Kwiaty

Kwiaty od A do Z

Kwiaty od A do Z

W alfabetycznym skrócie o najpopularniejszych kwiatach, z których codziennie w sieci Kwiaciarni Skrzydlewska tworzymy wiele bukietów na różne okazje.

 

Amarylis po prostu przyciąga wzrok, to roślina o pięknych, wielkich kwiatach – najczęściej białych, czerwonych lub różowych. Amarylisem wyrażamy zainteresowanie wdziękiem danej osoby, komplementujemy jej urodę, usiłujemy jej pochlebić.

Bez symbolizuje wyjątkowość i niepowtarzalność uczucia do drugiej osoby. Oznacza również młodzieńczą miłość, słodką tajemnicę i czystość uczuć. Istotny jest także kolor bzu. Biały oznacza niewinność i myśli o drugiej osobie, a fioletowy pierwszą miłość.

Chaber to roślina z rodzaju astrowatych. Według mowy kwiatów należy wiązać je z wiernością i dobrocią. Ofiarować chabry to życzyć komuś szczęścia i pomyślności. Od wieków kwiat wykorzystuje się w celach leczniczych. Zawiera wiele cennych dla naszego zdrowia substancji.

Dalia symbolizuje oddanie się swojemu partnerowi lub partnerce na zawsze. Jeśli więc oddajemy swoje serce ukochanej osobie, to świętujemy z dużym bukietem dalii. Dalie mówią o trwałości, ale też o wytrwałości i odwadze.

Eustoma to roślina zwana również chińską różą lub dzwonkiem prerii. To kwiat o wyjątkowych walorach estetycznych i ozdobnych. Bukiet z eustomy doskonale sprawdzi się jako bukiet panny młodej, ale również jako dekoracja stołu czy sali weselnej. Idealnie łączy się z gipsówką, frezją, różami czy piwoniami.

Frezja to bardzo subtelny kwiat o pastelowych kolorach. Frezje świetnie się sprawdzą jako dekoracja w mieszkaniu, w bukiecie ślubnym i z pewnością będą pięknym podarunkiem dla drugiej osoby. Frezja to wyraz szacunku, uznania, radości, ale także zaproszenia do flirtu.

Gerbera to kwiat na tyle uniwersalny i bogaty ze względu na symbolikę, że można dostosować go niemal do wszystkich okoliczności. Żółte kwiaty można wręczyć siostrze, czerwone to doskonały pomysł na letni bukiet dla ukochanej, natomiast białe można wręczyć babci z okazji imienin.

Goździk to król PRL-u, szczególnie utożsamiany z Dniem Kobiet w tamtych czasach, obecnie przeżywa swój renesans. Ze względu na szeroką paletę kolorystyczną, trwałość i uniwersalność są chętnie kupowany przy różnych okazjach. Piękny zarówno sam, jak i w kompozycjach z innymi gatunkami.

Hortensja to roślina wyjątkowo okazała, przez co nawet w wersji monochromatycznej, bez przybrania prezentuje się rewelacyjnie. Dodatkowo występuje w szerokiej palecie kolorystycznej od bieli, przez fiolety, niebieskości, róże po delikatną, złamaną zieleń.

Irys władca fioletu. Ten kolor kojarzy się z bogactwem, elegancją, wyjątkowością, a także z kreatywnością. To świetny sposób, aby powiedzieć, że obdarowana osoba jest dla nas wyjątkowa i jesteśmy w stanie dla niej zrobić naprawdę wiele.

Jaskier to bajecznie kolorowy kwiat. Jego pąki przypominają kule, później rozkwitają mnóstwem lśniących płatków. Jest dostępny w różnych barwach. Dzięki temu dość łatwo jest go wkomponować w oryginalne i charakteryzujące się swoistą świeżością kompozycje i bukiety.

Konwalia jest oznaką skromności, szczęścia i czystości. Od wielu lat wykorzystuje się więc go przy uroczystościach ślubnych, w tym w bukietach, głównie dzięki bieli. Motyw ten wykorzystała m.in. Kate Middleton – księżna Cambridge, podczas ślubu z księciem Williamem.

Lwia Paszcza w kolorze różowym będzie idealna, gdy chcemy podkreślić urok, wdzięk, piękno, a także wyrazić podziw dla obdarowanej osoby. Będzie to także dobry prezent dla krewnych czy przyjaciół, ponieważ kolor ten reprezentuje także troskę i wdzięczność.

Mieczyk to bardzo popularna roślina ozdobna. Idealny do podarowania komuś, kogo głęboko szanujemy. Możesz podarować współpracownikowi wspaniały bukiet kwiatów, aby podziękować lub wyrazić uznanie, a także komuś, kogo uważamy za godnego szacunku i podziwu.

Narcyz symbolizuje miłość bez wzajemności oraz zdradę. Lepiej więc być ostrożnym i nie wręczać ich osobie, którą słabo znamy, a która może znać mowę kwiatów. Kiedyś symbolizował także rycerskość i odwagę, ale dziś niewiele jest okazji, podczas których moglibyśmy wyrazić właśnie te emocje.

Orchidea znana jest nam doskonale także pod nazwą storczyk. To bardzo elegancki i uniwersalny pomysł na prezent, który sprawdza się na różne okazje. Można ją podarować na urodziny, imieniny, Dzień Matki. Storczyki są też bardzo popularnym elementem ślubnych bukietów i dekoracji.

Piwonia swoją sławę zdobyła między innymi za sprawą pięknych, okazałych kwiatów, o średnicy nawet 20 centymetrów. Znakomicie prezentuje się w pojedynkę, jak i w bukiecie. Bukiet ślubny z piwonii jest niezwykle romantyczny i efektowny.

Róża – jej wysokość, królowa kwiatów. Chyba żaden inny kwiat nie jest, nie był i nigdy nie będzie otaczany takim podziwem i nie zdobędzie tak ogromnej popularności. Już od samego początku zainteresowania ludzkości różami były one utożsamiane z kobiecym pięknem.

Słonecznik kojarzony jest z radością i słońcem i uważany za symbol lata. Jednak obecnie na szczęście kwiaty te można dostać w kwiaciarniach przez cały rok, a skomponowany z nich bukiet wręczyć zarówno na urodziny, ślub, jak i bez okazji.

Tulipan to najbardziej znana roślina cebulowa należąca do rodziny liliowatych, do której zalicza się ok. 120 gatunków i kilkanaście tysięcy odmian! Kwiaty tulipanów są pojedyncze lub pełne i występują w bardzo wielu kolorach i kształtach. Idealnie komponują się w jednolitym bukiecie jak z innymi kwiatami.

Ułanka (fuksja) to roślina o bardzo dekoracyjnych kwiatach. Oprócz bogatej kolorystki uwagę przykuwa jej fantazyjna forma. Dostępne są odmiany o zróżnicowanym pokroju – mogą mieć pędy zwisające bądź wzniosłe.

Wrzosy kwitną od lipca aż do września, a kwiaty utrzymują się nawet do końca listopada. Charakteryzują się drobniutkimi kwiatami gęsto obsiadającymi delikatne gałązki. Najczęściej są one białe lub fioletowe.

Złocień właściwy to roślina występująca pod kilkoma nazwami, takimi jak jastrun wczesny, jastrun właściwy czy po prostu popularna margaretka. Pochodzi z rodziny roślin astrowatych. Chętnie używany jest w kompozycjach bukietowych, np. w bukietach ślubnych czy okolicznościowych.

Zapraszamy do sieci Kwiaciarni Skrzydlewska
www.skrzydlewska.pl