce we Francji? Paryż. Ulubione wino? Cabernet i merlot. Najważniejsze miasto? Oczywiście Łódź! Rozmowa z inżynierem Pawłem Leskim, dyrektorem Hutchinson Łódź.

Łódź to wciąż ziemia obiecana dla tych, którzy zechcą się o tym przekonać

Łodzianka, która kocha swoje miasto i lubi Francję. Szczęśliwa i dumna ze swoich osiągnięć. Żona, matka i menedżer jednej z największych łódzkich firm. Anna Kędziora-Szwagrzak, prezes Veolia Energia Łódź w rozmowie z LIFE IN. Łódzkie.

Najważniejsze są efekty

Rzuciła „stabilną i spokojną” pracę w korporacji po to, by zacząć własną działalność. Dziś problemem dla niej nie jest to, jak pozyskać klientów, ale to jak znaleźć czas dla nich. Edyta Karpińska – coach i specjalistka zarządzania zasobami ludzkimi, właścicielka firmy Edit Group.

Spełniona i gotowa do działania

Żużel pokochała od pierwszego wejrzenia, choć tata zaciągnął ją siłą. Doskonale czuje się w męskim towarzystwie. Decyzje podejmuje błyskawicznie, bo szkoda jej czasu. Poza rodziną i zdrowiem nic więcej do szczęścia nie potrzebuje. Czuje się farciarą i jest spełniona. Joanna Skrzydlewska, członek Zarządu Województwa Łódzkiego, honorowy prezes Klubu Żużlowego Orzeł Łódź, specjalnie dla LIFE IN.…

Prywatna bankowość w globalnym banku na wyciągnięcie ręki

Liczba zamożnych Polaków rośnie – na koniec zeszłego roku liczba tych z nas, którzy zarabiają znacznie powyżej średniej przekroczyła po raz pierwszy milion osób, a łączny dochód dobrze zarabiających Polaków to prawie 250 mld zł.

Globalny bank w wyjątkowym miejscu w Łodzi

Dedykowany opiekun, możliwość inwestowania na wielu giełdach świata, sztab ekspertów, którzy doradzają klientowi – o tym, co Citi Handlowy ma do zaoferowania klientom, opowiada Monika Mosińska-Siech, Dyrektor Regionalny Segmentu Klientów Zamożnych.

Klucz do sukcesu? Dobra organizacja pracy i dostosowanie się do rynku

O tym, skąd się bierze popularność samochodów z grupy Volkswagena, kiedy do salonów Krotoski-Cichy przychodzi najwięcej klientów, dlaczego zamiast kupować samochody wolimy płacić za ich użytkowanie oraz o elektrycznych modelach Audi opowiada Sebastian Uciński, dyrektor salonu Audi i Volkswagen Krotoski-Cichy Łódź.

Jak sprawnie zarządzać firmą

Narzędzi wspierających przedsiębiorców w prowadzeniu działalności jest na rynku naprawdę sporo, czym więc się kierować przy wyborze, by dokonać właściwego?

Bezpieczny i niezawodny jak Volkswagen

O bezpieczeństwie, nowych modelach i trendach zakupowych rozmawiamy z Pawłem Olendrem, kierownikiem salonu Volkswagen Osobowe Krotoski-Cichy Łódź.

Audi wkracza w nowy wymiar

O samochodach przyszłości, nowoczesnych technologiach, wysokiej jakości i prestiżu rozmawiamy z Pawłem Maciejczykiem, kierownikiem salonu Audi Krotoski-Cichy Łódź.

Ireneusz Jabłoński: Łódzka Szkoła Rewitalizacji czyli miasto XXI wieku

O Łódzkiej Szkole Rewitalizacji, o tym co decyduje, że jedno miasto jest atrakcyjniejsze od innego i o łódzkiej przedsiębiorczości mówi Ireneusz Jabłoński, ekonomista, były wiceprezydent Łodzi i przedsiębiorca.

Hutchinson Institute: Szkolenie, proszę bardzo!

Można o nich powiedzieć, że są specjalistami od rzeczy wyjątkowych, a czasami niemożliwych. Wyszkolą każdego, w obszarze jakiego tylko zapragnie, od umiejętności językowych wykorzystywanych zawodowo po umiejętności biznesowe. Hutchinson Institute działa na rynku szkoleniowym już od dziesięciu lat.

ILS Agencja Tłumaczeń: Suahili, nie ma problemu

1 500 000 przetłumaczonych stron i 3 000 tłumaczy z całego świata – liczby, które robią wrażenie. Tłumaczą wszystkie rodzaje tekstów w większości języków świata. Firma ILS Agencja Tłumaczeń działa na rynku od 2004 roku.

Robert Fintak: Sposób na biznes? Neutralizacja dronów…

Jako dziecko zrobił teatr w mieszkaniu. Dziś pracuje nad neutralizacją dronów… Poznajcie Roberta Fintaka, łódzkiego przedsiębiorcę, prezesa zarządu firmy Terra Hexen, założyciela organizacji ILS, Hutchinson Institute, niespokojnego ducha.

Żurawie nad Łodzią

Jak długo potrwa budowlany boom w Łodzi? Czy grozi nam kolejna bańka cenowa? Skąd łodzianie mają pieniądze na nowe mieszkania? 60 żurawi rozpostartych nad Łodzią, z których większość pracuje na rzecz deweloperów budujących nowe mieszkania, sygnalizuje materializację zjawiska przez lata funkcjonującego jedynie w kategoriach mitu, pobożnego życzenia, tudzież marketingowego chwytu. Tak. Do Łodzi zawitał najprawdziwszy…

Pierwszy Kongres AGD w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

To największe spotkanie branży AGD w Europie! W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej po raz pierwszy rozmawiać będą producenci artykułów gospodarstwa domowego, ich poddostawcy, przedstawiciele rządu i samorządowcy. To najlepsze miejsce na kongres branży, która w Polsce jest najsilniejsza na kontynencie i stanowi jedną ze specjalizacji ŁSSE. Rozmawiamy z zarządem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, prezesem Markiem…

Nie czekaj, inwestuj!

Jeżeli dostrzegasz potencjał w nieruchomościach to dzisiaj jest ten czas, żeby inwestować. W Polsce mamy teraz prawdziwy boom budowlany.

Kobiety dźwigają połowę nieba, ale… profitów z tego nie mają

W Łodzi przedsiębiorcy są tacy sami jak w Poznaniu czy Wrocławiu. Może tylko różni nas to, że działamy na trudniejszym, bo biedniejszym rynku. Musimy się znacznie bardziej narobić, żeby zarobić – mówi Bożena Ziemniewicz, kobieta przedsiębiorcza, społecznik, właścicielka szkoły językowej BRITISH CENTRE, coach i trener, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Wizjonerstwo? Na tym polega realizowanie nowych wyzwań!

O rewitalizacji i projekcie Monopolis, o Kalendarzu Virako i pomaganiu innym, o zarabianiu pieniędzy i odpowiedzialności społecznej opowiada Krzysztof Witkowski, prezes zarządu firmy Virako.

Monopolis ma pierwszego najemcę

Clariant, szwajcarski koncern chemiczny będzie miał swoją siedzibę w Monopolis. Przeprowadzka do nowego miejsca planowana jest w lecie przyszłego roku. Szwajcarska firma zlokalizuje tam swoje Centrum Usług Wspólnych odpowiedzialne za obsługę klientów i partnerów biznesowych. Choć otwarcie Monopolis planowane jest dopiero w przyszłym roku, już dziś ogłoszono informację o tym, kto został pierwszym najemcą w rewitalizowanej…

Sposób na sukces w biznesie? Kontakty i relacje!

Masz biznes, nawiązuj kontakty! Masz kontakty, buduj relacje! Stara prawda głosi, że sukces w biznesie w dużej mierze zależy od tych dwóch czynników. Według „New York Times”, aż 60 proc. światowego obrotu to efekt rekomendacji.

Wnętrza to my, kobiety

To nieprawda, że branża ceramiczna jest zdominowana przez mężczyzn. Naszymi klientami są głównie kobiety, które inicjują zmiany w domu i najczęściej wybierają wzory – mówi dr inż. Anna Tępińska-Marcinek, wiceprezes Ceramiki Paradyż.

Na nauce można zarobić

O komercjalizacji wiedzy i badań, o przewadze Bionanoparku nad innymi tego typu placówkami, a także o aktywności samorządowca i menedżera rozmawiamy z Markiem Cieślakiem, prezesem łódzkiego Bionanoparku.

W weekendy to najbardziej rodzinne miejsce w Łodzi

O tym, czym wyróżnia się Port Łódź na tle innych centrów handlowych, kiedy odwiedza go najwięcej klientów i przedświątecznych atrakcjach rozmawiamy z Andrzejem Cieślikiem, dyrektorem Portu Łódź.

Prowadzenie własnego biznesu nie musi być trudne

O kompleksowych usługach dla przedsiębiorców, zaletach coworkingu i wirtualnym biurze rozmawiamy z Agatą Białecką i Aleksandrą Cendrowską z WOBC Sp. z o.o.

Biuro rachunkowe wybieraj z rozwagą

W Polsce w przeciwieństwie do krajów Europy Zachodniej – księgowość jest traktowana jako przykry obowiązek. Sektor małych i średnich przedsiębiorstw uważa ją za konieczność narzuconą przez urząd skarbowy.

Zmieniamy gospodarczy wizerunek województwa

O gospodarce Łódzkiego, wsparciu dla przedsiębiorców, rozwoju regionu i jubileuszowym Europejskim Forum Gospodarczym, rozmawiamy z Witoldem Stępniem, marszałkiem województwa łódzkiego.

Łódzkie imprezy z dobrą marką

O rekordowym roku, biznesowych relacjach, wystawienniczych trendach i planach na przyszłość rozmawiamy z Katarzyną Drobińską, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Łódzkich.

Prezeski z ławy szkolnej

Często słyszymy, że niedobre są spółki… ale w naszym przypadku to nieprawda – mówią zgodnie współwłaścicielki Biura Tłumaczeń Specjalistycznych ArcusLink Monika Mamulska i Małgorzata Kierska-Barcz.

Rajdowe zmagania

XV Łódzki Rajd Przedsiębiorców już za nami. 76 załóg, ponad 200 osób na trasie i ponad 270 podczas finału. Wspaniała pogoda, dużo radości, woli walki, ale też mnóstwo dobrej energii.

Łódzkie przedsiębiorczych kobiet

Żeby być twardym w biznesie i osiągnąć sukces, zdaniem Magdy Anuszczyk, prowadzącej Szkołę Pamięci SENSOS, trzeba przede wszystkim zrozumieć, że nie jest się osobą doskonałą i pozwolić sobie na popełnianie błędów.

Szybkie randki biznesowe

Stu czterdziestu przedsiębiorców z łódzkiego i ościennych województw wzięło udział w pierwszej edycji Biznes Miksera zorganizowanego przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową.

Sieć kontaktów i powiązań

O integracji środowiska biznesowego, szkoleniach i wsparciu potrzebujących rozmawiamy z Michałem Haze, prezesem Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej.