Architektura

NEW IRON dla ceniących wyjątkowość

NEW IRON dla ceniących wyjątkowość

Czy trudno być pionierem na rynku nieruchomości premium w Łodzi? Czym powinny wyróżniać się prestiżowe apartamenty? O tym rozmawiamy z Piotrem Leśniakiem, CEO w Bona Fide Development, która realizuje w Łodzi jedną z nielicznych inwestycji w standardzie premium – apartamentowiec NEW IRON mieszczący się w samym sercu miasta.

 

Trudno być pionierem na rynku inwestycji premium? NEW IRON to tak naprawdę pierwsza tego typu nieruchomość w Łodzi.

Rynek inwestycji premium w Łodzi dopiero jest na początku swojej drogi i cieszę się, że to właśnie Bona Fide Development inwestycją NEW IRON wkracza w ten niezagospodarowany do tej pory obszar. Łódź jest obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce. W innych dużych aglomeracjach inwestycje klasy premium mają się doskonale i nie mówię tu tylko o Warszawie, proszę zerknąć na Gdańsk, a nawet bardziej na całe Trójmiasto, Wrocław, Kraków, Poznań. Dlaczego u nas ma być inaczej? Wiem, że przez wiele lat Łódź postrzegana była jako biedne włókiennicze miasto. I chyba żadne spośród największych polskich miast nie dostało też po 1989 roku w kość tak, jak Łódź. Włókniarki nie miały siły wywalczyć sobie przywileje, jak to zrobili górnicy ze Śląska. Manufaktury padały jedna po drugiej, a Łodzi przypięta została łatka przegranego, ponurego miasta. Trzeba było naprawdę wielu lat, żeby wszyscy ponownie uwierzyli w moc tego magicznego miejsca. Łódź to już nie tylko przemysły kreatywne, czy prężnie działające firmy z sektora BPO, to także centra logistyczne i firmy produkcyjne. To także jeden z większych ośrodków akademickich w Polsce. Jak Feniks z popiołów odradzają się dawne fabryki, zyskując nowe funkcje, wystarczy spojrzeć na Manufakturę, niegdyś fabrykę Izraela Poznańskiego czy Monopolis, dawny Monopol Wódczany. Swój blask odzyskują także łódzkie kamienice, jako przykład wymienię ulicę Włókienniczą, pierwszą zrewitalizowaną praktycznie w całości. Łódź nadrabia z nawiązką wieloletnie zaniedbania, nie tracąc przy tym swojego wyjątkowego uroku miasta ceglanych fabryk i pięknych kamienic. I dobrze. Cieszę się bardzo, że w tej przestrzeni znajdują swoje miejsce także na wskroś nowoczesne budowle, jak NEW IRON.

Ta nowoczesna bryła zdecydowanie wyróżnia się na tle inwestycji segmentu mieszkaniowego w Łodzi.

Takie było założenie od początku projektu. NEW IRON nie jest kolejną inwestycją mieszkaniową, jakich wiele realizuje się obecnie w mieście. I taką nigdy być nie miał. Jak przystało na obiekt klasy premium, wyróżnia się nie tylko jakością użytych do jego budowy materiałów i wieloma udogodnieniami dla przyszłych mieszkańców, ale przede wszystkim nieoczywistą bryłą w kształcie trójkąta z zaobloną przeszkloną wieżą w szczycie budynku. I już stał się jednym z symboli miasta, nadając mu nowy dynamiczny charakter. Jestem przekonany, że ten apartamentowiec klasy premium posadowiony między łódzkimi kamienicami, stanie się impulsem dalszego rozwoju dla tej części miasta.

Wracając jeszcze do pierwszego pytania, bo chyba umknęła nam jednak odpowiedź na nie – czy trudno być pionierem?

Zawsze lepiej być pierwszym, innowacyjnym niż podążać za innymi. Dlatego wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom osób poszukujących czegoś więcej niż tylko metrów kwadratowych do życia. A takich w Łodzi jest coraz więcej. Mieszkań luksusowych w Łodzi będzie przybywać, ale pamiętajmy o tym, że zawsze będą tylko niewielką częścią rynku nieruchomości. Łódź staje się naprawdę świetnym miejscem do inwestowania w nieruchomości tego typu. Po pierwsze ze względu na dogodną lokalizację w sercu Polski, z ringiem autostrad w każdym kierunku. Po drugie jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, o czym już wspomniałem. Po trzecie władze miasta dbają o to, aby nie brakowało tu wielu atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Po czwarte w Łodzi działa wiele międzynarodowych korporacji z doskonałą kadrą menedżerską, która nawet jak przyjeżdża do miasta na kilka miesięcy, to przecież musi gdzieś mieszkać. Dlaczego nie w NEW IRON, najbardziej charakterystycznym budynku w sercu miasta? Taki służbowy apartament można wykorzystać na wiele sposobów, nie tylko mieszkaniowych, mogą się w nim także odbywać kameralne spotkania biznesowe.

Czyli NEW IRON to nie tylko doskonałe miejsce do życia, ale także do prowadzenia biznesu?

Dzięki udogodnieniom premium, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, NEW IRON to również doskonałe środowisko do prowadzenia biznesu. To także mądra decyzja inwestycyjna. Dynamiczny rozwój Łodzi, o którym już wspomniałem sprawia, że inwestycje w centrum miasta zyskują na atrakcyjności z każdym rokiem. To idealne miejsce dla tych, którzy szukają nie tylko luksusowego mieszkania, ale również mądrej lokaty kapitału. NEW IRON redefiniuje standardy życia i inwestycji. To nie tylko zakup nieruchomości – to inwestycja w przyszłość, gdzie komfort, prestiż i potencjał wzrostu wartości idą w parze.

Czym wyróżnia się NEW IRON jako mieszkaniowa inwestycja premium?

O niebanalnym projekcie, czyli jednej z ciekawszych brył w mieście zaprojektowanej przez znanego łódzkiego architekta Marcina Tomaszewskiego, już mówiłem. Samo wykończenie elewacji dalekie też jest od powszechnie obowiązujących w budownictwie standardów. Ramy dzielące elewacje budynku na mniejsze przestrzenie oraz elementy dekoracyjne w postaci pionowych pilastrów wystających przed elewację budynku wykończone zostaną kamieniem w kolorze grafitowym, konkretnie spiekami kwarcowymi. W przestrzeniach pomiędzy oknami zaprojektowano elementy dekoracyjne wykonane z metalu. Dodatkowo elewację zdobią pionowe pilastry wystające przed elewację budynku, w których ukryto ledowe podświetlenia. I co ważne, w budynku zamontowano duże okna aluminiowe od topowego producenta w Polsce. Wszystko w standardzie premium.

Proszę powiedzieć, czym jeszcze oprócz oczywiście niezwykłej bryły, powinien się wyróżniać apartamentowiec klasy premium?

Nie będę się odnosił do ogółu tego typu inwestycji, skupię się na tym, czym wyróżnia się NEW IRON. Przede wszystkim ofertą stylu życia w pięciogwiazdkowym standardzie opierającym się na komforcie na wielu płaszczyznach. Komforcie wynikającym z lokalizacji budynku, w samym centrum miasta, zapewniającym łatwy dostęp do wielu ważnych instytucji, jak i miejsc, w których można miło spędzić czas z przyjaciółmi. Komforcie płynącym z wielu odpowiednio dobranych parametrów samego budynku, jak wysokość apartamentów sięgająca trzech metrów, przemyślanych układów czy też efektownych przeszkleń w części z nich. Komforcie, na który składają się takie czynniki, jak kameralność – w budynku znajduje się jedynie trzydzieści siedem apartamentów, bezpieczeństwo czy w końcu współistnienie w paralelnej społeczności mieszkańców.

Ale czy to wystarcza?

Jak przystało na budynek klasy premium na parterze znajduje się także duże lobby z przestronnym, niezwykle eleganckim miejscem dla osoby pełniącej funkcję concierge, która służyć będzie mieszkańcom wsparciem w różnych sprawach. Na dachu budynku wydzielono część tarasu do spędzania wspólnie czasu. O tym, w jaki sposób zostanie ona zagospodarowana, zdecydują przyszli mieszkańcy. Dolny poziom, w którym znajduje się lobby wyłożyliśmy kamieniem i eleganckim drewnem, zresztą te elementy pojawiają się na każdej kondygnacji klatki schodowej. W podziemnym parkingu zainstalowane zostaną ładowarki do aut elektrycznych, znajdzie się też funkcjonalna rowerownia. Obiekt jest oczywiście monitorowany, a w każdym z apartamentów zainstalowane zostaną systemy inteligentnego domu, klimatyzacja i systemy do ogrzewania podłogowego w łazienkach. Oferujemy więcej niż tylko apartamenty. NEW IRON to styl życia, który redefiniuje standardy. Bezpieczeństwo, komfort i elegancja łączą się tutaj w harmonijną całość, tworząc idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie wyjątkowość. Udogodnienia w pięciogwiazdkowym standardzie sprawią, że codzienne życie stanie się luksusowym doświadczeniem.

Dużo apartamentów już się sprzedało?

Kilkanaście, w tym ten największy z metrażem ponad 220 mkw. To była jak do tej pory najdroższa transakcja mieszkaniowa w Łodzi. Apartament sprzedał się za prawie pięć milionów złotych.

Rozmawiała: Beata Sakowska
Zdjęcia: Paweł Keler