Bez kategorii

Figura inna niż wszystkie

Figura inna niż wszystkie

Zgrabna sylwetka i dobre samopoczucie

Spełnione i szczęśliwe, stworzyły miejsce, w którym chcą odmieniać życie innych kobiet. – Każda z nas zasługuje na to, by odmienić swoje życie, czuć się wyjątkowo, emanować kobiecością i zgrabną sylwetką. Zróbmy więc to razem – zachęcają MARIA ANDYSZ, właścicielka i MAŁGORZATA PRZERADZKA, menedżerka Studia Figura Łódź Radogoszcz.

Jest wielu specjalistów, miejsc i sposobów na to, by zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o siebie. Dlaczego warto odwiedzić miejsce, które Pani stworzyła?

Maria Andysz: Powodów jest kilka. Po pierwsze Studio Figura to sprawdzony koncept, działający na polskim i zagranicznym rynku od ponad 15 lat, który pomógł wieku kobietom odmienić swoje życie. Po drugie, choć działamy w sieci franczyzowej, stworzyłyśmy miejsce inne od wszystkich dotychczas funkcjonujących. Zmieniłyśmy nie tylko kolorystykę – rezygnując z koloru pomarańczowego na rzecz złotego i granatowego, ale zdecydowanie poszerzyłyśmy ofertę. I tak oprócz stałych stref – wellness, fitness i kosmetologicznej, jako jedyne studio w Łodzi oferujemy treningi EMS, czyli Electrical Muscule Stimulation, treningi pozwalające osiągnąć wymarzone efekty bez konieczności długich i monotonnych ćwiczeń. Zaprosiliśmy do współpracy stylistykę Karolinę Kacę, a także coacha Martę Rolnik i psycholog Agnieszkę Ptasińską z Happy Dealer, które prowadzić będą dla naszych klientek początkowo webinary, a później spotkania na żywo w studio.

Małgorzata Przeradzka: Chcemy, by w naszym studio każda kobieta czuła się wyjątkowo, by chętnie tu wracała, a jej wizyta nie ograniczała się jedynie do skorzystania z wyznaczonych zabiegów. To jest też miejsce spotkań, gdzie można się w fajnym towarzystwie napić kawy i porozmawiać o tym, co nas trapi, co może nas wzmocnić, jak możemy odmienić nasze życie. Myślę, że po tym roku izolacji bardzo stęskniłyśmy się za swoim towarzystwem.

Maria Andysz: Jak widać tak bardzo popularne ostatnio i przez wszystkich wykorzystywane hasło – holistyczne podejście, w naszym przypadku nie jest tylko pustym sloganem.

Miejsce tworzą też ludzie. Bez dobrego zespołu nie zbuduje się niczego trwałego.

Maria Andysz: Zgadzam się z tym całkowicie, ponieważ o budowanie trwałych i fajnych zespołów dbałam przez ostatnie lata pracując jako HR menedżer. Dlatego bardzo skrupulatnie dobierałam każdą osobę do zespołu. Najpierw spotkałam Małgosię, która jest obecnie menedżerem studia. Niesamowita osobowość, a to poza wiedzą merytoryczną jest dla mnie niezwykle istotne. Na nic się zda kierunkowe wykształcenie, jeśli zabraknie tak niezwykle istotnej w tej branży empatii wobec drugiej osoby. Przychodzą do nas kobiety, które mają sporo kompleksów, dla których sama decyzja o zmianie dotychczasowego życia często bywa problemem. Żeby wytrwały w swoim postanowieniu potrzebują wsparcia. Praca ma być pasją, a nie drogą przez mękę.

Jak to się stało, że specjalista od HR porzuca posadę i decyduje się na własny biznes w branży beauty?

Maria Andysz: Aby realizować swoje marzenia. Po raz pierwszy o otwarciu takiego miejsca pomyślałam ponad sześć lat temu, kiedy znajoma postanowiła otworzyć Studio Figura w Świeciu. Zaszłam jednak w ciążę i pozostałam na bardziej stabilnej etatowej posadzie i po urlopie macierzyńskim skupiłam się na rozwoju kariery zawodowej. Jednak ostatni rok naznaczony pandemią zmienił wiele, był bardziej refleksyjny i uświadomiłam sobie, co tak naprawdę chcę zrobić w życiu. I wrócił pomysł na otwarcie Studia Figura.

Dlaczego akurat Studio Figura?

Maria Andysz: Jak Pani zauważyła, do tej pory niewiele miałam wspólnego z branżą beauty, oprócz tego, że oczywiście korzystałam z jej usług. (śmiech) Pomyślałam więc, że przyda mi się wsparcie innych właścicielek, które podzielą się swoim doświadczeniem, zmotywują i zainspirują. Od lat obserwowałam też Studia Figura działające w Łodzi, wyciągałam wnioski, wiedziałam, co bym zmieniła. Na tej podstawie powstała wizja miejsca, które chciałabym mieć. I je mam. Będzie pięknie.

Podziwiam Pani optymizm i odwagę, w tych niepewnych czasach dla branży beauty otworzyć własne studio. Nie boi się Pani?

Maria Andysz: Dojrzewałam do tego projektu i jestem bardzo entuzjastycznie nastawiona. Ta decyzja jest bardzo przemyślana. Skończyłam ekonomię, więc wszystko dokładnie przeliczyłam i jestem gotowa na wszystko, nawet na te najgorsze warianty. Wiem, że dam sobie radę, nie boję się, to jest mój czas, najlepszy moment w moim życiu. W ostatnim czasie zmieniłam wiele nawyków, jestem pewna swego, mam dużo energii do działania i wokół ludzi, którzy mnie wspierają w moich wyborach. Wychodzę z założenia, że jak coś się robi z pasją i jak ma się w zespole ludzi, którzy mają podobne podejście, to się po prostu musi udać.

Co jest najważniejsze w momencie, kiedy już podejmiemy decyzję o tym, że chcemy zadbać o siebie?

Małgorzata Przeradzka: Chęć zrobienia pierwszego kroku. To z reguły jest ten najtrudniejszy moment, gdy dostrzegamy, że chcielibyśmy się zmienić, ale z drugiej strony mówimy sobie, a po co nam ten wysiłek, może dobrze jest tak, jak jest. Potem trzeba trafić na doświadczonych specjalistów, którzy dokładnie opracują plan dojścia do wymarzonej sylwetki i na dodatek będą wpierać na każdym etapie tego procesu. Na początku jest fajnie, waga szybko spada, ale potem przy tym samym wysiłku tracimy coraz mniej. Najważniejsze jest wsparcie i zrozumienie potrzeb drugiego człowieka i właśnie to może zapewnić taka drużyna jak nasza, empatyczna i pracująca z pasją.

Tylko Panie mogą korzystać z Waszych usług?

Małgorzata Przeradzka: Tak się składa, że mężczyźni nie mają tutaj wstępu. (śmiech). Trafiają do nas panie, które chcą zgubić zbędne kilogramy i takie, które chcą po prostu lepiej wyglądać, zadbać o swoje ciało, wygląd i rozwój. Mamy specjalistyczne urządzenia do ćwiczeń i zabiegów kosmetycznych. Do tego linię suplementów diety, które oczyszczają organizm z toksyn. Łączymy zabiegi z nieinwazyjnej kosmetologii estetycznej z ćwiczeniami fizycznymi oraz suplementami. Wszystkim naszym klientkom zalecamy zbilansowaną dietę, której stosowanie daje stuprocentową pewność osiągnięcia sukcesu. Poza tym to nie jest miejsce, gdzie kupujemy karnet i możemy korzystać z dostępnego sprzętu. W naszym studio kobiety otrzymują fachową wiedzę, wspieramy je na każdym kroku. To miejsce jest wyłącznie dla nich, co sprawia, że panie czują się u nas pewniej. Każda jest traktowana indywidualnie, bo przecież nie ma dwóch identycznych kobiet. Każda z nas ma inne potrzeby i inne ideały piękna, ważne jest byśmy je zrozumiały i wspólnymi siłami osiągnęły zadowalające efekty. Człowiek spełniony, akceptujący siebie jest po prostu szczęśliwy.

Maria Andysz: Takie jesteśmy, spełnione i szczęśliwe, gotowe na to, by odmienić życie wielu kobiet. Życzcie nam powodzenia.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcia Paweł Keler

Studio Figura Łódź Radogoszcz
Łódź, ul. Jeziorna 25
tel. 664 357 189
e-mail: kontakt@sflodz.pl
www.sflodz.pl