Architektura

NEW IRON w Łodzi. Nowy standard inwestycji mieszkaniowych

NEW IRON w Łodzi. Nowy standard inwestycji mieszkaniowych

NEW IRON to projekt, który wyróżnia się nie tylko swoją imponującą architekturą, ale także kompleksowym podejściem do urbanistyki, zrównoważonego rozwoju i funkcjonalności. Wyjątkowa inwestycja obejmująca znaczący dla rozwoju Łodzi obszar staje się jednym z nowych symboli miasta.

NEW IRON łączy w sobie nowoczesność z elegancją. Każdy detal, począwszy od fasady budynku po wnętrza apartamentów, został zaprojektowany z najwyższą precyzją i dbałością o estetykę. Inwestycja ta to nie tylko miejsce idealne do zamieszkania, ale również wyraz prestiżu i wyjątkowego stylu życia. Ta unikatowa w skali Łodzi inwestycja kształtem nawiązuje do budynku Flatiron znajdującego się w Nowym Jorku. Oba budynki w obrysie przypominają żelazko, co zresztą podkreślono w ich nazwach. A wynika to z trójkątnego kształtu działek, na których je posadowiono. Inwestycje łączy jeszcze jedno – obie są jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe i niepowtarzalne.

Inwestycja, która zmienia miasto

Łódzki NEW IRON od samego początku zaprojektowany został jako unikatowy apartamentowiec. Będzie pierwszym budynkiem mieszkalnym o tak nietypowym kształcie. Lokatorzy będą się mogli do niego wprowadzić już w przyszłym roku.

– NEW IRON na pewno jest wyjątkowy i cieszę, że inwestorzy prywatni dostrzegli potencjał w samym sercu miasta. Miasto stawiając na rewitalizację dało impuls do zmian, które zachodzą w centrum Łodzi. Ciągi kamienic uzupełniane takimi charakterystycznymi budynkami, jak NEW IRON nadają miastu nowy, dynamiczny charakter. Jestem przekonany, że ten apartamentowiec klasy premium stanie się impulsem dalszego rozwoju dla tej części miasta. I chciałabym zaapelować do kolejnych inwestorów, aby decydowali się na inwestycje w strefie wielkomiejskiej. Choć centrum Łodzi prezentuje się dziś o wiele lepiej, to zdaję sobie sprawę z tego, ile jeszcze ciężkiej pracy przed nami – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

 

Piotr Leśniak, Dyrektor Generalny w Bona Fide Development, spółce która realizuje tę inwestycję podkreśla, że NEW IRON wyznacza nowe standardy wśród łódzkich inwestycji, co czyni go pionierem w segmencie premium. – To jedyna inwestycja w swoim rodzaju i pewnie drugiej takiej nie będzie przez najbliższych kilkanaście lat, a może i w ogóle – podkreśla.

Apartamenty i w sercu Łodzi

W budynku znajduje się jedynie trzydzieści siedem apartamentów o powierzchniach od 42 do 83 mkw. z dużymi tarasami oraz przestronne dwupoziomowe wnętrza od 75 mkw. do 125 mkw. Dodatkowo ekskluzywne penthouses o powierzchniach od 142 mkw. do 220 mkw. znajdujące się w przeszklonej wieży z oddzielną windą. Największy z nich z prywatnym wyjściem na taras został już sprzedany za ponad cztery miliony złotych. To jedna z najwyższych transakcji mieszkaniowych w Łodzi. Apartament ten zajmuje aż trzy kondygnacje w przeszklonej wieży.

– Apartamenty cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na unikatowy projekt, dogodne położenie w samym sercu Łodzi i doskonałe miejsce do życia. Wielu traktuje je jako świetną lokatę kapitału. Takie inwestycje nigdy nie tracą na wartości, a jedynie zyskują – mówi Piotr Leśniak.

 

Apartamentowiec zaprojektował znany łódzki architekt Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt. Jego projekty nie tylko zaskakują formą, koncepcją architektoniczną i wizualną, ale także zdobywają nagrody na arenie międzynarodowej.
– Chciałem stworzyć bryłę, która będzie ważnym punktem na mapie miasta, nawiązującą do wielkomiejskiego stylu, tworzącą formę nieoczywistą przez swój kształt. Formę zwracającą uwagę, która już staje się nowym symbolem miasta. Budynek powstaje na jednej z najbardziej wymagających działek w Łodzi, oryginalnej, wąskiej i w kształcie trójkąta. Dlatego projekt, który na niej powstaje, nie mógł być dziełem przypadku. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż budynek tworzą tylko dwie elewacje połączone zaobleniem, co wśród projektów architektonicznych nie jest częstym rozwiązaniem. I cieszę się, że w rzeczywistości prezentuje się o wiele lepiej niż na wizualizacjach – opowiadał Marcin Tomaszewski.

Concierge, podziemny parking i ładowarka do aut elektrycznych

Nie tylko bryła jest wyjątkowa, uwagę zwraca także elewacja apartamentowca. Ramy dzielące elewacje budynku na mniejsze przestrzenie oraz elementy dekoracyjne w postaci pionowych pilastrów wystających przed elewację budynku wykończone zostaną kamieniem w kolorze grafitowym, konkretnie spiekami kwarcowymi. W przestrzeniach pomiędzy oknami zaprojektowano elementy dekoracyjne wykonane z metalu. Płaszczyzny pomiędzy kamiennymi ramami wykończone będą tynkiem. Dodatkowo elewację zdobią pionowe pilastry wystające przed elewację budynku, w których ukryto ledowe podświetlenia.

 

Na jakie udogodnienia mogą liczyć przyszli mieszkańcy? Jak przystało na budynek klasy premium na parterze znajdzie się duże lobby z przestronnym, niezwykle eleganckim miejscem dla osoby pełniącej funkcję concierge, która służyć będzie mieszkańcom wsparciem w różnych sprawach. Na dachu budynku wydzielono część tarasu do spędzania wspólnie czasu. O tym, w jaki sposób zostanie ona zagospodarowana, zdecydują przyszli mieszkańcy. Dolny poziom, w którym znajduje się lobby wyłożony będzie kamieniem i eleganckim drewnem, zresztą te elementy pojawiają się na każdej kondygnacji klatki schodowej. W podziemnym parkingu zainstalowana zostanie ładowarka do aut elektrycznych, znajdzie się też funkcjonalna rowerownia. Obiekt będzie monitorowany, a w każdym z apartamentów zainstalowane zostaną systemy inteligentnego domu, klimatyzacja i systemy do ogrzewania podłogowego w łazienkach. Warto przy okazji dodać, że apartamenty mają wysokość trzech metrów.

Z NEW IRON wszędzie blisko

Jakością wyróżniającą NEW IRON jest także jego strategiczne położenie. Projekt umożliwia łatwy dostęp do kluczowych punktów miasta, co sprawia, że staje się on istotnym elementem jego struktury komunikacyjnej. To miejsce, gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją, a dynamizm z harmonią.

Warto dodać, że usytuowanie apartamentowca w ścisłym centrum Łodzi sprawia, że wciągu 90 minut można stąd dojechać do Warszawy. Niewiele dłużej trwa podróż do Poznania, Wrocławia i Katowic. W nieco ponad trzy godziny można być w Gdańsku, Krakowie czy Lublinie.

– Mieszkań luksusowych w Łodzi przybywa, ale pamiętajmy o tym, że zawsze będą tylko niewielką częścią rynku nieruchomości. Łódź staje się naprawdę świetnym miejscem do inwestowania w nieruchomości tego typu. Po pierwsze ze względu na dogodną lokalizację w sercu Polski, z ringiem autostrad w każdym kierunku. Po drugie jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, z niezwykle bogatą historią miasta czterech kultur. Po trzecie władze miasta dbają o to, aby nie brakowało tu wielu atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Po czwarte w Łodzi działa wiele międzynarodowych korporacji z doskonałą kadrą menedżerką, która nawet jak przyjeżdża do miasta na kilka miesięcy, to przecież musi gdzieś mieszkać. Dlaczego nie w NEW IRON, najbardziej charakterystycznym budynku w sercu miasta. Taki służbowy apartament można wykorzystać na wiele sposób, nie tylko mieszkaniowych, mogą się w nim także odbywać kameralne spotkania biznesowe – podkreśla Piotr Leśniak.

Biuro:
Łódź, ul. Tymienieckiego 30a
e-mail: sprzedaz@newiron.pl
tel. 664 144 146

Adres inwestycji:
Łódź, ul. Struga 22