Podróże

Wakacje marzeń kosztują fortunę

Wakacje marzeń kosztują fortunę

Najdroższe wakacje świata kosztują niecałe 6 milionów złotych. Dzień na wyspie najsłynniejszego iluzjonisty Davida Copperfielda ponad sto tysięcy. Ekskluzywnych ofert wypoczynku nie brakuje, tak samo jak chętnych i spragnionych wyjątkowych atrakcji.

962 miejsca wpisane na światowej liście dziedzictwa UNESCO będzie można zobaczyć podczas trwających dwa lata wakacji. Najdroższe wakacje świata, za które trzeba zapłacić około 6 milionów złotych, oferuje jedno z angielskich biur podróży. Co można zobaczyć podczas podróży, m.in. Starożytne miasta w Meksyku, Taj Mahal w Indiach, Petrę w Jordanii, świątynie Angkor w Kambodży, Piramidy w Gizie, Zakazane Miasto w Chinach oraz największą atrakcję turystyczną Peru – czyli Machu Picchu. Loty oczywiście tylko w klasie biznes, a noclegi w najbardziej luksusowych hotelach.

Prawie 4,5 miliona złotych wyniesie miesięczny pobyt na wyspie Musha Cay, należącej do najsłynniejszego iluzjonisty świata Davida Copperfielda. Oddalona o 40 minutowy lot od Nassau, stolicy Bahamów, według właściciela kryje w sobie „źródła wiecznej młodości”. Kurort, którego symbolem jest długa, piaszczysta łacha, pojawiająca się w porze odpływu, może pomieścić 24 gości. Musha Cay odwiedzili m.in. Oprah Winfrey czy John Travolta, a aktorka Penélope Cruz organizowała tu ceremonię ślubną. Gotowych przeznaczyć co najmniej 149 tys. zł za dzień relaksu na Musha Cay nie brakuje.

123 tys. zł trzeba zapłacić za noc w posiadłości Thousand Waves, czyli Tysiąc Fal, znajdującej się na Hawajach, na drugiej co do wielkości w archipelagu wyspie Maui. Do plaży jest parę minut piechotą. Można tutaj nurkować, pływać kajakiem czy surfować.

Nieco tańsze będzie spędzenie nocy na hiszpańskiej Isla Tagomago, znajdującej się zaledwie kilometr od wybrzeża Ibizy. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą połączyć imprezowanie z wypoczynkiem. Za nocleg w jedynej znajdującej się tu rezydencji trzeba zapłacić koło 95 tys. złotych.

Bez trudu można znaleźć także luksusowe, ale zdecydowanie tańsze noclegi, jak chociażby w Dworku Paryskim. To posiadłość w miejscowości Saint-Germain en Laye, kilkadziesiąt kilometrów od Paryża. W miasteczku znajduje się m.in. majestatyczny zamek. Sam dworek powstał w 1679 r. Zaprojektował go ten sam architekt, który odpowiadał za budowę Wersalu. Willa mieści 12 osób w 7 sypialniach. Za jedną noc trzeba zapłacić minimum około 6500 zł.

W zlokalizowanym na wyspie Bali miasteczku Ubud znajduje się Uma Santa Villa. Zbudowana w typowo indonezyjskim stylu posiadłość oferuje basen, kamienne jacuzzi i cztery sypialnie dla ośmiu osób. Na miejscu znajduje się stała obsługa wraz z renomowanym szefem kuchni oraz masażystą. Ceny zaczynają się od 1750 zł za noc.

Muszlowy Dom to wyróżniająca się nietypowym wyglądem posiadłość na Isla Mujeres, czyli Wyspie Kobiet, na Morzu Karaibskim (8 km od meksykańskiego wybrzeża). Z zewnątrz dom wygląda jak zbiorowisko wielkich muszli, w środku ten naturalny surowiec wykorzystano do ozdobienia m.in. łazienek. Rezydencja mieści 4 osoby w dwóch sypialniach i kosztuje 1200 zł za noc.