Architektura

Są takie tylko trzy, jeden może być Twój!

Są takie tylko trzy, jeden może być Twój!

BEMA 3 to adres zdecydowanie wart zapamiętania. Mieści się tu ekskluzywne, kameralne osiedle składające się z trzech niezwykle nowoczesnych i eleganckich domów, których próżno szukać w tej prestiżowej lokalizacji. O tym wyjątkowym projekcie rozmawiamy z Aleksandrą Dziki i Januszem Piotrowskim, zarządem spółki BEMA ATJ.

 

Jak narodził się pomysł na budowę tak ekskluzywnego osiedla?

Aleksandra Dziki: Z obserwacji rynku i naszych dotychczasowych działań deweloperskich. Dysponowaliśmy przepiękną działką w jednej z najbardziej pożądanych lokalizacji w mieście, czyli willowej dzielnicy Julianów. I oczywiście mogliśmy przeznaczyć ją, chociażby pod zabudowę bliźniaczą, projektując więcej domów, tylko nie o takim projekcie marzyliśmy. Zależało nam na stworzeniu unikalnego miejsca dla wymagającego klienta, ceniącego sobie przyjazną przestrzeń do życia, piękną architekturę oraz spokój i bliskość natury, bez konieczności rezygnacji z życia w mieście.

Czym oprócz wyjątkowej lokalizacji wyróżnia się projekt BEMA 3?

Janusz Piotrowski: Tworzyliśmy to wyjątkowe miejsce z myślą, jakbyśmy sami mieli tu zamieszkać. Wybór działki nie był zatem przypadkowy. Na powierzchni niemal 3100 m2 powstaną zaledwie trzy domy otoczone dużymi ogrodami, co jest w warunkach inwestycji deweloperskich praktycznie niespotykane. Większość deweloperów dąży do wybudowania na danej działce możliwie jak największej liczby metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. My postawiliśmy przede wszystkim na komfort i prywatność mieszkańców.

Aleksandra Dziki: Duże działki przynależne do domów sprawią więc, że mieszkańcy będą mieli sporo miejsca na wypoczynek, jak i przyjmowanie gości. Każdy z domów ma dwustanowiskowy garaż oraz dodatkowo dwa miejsca postojowe przed garażem, cztery auta bez większego problemu można zaparkować na posesji. Nasze kameralne osiedle będzie osiedlem zamkniętym z wewnętrzną oświetloną drogą komunikacyjną, którą również można wykorzystać do parkowania, chociażby gdy spodziewamy się większej liczby gości. Miejsca do parkowania były dla nas kluczowe w tej inwestycji, ponieważ wiemy, jaki jest z nimi problem w mieście. Teraz buduje się bardzo dużo, ale w tych obiektach rzadko brana jest pod uwagę odpowiednia przestrzeń dla samochodów. U nas jest inaczej.

Zapewne ważna w tej prestiżowej inwestycji jest też jakość materiałów?

Janusz Piotrowski: Zależało nam na stworzeniu miejsca, którego nie ma jeszcze w Łodzi. Na domach o ciekawej, nowoczesnej bryle, robiącej wrażenie przede wszystkim dzięki dużym oknom i przez to dużej ilości światła, wykonanych z materiałów najwyższej jakości. Stąd część elewacji pokryta zostanie cortenem, który jest charakterystyczny dla łódzkich nowoczesnych budynków. Okna wykonane są w systemie stolarki aluminiowej. Szczególnie ciekawie prezentuje się przeszklenie salonu, którego wysokość sięga dwóch kondygnacji. Ta otwarta przestrzeń nad salonem oraz duże witryny okienne sprawią, że wnętrza będą przestronne i odpowiednio doświetlone. W standardzie jest też pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe, które zapewnią równomierne ogrzewanie i przyjemne ciepło nawet przy niskich temperaturach, a także wentylacja z rekuperacją. Domy wyposażone będą również w instalację inteligentnego domu sterowaną z aplikacji w telefonie.

A jaką powierzchnię ma każdy z domów?

Aleksandra Dziki: Powierzchnia użytkowa każdego z domów wynosi ok. 245 m2. Projektując domy, postawiliśmy nie tylko na atrakcyjną formę, ale przede wszystkim na funkcjonalny układ pomieszczeń i przestronne wnętrza – tak powstała komfortowa przestrzeń dzienna z wyjściem na duży taras prowadzący do ogrodu, obejmująca salon z jadalnią i otwartą kuchnią oraz kominkiem. Na piętrze znajduje się natomiast część nocna obejmująca sypialnię „masterbedroom” z garderobą i łazienką, a także dwa pokoje z własną garderobą każdy oraz gabinet, który można wykorzystać jako miejsce do pracy lub dodatkowy pokój gościnny. Przewidzieliśmy również przydatne pomieszczenia takie jak: spiżarnia, garderoba przy wejściu, pralnia z suszarnią, pomieszczenia gospodarcze (z dostępem także od strony ogrodu) oraz dwustanowiskowy garaż o powierzchni 42 m2. W tym domu każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Czy to jest pierwsza państwa inwestycja?

Aleksandra Dziki: Nie jesteśmy nowicjuszami na rynku nieruchomości. Jest to nasza czwarta inwestycja, równolegle z projektem BEMA 3 powstaje osiedle kameralnych apartamentów przy ulicy Kierpcowej, a wcześniej budynki przy ul. Rudzkiej. W tych inwestycjach równie ważna była dla nas nietuzinkowa forma architektoniczna. Nie zależy nam na sztampowym budownictwie, nasze domy mają dobrze komponować się z okolicą i cieszyć oko.

To dla kogo budujecie państwo domy w inwestycji BEMA 3?

Janusz Piotrowski: Dla bardzo świadomego i wymagającego klienta, poszukującego oazy w centrum miasta w najbardziej prestiżowej dzielnicy Łodzi. Dla kogoś, kto chce mieć elegancki, nowoczesny dom z ogrodem, ale sam nie ma czasu zająć się wszystkimi sprawami, które wiążą się z taką inwestycją. A także dla tych, którzy wiedzą, że nieruchomość w takiej lokalizacji jest doskonałą lokatą kapitału.

Rozmawiała: Beata Sakowska
Zdjęcia: Paweł Keler

BEMA ATJ INVESTMENTS Sp. z o.o.
Łódź, ul. Wólczańska 265
tel. 733 55 66 88
e-mail: biuro@bema3.pl
www.bema3.pl