Praca w biurze pozostanie, tylko biura się zmienią

Minął rok od pojawienia się Covid-19. Rok, który zburzył dotychczasową działalność większości firm. Co czeka biurową Łódź w najbliższym czasie i po pandemii? To pytanie stawiają sobie z jednej strony ci, którzy oferują powierzchnie biurowe, a z drugiej ci, którzy z nich korzystają. Teraz kiedy prawie 20 procent aktywnych zawodowo osób pracuje zdalnie, jest ono…

Kacper Rojek: Silver Tsunami czy Power Generation?

Hasło „starzejące się społeczeństwo” większości z nas kojarzy się z przepełnionymi przychodniami, tradycyjną kuchnią polską i bawieniem wnuków. Nietrudno się temu dziwić biorąc pod uwagę, że większość przekazów medialnych krzyczy „Młodość fundamentem witalności!”. Współczesne badania statystyczne pokazują nam jednak jasno, że młodość jest towarem deficytowym i w najbliższym czasie, w tym zakresie nie ma co…

Wyjątkowa inwestycja w wyjątkowym miejscu

O inwestycji mieszkaniowej Apartamenty Krakowska 26 w Łodzi, jej wyjątkowej lokalizacji i zaletach, które trudno znaleźć gdzie indziej, opowiadają Monika Machnicka i Tomasz Kaczmarek, inwestorzy i właściciele Optimum Property oraz Emilia Tyrek, specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta.

Nowoczesne rolety i minirolety – gdzie kupić w Łodzi?

Jeszcze kilkanaście lat temu w polskich oknach królowały żaluzje. Znajdujące się między szybami okien, stanowiły opcję dobrą, acz kłopotliwą – ich mechanizm często się przycinał, a dbanie o nie było istną katorgą.

Wnętrze skrojone na miarę

Dobrze zaprojektowane wnętrze determinuje prostota, ponadczasowość, dopasowanie do potrzeb i trybu życia jego mieszkańców oraz dobrej jakości, trwałe materiały. Niezwykle istotna jest także spójność – staramy się, żeby w obrębie jednego wnętrza znalazło się kilka elementów, które będą się pojawiać we wszystkich pomieszczeniach – mówi Dorota Woźniak-Poręba, architekt wnętrz, właścicielka pracowni architektonicznej Projektorama.

Remont na własną rękę? Jakie prace wykonać samodzielnie?

Wiele osób próbuje samodzielnie przeprowadzić drobne prace remontowe. O ile nie jest się fachowcem lub amatorem majsterkowania, o tyle trudno mówić w takim przypadku o kapitalnej renowacji wnętrza. Jednak z odrobiną chęci można na własną rękę skutecznie odświeżyć mieszkanie. Jak to zrobić?

Apartamenty z widokiem na park

W sam raz dla osób cieniących komfort, spokój i ciszę oraz dbałość o każdy szczegół. Srebrzyńska Park to jedyne takie miejsce na mapie Łodzi. Jest tu dosłownie wszystko, co potrzebne do wygodnego i bezpiecznego życia. Inwestycja idealnie łączy wielkomiejski styl i kameralność.

Urzeczywistniam marzenia inwestorów

Kamilla Galicka-Zys, właścicielka pracowni architektonicznej Grupa Bardzo Twórcza, najbardziej lubi urzeczywistniać marzenia inwestorów. Nie boi się żadnych wyzwań, szczególnie ceni te z zakresu rewitalizacji, choć nie stroni od nowych brył.

Monopolis nominowany do Oscara branży nieruchomości!

Monopolis – polski projekt, zrealizowany przez łódzkiego dewelopera Virako, został nominowany do MIPIM Awards 2020, najbardziej prestiżowej nagrody branży nieruchomości na świecie. Już teraz stał się jednym z czterech najlepszych projektów wielofunkcyjnych na naszym globie.

Dokładna suma niedokładnych danych

Potrafią o niej opowiadać godzinami, z pasją i ogromnym zaangażowaniem. Jest dla nich nie tylko pracą, bardziej sposobem na życie. Architekturę traktują jako formę odpowiedzialności przed sobą i innymi za to, co robią. Rozmawiamy z Moniką Wojnarowską i Michałem Karpińskim, właścicielami Pracowni Architektonicznej DRAFT.

Biuro szyte na miarę, czyli Clariant już w Monopolis!

Trwa przeprowadzka szwajcarskiej firmy Clariant do nowego biurowca w Monopolis. Zrewitalizowany obiekt imponuje swoim wyglądem, wyposażeniem i innowacyjnymi rozwiązaniami, które zastosowano podczas budowy.

Monopolis: zaczyna się nowe życie starej fabryki

Jeszcze w tym roku do wnętrz dawnego monopolu spirytusowego wprowadzą się pracownicy firmy Clariant, w styczniu na scenie Monopolis zainauguruje swoją działalność teatr, a wiosną przyszłego roku nowe centrum ruszy pełną parą.

Zostań udziałowcem projektu deweloperskiego

Przy Senatorskiej 29 startuje nowa inwestycja deweloperska w Łodzi. Inwestorem może zostać osoba szukająca dywersyfikacji swojego portfela nieruchomościowego lub każdy, kto ceni sobie bezpieczeństwo i stabilność projektów deweloperskich. O tym, jak stać się udziałowcem w inwestycji Apartamenty Senatorska, opowiada Bartosz Chmielewski.

Jaga Woś na inaugurację Drukarni Sztuki

Wernisaż wystawy ceramiki artystycznej „Alchemia” zainaugurował Drukarnię Sztuki – nowy projekt artystyczny. Autorką prac prezentowanych podczas wystawy była Jaga Woś ze studia Zosma, a miejscem prezentacji Stara Drukarnia przy ulicy Gdańskiej 130.

Magia miejsca i pięknych przedmiotów

Chcemy się dzielić i zarażać łodzian, i nie tylko, naszą pasją, ale również pomóc im w stworzeniu własnego idealnego wnętrza. Milionova Fabryka Designu, to miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie luksus, piękno i wyjątkowość w swoim otoczeniu – mówi Joanna Wochtman, właścicielka showroomu Milionova Fabryka Designu.

Monopolis wyjątkowe miejsce na wyjątkowych akwarelach

O tym, dlaczego połączenie rysunku i akwareli jest optymalnym sposobem pokazania architektury, opowiada Michał Suffczyński, architekt i akwarelista, twórca akwareli ukazujących Monopolis.

Ludwik nie tylko epokowy

Lubię włoskie szaleństwo, gdzie kolor i żywe tkaniny grają pierwsze skrzypce. Lubię rzeczy kunsztowne i wyjątkowe, takie perełki. I takie meble tworzę – mówi Judyta Badowska, historyk sztuki, właścicielka Galerii Art and Craft.

Najważniejsze są potrzeby klientów

Najemcy wymagają dziś, aby mieszkanie miało więcej wygód. Nie zależy im tylko na dachu nad głową, ale także na doznaniach estetycznych i na coraz wyższej klasy sprzęcie. Jednym słowem chcą się czuć w mieszkaniu, które wynajmują przez kilka lat, jak u siebie w domu – mówi Karolina Sławińska, inwestująca w nieruchomości.

Naturalne, piękne, drewniane

Dlaczego ludzie decydują się na drewniane, ręcznie robione meble? Bo dorastają! O tym, jak drewno stało się dla trzech mężczyzn sposobem na życie opowiada Łukasz Kaczmarek, serce firmy In Wood We Trust, jak sam o sobie mówi.

Dawna fabryka Karola Scheiblera zmienia oblicze

Dawna fabryka Scheiblera przy ul. Tymienieckiego na Księżym Młynie już niedługo stanie się otwartym i przyjaznym fragmentem Łodzi, wygodnym do życia i inspirującym do pracy oraz atrakcyjnym do spędzania czasu. Deweloper Echo Investment rozpoczyna rewitalizację tego pofabrycznego kompleksu.

Słoneczne kamienice na Legionów 66

Stylowe, nowoczesne budynki, zewnętrznie przypominające łódzkie kamienice. W środku ponad 100 mieszkań, do których wszędzie, także na klatki schodowe i korytarze, zagląda naturalne światło. Ciepłą atmosferę osiedla podkreśla przestronny, słoneczny, skierowany na południe cichy dziedziniec, odgrodzony od ulicy Legionów szpalerem trzech budynków. Tak będzie wyglądać Osiedle Legionów 66.

Buduję piękniejszą przyszłość

Powstająca między ulicami Kilińskiego a Targową Diasfera Łódzka jest jedną z najgłośniejszych inwestycji mieszkaniowych 2019 roku. O tym, skąd wziął się pomysł na nowoczesną kamienicę opowiada Wojciech Duda, wiceprezes odpowiedzialnej za realizację inwestycji spółki Duda Development.

Centrum Łodzi znów przyciąga

Demografowie ostrzegają: polskie miasta, z Łodzią w ścisłej czołówce, wyludniają się w zastraszającym tempie. Jeśli panujący obecnie trend się utrzyma,wiele wskazuje na to, że już w perspektywie dwóch pokoleń liczba mieszkańców Łodzi spadnie poniżej pół miliona. Wyludnienie najwyraźniej widać w centrach miast.

Inwestując w nieruchomości

O tym, jak dobrze zainwestować w nieruchomości, by w przyszłości nie martwić się o godziwą emeryturę, rozmawiamy z Robertem Jarczyńskim, członkiem Stowarzyszenia Mieszkanicznik, inwestorem w nieruchomości, wykładowcą ASBIRO

Marta Jarczyńska: Mieszkanie inne niż wszystkie

Mieszkania do najmu i do sprzedaży wykańcza się inaczej. Do sprzedaży ma świecić, być ładne i przyjemne. Natomiast do najmu najważniejsze jest, aby było funkcjonalne i wykonane z trwałych materiałów, żeby nie było niepotrzebnych napraw – mówi Marta Jarczyńska, współwłaścicielka kilku spółek inwestujących w nieruchomości, autorka projektów mieszkań inwestycyjnych i wizjonerka.

Design zasługuje na REFLEKSJE

Łódź Design Festival w tym roku w nieco innym wydaniu. Zmiany dotyczą nie tylko terminu, Tym razem nie październik, a wiosenny maj (od 19 do 27). Wydarzenie zwraca się także ku festiwalowym korzeniom, skupiając się na edukacji, krytycznej dyskusji i poszukiwaniu inspiracji. Hasłem przewodnim tegorocznej, 12. edycji są REFLEKSJE.

Miękko i puszyście

Miękkie, miłe w dotyku i przytulne, a dodatkowo ciepłe, sprężyste i wygodne. Futrzane dekoracje to szybki sposób na metamorfozę salonu, sypialni i pokoju dziecięcego!

Walnięta Helena czy Jadowita Konstancja?

Wcześniej zajmowały się malarstwem i grafiką. Poznały się na Księżym Młynie, gdzie objęły pracownie artystyczne. Natalia Kalisz-Patelak i Ewa Żochowska odkryły, że łączy je miłość  do mebli z duszą.

Projektowanie OD.NOWA i miejskie marzenia

Jak będziemy mieszkać, pracować, spędzać czas wolny? W jakich miastach będziemy żyć i jak się po nich przemieszczać? W jakim świecie będziemy się rodzić, dorastać i starzeć? Odpowiedzi na te pytania poszukiwać będziemy podczas 11. edycji Łódź Design Festival. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy, która odbędzie się w Łodzi dniach 3-8 października jest OD.NOWA.   Wystawa:…

Jak w centrum, to tylko przy Struga 62

Potrzebujesz niedrogiego i niedużego apartamentu w centrum miasta. Zapewne zainteresuje Cię inwestycja realizowana przy ul. Struga 62 w Łodzi.

Od klasyki po awangardę

Fotel od zawsze był meblem wyjątkowym i tak pozostało do dziś. Zasługuje na szczególne uznanie i eksponowane miejsce w domu, wszak przecież tron to najwyższa forma fotela.

Nowojorski loft i trójwymiarowa iluzja

Wielkomiejskie inspiracje, egzotyczne motywy, odważna kolorystyka oraz najmodniejsze geometryczne wzory – wszystko to można odnaleźć w nowych propozycjach marki Kwadro Ceramika od Grupy Paradyż, które wzornictwem nawiązują do najnowszych trendów ze świata designu.

Kolory ziemi w Twojej łazience

Choć według instytutu Pantone kolorem roku 2017 jest soczysta zieleń, w naszych domach będą królować przede wszystkim barwy ziemi. W czasach, gdy tempo życia jest bardzo szybkie, łazienki będą pełnić funkcję ostoi relaksu i spokoju. Warto zatem urządzić je w ciepłych, kojarzących się z naturą odcieniach.

Remont mieszkania? Pomaluj… naturą

Mieszkanie od zawsze jest miejscem, w którym spędzamy większość naszego życia. Pominąwszy czas snu, zwykle przebywanie w domu wiąże się z odpoczynkiem od pracy zawodowej, z relaksem, lub po prostu życiem rodzinnym.