Pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

Przedsiębiorcy już korzystają z jednorazowych pożyczek do 5 tysięcy złotych z Funduszu Pracy z przeznaczeniem na koszty bieżącej działalności. Do rozpatrzenia jest na razie 25 wniosków, a trzech przedsiębiorców już dostało pieniądze.

Do 5000 zł miesięcznie staże dla łódzkich studentów

Mimo epidemii koronawirusa ruszyła rekrutacja na płatne staże u najlepszych łódzkich pracodawców w największym miejskim programie stażowym – „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne”.

Racja czy biznes? Oto jest pytanie

Sylwia Bikiewicz, Marta Udut, właścicielki Poradni CLUE i Witold Buraczyński, praktyk biznesu, mentor, doradca strategiczny, manager z 17-letnim doświadczeniem w budowaniu przedsięwzięć biznesowych, dzielą się doświadczeniem ze wspólnej pracy.

10 niespodzianek na 10. urodziny

Ten rok dedykujemy wszystkim łodzianom i mieszkańcom regionu, dla których działamy już od 10 lat. Zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji, które będą swoistymi urodzinowymi prezentami od nas dla Was – naszych Klientów i Gości. Już teraz mogę zaprosić na wielki koncert urodzinowy z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej, który odbędzie się w naszym Centrum w marcu –…

Elektromobilność 2020

Od elektromobilności nie ma już odwrotu. Jak na jej rozwoju skorzystają samorządy, firmy i klienci indywidualni? Odpowiedzi na te pytania udzieli organizowana po raz pierwszy w Polsce przez dealera samochodowego konferencja dedykowana temu zagadnieniu. 3 marca firma Jaszpol zaprasza do Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej na konferencję „Elektromobilność 2020”.

Wesele zaczyna się od koncepcji kreatywnej

O fascynującym zawodzie wedding plannera, czyli o kimś, kto doprowadzi nas do ołtarza albo urzędu stanu cywilnego i jeszcze na dodatek zorganizuje uroczystość weselną, opowiada Anna Schwarz, certyfikowany wedding planner.

Textilimpex łódzka firma z bogatą tradycją

Początki Textilimpexu sięgają 1949 roku. Decyzją rządu, powołano wtedy w Łodzi dwa państwowe przedsiębiorstwa: Textilimport i Cetebe. W 1971 roku obie firmy połączyły swoje potencjały i wspólnie z firmą Confexim powołały Zjednoczone Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Textilimpex.

Po co małej firmie budżet

Dobrze przygotowany budżet w małych firmach to niestety rzadkość, a powinien być oczywistością. Budżet daje poczucie bezpieczeństwa, pozwala przewidywać pewne rzeczy, które mogą się wydarzyć w przyszłości i daje poczucie celu.

Druga edycja Nagrody im. Rajmunda Rembielińskiego

Środowiska gospodarcze województwa łódzkiego już po raz drugi zdecydują o przyznaniu Nagrody im. Rajmunda Rembielińskiego. Do kogo trafi tytuł, okaże się 13 grudnia tego roku, podczas uroczystej Wigilii Przedsiębiorców.

Doradca podatkowy jest partnerem przedsiębiorcy

Jako profesjonalny pełnomocnik, doradca podatkowy może bronić interesów i reprezentować klienta w sporze z fiskusem na każdym etapie, począwszy od kontroli podatkowej, a skończywszy na sądach administracyjnych – mówi Paweł Anuszczyk, doradca podatkowy.

30 lat firmy WITKO, czyli najwyższa jakość i zadowolony klient!

Są jednym z liderów kompleksowego wyposażania i projektowania laboratoriów. Rodzinna firma z polskim kapitałem, działająca nieprzerwanie od 30 lat, na przekór zawirowaniom polskiej gospodarki i ciągle rosnącej konkurencji. Poznajcie Małgorzatę i Sławomira Witkowskich, właścicieli firmy WITKO.

Bądź krok przed konkurencją

Szybko zmieniający się świat stawia przed każdym przedsiębiorcą ogromne wyzwania i wymusza konieczność podejmowania szybkich i skutecznych decyzji, które pozwolą zbudować i utrzymać przewagę konkurencyjną w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym. Podstawą świadomych i celnych decyzji jest szybko i rzetelnie dostarczona informacja zarządcza.

Łódzka strefa została drugą najlepszą w Europie

W najnowszym rankingu stref ekonomicznych łódzka strefa została drugą najlepszą w Europie, pierwszą dla firm z sektora MŚP i ósmą na świecie. W tym roku konkurencja była ogromna, bo wnioski do oceny przesłało prawie sto stref.

Moda na Łódź!

Wracamy do łódzkich korzeni, do naszego dziedzictwa, do tego, z czego zawsze byliśmy dumni. Łódź to miasto kojarzone z przemysłem włókienniczym, modą, nietuzinkowymi wydarzeniami modowymi i wspaniałymi projektantami.

W sprzedaży najważniejszy jest człowiek

Sprzedaż? To niepowtarzalna okazja do tego, by nawiązać relację, zbudować nić porozumienia z drugą osobą, zdobyć jej zaufanie – mówi Damian Krajewski, menedżer sprzedaży.

Scena Monopolis, teatr otwarty

Z przedstawieniami jest trochę tak, jak z meblami w mieszkaniu – w jednym teatrze pasują, a w drugim nie – mówi Kamil Maćkowiak, dyrektor artystyczny autorskiego teatru na deskach Sceny Monopolis i prezes Fundacji Kamila Maćkowiaka.

W inwestycjach często nie ma „darmowych lunchy”

O tym, czy można dziś zarobić na inwestowaniu, w co można inwestować bez ryzyka, skąd się wzięła moda na inwestowanie w kryptowaluty, a także o tym, czy Polacy są dobrymi inwestorami i jak doradza się firmom, rozmawiamy z Marcinem Ślawskim, właścicielem firmy Superior Investment z Łodzi.

Święto branży AGD w Łodzi

Ponad 22 miliony sztuk sprzętu AGD wyprodukowano w Polsce w ubiegłym roku. To najlepszy wynik w Unii Europejskiej. Na pralki, lodówki i inne urządzenia Polacy wydali prawie 10 miliardów złotych. Te imponujące statystyki zaprezentowano podczas drugiego Kongresu AGD w Łodzi.

Trzeba być odważnym

O jubileuszu 30-lecia, początkach firmy, zmieniającym się rynku motoryzacyjnym i oczekiwaniach klientów rozmawiamy z Krzysztofem Jaroszewiczem, właścicielem firmy Jaszpol, która jest największym w województwie łódzkim autoryzowanym dealerem Renault i Dacia.

CROWDINVESTING inwestycje w nieruchomości dla każdego

Czy początkujący inwestorzy mają dziś szansę na rynku nieruchomości? Jak najbardziej – przekonuje Marcin Pabijanek, prezes Petram House, firmy specjalizującej się w usługach doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych. To właśnie z myślą o nich założył platformę crowdinvestingową – Social.Estate.

5G wkroczy do fabryk łódzkiej strefy

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna tworzy pierwszy w Polsce akcelerator technologii 5G. Posłuży on do wprowadzania innowacji dla przemysłu opartych na technologii piątej generacji. ŁSSE do współpracy zaprosiła Politechnikę Łódzką, Urząd Komunikacji Elektronicznej, firmę Ericsson i operatora sieci komórkowej Play. Oznacza to, że wykorzystanie sieci 5G w przemyśle zbliża się wielkimi krokami.

Innowacje w medycynie. Wspólna pasja, misja, rozwój

Mówią o sobie, że nie potrafią stać w jednym miejscu, bo to nie leży w ich naturze. Cały czas podążają do przodu, a problemy tylko mobilizują ich do działania! O swojej działalności i pracy w Medical Magnus Clinic opowiadają Marek, Danuta, Eliza i Jakub Krochmalscy.

Polisa na szczęśliwe życie

O tym, dlaczego w życiu warto być ubezpieczonym, odważnych życiowych decyzjach i wspólnych pasjach rozmawiamy z Dorotą i Pawłem Koneckimi, prowadzącymi Agencję Ubezpieczeniową – Superubezpieczyciele.

W medycynie najważniejsza jest skuteczność leczenia

Rozmawiamy z profesorem Jerzym Nawrockim, chirurgiem oka, wybitnym naukowcem, twórcą nowatorskiej metody pozwalającej odzyskać wzrok, jedynym polskim okulistą, który trafił do Retina Hall of Fame.

Łódzka okulistyka bez kompleksów

Co sprawia, że coraz gorzej widzimy, jakie choroby oczu najczęściej nam dokuczają i dlaczego warto regularnie korzystać z porad okulisty? O tym rozmawiamy z profesor Zofią Michalewską – znakomitą okulistką, cenionym naukowcem, organizatorką Sympozjum Siatkówkowo-Jaskrowego.

BIZNES MIKSER 3.0

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji wydarzenia uznawanego przez regionalny biznes za najlepszy networking w naszym mieście – BIZNES MIKSER 3.0 | 26 marca wtorek | hotel andel’s w Łodzi.

Startup Spark 2.0 – biznesowy kosmodrom dla młodych technologicznych firm

Mają wiele pomysłów, ale w świecie komercji brakuje im jeszcze doświadczenia. Problemem nie jest tylko brak pieniędzy, ale przede wszystkim obycia biznesowego i dostępu do potencjalnych klientów. Działający w ŁSSE model wsparcia Startup Spark to trampolina dla początkujących przedsiębiorców i zastrzyk świeżości oraz kreatywności dla dużych partnerów biznesowych. Pierwsza edycja pozwoliła na zebranie i przeanalizowanie…

Mediacja sposobem na rozwiązanie sporów

Chcesz rozwiązać spór ugodowo? Masz konflikt? Skorzystaj z mediacji. Pomoże w tym Wojewódzkie Centrum Arbitrażu i Mediacji w Łodzi działające w ramach ogólnopolskiej sieci Centrów Mediacji, której koordynatorem jest Centrum Mediacji przy Konfederacji Lewiatan. Celem twórców sieci CAM jest popularyzacja mediacji w Polsce i wdrożenie jej do praktyki polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Czas na wyjście z szafy, czyli po co nam PR?

O klientach, którzy lepiej wiedzą, jak kreować swój wizerunek, o mitach w public relations i o przyszłości PR rozmawiamy z Łukaszem Osińskim, szefem łódzkiej agencji komunikacji PR, Tower Group Communications.

Startup Spark 2.0 Launch Day w ŁSSE

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainaugurowano drugą edycję programu Startup Spark 2.0. Partnerami tej inicjatywy jest 12 średnich i dużych przedsiębiorstw, które dzieliły się swoim doświadczeniem z początkującymi przedsiębiorcami. 

Firma z misją

Polskim przedsiębiorcom w większości termin „misja firmy” jest zupełnie obcy, a jest to niezmiernie ważna rzecz. Można nazwać go wręcz fundamentem każdego biznesu. To na podstawie misji określane są wartości, którymi kieruje się firma, klient docelowy oraz produkty i usługi, które oferuje – mówi Edyta Karpińska, coach i specjalista zarządzania zasobami ludzkimi, właścicielka Edit Group.

Nadrabiamy wieloletnie zaległości

O planowanych zakupach tramwajów i autobusów, o remontach torowisk oraz o innych inwestycjach komunikacyjnych rozmawiamy ze Zbigniewem Papierskim, prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź.

Bez strategii ani rusz

Przedsiębiorczość to nie tylko tematy finansowe, ale również inteligencja emocjonalna czy psychologia sukcesu – mówi Paweł Wencel, lider Klubu Inteligencji Finansowej.

Życie to maraton

O nowej marce kosmetyków moviGO, która powstała z myślą o osobach aktywnych, rozmawiamy z jej twórcami Adamem Jerzykowskim i Agnieszką Kucharską.

Pracownik potrzebny od zaraz

Braki kadrowe doskwierają wszystkim przedsiębiorcom i rzeczywiście odczuwamy znaczące zapotrzebowanie na rynku pracy na pracowników z zagranicy. Luka jest duża i trzeba ją wypełnić – mówi Piotr Wiśniewski, dyrektor UKRWORKER, doświadczonej agencji pracy tymczasowej, zapewniającej profesjonalną pomoc pracodawcom w uzupełnianiu niedoborów kadrowych oraz kompleksową i bezpieczną rekrutację pracowników.

Z Łodzi do największych linii lotniczych

Szkolenie pilotów, zarządzanie samolotami, przeloty taksówkami powietrznymi – to wszystko dzięki Bartłomiejowi Walasowi, udziałowcowi firmy Bartolini Air.

W tym roku zostałem Polakiem

Miał 23 lata, kończył studia w Lyonie i zakochał się w dziewczynie z Łodzi. Przyjechał za nią do Polski ćwierć wieku temu i został u nas na stałe. David Lhomme, Francuz z urodzenia, Polak z wyboru, właściciel Grupy Poldem.

Korporacje dają ogromne szanse

Najciekawsze miejsce we Francji? Paryż. Ulubione wino? Cabernet i merlot. Najważniejsze miasto? Oczywiście Łódź! Rozmowa z inżynierem Pawłem Leskim, dyrektorem Hutchinson Łódź.

Łódź to wciąż ziemia obiecana dla tych, którzy zechcą się o tym przekonać

Łodzianka, która kocha swoje miasto i lubi Francję. Szczęśliwa i dumna ze swoich osiągnięć. Żona, matka i menedżer jednej z największych łódzkich firm. Anna Kędziora-Szwagrzak, prezes Veolia Energia Łódź w rozmowie z LIFE IN. Łódzkie.

Najważniejsze są efekty

Rzuciła „stabilną i spokojną” pracę w korporacji po to, by zacząć własną działalność. Dziś problemem dla niej nie jest to, jak pozyskać klientów, ale to jak znaleźć czas dla nich. Edyta Karpińska – coach i specjalistka zarządzania zasobami ludzkimi, właścicielka firmy Edit Group.

Prywatna bankowość w globalnym banku na wyciągnięcie ręki

Liczba zamożnych Polaków rośnie – na koniec zeszłego roku liczba tych z nas, którzy zarabiają znacznie powyżej średniej przekroczyła po raz pierwszy milion osób, a łączny dochód dobrze zarabiających Polaków to prawie 250 mld zł.

Globalny bank w wyjątkowym miejscu w Łodzi

Dedykowany opiekun, możliwość inwestowania na wielu giełdach świata, sztab ekspertów, którzy doradzają klientowi – o tym, co Citi Handlowy ma do zaoferowania klientom, opowiada Monika Mosińska-Siech, Dyrektor Regionalny Segmentu Klientów Zamożnych.

Klucz do sukcesu? Dobra organizacja pracy i dostosowanie się do rynku

O tym, skąd się bierze popularność samochodów z grupy Volkswagena, kiedy do salonów Krotoski-Cichy przychodzi najwięcej klientów, dlaczego zamiast kupować samochody wolimy płacić za ich użytkowanie oraz o elektrycznych modelach Audi opowiada Sebastian Uciński, dyrektor salonu Audi i Volkswagen Krotoski-Cichy Łódź.

Jak sprawnie zarządzać firmą

Narzędzi wspierających przedsiębiorców w prowadzeniu działalności jest na rynku naprawdę sporo, czym więc się kierować przy wyborze, by dokonać właściwego?

Bezpieczny i niezawodny jak Volkswagen

O bezpieczeństwie, nowych modelach i trendach zakupowych rozmawiamy z Pawłem Olendrem, kierownikiem salonu Volkswagen Osobowe Krotoski-Cichy Łódź.

Audi wkracza w nowy wymiar

O samochodach przyszłości, nowoczesnych technologiach, wysokiej jakości i prestiżu rozmawiamy z Pawłem Maciejczykiem, kierownikiem salonu Audi Krotoski-Cichy Łódź.

Ireneusz Jabłoński: Łódzka Szkoła Rewitalizacji czyli miasto XXI wieku

O Łódzkiej Szkole Rewitalizacji, o tym co decyduje, że jedno miasto jest atrakcyjniejsze od innego i o łódzkiej przedsiębiorczości mówi Ireneusz Jabłoński, ekonomista, były wiceprezydent Łodzi i przedsiębiorca.

Hutchinson Institute: Szkolenie, proszę bardzo!

Można o nich powiedzieć, że są specjalistami od rzeczy wyjątkowych, a czasami niemożliwych. Wyszkolą każdego, w obszarze jakiego tylko zapragnie, od umiejętności językowych wykorzystywanych zawodowo po umiejętności biznesowe. Hutchinson Institute działa na rynku szkoleniowym już od dziesięciu lat.

ILS Agencja Tłumaczeń: Suahili, nie ma problemu

1 500 000 przetłumaczonych stron i 3 000 tłumaczy z całego świata – liczby, które robią wrażenie. Tłumaczą wszystkie rodzaje tekstów w większości języków świata. Firma ILS Agencja Tłumaczeń działa na rynku od 2004 roku.

Robert Fintak: Sposób na biznes? Neutralizacja dronów…

Jako dziecko zrobił teatr w mieszkaniu. Dziś pracuje nad neutralizacją dronów… Poznajcie Roberta Fintaka, łódzkiego przedsiębiorcę, prezesa zarządu firmy Terra Hexen, założyciela organizacji ILS, Hutchinson Institute, niespokojnego ducha.

Żurawie nad Łodzią

Jak długo potrwa budowlany boom w Łodzi? Czy grozi nam kolejna bańka cenowa? Skąd łodzianie mają pieniądze na nowe mieszkania? 60 żurawi rozpostartych nad Łodzią, z których większość pracuje na rzecz deweloperów budujących nowe mieszkania, sygnalizuje materializację zjawiska przez lata funkcjonującego jedynie w kategoriach mitu, pobożnego życzenia, tudzież marketingowego chwytu. Tak. Do Łodzi zawitał najprawdziwszy…

Pierwszy Kongres AGD w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

To największe spotkanie branży AGD w Europie! W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej po raz pierwszy rozmawiać będą producenci artykułów gospodarstwa domowego, ich poddostawcy, przedstawiciele rządu i samorządowcy. To najlepsze miejsce na kongres branży, która w Polsce jest najsilniejsza na kontynencie i stanowi jedną ze specjalizacji ŁSSE. Rozmawiamy z zarządem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, prezesem Markiem…

Nie czekaj, inwestuj!

Jeżeli dostrzegasz potencjał w nieruchomościach to dzisiaj jest ten czas, żeby inwestować. W Polsce mamy teraz prawdziwy boom budowlany.

Kobiety dźwigają połowę nieba, ale… profitów z tego nie mają

W Łodzi przedsiębiorcy są tacy sami jak w Poznaniu czy Wrocławiu. Może tylko różni nas to, że działamy na trudniejszym, bo biedniejszym rynku. Musimy się znacznie bardziej narobić, żeby zarobić – mówi Bożena Ziemniewicz, kobieta przedsiębiorcza, społecznik, właścicielka szkoły językowej BRITISH CENTRE, coach i trener, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Wizjonerstwo? Na tym polega realizowanie nowych wyzwań!

O rewitalizacji i projekcie Monopolis, o Kalendarzu Virako i pomaganiu innym, o zarabianiu pieniędzy i odpowiedzialności społecznej opowiada Krzysztof Witkowski, prezes zarządu firmy Virako.

Monopolis ma pierwszego najemcę

Clariant, szwajcarski koncern chemiczny będzie miał swoją siedzibę w Monopolis. Przeprowadzka do nowego miejsca planowana jest w lecie przyszłego roku. Szwajcarska firma zlokalizuje tam swoje Centrum Usług Wspólnych odpowiedzialne za obsługę klientów i partnerów biznesowych. Choć otwarcie Monopolis planowane jest dopiero w przyszłym roku, już dziś ogłoszono informację o tym, kto został pierwszym najemcą w rewitalizowanej…

Sposób na sukces w biznesie? Kontakty i relacje!

Masz biznes, nawiązuj kontakty! Masz kontakty, buduj relacje! Stara prawda głosi, że sukces w biznesie w dużej mierze zależy od tych dwóch czynników. Według „New York Times”, aż 60 proc. światowego obrotu to efekt rekomendacji.

Wnętrza to my, kobiety

To nieprawda, że branża ceramiczna jest zdominowana przez mężczyzn. Naszymi klientami są głównie kobiety, które inicjują zmiany w domu i najczęściej wybierają wzory – mówi dr inż. Anna Tępińska-Marcinek, wiceprezes Ceramiki Paradyż.

Na nauce można zarobić

O komercjalizacji wiedzy i badań, o przewadze Bionanoparku nad innymi tego typu placówkami, a także o aktywności samorządowca i menedżera rozmawiamy z Markiem Cieślakiem, prezesem łódzkiego Bionanoparku.

W weekendy to najbardziej rodzinne miejsce w Łodzi

O tym, czym wyróżnia się Port Łódź na tle innych centrów handlowych, kiedy odwiedza go najwięcej klientów i przedświątecznych atrakcjach rozmawiamy z Andrzejem Cieślikiem, dyrektorem Portu Łódź.

Prowadzenie własnego biznesu nie musi być trudne

O kompleksowych usługach dla przedsiębiorców, zaletach coworkingu i wirtualnym biurze rozmawiamy z Agatą Białecką i Aleksandrą Cendrowską z WOBC Sp. z o.o.

Biuro rachunkowe wybieraj z rozwagą

W Polsce w przeciwieństwie do krajów Europy Zachodniej – księgowość jest traktowana jako przykry obowiązek. Sektor małych i średnich przedsiębiorstw uważa ją za konieczność narzuconą przez urząd skarbowy.

Witold Skrzydlewski, wymagający nerwus zakochany w kwiatach

Biznesmen, społecznik i działacz sportowy. Wciąż zajęty i żyjący na pełnych obrotach. Biznesem zajął się trzydzieści lat temu. Dziś należy do niego, jedna z największych w Polsce, firma pogrzebowa i sieć kwiaciarni.

Zmieniamy gospodarczy wizerunek województwa

O gospodarce Łódzkiego, wsparciu dla przedsiębiorców, rozwoju regionu i jubileuszowym Europejskim Forum Gospodarczym, rozmawiamy z Witoldem Stępniem, marszałkiem województwa łódzkiego.

Łódzkie imprezy z dobrą marką

O rekordowym roku, biznesowych relacjach, wystawienniczych trendach i planach na przyszłość rozmawiamy z Katarzyną Drobińską, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Łódzkich.

Prezeski z ławy szkolnej

Często słyszymy, że niedobre są spółki… ale w naszym przypadku to nieprawda – mówią zgodnie współwłaścicielki Biura Tłumaczeń Specjalistycznych ArcusLink Monika Mamulska i Małgorzata Kierska-Barcz.

Rajdowe zmagania

XV Łódzki Rajd Przedsiębiorców już za nami. 76 załóg, ponad 200 osób na trasie i ponad 270 podczas finału. Wspaniała pogoda, dużo radości, woli walki, ale też mnóstwo dobrej energii.

Łódzkie przedsiębiorczych kobiet

Żeby być twardym w biznesie i osiągnąć sukces, zdaniem Magdy Anuszczyk, prowadzącej Szkołę Pamięci SENSOS, trzeba przede wszystkim zrozumieć, że nie jest się osobą doskonałą i pozwolić sobie na popełnianie błędów.

Szybkie randki biznesowe

Stu czterdziestu przedsiębiorców z łódzkiego i ościennych województw wzięło udział w pierwszej edycji Biznes Miksera zorganizowanego przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową.

Sieć kontaktów i powiązań

O integracji środowiska biznesowego, szkoleniach i wsparciu potrzebujących rozmawiamy z Michałem Haze, prezesem Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej.