Kwiaty

Kwiaty dla MAMY

Kwiaty dla MAMY

To słowo ma wyjątkową moc, z reguły jest pierwszym, które wymawiamy. MAMA – daje nam życie, otacza miłością, wspiera, jak potrzeba skarci, ale jedno jest pewne, jej miłość nie zna granic. Dlatego Dzień Matki, to jedno z wyjątkowych świąt. Każda mama w takim dniu powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo. Podarujmy jej więc piękny bukiet kwiatów, one najlepiej wyrażają uczucia.

 

Początki Dnia Matki sięgają starożytności i wiązane są z kultami bogini-matki – symbolu płodności i opiekunki kobiet. Nowożytna tradycja świętowania tego dnia narodziła się w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy Dzień Matki obchodzony był w 1908 roku w Grafton, w stanie Virginia, dzięki inicjatywie Anny Jarvis. Jarvis zaczęła propagować obchody Dnia Matki po śmierci swojej matki, która była aktywistką społeczną i walczyła o prawa kobiet. W ciągu kilku lat jej inicjatywa zyskała popularność i rozprzestrzeniła się na inne stany.

W 1914 roku prezydent Woodrow Wilson ustanowił Dzień Matki jako święto narodowe, obchodzone co roku w drugą niedzielę maja. Obecnie Dzień Matki jest obchodzony w wielu krajach na całym świecie, choć w zupełnie odmiennych dniach.

W Polsce Dzień Matki obchodzony jest od 1914 roku. Pierwszy raz święto to celebrowane było w Krakowie 26 maja 1914 roku. Do II wojny światowej nie przypadał on w jeden, konkretny dzień. Obecnie Dzień Matki obchodzimy jednak 26 maja.

Co kupić w prezencie?

Dziś na wiele sposób możemy obdarować mamy z okazji ich święta. Mogą to być słodkości, książki, biżuteria, lot balonem, przejażdżka Ferrari i wiele innych niesamowitych atrakcji, naprawdę jest w czym wybierać. Naszą wdzięczność za rodzicielski trud możemy też wyrazić w prosty, niezwykle elegancki sposób – wręczając piękny bukiet ukochanych kwiatów. A jeśli mama nie lubi kwiatów ciętych, można zawsze podarować jej kwiat w doniczce. Na tę okazję bez wątpienia najlepsze będą storczyki, fiołki afrykańskie, prymulki, begonie, fuksje, hortensje.

Jeśli nasza mama lubi rośliny doniczkowe bez kwiatów, można jej sprezentować niezwykle popularną obecnie monsterę czy fikusa. Kwiaty te można owinąć w elegancji papier, ale równie dobrze kupić do nich piękną doniczkę, czy drewnianą skrzyneczkę. Kwiaty w doniczce możemy dopasować do gustu naszej mamy, jak i wystroju jej mieszkania czy domu. Równie dobrym roślinnym prezentem może okazać się las w słoiku. Ozdobi każde wnętrze i będzie przypominał mamie o naszej miłości przez długi czas.

Storczyk w doniczce to doskonały wybór

Storczyki cenione są przede wszystkim za swój piękny i elegancki wygląd. Zachwycają delikatnością i finezją. Ich piękne, kolorowe kwiaty będą cieszyć oczy mamy i dodawać uroku każdemu wnętrzu. Storczyki są symbolem piękna, elegancji, miłości i szlachetności. W niektórych kulturach są również uważane za symbol odwagi i wytrwałości. To kwiaty niezwykle dekoracyjne, które dobrze pielęgnowane kwitnąć będą bardzo regularnie i przez długi okres czasu. Są łatwe w pielęgnacji i nie wymagają specjalnych umiejętności, aby utrzymać je w dobrej kondycji.

Wystarczy odpowiednio je podlać i umieścić w miejscu, gdzie będą miały odpowiednią ilość światła. Storczyki lubią światło, jednak nie powinny stać na parapecie południowego okna, najlepiej będą się czuły na stanowisku wschodnim lub zachodnim. Światło powinno być rozproszone, gdyż w pełnym słońcu ich wrażliwe liście mogą przypalać się od słońca. Przy niedostatecznej ilości światła liście robią się matowe, a kwitnienie staje się coraz słabsze.

Jakie kwiaty w bukiecie?

Nie każda mama ma jednak wystarczająco dużo miejsca w domu, by co roku dostawiać kolejne doniczki. Bywa też tak, że nie ma ręki do kwiatów doniczkowych, lub właściwych warunków do ich uprawy. W takim przypadku znakomicie sprawdzi się bukiet z kwiatów ciętych, zarówno jako dodatek do prezentu, jak i prezent sam w sobie.

Jednak kupując kwiaty dla mamy, często stajemy przed trudnym wyborem – jakie będą najbardziej odpowiednie – czy te, które lubi, czy może lepiej postawić tym razem na coś oryginalnego. I jedna i druga opcja będzie dobrym rozwiązaniem.

Zawsze niezawodny jest bukiet z róż. Te o czerwonej barwie symbolizują miłość i oddanie, różowe – wdzięczność i uznanie, z kolei białe – podziękowanie. Unikajmy jedynie tych, w kolorze żółtym, oznaczają zazdrość i negatywne uczucia.

Pięknie prezentować będzie się bukiet tulipanów zarówno o jednorodnej kolorystyce, jak i ferii barw. Czerwone tulipany będą mówiły o naszej miłości. Pomarańczowe oznaczają moc, pasję, entuzjazm, żółte radość, pozytywne myśli i szczęście. Białe, jak większość innych kwiatów w tym kolorze, to symbol niewinności i czystości, a różowe przekazują wiadomość, że chcemy się o kogoś troszczyć. A jeśli mama jest osobą wspaniałomyślną, ale też władczą i za to też ją cenimy, możemy podarować jej tulipany fioletowe.

Niezawodne na takie okazje są również gerbery, radosne i ciekawe kwiaty, a na dodatek bardzo wytrzymałe. Posiadają bogatą paletę barw. Podobnie jak frezje, które doskonale pasują do kompozycji wielokwiatowych. Ponadczasowe goździki na pewno też ucieszą nasze mamy tak jak i symbol maja, czyli konwalie, kwiaty niepozorne, drobne i białe, z dużymi zielonymi listkami, pełne uroku. Podarowane mamie będą symbolem delikatności i spokoju, ale też szczęścia, pomyślności i wiecznej młodości.

Doskonałym wyborem będzie również bukiet mieszanych kwiatów, w tym wypadku najlepiej zdać się na florystki z kwiaciarni H. Skrzydlewska, które przygotują odpowiednie kompozycje. Na pewno w kwiaciarniach sieci dostępne będą też gotowe bukiety, które można kupić od ręki. Jak nie będziemy pewni, który wybrać, warto zapytać o radę.

Zawsze możemy też zdecydować się na flower box. To elegancki i stylowy prezent, który z pewnością przyciągnie uwagę i zachwyci każdą mamę. Są one praktyczne, personalizowane i dają wiele możliwości wyboru i dopasowania do gustu obdarowywanej osoby.

Jak i kiedy kupić kwiaty na Dzień Mamy?

Oczywiście najpiękniejsze kwiaty to te świeże. I tylko takie długo będą cieszyły nasze mamy. Nie warto więc ich kupować z kilkudniowym wyprzedzeniem. Najlepiej tego samego dnia, w którym zamierzamy je podarować. Zapraszamy do sieci kwiaciarni H. Skrzydlewska, w których czekać będą gotowe kompozycje, jak i kwiaty w doniczkach czy lasy w słoiku. Na miejscu powstawać będą kompozycje na życzenie. Kwiaty w sieci H. Skrzydlewska można także zamawiać online z dostawą do domu – poprzez stronę internetową www.kwiaciarnia-online.skrzydlewska.pl i przez aplikację Glovo (www. glovoapp.com/pl/pl/lodz/). Każdy ze sposób jest dobry, aby wyrazić naszą miłość do mamy.