Architektura

Tapety z Arsy, żeby mieć piękne ściany!

Tapety z Arsy, żeby  mieć piękne ściany!

Tapety w salonie, pokoju dziecinnym, a może w pracy? Dziś mamy nieograniczony ich wybór. Dysponujemy milionami ilustracji do dużych wydruków. Możemy być nie tylko drukarnią, projektantem, ale i źródłem inspiracji dla wielu własnych kompozycji klientów. Z naszymi projektami potrafimy się harmonijnie dostosować do stylu każdego wnętrza – opowiada MARTA PAJĄK, właścicielka drukarni ARSA Pasja & kolor.

Moda w aranżacji mieszkań odgrywała i wciąż odgrywa ważną rolę, jednak nawet najbardziej wymyślne meble nie dadzą oczekiwanego efektu, jeżeli zapomnimy o ścianach. A zatem czy aranżując wygląd mieszkania, domu albo biura warto czasami je ozdobić, na przykład tapetą?

Lata temu były modne na przykład zielone ściany, na które za pomocą wałków, nakładało się określone wzory. Później zaczęto używać farb w żywych kolorach, a w ostatnim czasie dominują minimalistyczne wzory w białych lub szarych przestrzeniach. Podobnie jest z tapetami, których przecież używamy od lat. One też podlegają trendom i raz modne były tapety w geometryczne wzorki, innym razem w serduszka, a na przykład w pokoju dziecięcym w miśki i samochodziki. Jeszcze nie tak dawno moda na tapety ograniczała się do tego, co było dostępne, czyli palmy lub brzeg morza… Dziś mamy ogromny wybór i nieograniczone możliwości. Dlatego odpowiadając na pana pytanie, powiem, że warto, a nawet należy!

A zatem jeżeli ktoś zechce mieć w salonie zamiast białej ściany obraz któregoś z impresjonistów francuskich, czy jeden z łódzkich murali, to może taką tapetę zamówić w waszej drukarni?

Zdecydowanie tak! Wystarczy, że wyrazi zainteresowanie takim rozwiązaniem, a my zajmiemy się całą resztą. Dzięki bankom zdjęć dysponujemy dziś milionami ilustracji do dużych wydruków. Możemy być nie tylko drukarnią, projektantem, ale i źródłem inspiracji dla wielu własnych kompozycji klientów. Z naszymi projektami potrafimy się harmonijnie dostosować do stylu każdego wnętrza, na przykład loftowego, boho, skandynawskiego, japońskiego, prowansalskiego. Możemy powiększać i drukować ulubione zdjęcia, z którymi przychodzą do nas klienci, tworzyć kolaże, łączyć stare fotografie z nowymi.

A dla dzieci…?

Dla najmłodszych zrealizujemy całe bajkowe pokoiki, pełne zwierzątek, chmurek, waty cukrowej, jednorożców czy postaci z dobranocek. Tak przygotowana przestrzeń zaangażuje maluchy do kreatywnych działań, a w konsekwencji pozytywnie wpłynie na ich rozwój. Drukujemy również tapety zmywalne, do kolorowania kredkami…

Każdy z nas chciałby mieszkać piękniej, jednak każdy ma swój własny pomysł na wnętrze. Dlaczego poleca Pani akurat tapetę jako rozwiązanie dla naszego mieszkania i domu?

Harmonia i przytulność jest ważna dla coraz większej grupy naszych klientów. Z kolei w firmach liczy się rozpoznawalność marki, spójność i niebanalne, nowoczesne rozwiązania. Można to osiągnąć właśnie dzięki tapetom, które nadadzą wnętrzom oryginalny styl i będą doskonałym tłem dla reszty elementów wystroju. Tapety otwierają także sporo możliwości aranżacyjnych i kolorystycznych. Dzięki nim urządzimy piękne wnętrza zarówno w sypialni, jak i w stylowym spa, czy butikowym hotelu. A wszystko po to, by się nam wygodnie żyło i pracowało.

Wiele tapet możemy kupić w sklepach, ale wtedy nie mamy pewności, że nasz sąsiad również nie kupił takiej samej. Jak zatem sprawić, by nasza tapeta była niepowtarzalna?

To proste – trzeba zamówić ją u nas! Wyjątkowa tapeta to nie tylko wzór, ale też podłoże, na którym wzór jest wydrukowany. Mamy tak ogromny wybór projektów, to naprawdę spore wyzwanie, aby wybrać ten najlepszy i najpiękniejszy. Aktualnie najmodniejsze są wzory wykorzystujące struktury betonu, grubego lnu, czy podłoża posypane brokatem. Wybierając wyjątkowy podkład do projektu, tworzymy spójną i oryginalną całość skrojoną idealnie pod wnętrza i oczekiwania naszych klientów. Warto też dodać, że współpracujemy z projektantami, którzy na życzenie klienta tworzą indywidualne projekty tapet. Na przykład z wplecionymi zdjęciami czy starymi rycinami. Bardzo efektownie wyglądają też tapety nawiązujące do konkretnych miejsc, murali i miast bliskich naszym sercom. Świetnie wyglądają zdjęcia łączone lub przechodzące w ilustracje.

A czy klient sam może zaprojektować własną tapetę?

Oczywiście! Każdy może wybrać tapetę z elementami własnych zdjęć, pokazujące ich zdobyte szczyty, panoramiczne widoki, kręte i urokliwe uliczki, ukochane miasta. W tym momencie warto wspomnieć, że realizujemy też sporo innych pomysłów uzupełniających aranżację, jak postery, wydruki do ramy, abażury, poduchy z indywidualnym wzorem, dekoracje, czy rolety z nadrukiem.

Rozmawiał Robert Sakowski
Zdjęcie Paweł Keler, archiwum

Łódź, ul. Piotrkowska 4
tel. 42 633 02 52
e-mail: arsa@arsa.net.pl
www.arsa.net.pl