Kwiaty

Kwiaty w pudełku – piękno na specjalne okazje

Kwiaty w pudełku – piękno na specjalne okazje

Dlaczego tak chętnie sięgamy po flower boxy, czyli pudełka z kwiatami? Skąd przywędrowała do nas moda na nie? Czy wręcza się je tylko na szczególne okazje, czy bez okazji też warto je podarować?

Flower box to oryginalna kompozycja kwiatowa. Kwiaty zamyka się w efektownym kartonowym pudełeczku, które może mieć różne kształty i kolory. Flower box od zwykłej wiązanki kwiatowej różni się nie tylko wyglądem, ale także funkcjonalnością.

Bukiet w pudełku nie wymaga wazonu, codziennego zmieniania wody, podcinania końcówek i specjalnej pielęgnacji. Wystarczy codziennie dolać niewielką ilość wody. Taka kompozycja bez wątpienia wygląda bardzo atrakcyjnie, niebanalnie i na dodatek jest praktyczna. Obdarowana osoba nie musi szukać wazonu, którego akurat nie ma pod ręką. Boxy kwiatowe to także doskonałe rozwiązanie, gdy kwiaty muszą pokonać długą drogę. Dobrze znoszą trudy podróży, bo mają stały dostęp do wody, a kwiatowe pudełko nie zajmuje dużo miejsca.

Skoro zalety flower boxów już znamy, to warto się dowiedzieć skąd przywędrowała do nas moda na nie. Otóż okazuje się, że z Emiratów Arabskich i Rosji. Tam trend ten występuje w dość ekskluzywnej formie, a ceny takich kwiatowych kompozycji sięgają nawet kilku tysięcy złotych. U nas kwiatowe pudełka są nie mniej efektowne i w zdecydowanie bardziej przystępnych cenach.

Teraz pozostaje nam odpowiedzieć na pytanie – czy flower box nadaje się na każdą okazję? Oczywiście tak i to nie tylko na okazję, ale i bez okazji, gdyż doskonale sprawdza się jako ozdoba wnętrza. Boxy z kwiatami nadają się do biura, mieszkania, gabinetu lekarskiego, salonu kosmetycznego. Przy wyborze kompozycji kwiatowej warto wziąć pod uwagę kolorystykę, w jakiej jest utrzymane wnętrze i wybrać pasujące barwy albo zdecydować się na coś bardziej kontrastowego – wówczas cała uwaga zostanie skupiona na kwiatach. Jeśli myślimy o dekoracji biura warto zdecydować się na kolorystykę zbliżoną do identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa. Boxy doskonale sprawdzą się też w restauracjach i hotelowych wnętrzach – holach, pokojach, podczas firmowych imprez na stołach bankietowych, uroczystych kolacji w towarzystwie ważnych osobistości, czy jako dekoracja weselna. W tym ostatnim przypadku dobrze by było by takie ozdoby stworzyć z kwiatów znajdujących się w bukiecie panny młodej.

Oryginalne kwiaty w pudełkach to także idealny, zaskakujący sposób na wyrażenie uczuć. Piękne czerwone pudełko wypełnione czerwonymi różami będzie idealnym prezentem z okazji Święta Zakochanych, doskonale sprawdzi się także z okazji Dnia Matki, czy podczas oświadczyn. Jak wiadomo wyjątkowe uroczystości zasługują na wyjątkową oprawę.

Tak więc teraz sami musicie zdecydować czy tradycyjny bukiet czy jednak flower box. Powodzenia w wyborze. Pamiętajcie, niezależnie od tego, co wybierzecie, kwiaty zawsze sprawią radość osobie obdarowywanej, radość, której w tych czasach szczególnie nam brakuje. Może więc nie warto czekać na szczególną okazję, tylko już dziś sprawić komuś radość.