Zdrowie

O piękno dbamy kompleksowo

O piękno dbamy kompleksowo

O naturalnym pięknie bez skalpela, rewelacyjnych kosmetykach i dbaniu o zdrowie naszych włosów rozmawiamy z doktor Magdaleną Rudzińską, trychologiem, kosmetologiem właścicielką Skin Clinic oraz Eweliną Woźniak, specjalistą ds. pielęgnacji, trychologiem.

 

Gratuluję jubileuszu! Skin Clinic obchodzi właśnie piąte urodziny. Jakie nowości z tej okazji czekają na pacjentów?

Magdalena Rudzińska: Faktycznie obchodzimy piąte urodziny, z czego bardzo się cieszmy, ponieważ był to dla nas wyjątkowy dobry czas. Czas rozwoju, intensywnej pracy, budowania zaufania wśród pacjentów i klientów. Małymi krokami po kolei z Eweliną realizowałyśmy nasze cele. I teraz nadszedł czas na kolejny etap – rozwój kliniki. Zwiększyłyśmy przestrzeń, powstały nowe gabinety, do zespołu dołączyły trzy nowe osoby – Wiktoria, Małgorzata i Katarzyna. Wiktoria odpowiada za kontakty z pacjentami, Małgorzata jest linergistką, czyli specjalistką od makijażu permanentnego, a Katarzyna to specjalistka od makijażu okolicznościowego. Wprowadziliśmy także rozszerzone usługi fryzjerskie i trychologię fryzjerską. Stanowimy zgrany zespół, który kompleksowo dba o zdrowie i piękno naszych pacjentów. Stajemy się także jednostką szkoleniową. Szkolić będziemy z zakresu białej kosmetyki przy wykorzystaniu unikatowych koreańskich kosmetyków, a także z zakresu medycyny estetycznej.

Na czym głównie skupia się działalność kliniki?

Magdalena Rudzińska: Działalność kliniki, od samego jej początku, oparliśmy na dwóch filarach – trychologii i wszystkim, co z nią związane oraz estetyce, czyli kosmetyce, kosmetologii i medycynie estetycznej.

Czym różni się kosmetyka od kosmetologii i na czym polegają zabiegi medycyny estetycznej oferowane w Skin Clinic?

Ewelina Woźniak: Kosmetyka biała to naturalny sposób na odżywienie, upiększenie i poprawienie kondycji skóry twarzy, bo na niej głównie skupiam się w naszej klinice. Używam dobrej jakości kosmetyków, które poprzez odpowiednie masaże są doskonale wchłaniane w skórę. Efekty są widoczne często po jednym zabiegu, a po serii zabiegów utrzymują się do pół roku. Od niedawna używamy doskonałych koreańskich kosmetyków, gdyż jako jeden z nielicznych gabinetów w Polsce- mamy możliwość ich stosowania, a muszę przyznać, że efektami jesteśmy po prostu oczarowane.

Bez skalpela, tylko i wyłącznie przy pomocy kosmetyków i rąk, jesteśmy w stanie zrobić bardzo spektakularny lifting, czy wyciszyć wszystkie stany zapalne. Nie trzeba korzystać z tureckiej chirurgii plastycznej, tak ostatnio modnej, by naturalnymi metodami osiągnąć podobne efekty. Kosmetologia estetyczna zaś to zdecydowanie szersze pojęcie niż kosmetyka biała. Tu też przeprowadzamy zabiegi nieinwazyjne, ale wykorzystujemy już nowoczesne rozwiązania i innowacyjne techniki. Kosmetolog zajmuje się zarówno profilaktyką mającą na celu utrzymanie jak najdłużej młodego wyglądu skóry, jak również poprawianiem jej kondycji. W tym zakresie naszym pacjentom polecamy peelingi, karboksyterapię bezigłową, infuzję tlenową, laserowe fotoodmładzanie twarzy.

Magdalena Rudzińska: W zakresie medycyny estetycznej oferujemy bardzo bezpieczne zabiegi inwazyjne na przykład z użyciem igieł, czyli– dermapen lub EPN oraz  mezoterapię igłową. Zabiegi te polegają na mechanicznym nakłuwaniu skóry. Zabiegi z zakresu mezoterapii pobudzają naturalną regenerację włókien kolagenowych i elastyny. Nakłucia igłami są wykonywane na głębokość od 0,5 mm do 2,5 mm  i pozwalają wprowadzić do skóry substancje odżywcze. Skóra po zabiegu jest wyraźnie nawilżona, ujędrniona a zmarszczki spłycone. Pory ulegną zmniejszeniu, a koloryt się wyrównuje. Mezoterapię można też stosować w celu powstrzymania wypadania włosów, co oczywiście też oferujemy w naszej klinice.

Skoro o tym mowa, to chwilę porozmawiajmy teraz o drugim filarze klinki – trychologii. Nie jest to chyba jeszcze zbyt rozpowszechniona dziedzina w Polsce?

Magdalena Rudzińska:  Nie myli się pani, trychologia jest stosunkowo młodą dziedziną w Polsce, ale mamy już swoje stowarzyszenie, którego jestem członkiem, a które sprawuje pieczę nad sumiennym i zgodnym z aktualną wiedzą trychologiczną wykonywaniem zawodu trychologa. To dla mnie bardzo ważne, ponieważ pacjenci w ten sposób wiedzą, że wybierając usługi w naszej klinice, trafiają do profesjonalistów w tym zakresie. Działam również jako członek naukowo-badawczy w międzynarodowym związku mezoterapeutów  International Association of Mesotherapy. W Skin Clinic oferujemy trychologię lecznicą, estetyczną i fryzjerską. Ja skupiam się wyłącznie na leczniczej i estetycznej.

Z jakimi problemami najczęściej przychodzą pacjenci?

Magdalena Rudzińska: Najczęściej z różnego typu schorzeniami skóry głowy – swędzenie, pieczenie, łupież, plamy na skórze, a przede wszystkim z problemem wypadania włosów. Bardzo często trafiają do nas osoby, które czują, że próbowały już wszystkiego i tracą nadzieję na poprawę. Konsultacja zaczyna się od pogłębionego wywiadu oraz badania za pomocą trichoskopu. Dowiaduję się w ten sposób, w jakim stanie jest skóra głowy i włosy oraz jakie schorzenia są dominujące. To z kolei pomaga określić przyczynę problemu i wdrożyć odpowiednią terapię. Jeśli jest to konieczne, poszerzam diagnostykę o dodatkowe badania kliniczne i konsultacje ze specjalistami. Współpracuję z dermatologami, endokrynologami, diabetologami i neurologami. Na koniec powstaje szczegółowy plan zabiegowy i dobieram odpowiednie preparaty trychologiczne, które zalecam w formie pielęgnacji domowej. Gdy zachodzi potrzeba włączam także odpowiednie suplementy i wskazuję zalecenia, co do zmian żywieniowych.

Jakie zabiegi z zakresu trychologii najlepiej sprawdzają się w klinice?

Ewelina Woźniak: Zdecydowanie terapie łączone, przez te pięć lat działania wypracowałyśmy już swoje sprawdzone protokoły. I naprawdę widzimy efekty, a pacjenci chętnie do nas wracają. Z oferowanych przez nas zabiegów doskonale sprawdza się oxybrazja, infuzja,  karboksyterapia, czy mezoterapia. Stymulują one pracę gruczołów, hamują łojotok, przyspieszają syntezę wzrostu włosa. Nie ma jednej uniwersalnej recepty dla każdego. Do naszych pacjentów podchodzimy indywidualnie.

Pewnie nie same panie korzystają z pomocy trychologa, panowie zdecydowanie częściej łysieją. Czy można zapobiec temu procesowi?

Magdalena Rudzińska: Łysienie dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn i uznawane jest za objaw chorobowy. Im wcześniej rozpoczniemy terapię, tym lepsze efekty możemy osiągnąć. I o ile wypadanie włosów możemy powstrzymać, o tyle łysienie androgenowe to skomplikowany proces terapeutyczny i w niektórych wypadkach zalecamy konsultacje u chirurga. Współpracujemy ze świetną kliniką w Poznaniu, która specjalizuje się w przeszczepianiu włosów. I nasi pacjenci chętnie z niej korzystają. Po takich zabiegach pozostają z reguły pod naszą opieką.

Panie, z jakich zabiegów z zakresu estetyki korzystają najchętniej?

Ewelina Woźniak: Nie tylko panie, panowie też chętnie do nas zaglądają. Trudno mi tutaj wyróżnić jedne zabiegi, a inne pominąć, wszystko zależy od preferencji klienta i tego, jak szybko widoczne mają być efekty. Mogę jedynie powiedzieć, że najchętniej odwiedzają nas panie w wieku od 35 do 55 lat.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcie Paweł Keler

O opiece nad pacjentem i makijażu

Wiktoria Zimończyk, opiekun pacjenta

Na co dzień pracuję w recepcji i pomagam pacjentom odwiedzającym klinikę. Ustalam grafiki wizyt, przygotowuję kosmetyki zgodnie z zaleceniami oraz przygotowuję pacjentów do różnych zabiegów. To moja pierwsza praca w tej branży, wielu rzeczy się uczę, a ponieważ z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym, a teraz studiuję kosmetologię, więc jest to dla mnie bezcenne doświadczenie.

Małgorzata Jach, linergistka, czyli specjalistka od makijażu permanentnego

Coraz więcej pań, choć zdarzają się także panowie, decyduje się na makijaż permanentny, to nie tylko modny trend, ale przede wszystkim duża oszczędność czasu przy robieniu makijażu na co dzień. Makijaż taki powinien być bardzo naturalny, podkreślać urodę. To także świetna korekcja dysproporcji i niedoskonałości. Makijaż permanentny, nazywany również makijażem trwałym lub mikropigmentacją to pewnego rodzaju tatuowanie. Pigmentuje się głównie brwi, powieki i usta, a ostatnim hitem są piegi wylansowane przez gwiazdy i influencerki. Taki makijaż nie pozostaje z nami na całe życie, trzeba go co jakiś czas powtarzać. Ale najpierw trzeba się do niego w ogóle przyzwyczaić, dlatego tworzę go podczas dwóch spotkań. Podczas pierwszego wszystko zarysowuję nieco lżej, pracując na jaśniejszych pigmentach, podczas kolejnego spotkania dopigmentowuję miejsca, które tego potrzebują.

Katarzyna Grudzińska, specjalistka od makijażu okolicznościowego

Podstawą każdego makijażu, jego trwałości i jakości jest odpowiednio pielęgnowana na co dzień skóra. Trendy w makijażu są oczywiście ważne, ale ja staram się przede wszystkim dobierać go do urody danej osoby, charakteru, stylizacji. Zależy mi na tym, aby panie czuły się w nim jak najlepiej i wyglądały jak najpiękniej. Staram się wydobyć atuty, a zakamuflować mankamenty. Zapraszam zarówno bez okazji, jak i przy okazji ważnych uroczystości, firmowych imprez, czy spotkania biznesowego. Jeśli ktoś ma ochotę, nauczę także, jak zachwycić codziennym makijażem, ponieważ organizuję też warsztaty z makijażu w naszej klinice.

Skin Clinic
Łódź, Tylna 4E lokal nr 1
tel. 884 344 550
e-mail: rejestracja@skinclinicmed.pl
www.skinclinicmed.pl
FB: skinclinicmed