Architektura

Budowa domu może być przyjemnością

Budowa domu może być przyjemnością

Jak w kilka miesięcy postawić bez stresów energooszczędny dom na lata? O tym rozmawiamy z mgr inż. budownictwa Wiesławem Konopackim z firmy WOLF Haus, specjalizującej się w budowie domów w technologii prefabrykowanej opartej na konstrukcji drewnianej.

Czy to prawda, że w trzy miesiące można postawić dom?

Sama budowa domu od rozpoczęcia montażu do stanu deweloperskiego z instalacjami trwa faktycznie około trzech miesięcy. Wcześniej cały proces zaczynamy od projektu, pozwolenia na budowę i przygotowania fundamentu. W nowoczesnej fabryce w Siemianowicach Śląskich produkujemy gotowe elementy domu – prefabrykaty, które po przewiezieniu na budowę, są montowane za pomocą dźwigu. Firma WOLF Haus ma ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie budowlane na terenie całej Europy. W Polsce działa z powodzeniem od trzydziestu lat i plasuje się wśród liderów budowy domów prefabrykowanych.

To z czego wobec tego budowane są te domy?

Do budowy wykorzystujemy wyłącznie najwyższej klasy materiały i stosujemy sprawdzone, opatentowane rozwiązania. Konstrukcja naszych domów szkieletowych opiera się na mocnych belkach z litego drewna klejonego KVH oraz BSH. Drewno, które jest suszone komorowo, czterostronnie strugane i fazowane, odznacza się znakomitą trwałością i wytrzymałością. Na konstrukcję naszych domów udzielamy trzydziestoletniej gwarancji. Firma WOLF Haus jest jednym z niewielu producentów domów gotowych, którzy poddają się pełnej i rygorystycznej kontroli technologii zgodnej z europejskimi normami i wymogami. To dzięki temu stała się uznaną marką, upoważnioną do znakowania całego domu jako produktu w systemie CE.

Czy są też energooszczędne?

Energooszczędność to podstawowa zaleta naszych domów. Składa się na nią bardzo wysoka izolacyjność użytych materiałów. System wentylacji mechanicznej – rekuperacji oferujemy w standardzie. Budowane przez nas domy zużywają do siedemdziesięciu procent mniej energii na ogrzewanie niż w budownictwie tradycyjnym.

SONY DSC
Decydując się na budowę domu, zapewne muszę wybrać go z dostępnej puli projektów?

Mamy różne rozwiązania dla naszych klientów, każdy ma przecież inne potrzeby i marzenia. Możemy wybrać dom z gotowych projektów „z półki” WOLF Haus lub dowolnego katalogu. Proponujemy także stworzenie indywidualnego projektu domu, dokładnie takiego, o jakim klient zawsze marzył!

Jak można się przekonać osobiście o zaletach tej technologii?

Naszą misją jest dzielenie się pasją z klientami, by byli w pełni przekonani do zalet tej technologii. Organizujemy dni otwarte na budowach na terenie województwa łódzkiego, informujemy o możliwości spotkania się i obejrzenia montażu, zapraszamy do fabryki i domu modelowego. O wszelkich aktualnych wydarzeniach informujemy mailowo osoby zarejestrowane w naszej bazie oraz na Instagramie. O sobie dodam, że od dwudziestu lat jestem zafascynowany domami prefabrykowanymi i przeprowadziłem około stu inwestorów przez proces budowy. Spełniłem również swoje marzenie i wraz z moją rodziną dołączyliśmy do grona zadowolonych klientów WOLF Haus. W naszym domu prowadzimy biuro regionalne i chętnie zapraszamy na spotkania naszych klientów.

Jakie są największe plusy domów WOLF Haus?
• solidna konstrukcja o doskonałej izolacyjności cieplnej i akustycznej;
• szczelność budynku i zdrowy, przyjazny klimat wnętrz;
• energooszczędność – nowoczesne rozwiązania obniżające wydatki na energię;
• duża różnorodność projektów i indywidualne podejście do każdego klienta;
• szybki czas realizacji;
• długoletnia gwarancja;
• kompleksowość i ogromne doświadczenie firmy;
• przewidywalność końcowej ceny całej inwestycji.

Rozmawiał: Damian Karwowski
Zdjęcia: archiwum prywatne

WOLF SYSTEM Sp. z o.o.
Biuro Sprzedaży Domów
95-006 Bukowiec k. Łodzi
(wizyty umawiane wcześniej)
tel. 601 826 345
e-mail: wiesław.konopacki@wolfsystem.pl
www.wolfhaus.pl