Teatr fajnych łodzian

To widzowie są dla mnie sensem tej pracy, nie moje egotyczne plany na swój rozwój, czy rozwój firmy. Nie zawiedli mnie w najcięższych czasach, gdy wydawało się, że fundacji nic nie może już uratować. Udało się przetrwać i teraz wiem, że mogę zrealizować wszystkie marzenia. A aktorsko nigdy nie byłem tak zdyscyplinowany i dyspozycyjny. Od…

Przyszłość rysuje się obiecująco

Odważnie kreślimy cele na przyszłość, mamy zaplanowany repertuar do końca sezonu 2021/2022, pracujemy nad kolejnymi premierami, nie pozwalamy sobie na odkładanie projektów ze względu na widmo kolejnych fal pandemii. Planujemy i wcielamy nasze plany w życie, zarówno te artystyczne, jak i biznesowe – mówi MAŁGORZATA GRODZIŃSKA, wiceprezes Fundacji Kamila Maćkowiaka.

Co słychać świecie?

Lubię podróżować. Podczas jednej z moich wypraw po Polsce postanowiłem ją nagrać i pokazać znajomym. Coś, co dla Polaków wydaję się być znane i oczywiste, w oczach obcokrajowca jest egzotyczne. Postanowiłem wtedy, że zacznę nagrywać każdą wyprawę, a swoimi wrażeniami będę dzielić się w filmach publikowanych na YouTube, Facebooku i Instagramie. I tak powstał Shobuz…

Brazylia w łódzkiej scenerii w nowym Kalendarzu Virako

Limitowany nakład, doskonali artyści i wyjątkowa jakość! Po prostu Kalendarz Virako. Autorem fotografii do najnowszej edycji kalendarza jest znakomity grafik, plakacista MICHAŁ BATORY.

Większa szansa na rynku pracy

O tym, jak w najbliższym czasie będzie się zachowywał polski rynek pracy, opowiada MONIKA ZIELIŃSKA-MYSIOR, Dyrektor Generalna firmy doradztwa personalnego Gravet Consulting sp. z o.o.

Opowieść z serca syberyjskiej tajgi

O aromatach syberyjskiej tajgi zamkniętych w pełnym finezji flakonie, wyjątkowym smaku trunku, jego aromacie rozmawiamy z INNĄ PETRENKO, Prezeską RS POL AND Co.

Figura inna niż wszystkie

Zgrabna sylwetka i dobre samopoczucie

Anna Rusin: Wiedza płynie z rozmowy, jak zwykł mawiać Sokrates

RusinJestem zwolenniczką turkusowego zarządzania, a nie stosowania ostrych  metod opartych na władzy autorytarnej. Zawsze staram się wykorzystać  to, co jest dobre w danej organizacji i zaplanować jak zmienić to, co  nie działa prawidłowo – mówi Anna Rusin, Prezes Teofilów SA.

Sandra Kowalska: Nie bać się poprosić o pomoc

O tym, kim jest doradca kariery, jakie korzyści może zaoferować pracownikowi oraz jak się dziś odnaleźć na rynku pracy, opowiada Sandra Kowalska z firmy Gravet Consulting w Łodzi.

Nadia Goszczyńska: Oszczędzaj na gorsze czasy

Dziś bardzo wyraźnie widać, że przetrwają tylko dwa rodzaje firm: te umiejące szybko dostosować się do zmieniających warunków oraz te, w których bardzo rozważnie zarządza się pieniędzmi. Rozmawiamy z Nadią Goszczyńską, właścicielką firmy NELKO Meblowanie Finansów.

Ewa Pilawska: Nie przeczekałam życia

Teatr nie powstaje sam z siebie – on wychodzi z rzeczywistości, z życia. Podobnie jest z każdą twórczością, która odzwierciedla naszą filozofię codziennych działań. Chodzi o pasję życia – jeśli mamy na nie apetyt, jesteśmy ciekawi każdego dnia – mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego i dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Bożena Ziemniewicz: Jak nauczyć się języka obcego?

O tym jak w czasie pandemii działa szkoła językowa, dlaczego słuchacze wolą naukę online i jak wyglądają zajęcia opowiada Bożena Ziemniewicz, założycielka szkoły językowej BRITISH CENTRE w Łodzi.

Ja telewizji nie lubię, ja ją kocham!

O zmianach w łódzkiej telewizji, o dojazdach ze Szczecina do Łodzi oraz o planowanej budowie nowej siedziby opowiada Błażej Kronic, dyrektor i redaktor naczelny Oddziału Telewizji Polskiej w Łodzi.

Jak skutecznie zaktywizować młodych do działania?

O projektach realizowanych na rzecz osób bezrobotnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób młodych rozmawiamy z Martą Walczak, dyrektor biura projektów i pozyskiwania funduszy i Darią Zawalską, menedżerem projektów unijnych z Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Silna, spójna marka gwarantuje sukces

Kiedy nasza strona internetowa odniesie sukces? Jeśli będzie spójna z systemem tożsamości przedsiębiorstwa czy jego właściciela, użyteczna i atrakcyjna wizualnie z doskonałymi unikatowymi treściami i odpowiednim targetem. Rozmawiamy z Joanną Gizgier, właścicielką by Fehu Graficznej Pracowni Intuicyjnej.

Ludzie, ludzie, ludzie

Wzajemne zaufanie, partnerskie relacje i ludzie pełni pasji – jednym słowem Bluerank, biznesowy partner największych firm w Polsce i na świecie, dostarczający usługi marketingu internetowego. W DNA firmy wpisane są innowacje i nieustanne poszukiwanie rozwiązań – zarówno dotyczących współpracy z Partnerami, jak i pracy zespołu.

Mówią, że cyfry rządzą światem

Jego życiem są cyfry. Gdy miał 14 lat, zamiast ganiać za piłką z kolegami, wolał pisać komputerowe programy i czytać protokoły księgowe. Każdą dziedzinę, której by nie tknął, musi dobrze poznać, dlatego cały czas się uczy, poznaje, zgłębia. I podkreśla z uporem maniaka, że świat cyfr jest naprawdę wspaniały. Rozmawiamy z Adamem Osińskim, księgowym i…

By Fehu: intuicja, jakość, minimalizm i zaopiekowanie

Zmieniała w swoim życiu wiele – porzuciła branżę eventową i stworzyła pracownię graficzną by Fehu, oferującą tworzenie stron internetowych i sklepów online. Mówi, że zmiany są nieodłącznym elementem jej życia. Spełniona zawodowo mama trójki wspaniałych dziewczynek, która rzuciła miasto i zamieszkała na wsi. Rozmawiamy z Joanną Gizgier.

Włosy jadą na wakacje

Lato tuż-tuż… i wiele z Was myśli o letnich przygodach, plaży, pieszych wędrówkach i morskich kąpielach. Choć za wakacjami tęsknimy w trakcie pozostałych pór roku, to pamiętajmy, że dla włosów to nie jest najłatwiejszy czas. Jak prawidłowo zadbać o włosy latem? Co im dać do „picia”? Jak odżywić, po spotkaniu z morską bryzą? Co włożyć…

Komunikacyjny zwrot akcji

Czy pandemia zmieniła sposoby komunikacji? O PR i relacjach z mediami w nowej rzeczywistości rozmawiamy z Joanną Karpińską, właścicielką agencji Hetman PR & Media Relations.

Warto strzec się wszystkiego, co jest nazbyt obiecujące!

Kilka lat temu podjął niewłaściwe decyzje finansowe i stracił wszystkie oszczędności. Nie poddał się i wrócił do biznesu. Dziś pomaga budować kapitał inwestorom indywidualnym. Marcin Pabijanek, założyciel platformy Social.Estate do inwestowania w nieruchomości komercyjne, podpowiada jak uzyskać finansową niezależność.

W odchudzaniu najtrudniejszy jest pierwszy krok

O tym, czy droga do wymarzonej wagi, to naprawdę droga przez mękę, o liczeniu kalorii i zmianie nawyków żywieniowych, rozmawiamy z dietetykiem Elżbietą Pardej-Kraską, właścicielką marki Dobra Kaloria.

Trzeba liczyć się z tym, że rynek pracy znacząco się zmieni

O tym, jak pandemia wpłynie na rynek pracy, czy zwolnienia to jedyny sposób na przetrwanie firmy i co zrobić, żeby być zauważonym przez pracodawcę, opowiada Olga Wiecha z firmy Gravet Consulting w Łodzi.

Lęk nie zniknie dlatego czeka nas walka o zaufanie

W przyszłości sukces odniosą te organizacja, które dostarczą sprawdzonych, rzetelnych informacji i które potrafią zadbać o bezpieczeństwo. Takie, którym można zaufać i które tego zaufania nie nadwyrężą. O zaufaniu społecznym opowiada Mateusz Stypułkowski, niezależny doradca biznesowy, właściciel agencji szkoleniowo-doradczej Businessland.

Kuchnia wielu talerzyków

O restauracji w nowym miejscu, o tym jak sobie radzą w czasach pandemii, a także o planach na bliższą i dalszą przyszłość opowiadają Kamila i Michał Przybysz, właściciele restauracji Sendai sushi & ramen.

Co można zrobić ze starych kabli?

Przetwarza setki metrów zużytych kabli. Wyrzuconym na śmietnik nadaje nowe życie, nie marnując przy tym ani kawałka. Tworzy z nich niepowtarzalne obrazy i biżuterię. Anna Becherka, właścicielka marki BECHANN w rozmowie z LIFE IN. Łódzkie.

Nie uległam pandemii strachu, nie opuściłam pacjentów

Gdy inni pozamykali swoje gabinety, nie wahała się ani przez chwilę. Nie patrząc na koszty, szybko przystosowała klinikę do funkcjonowania w nowej rzeczywistości i otworzyła jej drzwi, by leczyć tych, którzy potrzebują pomocy stomatologicznej. Jak mówi, nie uległa pandemii strachu, nie potrafiłaby zostawić pacjentów bez opieki. Rozmawiamy z dr. n. med. lek. stom. Anetą Grochowiną,…

Jak to z chorowaniem w czasach pandemii bywa?

O chorowaniu, lęku i strachu, dbaniu o zdrowie i funkcjonowaniu ośrodków zdrowia w okresie pandemii, rozmawiamy z Piotrem Szadkowskim, lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych, współwłaścicielem Centrum Medycznego Vitamed w Aleksandrowie Łódzkim.

Włosy na kwarantannie

Pokaż mi swoje włosy, a powiem Ci, kim jesteś, a przynajmniej czego potrzebują Twoje włosy. Mija dzień za dniem… Zwykle jesteś zabiegana, teraz masz więcej czasu dla siebie i przyglądasz się swoim włosom. Co możesz o nich powiedzieć?

Czytam sztuki, piszę, planuję kolejne działania. I staram się nie załamać

Kiedy coś prawie tracisz, codziennie zaczynasz dzień z lękiem, czy firma przetrwa, uświadamiasz sobie, czy ci na niej naprawdę zależy, czy tylko trwasz w czymś siłą rozpędu, rutyny – o aktorstwie, teatrze i fundacji w czasach pandemii rozmawiamy z Kamilem Maćkowiakiem.

Bonnie i Clyde łódzkiego fryzjerstwa

Razem idą przez życie, razem prowadzą biznes. I jedno jest pewne, jeśli chodzi o fryzjerstwo, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. On – Krystian Zohan Wojewoda – wypracował własny styl, strzyże głównie przy użyciu noża chińskiego, degażówek i maszynki, rzadko używa nożyczek. Ona – Mariola Śnieg – jak mawiają najlepsza kolorystka w Łodzi, sama tworzy…

Nie tylko o sztuce makijażu

Często powtarzam, że ze sztuką makijażu jest jak z kursem na prawo jazdy, i w jednym i w drugim przypadku obowiązują ogólne zasady, które warto stosować i albo będziemy się prawidłowo poruszać, albo będziemy powielać błędy – mówi Jolanta Macherowska, właścicielka studia Macherowska Makeup.

Brzydkie kaczątko

Ostatnio wybrałam się do teatru, na balet „Jezioro Łabędzie”. Licząc się z możliwą obecnością tzw. śmietanki towarzyskiej życia kulturowego Łodzi, elegancko się ubrałam, a nawet wykonałam delikatny make-up i odwiedziłam fryzjera. Wszak wyczekiwałam tego wyjścia od miesiąca.

Selgros i Transgourmet, czyli odkrywanie kulinarnych talentów!

Co łączy Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi z Selgros Cash & Carry i Transgourmet? Jedni i drudzy odkrywają kulinarne talenty! Popularny „Gastronomik” co roku wypuszcza w świat doskonałych kucharzy, a gigant handlowy mocno ich w tym wspiera.

Dinozaur czy siłaczka

Zastanawiam się, czy bhp może wyginąć jak dinozaury. W wielu przedsiębiorstwach jest to fikcja. Szkolenia odbywają się na marnym poziomie lub wcale. Pracodawcy wiążą bhp z kosztem. Pracownicy i tak zrobią w sposób łatwiejszy, sprytniejszy, bo po co inaczej?! Perspektywa choroby zawodowej, jest tak odległa, że szybciej umrę pod kołami samochodu. A wypadek przy pracy?…

Zawoalowana obietnica spełnienia

Michał Batory, światowej sławy grafik i kontynuator najlepszych tradycji polskiej szkoły plakatu, specjalnie dla LIFE IN. Łódzkie opowiada o brukowanej Łąkowej, zmieniającej się Łodzi, plakacie do sztuki „Śmierć i dziewczyna” inaugurującej działalność Sceny Monopolis, sztuce plakatu i najnowszej wystawie swoich prac, którą od połowy marca oglądać będziemy mogli aż w czterech miejscach.

Na scenie czuję się jak ryba w wodzie

Marcin Maciejczak, 13-latek z Bartochowa pod Sieradzem wygrał trzecią edycję „The Voice Kids”. Nam opowiedział o wielkich marzeniach, nowych wyzwaniach i planach na przyszłość.

Z miłością do samochodów

Garaż SPA to spełnienie marzeń Piotra, a moja chęć odnalezienia się w innej rzeczywistości. Poświęcamy tyle czasu, ile wymaga dane auto. Dokładnie czyścimy i pielęgnujemy każdy element. Od nas samochody wyjeżdżają pełne blasku – mówią Anna Mataśka i Piotr Stawicki, założyciele nowego studia auto detailingu w Łodzi.

Z ziemi włoskiej do Polski, czyli dobre, włoskie jedzenie

Enrico Monti szef kuchni i właściciel Ristorante Mare e Monti opowiada nam o tym, jak dziewięć lat temu trafili do Łodzi, dlaczego w swojej restauracji postawili na włoską kuchnię przygotowywaną z najlepszych produktów i co dał im udział w Kuchennych Rewolucjach.

T Point Team gotowy na sukces

Każda z tych kobiet ma swoją pasję. Każda z nich jest wyjątkowa na swój sposób. Każda z nich ma swoje dobre i złe strony. Jednak wspólnie tworzą zespół gotowych na wszystko, bo nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, nieosiągalnych, nierealnych.

Konopie są dobre dla zdrowia

O konopiach i ich właściwościach leczniczych i o tym, gdzie można je kupić, rozmawiamy z Piotrem Tarnawskim i Łukaszem Białym z Sensi Hemp, sklepu konopnego, który działa w Łodzi przy ul. Struga 3.

Cieszyć się dobrym zdrowiem

O nanoelektrodach, terapii hiperbarycznej i życiu bez tabletek rozmawiamy z Marleną Kleśtą.

Światłem we włosy, czyli o skutecznej depilacji

Zabieg fotodepilacji jest skuteczny i niebolesny. Do tego nie podrażnia skóry. Podczas całego procesu pacjent odczuwa jedynie przyjemne ciepło, a skóra szybko się regeneruje – mówi Monika Jakubiak, właścicielka salonu DepilConcept w Łodzi.

Technologie zawładnęły stomatologią

Coraz więcej innowacyjnych urządzeń stosowanych jest w stomatologii. Niezwykle precyzyjne tomografy komputerowe, skanery wewnątrzustne, programy komputerowe, lasery – to udogodnienia zapewniające jakość i precyzję. Nowoczesne technologie są jednak drogie, dlatego tylko nieliczne gabinety i kliniki mogą sobie na nie pozwolić. O zastosowaniu sprzętu na miarę XXI wieku rozmawiamy z dr. n. med. lek. stom. Anetą…

DOBRE WINO? Wszystko zależy od tego, co kto lubi!

Francuskie, włoskie, a może hiszpańskie? Białe, czerwone czy różowe? Wytrawne czy słodkie? O tym, jakie wino wybrać, na jaką okazję, opowiada Piotr Wendołowski, właściciel sklepu Appellation – skład wina i oliwy w Łodzi przy ulicy Uniwersyteckiej 15.

Uroda nie definiuje tego, kim jesteśmy

O pięknie, które jest trudne do zdefiniowania, o marzeniach, które należy realizować i o Łodzi, z którą jest emocjonalnie związana, rozmawiamy z Karoliną Bielawską, Miss Polonia 2019.

Każdy gość jest wyjątkowy

O tym, czy warto zatrzymać się w hotelu San Remo, czym to miejsce różni się od innych i dlaczego warto tu zorganizować spotkanie biznesowe, rozmawiamy z Martą Duracz, właścicielką hotelu San Remo w Zgierzu.

Jak się uczyć, by się nauczyć

Ci, którzy mają za sobą szereg nieudanych prób nauczenia się angielskiego, mówią o WOW „moja ostatnia deska ratunku”. W pracy z językiem kluczowa jest relacja, wiedza jak się uczyć i… frajda – podkreśla Kasia Kaczmarek, twórczyni Centrum Kompetencji Językowych WOW.

Lubię wieść taki żywot nieśpieszny

Nie marzyłam o wielkich rolach, ani byciu aktorką, ale moje życie nauczyło mnie, że jest nieprzewidywalne, zaskakujące, pełne niespodzianek i przypadków – mówi aktorka Jowita Budnik, którą już w styczniu zobaczymy w premierowej sztuce Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka inaugurującej nową, łódzką scenę – Scenę Monopolis.

Jak się człowiek znajdzie w polityce, to cały czas szuka nowych wyzwań

Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego w rozmowie z LIFE IN. Łódzkie opowiada o pierwszym roku na stanowisku, o planach urzędu na najbliższe miesiące, o swoich pasjach i braku czasu na ich realizację. Wspomina także początki swojego związku z polityką i regionem łódzkim.

Czy zawsze leasing jest najkorzystniejszy?

Klienci, którzy trafiają do Go-leasing myślą zazwyczaj o leasingu operacyjnym. Okazuje się, że nie dla każdego taki leasing jest najlepszym rozwiązaniem. W niektórych przypadkach właściwszym wyborem może się okazać pożyczka leasingowa.

KARDAMON smacznie i zdrowo

Kokosownik na kruchym spodzie oblany czekoladą z dodatkiem żurawiny, bezsernik z malinowym musem, tagliatelle w sosie z kurek z grubym szczypiorem i parmezanem migdałowym, bielasze z serem. Nawet nie oglądając tych dań, ślinka cieknie na samo ich wyobrażenie. W kulinarny świat Kardamonu wybieramy się razem z jego właścicielką Agnieszką Pachnowską.

Kura z pazurem oswaja strach

Wystartowałam od zera w wieku 34 lat, bez umiejętności, doświadczenia, większego planu na to, co chcę robić. Wiedziałam tylko, że chcę. To był mój początkowy kierunek – mówi Monika Niżnik, bizneswomen.

Menu jak wszystkie pory roku

Co jest najważniejsze w restauracji? Jakość produktów używanych do przygotowania potraw. Z dobrych dobry kucharz przygotuje doskonałe jedzenie. Z kiepskich nawet najlepszy kucharz nie zrobi smacznego dania – opowiada Przemysław Wieloch, szef kuchni restauracji Heksagon.

Jak poukładać BIZNES OD NOWA

Arkadiusz Łuczak, dyrektor zarządzający w firmie Arsem i Witold Buraczyński, praktyk biznesu, mentor, doradca strategiczny, manager z 16-letnim doświadczeniem w budowaniu przedsięwzięć biznesowych, dzielą się doświadczeniami ze wspólnej pracy.

Zarazić innych dobrem

Mówią, że są dwiema artystycznymi duszami, które chcą postawić to miasto na nogi. Ona – kobieta od kreacji, dla której niemożliwe nie istnieje. On – niepoprawny optymista, który rzucił wszystko, by przejechać Azję autostopem. Dziś tworzą duet idealny, który wyzwala uśmiech na łódzkich twarzach. Michalina Grzesiak i Czarek Stacewicz razem z Monopolis postanowili „robić dobro”.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia

Flagi, banery, poduszki, zasłony, obrusy, obrazy, koszulki, czapki i inne druki personalizowane na tkaninie. Możemy nadrukować każdy projekt – opowiada Marlena Kleśta, właścicielka firmy Partner Klesta Company.

Zapomnij o tremie, wejdź na scenę

O sekretach wystąpień publicznych, sile sugestii i wywierania wpływu na innych, opowiada Jerzy J. Buczyński, trener wystąpień publicznych, od lat związany z iluzją.

Czasem trzeba zaryzykować!

Odkładać pomysły na później to najgorsza rzecz, jaką można zrobić. Mija trochę czasu i widzisz, że biznes, o którym myślałeś, robi ktoś inny. Więc, gdy pojawia się pomysł, warto zrobić wszystko, by go zrealizować – opowiadają Marcin i Kuba Szczerbińscy z Łodzi, którzy prowadzą wypożyczalnię samochodów Golden Rent.

Sztuka i tatuaż

O modzie na tatuaż wśród celebrytów, gwiazd, sportowców i o tym, że stał się sposobem na wyrażanie swoich poglądów, rozmawiamy z Maciejem Michalakiem i Joanną Namyślak, właścicielami studia tatuażu Przestrzeń Tattoo.

Alliance Francaise to więcej niż szkoła językowa!

O działalności Alliance Francaise, o nauce języka francuskiego i o „przystanku Francja”, na którym warto się czasami zatrzymać, opowiadają Lucas Dymny, dyrektor i Anna Olczak, zastępca dyrektora Alliance Francaise w Łodzi.

Przy kawie łatwiej o dobry nastrój

Zawsze powtarzamy, że sprzedajemy nie tylko kawę i maszyny. Przede wszystkim sprzedajemy siebie i właśnie dzięki temu otworzyły się przed nami drzwi do największych banków w Polsce – o kawowym biznesie opowiadają Maciej Giermaziak i Bartłomiej Biesiada, właściciele Instytutu Kawy i sieci kawiarni Coffee Runner.

Flaga na maszt

Wyprodukowane przez nią maszty stoją przed stadionami Widzewa i ŁKS-u, przygotowane flagi na przenośnych masztach łopocą na wielu imprezach! O innym sposobie na zareklamowanie siebie i firmy opowiada Marlena Kleśta, właścicielka firmy Partner Klesta Company.

Nie płaczę, nie tęsknię

Życie poza telewizją okazuje się także niezwykle ciekawe. Spędziłam tam wiele fantastycznych chwil i jeszcze długo będę żyła cudownymi wspomnieniami, może nawet kiedyś jeszcze wrócę do telewizji, ale teraz mam czas na realizację zupełnie nowych, nie mniej ekscytujących wyzwań – mówi Magdalena Michalak, dziennikarka, prezenterka, cudowna matka i wyjątkowy człowiek.

Dziś Strefa to nie tylko tereny inwestycyjne i zwolnienia z podatków!

Jak zmieniło się postrzeganie ŁSSE przez inwestorów, dlaczego biznes jest bardziej interesujący niż polityka, z czym kobiety nie radzą sobie w biznesie, a także o największym wyzwaniu, przed którym za chwilę stanie, czyli o swoim macierzyństwie opowiada Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Chodzi o to, żeby auto było czyste, a klient miał więcej czasu dla siebie

Zostawił korporację i zainwestował w myjnię parową. Dziś mówi, że dzięki świadczonym usługom pozwala ludziom zaoszczędzić czas. O swojej pracy opowiada Piotr Stawicki, właściciel Mobilnej Myjni Parowej.

Gangster, Mafiosso, Gringo

W każdego burgera wkładamy całe swoje serce. U nas nie ma masówki. Dbamy o składniki, muszą być świeże. Mięso sami mielimy, a do grillowania używamy specjalnej zalewy, która zamyka cały sok w mięsie – mówi Kamil Jabczyński, właściciel marki Mafiosso Burger, która posiada food trucka i lokal.

Jak poczuć własne ciało

Często jesteśmy więźniami własnych emocji i przekonań, które osadziły się głęboko w naszych ciałach. Nie musimy ich dźwigać – mówi Małgorzata Bocian, właścicielka Tali, gabinetu świadomej pracy z ciałem MA-URI.

Dlaczego łzy wysychają?

O tym, czym jest zespół suchego oka, kiedy się pojawia i jak należy z nim postępować, opowiadają dr Magdalena Trębińska i dr Karolina Dulczewska-Cichecka z Gabinetu Okulistycznego N&M.

Trzeba być skutecznym

Przez lata nauczyłam się najważniejszej rzeczy, bycia skutecznym. Mój zespół zawsze jest skoncentrowany na tym, by osiągnąć postawione nam cele – mówi Elżbieta Spychała, właścicielka Agencji Hostess i Modelek Embassy.

W zespole siła

W branży kreatywnej liczy się zgrany zespół, który musi funkcjonować jak dobrze naoliwiona maszyna. Nie ma też miejsca na powielanie schematów, szablonowych pomysłów i standardowych działań. Poznajcie SpilloMedia, zespół kreatywnych ludzi, którzy nie boją się żadnych wyzwań.

Biznes nie lubi pesymistów

O przypadku, który rządzi życiem, o tym, dlaczego pesymista nie odniesie sukcesu w biznesie, Certyfikacji Menedżerów i Klubie 500 rozmawiamy z Sylwestrem Szymalakiem, prezesem Grupy Kapitałowej Organika oraz założycielem i wieloletnim prezesem Klubu 500.

Z potrzeby serca

To nagroda dla naszej całej rodziny… i dla dużych… i też dla dzieci – naszych codziennych małych bohaterów – mówi prezes Fundacji Dom w Łodzi Jolanta Bobińska, która została uhonorowana tytułem „Łodzianin Roku 2018”.

O mediacjach w biznesie

O tym, dlaczego w biznesie warto korzystać z mediacji, rozmawiamy z Andrzejem Misiakiem, Prezesem Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w Łodzi.

Moje miasto dostrzegło mnie

Ten tytuł jest dla mnie bardzo ważny. To dowód, że moja działalność i wieloletnie zaangażowanie w rozwój regionu przynoszą pozytywne efekty i zostały dostrzeżone przez jego mieszkańców. Czy może być coś piękniejszego? Nie ukrywam, że to dla mnie zaszczyt i wielka radość – mówi Marek Michalik, Łodzianin Roku 2018, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w…

Udostępniamy scenę niezależnym artystom

O kolejnej edycji Festiwalu Off-Północna, teatrze offowym, silnych kobietach i wrażliwych mężczyznach rozmawiamy z Krzysztofem Wawrzyniakiem, pomysłodawcą i koordynatorem Festiwalu Off-Północna.

ALIBI po raz drugi

Trwają intensywne przygotowania do drugiej edycji Targów ALIBI, targów dedykowanych kobietom w każdym wieku. Dominika Olaszek i Katarzyna Olasik, pomysłodawczynie i organizatorki, opowiadają nam o tym, skąd się wziął pomysł na to wydarzenie, jak oceniają ubiegłoroczną edycję i czym nas zaskoczą w tym roku.

Warto marzyć

Na pierwszym roku studiów zamieszkałem na ul. Przędzalnianej i z okien mojego mieszkania patrzyłem na tę pustą fabrykę. Mija dokładnie 20 lat i teraz w tym rewitalizowanym budynku tworzę teatr. To dla mnie bardzo symboliczne i pokazuje, że warto mieć marzenia i podejmować ryzyko – mówi Kamil Maćkowiak, dyrektor artystyczny Sceny Monopolis.

Warto być jego częścią

Dobra kuchnia, dobra rozrywka i dobra sztuka. Miejsce dla ludzi, którym zawsze się chce. Przestrzeń do rodzinnego spędzania czasu. O wyjątkowym projekcie, który realizują w Monopolis, opowiadają Anna Rubaj, jedna z najlepszych łódzkich restauratorek oraz Artur Schutter, prezes firmy Lim8.

Nie tylko w polityce są dranie, ale w polityce łatwiej ich dostrzec i wyraźniej widać

Według mnie dobry polityk to taki, który żyje dla polityki, a nie z polityki, podejmuje decyzje korzystne dla ludzi, a nie dla siebie i służy innym, a nie interesom wąskiej grupy. Z Joanną Skrzydlewską, radną województwa łódzkiego, byłą posłanką na Sejm RP, byłą eurodeputowaną i obecną kandydatką do Parlamentu Europejskiego rozmawiamy o tym, co ludzi…

Robię to, co kocham

Teatr był dla mnie zawsze zawodowym priorytetem i nawet kiedy zdecydowałam się na karierę śpiewaczki, to wiedziałam, że chcę pracować w teatrze, z pomocą śpiewu kreować role i konkretne postacie. O tym marzyłam, do tego wciąż dążyłam – mówi Emilia Klimczak, solistka Teatru Muzycznego w Łodzi.

DELIKATNA i mocna mistrzyni świata

Bywa pięknie, bywa ciężko. Ale jak się kocha to, co się robi, to można zacisnąć zęby i wspiąć się na szczyt. Pokazuje to historia 22-letniej łodzianki, Doroty Banaszczyk, która została mistrzynią świata w karate olimpijskim.

Z liter i symboli

Malarstwo. Ono było obecne w moim życiu odkąd pamiętam. Było gdzieś wewnątrz mnie. Zawsze tylko to umiałam robić i tylko to robiłam. Już jako dziecko nie miałam innych marzeń – mówi Małgorzata Kosiec, malarka, artystka, łodzianka.

Chcesz być zdrowy? Zachowaj umiar!

By cieszyć się zdrowiem przez wiele lat, ważne jest przede wszystkim zachowanie umiaru we wszelkiego rodzaju działaniach, takich jak jedzenie, praca, zabawa. Ważna jest równowaga pomiędzy snem, pracą i wypoczynkiem – mówi Sławomir Walczak, właściciel Centrum Medycznego „Profilaktyka i Zdrowie”, specjalista medycyny tropikalnej i medycyny pracy.

Jestem zafascynowany ideą „I am Bio”

O polskim rynku syropów, umiejętnym konkurowaniu, budowaniu trwałych relacji z klientami, marce „I am Bio” i budowaniu społeczności ludzi świadomych rozmawiamy z Radosławem Maziarzem, dyrektorem handlowym w firmie EXCELLANCE S.A., która jest jednym z największych polskich producentów syropów.

Najbardziej hardrockowe biuro podatkowe

W przeszłości piłkarz i rockandrollowiec. Dziś akcjonariusz centrum księgowo-podatkowego, jednego z największych i najnowocześniejszych w Polsce – Witold Zapędowski, założyciel i prezes spółki CeDePe.

Myśli i emocje tworzą rzeczywistość

O świadomości marki, trendach w projektowaniu graficznym, kreatywnej Łodzi i kampaniach, które zdobywają uznanie rozmawiamy z Mateuszem Lipskim, twórcą i dyrektorem zarządzającym w firmie PROGRESSIVO.

Biznes jest dziecinnie prosty, jeśli jesteś przygotowany

Najpierw trzeba znaleźć ten klocek, przez który wieża się chwieje. Jeżeli nie jesteśmy w stanie go przestawić, nie naruszając całej struktury, niestety trzeba burzyć i budować od nowa – mówi Edyta Karpińska, coach i specjalistka zarządzania zasobami ludzkimi, właścicielka firmy Edit Group.

Fabuła z marzeń ludzkich

Impro to gra zespołowa, szczególnie w długich formach. Wszyscy razem ją tworzymy i nie może być osoby, która to psuje albo ciśnie swój pomysł, nie odpuszcza i uważa, że to, co wymyśli, jest zawsze najlepsze – mówi Jacek Stefanik, aktor, improwizator, założyciel, lider i kierownik artystyczny łódzkiej formacji IMPRO ATAK.

Jak po zmianach korzystać z leasingu

Stało się – od 1 stycznia 2019 roku będą inne zasady opodatkowania leasingu, kupna i używania samochodów osobowych w firmach. Mniej lub bardziej zmiany dotykają wszystkich przedsiębiorców.

Swoje prawa trzeba znać

O akcji „Z Radcą Prawnym Bezpieczniej”, pomocy prawnej i edukacji młodzieży rozmawiamy z Grzegorzem Wyszogrodzkim i Aleksandrą Grocholską-Jankowską, dziekanem i wicedziekanem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi.

Najważniejsza jest jakość!

Jakość zawsze powinna być najważniejsza, ale jak ma się o tym przekonać człowiek, który cały czas kupuje mięso i wędliny w supermarketach? Rozmowa ze Zbigniewem Krukiem, właścicielem Zakładów Mięsnych „ZBYSZKO” w Bedoniu oraz Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Wiączyniu.

Z natury jestem optymistą

Pradziadek ze strony matki trafił do Łodzi z Saksonii, pradziadek ze strony ojca pochodził z Grecji. Jego synowie to łodzianie w piątym pokoleniu. O swoim ukochanym mieście nie da powiedzieć złego słowa! Krzysztof Apostolidis w rozmowie z LIFE IN. Łódzkie opowiada o skomplikowanej historii swojej rodziny, biznesie i sposobach na wypoczynek.

Poczuć się piękną we własnym ciele

Medycyna estetyczna jest po to, żebyśmy były zadowolone ze swojego wyglądu, lubiły się i miały lepsze samopoczucie. A ja jestem po to, aby pomóc kobietom dostrzec ich piękno – mówi dr Marta Tazbir, ekspert w sprawach medycyny estetycznej, właścicielka Kliniki Tazbir.

Biznes z pasji

O tym, jak pasja może stać się sposobem na życie, o realizacji wyjątkowych projektów i o kompromisach, od których nie warto uciekać, opowiada Anna Łosowska, projektantka zajmująca się profesjonalną dekoracją domów, mieszkań i firm, właścicielka firmy Anbert.

Meblowanie finansów

O tym, jak ważny w finansach firmy jest każdy element i co zrobić, by spać spokojnie ze świadomością, że każda złotówka została dobrze zagospodarowana rozmawiamy z Nadią Goszczyńską, zewnętrznym dyrektorem finansowym, właścicielką firmy NELKO.

Piekarnia Łódź w Monopolis. Nie ma lepszego miejsca!

Uśmiechnięta, skromna i zdecydowana. Mając 22 lata, zaczęła podejmować decyzje dotyczące firmy. Dziś zarządza jej częścią. Aleksandra Sowa, mistrz cukiernictwa i współwłaściciel sieci cukierni Sowa.

Tylko Łódź ma takie laboratorium w tej części Europy!

O tym, po co fałszuje się wino i dlaczego potrzebne są badania zawartości tego trunku, o nowych inwestorach, którzy pojawią się w Bionanoparku i powołaniu Międzynarodowej Agencji Badawczej rozmawiamy z Markiem Cieślakiem, prezesem Bionanoparku w Łodzi.

W Polsce żyje się coraz lepiej

Społecznik, przedsiębiorca, fan win z Burgundii. W Polsce od 25 lat – Eric Salvat, szef UFE w Polsce, właściciel Axia Digital.

Francuski to piękny język

Pochodzi z polskiej rodziny, która wyemigrowała do Francji ponad 100 lat temu. Do Polski przyjechał przed kilkoma tygodniami. Planuje zostać u nas kilka najbliższych lat. Lucas Dymny, Dyrektor Alliance Française Łódź.

Trochę Francji w centrum Łodzi

Dzisiaj nie wystarcza już dobra znajomość języka angielskiego, który w zasadzie przestał być językiem obcym. Znajomość drugiego języka daje większe możliwości na rynku pracy, o czym przekonują się na co dzień nasi absolwenci – mówi Aleksandra Ratuszniak, dyrektor XIII LO, w którym prowadzone są klasy dwujęzyczne z językiem francuskim.

Łódź? Tu najszybciej znajduje się przyjaciół

X3, Racer, City Airbus – niewiele osób wie, że te projekty są mocno związane z Łodzią. Nad dwoma ostatnimi pracują aktualnie nasi młodzi inżynierowie, o których Renata Graczyk, Local Manager Airbus Helicopters Polska mówi: To naprawdę doskonale wykształceni młodzi ludzie, którzy myślą innowacyjnie, mają pomysły i przede wszystkim wiedzą, jak je wykorzystać w praktyce.

Kobiety, kawa i rozwój osobisty

Kobiece spotkania rozwojowe przeżywają swoisty boom. Chłodne i formalne sale szkoleniowe ustępują miejsca przytulnym kawiarniom. Luźna i swobodna atmosfera spotkań sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się znaleźć czas na tego typu aktywności. Na czym polega fenomen tych spotkań przy kawie i dlaczego w ogóle chcą one w nich brać udział?

Uśmiech bez uśmiechu. Czyli jak zrobić zdjęcie do dowodu

Poranek, dzień jak co dzień. Stereotypowy mężczyzna zakłada garnitur, krawat, przeczesuje ręką włosy i wychodzi. Wraca, bo przypomniał sobie, że dobrze byłoby umyć zęby. Stereotypowa kobieta zastanawia się, która bluzka najlepiej podkreśli kolor oczu. Układa włosy i maluje się. Robi jeszcze mnóstwo innych rzeczy, zostańmy więc przy tym, że przygotowuje się do wyjścia z domu…

Mam szczęście, pracuję z odważnymi

Architekt biznesu, z którym można przygotować przepis na sukces firmy. Witold Buraczyński, praktyk biznesu, mentor, doradca strategiczny, manager z 15-letnim doświadczeniem w budowaniu przedsięwzięć biznesowych.

Krzysztof Apostolidis

Pasjonat rodzinnej Łodzi i życiowy optymista. Znany łódzki przedsiębiorca, inwestor, społecznik. Od dwunastu lat Konsul Honorowy Królestwa Danii w Łodzi, Kawaler Orderu Dannebrog, nadanego przez królową Małgorzatę II. Prywatnie – szczęśliwy mąż i ojciec dwóch dorosłych synów.

Słowa mają moc

Na przestrzeni kilku lat mojej pracy, wciąż powracają do mnie słowa kobiet, mówiących o tym, że chcą mieć dobry związek. OK – odpowiadam, każdy chce. Pytanie tylko, co TY jesteś w stanie zrobić i jak wiele z siebie dać, aby uzyskać taki efekt.

All Inclusive w GO-leasingu

Posiadanie nawet najdroższego samochodu świata nie sprawia, że stajemy się bogatsi. To jedynie sposób na zamanifestowanie swojego statusu majątkowego. A zatem czy warto wydawać dziesiątki albo setki tysięcy złotych na coś, co już po kilku miesiącach używania traci na wartości?

Lubię kończyć to, co zaczęłam

O zaletach uczenia się przez całe życie, projekcie „Przepis na rozwój”, spełnianiu marzeń i kobietach, które dźwigają połowę nieba rozmawiamy z Bożeną Ziemniewicz, przedsiębiorcą, społecznikiem, właścicielką szkoły językowej BRITISH CENTRE, coachem i trenerem, radną Sejmiku Województwa Łódzkiego, wiceprzewodniczącą rady i pełnomocnikiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

Już taka jestem

Sto pięćdziesiąt razy na dzień, przy każdym małym i większym niepowodzeniu, przechodzi myśl, by rzucić to wszystko. Dziwię się wtedy sama sobie, że w tym wieku zamiast siedzieć z książką, spotykać się ze znajomymi, czy jeździć na wakacje, próbuję zmieniać rzeczywistość na lepszą, ale taka już jestem. Kocham to miasto i ludzi w nim żyjących…

Spełniona i gotowa do działania

Żużel pokochała od pierwszego wejrzenia, choć tata zaciągnął ją siłą. Doskonale czuje się w męskim towarzystwie. Decyzje podejmuje błyskawicznie, bo szkoda jej czasu. Poza rodziną i zdrowiem nic więcej do szczęścia nie potrzebuje. Czuje się farciarą i jest spełniona. Joanna Skrzydlewska, członek Zarządu Województwa Łódzkiego, honorowy prezes Klubu Żużlowego Orzeł Łódź, specjalnie dla LIFE IN.…

Można być fit nie rezygnując z mięsa, wędlin i pierogów

O tym, dlaczego jakość produkowanej żywności i jakość obsługi daje firmie Grot przewagę nad innymi i przyciąga klientów opowiada Dominik Grot, nadzorujący w firmie Grot rozwój sieci sprzedaży.

Tradycja z odrobiną nowoczesności

Najważniejsze dla nas zawsze było to, by dostarczać na rynek polskie produkty, smaczne i wysokiej jakości i nie zamierzamy tego zmieniać – opowiada Dawid Grot, odpowiedzialny w firmie Grot za produkcję.

Z korzyścią dla pracowników, klientów i zakładu

To dla nich wspaniały moment, żeby nabyli odpowiedniego doświadczenia i umiejętności, tak aby za kilka lat samodzielnie zarządzać rodzinną firmą – o przekazaniu sterów firmy w ręce synów opowiada Józef Grot, założyciel i właściciel ZPM GROT.

Chcę być szczęśliwa

Za moment rozpocznie studia na wydziale ekonomii, lubi matematykę i polskie morze. Marzy o podróży do Włoch. W życiu chce być po prostu szczęśliwa. Natalia Zawiślak, tegoroczna Miss Polonia Województwa Łódzkiego.

Drugie espresso pozwala otworzyć oczy

Która kawa jest najlepsza? Ta, która najbardziej ci smakuje – zgodnie twierdzą Bartłomiej Biesiada i Maciej Giermaziak, właściciele Instytutu Kawy, dwóch kawiarni stacjonarnych i jednej mobilnej pod marką Coffee Runner.

Dobra pizza z garażu i ciężarówki

Jak osiągnąć sukces, dlaczego najważniejsze w pizzy jest ciasto i skąd bierze się ogromna popularność food trucków opowiada Przemysław Jaruga, współwłaściciel Pizza Truck Garage, który mieści się przy Piotrkowskiej 217 w Łodzi.

Nie jestem idealistą

O najważniejszych rolach, które zagrał i reżyserach, z którymi współpracował, o Letniej Scenie Monopolis i finansowaniu przez biznes kultury rozmawiamy z Andrzejem Sewerynem, aktorem, reżyserem i dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie.

Dorota Woźniak-Poręba: Architekt tu był

O wnętrzach, obowiązujących trendach i stylach architektonicznych rozmawiamy z Dorotą Woźniak-Porębą, właścicielką Studia Archi, Pracowni Architektury i Projektowania Wnętrz.

Monika Bajon: Restart, szkoła jazdy z charakterem

W mojej szkole kursy na prawo jazdy są wyjątkowe – uczymy, wyjaśniamy i przede wszystkim nie pozwalamy kursantom zwątpić w siebie! A z prawa jazdy zdobytego przez naszego ucznia cieszymy się tak samo, jak on. A może nawet bardziej.

Dorota Banaszkiewicz: Nie samym jedzeniem człowiek żyje

O sponsorowaniu Budowlanych Łódź i osiągnięciach łódzkich siatkarek, o wspieraniu sportu i promowaniu aktywności ruchowej oraz o budowaniu atrakcyjnej marki poprzez sport opowiada Dorota Banaszkiewicz-Bartyzel, szef marketingu i PR w firmie ZPM GROT.

Anna Dyląg: Lepsza energia, bo ze słońca

Fotowoltaika, kolektory słoneczne, pompy ciepła – o tym dlaczego warto zainwestować w produkcję energii ze źródeł odnawialnych rozmawiamy z dr inż. Anną Dyląg – przedsiębiorcą, trenerem i konsultantem.

Monopolis – miejsce pełne teatru

O tym, dlaczego Letnia Scena Monopolis cieszy się takim zainteresowaniem łodzian, kto wystąpi w Parku Źródliska w tym roku, a także o innych planach opowiada Barbara Otto z firmy Virako.

Wnętrze skrojone na miarę

Myśląc o projekcie własnego wnętrza, często zapominamy o wielu elementach. Architekt czuwa nad całością, czasami, by stworzyć coś wyjątkowego wystarczy, że powiemy jaki kolor ma nasz ulubiony kubek – mówi Katarzyna Drożdżewicz, architekt, właścicielka firmy NOBO Architects.

Muśnięte słońcem

Staram się nie zmuszać klientki do mojej wizji. Jeżeli czuję, że jest związana ze swoimi włosami, to nigdy jej nie powiem, że to tylko włosy i zawsze odrastają. Dla mnie to jest naprawdę integralna, bardzo ważna część naszego wizerunku – mówi Izabella Pietruszka-Kluska, Fryzjer Roku 2018, właściciela marki Blossom Beauty.

Rok pełen rocznic

O rocznicach, zmieniającej się komunikacji miejskiej i planach na przyszłość rozmawiamy z wiceprezesem MPK-Łódź Krzysztofem Kamińskim.

Niczego już nie muszę udawać

Wcześniej dokarmiał własne ego, a aktorstwo uprawiać zaczął dopiero parę lat temu. Zakompleksiony i sfrustrowany? To do niego nie pasuje, ale właśnie taki był. Długo borykał się z niskim poczuciem własnej wartości. Teraz już niczego nie musi udawać i śmiało mówi o swoich słabościach. Kamil Maćkowiak, aktor, reżyser, prezes Fundacji Kamila Maćkowiaka.

Od Straussa do Niemena

Ludzie kochają muzykę Straussów, ale dość wybiórczo, bo w miesiącach karnawału i latem, potem im jakoś przechodzi. Klasyka polskiej rozrywki to nasz flagowy projekt na dzisiaj. Gramy głównie tę muzykę – mówi Tomasz Gołębiewski.

Czuję się silną kobietą

Sukcesy, które odnosi zawdzięcza ciężkiej pracy i wsparciu, które daje jej rodzina. Gdyby nie karate pewnie zostałaby baletnicą. Kocha flamenco i Łódź. Po prostu Katarzyna Krzywańska, prezes Łódzkiej Akademii Karate Tradycyjnego, wielokrotna medalistka mistrzostw świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym.

Dbaj o wzrok nowocześnie

O profesjonalnym badaniu, korekcji i rehabilitacji wzroku rozmawiamy z dr n. med. Martą Uzdrowską, optometrystą, ortoptystką i optykiem z wieloletnim doświadczeniem, właścicielką kliniki korekcji i rehabilitacji wzroku Optoklinika.

Oczarowani Łodzią

Łódź przyszłości? Będzie najfajniejszym miastem do życia w tej części Europy. Dobrze będą się w nim czuć i młodzi, i starsi.

Twardo stąpam po ziemi

Ciągle w podróży, gra w kilku teatrach, angażuje się w różne projekty muzyczne. Umówić się z nim na spotkanie, to prawdziwe wyzwanie. A gdy już znajdzie chwilę na rozmowę, to zaprasza w dziwne miejsca, na przykład do… łódzkiej elektrociepłowni EC2.  Z Mariuszem Ostrowskim rozmawia Beata Sakowska.

Pokaże jak zaakceptować siebie

Wie, czego chce w życiu, kocha swoje krągłości i chce pomóc budować pewność siebie kobietom, takim jak ona.

Przyjacielu, ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość

Ostatnio podczas rozmowy z Jarosławem Kuźniarem powiedziała o sobie, że jest komikiem dnia codziennego, który od czasu do czasu zabawia ludzi.

Witold Skrzydlewski, wymagający nerwus zakochany w kwiatach

Biznesmen, społecznik i działacz sportowy. Wciąż zajęty i żyjący na pełnych obrotach. Biznesem zajął się trzydzieści lat temu. Dziś należy do niego, jedna z największych w Polsce, firma pogrzebowa i sieć kwiaciarni.

Cuda się zdarzają, trzeba w nie wierzyć

O tym, jak życie potrafi być nieobliczalne, przekonała się na własnej skórze. 20 lat temu Tisa Żawrocka-Kwiatkowska usłyszała, że jej syn Gajusz jest ciężko chory, a rokowania są fatalne. Złożyła wtedy obietnicę, że jeśli uda się go uratować, założy fundację, która będzie pomagać chorym dzieciom. Słowa dotrzymała i dziś na mapie Łodzi znajduje się wyjątkowe…

Zrezygnuję z koszykówki, wolę biznes i politykę

Biznes to jest to, co mnie pociąga. Ekscytuje mnie zarządzanie, wywieranie wpływu na ruchy finansowe, strategia biznesu. Jeśli natomiast chodzi o koszykówkę, to po zakończeniu kariery na pewno mnie w niej nie będzie. Nie chcę być agentem, trenerem, generalnym menedżerem zespołu, prezesem, to mnie kompletnie nie interesuje – mówi Marcin Gortat w rozmowie z Markiem…

Pustelnik zszedł z gór i… rusza przed siebie

Na 100-lecie Polskiej Niepodległości łodzianin Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Himalajów, wyrusza na kolejną bezkresną, tym razem płaską wyprawę – na Biegun Południowy.

Moda na naturę

O zmieniającym się rynku produktów ekologicznych i naturalnych, życiu w zgodzie z naturą i nadchodzących Targach NATURA FOOD i beECO rozmawiamy z Agatą Szczepaniak, kierownikiem zespołu ds. organizacji targów.

Jak się tylko chce, to można wiele

O ciągłym rozwoju, festiwalach, nowej inwestycji i dążeniu do doskonałości rozmawiamy z Radosławem Szwugierem, menedżerem Strefy Piotrkowska 217, której właścicielem jest firma OKAM Capital.

Nigdy nie będziemy już grube

Przez lata borykały się z nadwagą. Pewnego dnia powiedziały dość. Obie zrzuciły w sumie ponad 60 kilogramów. Od roku pomagają kobietom borykającym się z tym samym problemem. Elżbieta Błaszczyk i Aneta Bryszewska prowadzą STUDIO Figura Łódź Radogoszcz.

Łódź: kruche ciasteczka o niepowtarzalnym smaku…

Kochałam to mieszkanie ze starymi, pięknymi meblami, piecami kaflowymi, do których Babunia wydmuchiwała dym z papierosów palonych przez szklaną fifkę, żeby Dziadek nie poczuł zapachu nikotyny. Aktorka Iwona Bielska specjalnie dla LIFE IN wspomina Łódź swojego dzieciństwa i młodości.

Naturalne, miękkie i ciepłe. Lalki, które pokochasz

Co łączy Jennifer Aniston i Sandrę Bullock z Martą Miśkiewicz, która w Gałkowie Małym tworzy lalki waldorfskie? Jej prace są zgodne z pedagogiką szkół waldorfskich, które ukończyły amerykańskie aktorki.

Liczy się zmysłowość, wdzięk i polot

Burleska stała się dla nich sposobem na oderwanie od szarej rzeczywistości dnia codziennego. Pokochały ją, bo pomogła wyzbyć się kompleksów i sprawiła, że nabrały świadomości swojego ciała i w pełni je zaakceptowały.

Przyjaciele Świata pomagają z radością

Na co dzień skromne, uśmiechnięte, wrażliwe i empatyczne. Ot, wydawałoby się zwykłe kobiety, ale one jak rzadko które są zdeterminowane do działania. Założyły Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata” i pomagają potrzebującym.