Architektura

Złapać oddech w Alei Drzew

Złapać oddech w Alei Drzew

Na obrzeżach Łodzi, w otoczeniu zieleni, powstaje jedno z najnowocześniejszych osiedli domów premium. Wzorowane na szwajcarskiej jakości i ekologicznych rozwiązaniach domy zapewniają swoim przyszłym mieszkańcom nie tylko wygodne, przestronne i funkcjonalne wnętrza, ale także odpoczynek wśród zieleni oraz sąsiedzką integrację. O tym, dlaczego osiedle Aleja Drzew powstaje właśnie w Łodzi i do kogo skierowana jest ta oferta, rozmawiamy z Aleksandrem Kawalcem, Jakubem Ziętkiem i Bartoszem Ziętkiem, właścicielami spółki Swiss Tree, realizującej inwestycję.

 

Do tej pory działaliście Panowie w różnych branżach, a teraz połączyliście siły powołując do życia spółkę Swiss Tree, która ruszyła z nową inwestycją budowlaną w Łodzi. Dlaczego zdecydowaliście się wkroczyć na tak wymagający i pełen wyzwań obszar, jakim jest w obecnych czasach branża deweloperska?

Jakub Ziętek: Oczywiście branża jest wymagająca, o czym mieliśmy okazję się już przekonać, ponieważ związani jesteśmy z rynkiem nieruchomości od kilku lat. Jednak jest również bardzo dynamiczna i daje duże możliwości kreacji projektów niezwykle atrakcyjnych dla przyszłych użytkowników. Nie sztuką jest wybudować dom dla siebie, sztuką jest stworzyć przyjazne mieszkańcom osiedle domów, w którym każdy będzie czuł się jak u siebie. Pomysł na Aleję Drzew w Łodzi zrodził się, ponieważ lubimy wyzwania. A szczególnie takie, w których możemy zaoferować szwajcarską jakość i najwyższy poziom obsługi. Budowane osiedle jest niebywale estetyczne, schludne, otoczone zielenią, z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań ekologicznych, wykonane z najlepszej jakości materiałów – każdy z wyborów był analizowany pod kątem zarówno użyteczności jak i trwałości. W tym projekcie czuć rzetelność wykonania i wysoką jakość życia, jaką zapewnimy przyszłym mieszkańcom.

Aleksander Kawalec: Tworząc ten projekt patrzyliśmy także nieco przez pryzmat własnych potrzeb, osób pracujących dość intensywnie, które nie mają wystarczająco dużo czasu na to, aby podjąć się samodzielnej budowy domu. Zdecydowanie prościej jest kupić już gotowy, wymarzony dom z ogródkiem, a w dodatku w dogodnej lokalizacji. Dodam, że pięknego widoku za oknem nie zakłóci już żadna budowa, gdyż miejscowy plan zagospodarowania przestrzeni gwarantuje zakaz zabudowy na okolicznych działkach.

Bartosz Ziętek: Połączyliśmy więc siły i nasze biznesowe doświadczenie tworząc unikatowy na łódzkim rynku projekt Aleja Drzew. Jestem pewien, że przyszłym mieszkańcom spodoba się to, co mamy im do zaoferowania – nie tylko oryginalną architekturę z szeregiem ekologicznych rozwiązań, ale także społeczność, która będzie chciała spędzać ze sobą czas. Za dużo w naszym życiu świata online i źle rozumianej anonimowości. Czas można doskonale spędzać w tzw. realu, wśród sympatycznych sąsiadów, a przy okazji wraz z nimi kreować przyszłe doświadczenia biznesowe.

Zanim przejdziemy do niewątpliwych atutów tej inwestycji, chciałabym się dowiedzieć dlaczego właśnie nasze miasto wybraliście Panowie na inwestycję. Wszak do tej pory działaliście na zupełnie innych rynkach? Dostrzegliście tu wielki potencjał?

Aleksander Kawalec: Jakbyśmy nie dostrzegli tego potencjału, który niewątpliwie Łódź posiada, nie zdecydowalibyśmy się na tę inwestycję. Obserwujemy to miasto od lat i widzimy, jak niezwykłą metamorfozę przeszło i nadal przechodzi. Przestrzenie zaniedbane  stają się architektonicznymi perełkami, powstają nowe kompleksy mieszkaniowe i biurowe. Firmy lokują tu swoje centrale, poszerzając ofertę rynku pracy. Miasto nie jest już postrzegane jako tania siła robocza. Prężnie rozwijają się także firmy lokalne.

Jakub Ziętek: Wraz z rozwojem miasta, rozwijać chcą się także jego mieszkańcy. Młodzi, którzy kilka lat temu kupili swoje pierwsze mieszkanie, myśląc o powiększeniu rodziny dostrzegają, że jest ono dla nich za ciasne. Zaczynają więc marzyć o własnym domu. Jedni decydują się na samodzielną budowę, drudzy szukają gotowych rozwiązań. I tu my przychodzimy z pomocą oferując inwestycję, która zaspokaja praktycznie wszystkie potrzeby. Jest w mieście, ale nieco na uboczu. W otoczeniu zieleni z dużymi działkami przy domach, z częścią wspólną na sąsiedzkie spotkania i placem zabaw dla dzieci. W bliskiej odległości – dobre przedszkole i szkoła, wszelkiego rodzaju sklepy i usługi, ośrodki zdrowia. Czego chcieć więcej?

Bartosz Ziętek: To może dodam kilka słów o dogodnym położeniu w samym sercu Polski. Łódź jest obecnie drogowo najlepiej skomunikowanym miastem. Nad morze i w góry szybko dojedziemy autostradami i drogami szybkiego ruchu, na zachód i wschód tak samo. Podróż do Warszawy zajmuje niewiele ponad godzinę. Przy obecnym – rozwiniętym systemie pracy zdalnej, to rozwiązanie wręcz idealne. Nasza lokalizacja zapewnia błyskawiczną komunikację z Warszawą, co również stanowi atut, szczególnie dla przedsiębiorców z okolic Łodzi.

Zgadzam się, położenie miasta jest rewelacyjne i zapewne było jednym z atutów przemawiających za lokalizacją inwestycji spółki właśnie w Łodzi. Zapewne robiliście też szczegółowe analizy rynku, który wykazały jak duży jest potencjał nabywczy tego typu inwestycji w mieście?

Aleksander Kawalec: Realizacja tak dużej inwestycji wymaga sporego kapitału. Ponosi się więc zbyt duże ryzyko bez przeprowadzenia konkretnych analiz. Jesteśmy odważni, ale też rozważni. Analizy wykazały duży potencjał Alei Drzew, ponieważ na rynku nie ma podobnych do naszej inwestycji – nie tylko pod względem lokalizacyjnym, jakości wykonania, wykorzystanych materiałów, ale też idei budowania sąsiedzkiej społeczności, wzajemnie się wspierającej.

Dlaczego domy, a nie mieszkania?

Jakub Ziętek: Firm budujących mieszkania jest w Łodzi naprawdę wiele, zarówno tych lokalnych, jak i o zasięgu krajowym, czy międzynarodowym. Oferują one bardzo duży przekrój różnorodnych możliwości, może nie tyle pod względem metrażu, bo one są praktycznie jednakowe, ile o różnej estetyce bryły zewnętrznej i w różnych lokalizacjach. Jednym słowem jest w czym wybierać. Jeśli zaś chodzi o ofertę w zakresie budownictwa jednorodzinnego, to ta naprawdę jest ograniczona.

Aleksander Kawalec: Osoby o rosnących potrzebach, mające dość małych i ciasnych mieszkań, do tego posiadające niezbędne środki lub możliwości kredytowe, pragną czegoś więcej. Własnego domu z ogrodem, w którym będą mogły spędzać czas z rodziną. Ten zapach porannej kawy w letni dzień na tarasie przed domem w iluż wyobrażeniach się tli. Chcą też zdecydowanie większej przestrzeni niż te czterdzieści metrów kwadratowych, na których trzeba pomieścić wszystkie funkcje – wypoczynkowe, do spania, rekreacji i do pracy. Dom wśród zieleni – to coś, czego dzisiaj chcą wymagający klienci i my jesteśmy w stanie im to zapewnić. Poza tym dom, w odróżnieniu do mieszkania oznacza znacznie niższe koszty utrzymania – nasza inwestycja korzystając z rozwiązań ekologicznych takich, jak pompy ciepła, rekuperacja i własne oczyszczalnie ścieków, pozwala ograniczyć koszty utrzymania domu do 200-300 złotych miesięcznie, co przy tym metrażu jest kosztem kilkukrotnie niższym niż w przypadku mieszkania o podobnej powierzchni.

Czym więc będą się wyróżniały oferowane przez Swiss Tree domy?

Bartosz Ziętek: Oferujemy przestronne domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni od 139 mkw. do 163 mkw. Jak ktoś będzie miał ochotę, może kupić dom składający się z dwóch bliźniaków i je połączyć w jedną dużą rezydencję. Obiekty zbudowane będą na wzór współczesnych stodół, których wygląd oddaje połączenie dobrze znanej klasyki i niepokornej fantazji. Niebanalna bryła i designerski wygląd ozdobi elewacja z drewna i wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Dbając o spokój i komfort mieszkańców ściany budynków między sąsiadami będą podwójne, aby wygłuszyć dźwięki i zapewnić pełną intymność.

Aleksander Kawalec: Gwarantujemy też stały i niezmienny w przyszłości widok z okien na przydomowy ogródek o wielkości 600 mkw. i otaczającą osiedle zieleń. Nic nie zaburzy tego widoku, naprzeciwko nie powstanie żaden nowy dom, co często zdarza się przy tego typu inwestycjach, ponieważ kupując działkę pod inwestycję nikt nie zważa na to, co może powstać za płotem. My braliśmy to zdecydowanie pod uwagę, bo sami nie chcielibyśmy, aby nasz azyl przemienił się w  blokowisko. Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane, co zapewni komfort i bezpieczeństwo jego przyszłym mieszkańcom. Jest ono oddalone nieco od głównej drogi, a to zwiększa jego kameralność i ogranicza hałas.

Jakub Ziętek: I choć osiedle jest nieco oddalone od centrum miasta, za to jest doskonale skomunikowane i z bardzo dobrą infrastrukturą do życia. Nie każdy kocha przecież zgiełk miasta. A wracając jeszcze na chwilę do samej powierzchni, to mamy sporą niespodziankę dla wszystkich przyszłych użytkowników – istnieje możliwość zagospodarowania poddasza w pełni doświetlonego naturalnym światłem, które doskonale odpowiada na zapotrzebowania współczesnego świata. Może pełnić różne funkcje – biura, coraz więcej z nas kilka dni w tygodniu pracuje zdalnie; bawialni dla dzieci – które dziecko nie marzy o własnym placu zabaw w domu; czy też siłowni – panowie ostatnimi czasy chętnie dbają o formę, a pewnie paniom też udostępnią od czasu do czasu swój azyl.

Aleja Drzew to raczej nietuzinkowa inwestycja. Z myślą, o jakim odbiorcy powstaje?

Aleksander Kawalec:. Zakładamy, że nie będą to przypadkowi ludzie, tylko o bardzo podobnym statusie i w podobnym wieku, ustabilizowani biznesowo lub zawodowo. Zapewnimy im wszystko, aby mogli stworzyć lokalną społeczność, chętną do sąsiedzkiej pomocy i wspólnego spędzania czasu. Dlatego zadbaliśmy o miejsce do wspólnej integracji, gdzie będą razem mogły bawić się dzieci, a dorośli wspólnie spędzić czas na sąsiedzkiej imprezie. Może brzmi nieco jak utopia, patrząc na to, że ostatnimi czasy bardziej żyjemy online niż w realu. Ale cały czas jesteśmy przekonani o tym, że budowanie więzi międzyludzkich jest bardzo ważne, a to umożliwiają tylko spotkania face to face.

Faktycznie brzmi to trochę życzeniowo, ale są jeszcze takie osiedla, w których naprawdę zależało inwestorowi na stworzeniu małych lokalnych społeczności, więc wierzę, że to się uda. Ale chciałam jeszcze zapytać o precertyfikat ekologiczny, którzy już uzyskaliście. Co on oznacza dla jego przyszłych mieszkańców?

Jakub Ziętek: To jeden z naszych głównych wyróżników. Na etapie projektu uzyskaliśmy precertyfikat Zielonego Domu. Jesteśmy pierwszym projektem w Polsce, który go otrzymał. Oznacza to, że nasze domy zapewniają nie tylko wysoką efektywność energetyczną i odpowiednie gospodarowanie wodą, ale także przyjazne środowisku zagospodarowanie otaczającego terenu oraz wysoką jakość powietrza wpływającego na nasze zdrowie. Poprzez zastosowanie wysokiej jakości materiałów do budowy jak i wykończenia domów są one o około siedemdziesiąt procent tańsze w utrzymaniu. W każdym pomieszczeniu, łącznie z garażem, rozprowadzone jest ogrzewanie podłogowe, w przydomowym ogródku znajduje się ekologiczna oczyszczalnia ścieków. Jest system mechanicznej rekuperacji uniemożliwiający rozwój grzybów i pleśni, są pomy ciepła, a dachy idealnie przygotowane pod systemy fotowoltaiczne. Minimalizujemy wszelkie marnotrawstwo, nie obciążamy środowiska, idziemy z duchem czasu.

Z jakich jeszcze udogodnień skorzystają osoby, które zdecydują się na zakup domu w inwestycji Aleja Drzew?

Aleksander Kawalec: Z wielu, mamy sporo do zaoferowania. Chcemy przyszłym mieszkańcom Alei Drzew towarzyszyć na każdym etapie. Dlatego umożliwiamy im wybór naszych partnerów w zakresie finansowania, architektury wnętrz, ogrodów, wykończenia. Współpracujemy ze sprawdzonym doradcą kredytowym, który dysponuje ofertą wielu banków i jest w stanie dostarczyć najkorzystniejszą z nich. Panie architekt zadbają o wymarzone wnętrze, którego nigdy nie będzie się chciało opuszczać. Podobnie z przestrzenią w ogrodzie. Współdziałające z nami ekipy wykończeniowe zadbają o najmniejszy detal we wnętrzu. Przyszli właściciele będą mogli wprowadzić się więc do całkowicie wykończonych domów. To zdecydowanie najlepsza z możliwych opcji. Wnętrze domu można także przeprojektować na etapie inwestycji, tak aby jak najbardziej odpowiadało potrzebom przyszłych użytkowników. Jesteśmy naprawdę elastyczni. Ponadto po zakupie domu, nabywca będzie mógł skorzystać z dotacji ze względu na niską energochłonność i uzyskać aż do 58 000 złotych zwrotu, które będzie mógł przeznaczyć na przykład na wykończenie domu.

Jakub Ziętek: Chcemy być z mieszkańcami osiedla Aleja Drzew również po zakończeniu inwestycji. Mamy dla nich przygotowaną prestiżową złotą kartę Swiss Tree Club, zapewniającą udział w różnych wydarzeniach odbywających się w Łodzi, i na terenie całej Polski.

Bartosz Ziętek: Zdecydowanie warto zamieszkać w Alei Drzew. Pakiet korzyści jest naprawdę spory, a domów jedynie czterdzieści cztery.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcia Jutyna Tomczak

PROMOCJA do końca 2023 roku na wszystkie domy z 1 etapu – rabat 50.000 zł

Aleja Drzew Inwestycja Premium:

  • 5-pokojowe domy od 139 mkw. do 163 mkw. od Dewelopera Swiss Tree sp. z o.o.
  • Prawie 600m2 ogrodu
  • Poddasze użytkowe z oknami
  • Jakość potwierdzona pierwszym w Polsce precertyfikatem „ZIELONY DOM” wydanym przez POLSKIE STOWARZYSZENIE BUDOWNICTWA EKOLOGICZNEGO
  • Garaż i miejsce postojowe w cenie
  • Ogrzewanie podłogowe w całym domu i garażu
  • Zamknięte i ogrodzone osiedle z rozszerzonym monitoringiem
  • Zastosowanie ekologicznych i przyjaznych zdrowiu materiałów
  • Okna w systemie HST
  • Mechaniczna rekuperacja uniemożliwiająca rozwój grzybów i pleśni
  • Najwyższej klasy pompa ciepła, dzięki której po zakupie klient otrzymuje dofinansowanie
  • Plac zabaw, siłownia i miejsce na ognisko
  • Miejsca postojowe dla gości przed osiedlem
  • Ekologiczne oczyszczalnie ścieków, ograniczające wydatki na kanalizację
  • Tarasy z deski kompozytowej
  • Możliwość wprowadzania zmian w układzie i wykończeniu.
  • Wysoka izolacja termiczna i akustyczna.

Lokalizacja

Widzew, ul. Pomorska 547

  • 9,4 km do centrum
  • Minutę spacerem do przystanku autobusowego
  • Dojazd do centrum: 21 minut samochodem

Dawid Pawłowski
Concierge Projektu
e-mail: dawid@alejadrzew.pl
+48 733 333 366
www.alejadrzew.pl