Architektura

Wielkie przeszklenia – z tęsknoty za słońcem i zielenią

Wielkie przeszklenia – z tęsknoty za słońcem i zielenią

„Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście. W żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście”. W dzisiejszych bezkompromisowych czasach słowa poety brzmią jeszcze bardziej przejmująco i dają dużo do myślenia. Na szczęście na samym rozmyślaniu już nie poprzestajemy, ale zaczynamy działać. Okres pandemii uświadomił nam dość boleśnie, jak bardzo potrzebujemy relacji ze światem zewnętrznym. Zamknięci w swoich czterech ścianach, zrozumieliśmy, że kontakt z przyrodą ma ogromny wpływ na jakość naszego życia i dobre samopoczucie. Przestaliśmy pochylać się nad ekranami telefonów i spojrzeliśmy przed siebie. Co zobaczyliśmy? Bariery. Nagle z dnia na dzień znaleźliśmy się w przestrzeni, która nie koresponduje ze światem natury i naszymi potrzebami. Nasze wnętrza okazały się nieergonomiczne i niekomfortowe. Zatęskniliśmy za ogrodem, zielenią i naturalnym światłem. Konieczna była zmiana perspektywy.

Minimalizm w rozmiarze XXL

Zdaliśmy sobie sprawę, że dom to nie tylko cztery kąty, ale nasz prywatny azyl, o który trzeba się zatroszczyć, jednocześnie dbając o planetę wyczerpaną krótkowzroczną działalnością człowieka. W trosce balans, harmonię i czerpanie z otoczenia tego, co najlepsze popularność zyskał minimalizm. Uporządkowanie wnętrza, oszczędność w dodatkach i ozdobach pozwala wyciszyć umysł i otwiera przestrzeń na medytację, odpoczynek, a przede wszystkim umożliwia korzystanie z darów natury. Minimum wystroju, maksimum przeżyć? Taki jest cel nowoczesnych aranżacji! Jak więc zaprosić słońce i ogród do salonu? Wystarczy skorzystać z rozwiązań innowacyjnej stolarki okiennej, aby cieszyć się wnętrzem dostosowanym do naszych oczekiwań. OknoPlus, w myśl zasady „Inside matters”, doskonale rozumie tę ideę, oferując produkty coraz bardziej zaangażowane technologicznie i ekologicznie. Imponujące przeszklenia w rozmiarze XXL pozwalają bezpiecznie i komfortowo zbliżyć się do Matki Natury.

Salon otwarty na ogród

Maksymalizacja doznań

Szukanie wrażeń w umiarze — tak w skrócie można określić zauroczenie stylem postindustrialnym. Nieskrępowana, elegancka przestrzeń, charakterne, surowe dodatki, duże, stylowe okna i zachwyt od progu, bo jest jasno, oryginalnie i pięknie. Loftowy minimalizm ma wielu wyznawców już od lat. Można uznać go za prekursora w modyfikowaniu przestrzeni na wielu płaszczyznach. To nie tylko łączenie pomieszczeń i rezygnacja ze ścian, ale docenienie roli naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki zastosowaniu okna Reveal Loft teraz możemy cieszyć się słonecznym blaskiem jeszcze pełniej, bo niskie złożenie skrzydła i ramy na poziomie 97 mm oznacza zauważalne zwiększenie powierzchni szyby. A więcej słońca, to lepszy wystrój i nastrój!

Industrialna przestrzeń z dużymi oknami

Otuleni naturą w jasnym, przytulnym wnętrzu

O pogodę ducha i piękne wnętrze znakomicie zatroszczy się styl będący połączeniem skandynawskiego minimalizmu i japońskiej filozofii życia w zgodzie z naturą. Japandi wprowadza do wnętrza harmonię oraz porządek, stosując jasne, ciepłe barwy i czerpiąc inspiracje ze świata przyrody. Ten nowoczesny ascetyzm charakteryzuje się wysublimowaną, lekką prostotą. Naturalne światło i jego miękka optyka powiększająca przestrzeń to najjaśniejsze punkty aranżacji. Znaczącą rolę w takim wnętrzu odgrywają wielkoformatowe przeszklenia. Dzięki nim możemy cieszyć się pomieszczeniem zalanym słońcem oraz pejzażem zatrzymanym w szklanej tafli. Żeby stworzyć we wnętrzu świetlistą oazę spokoju, potrzebujemy okna o znakomitych parametrach technicznych, bezpiecznego, stabilnego i pięknego. Aluminiowe okno premium Reveal Unique znakomicie sprawdzi się we wnętrzu, zapewniając odpowiednią termoizolację i dbałość o estetykę, dzięki wąskim profilom i doskonałej ekspozycji szklanej tafli.

Innowacyjna technologia wspiera nasz komfort i przyszłość planety

Okno Reveal Unique może pochwalić się współczynnikiem przenikania ciepła Uw – 0,7 W/m²K, gdy warunki techniczne określają go na poziomie Uw – 0,9 W/m²K. Energooszczędność wzorowa! Przede wszystkim jednak ten unikatowy model to prawdziwa rewolucja w świecie aluminiowych profili – pierwszy i jedyny taki produkt na rynku. To idealna propozycja dla użytkowników poszukujących naturalnego światła i zachwycających widoków, ale nie zapominających o bezpieczeństwie najbliższych i losie planety. W czym zatem tkwi moc Reveal Unique?

– Autorska technologia DBS (Double Static Base) umożliwia korzystanie z zalet szklenia statycznego w rozwiązaniach aluminiowych – mówi ekspert Jarosław Prywałko. – OknoPlus jako jedyna firma w Polsce już ma ją w swojej ofercie. Do tej pory technologia STV z powodzeniem była używania do produkcji okien PVC, znacznie poprawiając statykę wielkogabarytowych przeszkleń. Tworzenie okien panoramicznych zarówno plastikowych, jak i od teraz również aluminiowych ograniczać będzie jedynie wizja projektantów – dodaje.

Salon pełen naturalnego światła

Less is more

Warto wziąć sobie do serca tę maksymę, która powinna stać się dewizą naszych czasów. Nowoczesne rozwiązania na miarę XXI wieku to doskonały duet zaawansowanej technologii i powrotu do natury. Przeszklenia XXL pozwalają wykreować komfortową przestrzeń, w której słoneczne promienie będą kunsztownymi ozdobami wnętrza, a ogród za oknem zajmującym obrazem w eleganckich aluminiowych ramach o kolorze i strukturze dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb. „Pamiętajmy o ogrodach… przecież stamtąd przyszliśmy”.