Architektura

Jak dopasować ogrodzenie aluminiowe do architektury domu?

Jak dopasować ogrodzenie aluminiowe do architektury domu?

Ogrodzenia aluminiowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Lekki, podatny na kształtowanie, a jednocześnie wytrzymały materiał, jakim jest aluminium, daje bardzo duże możliwości aranżacyjne. Do wyboru masz wiele modeli płotów. Jak je dobierać do architektury budynku? Sprawdź, czym się kierować podczas zakupu.

Ogrodzenia aluminiowe – czemu to doskonały wybór?

Płoty aluminiowe zyskały popularność stosunkowo niedawno. Są wybierane przede wszystkim ze względu na swoje liczne zalety, takie jak:

  • odporność na korozję,
  • wytrzymałość mechaniczną,
  • brak konieczności regularnej konserwacji (malowania, impregnowania, zabezpieczania przed rdzą),
  • szeroki wybór modeli,
  • atrakcyjny, nowoczesny wygląd.

Producenci ogrodzeń aluminiowych przekonują, że w wielu przypadkach takie produkty mogą stanowić lepsze rozwiązanie niż płot drewniany czy stalowy.

Rzeczywiście, aluminium pod wieloma względami jest praktyczniejsze niż inne materiały. Jest bardziej wytrzymałe niż drewno i wymaga mniejszych zabiegów pielęgnacyjnych niż stal. Ponadto płoty aluminiowe są dostępne w szerokiej gamie modeli i z łatwością można dobrać je do swoich upodobań stylistycznych. Zobacz, jak to zrobić.

Ogrodzenia aluminiowe to świetny wybór przede wszystkim dla właścicieli nowoczesnych budynków. Idealnie komponują się z ich minimalistyczną stylistyką

Ogrodzenia z aluminium – jak je dobierać?

Architektura budynku powinna stanowić najważniejsze kryterium doboru ogrodzenia aluminiowego. Powinno z nią współgrać, nie przytłaczać jej wizualnie i być utrzymane w podobnej stylistyce.

Można przyjąć, że do domów w minimalistycznej formie najbardziej będą pasować konstrukcje proste, bez zdobień. Mogą być osadzone na metalowych lub betonowych wspornikach, które podkreślą nowoczesny wygląd samego płotu oraz budynku.
Ogrodzenia z aluminium można również wykorzystać do stworzenia tradycyjnej aranżacji, choć takie rozwiązanie nie zawsze się sprawdzi. Jeśli chcesz postawić aluminiowy płot, a jednocześnie nie stracić rustykalnego czy dworkowego charakteru posesji, wybierz przęsła osadzone na konstrukcji z kamienia. Wówczas ogrodzenie nie będzie miało typowo nowoczesnego charakteru i dobrze wpisze się w przyjętą koncepcję stylistyczną.

Producenci ogrodzeń aluminiowych – jakie modele oferują?

Oferta producentów ogrodzeń aluminiowych jest bardzo szeroka. Materiał ten jest wyjątkowo plastyczny, dlatego można z niego tworzyć elementy o niemal dowolnej formie, wielkości czy wybarwieniu. Ogrodzenia tego typu znajdziesz na https://plotex.net.pl/ogrodzenia/ogrodzenia-aluminiowe/.

Ciekawą propozycją są płoty aluminiowe w formie paneli. Składają się z poziomo ustawionych „desek”, pomiędzy którymi znajdują się prześwity o wybranej szerokości. Panele mogą być rozmieszczone symetrycznie lub niesymetrycznie, mogą mieć również dowolne wymiary.

Klienci najczęściej zamawiają tego typu ogrodzenia aluminiowe w odcieniach szarości, choć paleta barw jest znacznie szersza – możesz kupić płot w niemal dowolnym kolorze.

Kolejną opcją, którą zdecydowanie warto rozważyć, są ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne. Świetnie sprawdzą się w przypadku domów drewnianych lub z drewnianymi detalami architektonicznymi.

Takie płoty aluminiowe niemal idealnie naśladują naturalne deski, jednak są od nich zdecydowanie trwalsze i nie wymagają konserwacji. To świetny wybór, jeśli zależy Ci na naturalnym wyglądzie ogrodzenia, a jednocześnie nie chcesz tracić czasu na jego impregnowanie i malowanie.