Wydarzenia

Jesteśmy skuteczni

Jesteśmy skuteczni

Jak właściwie otoczyć opieką pacjenta i zaoferować mu najwyższą jakość w przystępnej cenie. Czy z miłości i pasji do gór może narodzić się centrum zdrowia? Rozmawiamy z Dorotą Mariańską, współwłaścicielką Centrum Zdrowia Arle-Med.

 

Centrum Zdrowia Arle-Med to nowa placówka medyczna w Łodzi, która pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia. W czym konkretnie Państwo się wyspecjalizowali?

To prawda jesteśmy nową placówką na łódzkiej mapie, działamy od kilku miesięcy i cały czas prężnie się rozwijamy. Stworzyliśmy to miejsce wspólnie z bardzo dobrym fizjoterapeutą Arturem Lechowskim, który od wielu lat pomaga pacjentom z Łodzi i okolic. Tylko wcześniej pracował u kogoś, a teraz wykreował wspólnie z nami centrum medyczne odpowiadające w stu procentach jego i naszej filozofii podejścia do pacjenta. Kiedy tworzyliśmy to miejsce, przyświecał nam jeden cel – pomoc pacjentom w szybkim powrocie do zdrowia, czy to po przeżytych urazach, kontuzjach, czy różnego rodzaju dolegliwościach, które uniemożliwiają nam poruszanie. Założyliśmy także, że wspierać będziemy w realizacjach różnych sportowych, czy też wyczynowych pasji. Tu zdecydowanie inspiracją był mój mąż, którego wielką pasją okazały się góry. Chce zdobyć „Koronę Ziemi” i aby to osiągnąć, musi być w doskonałej formie fizycznej i psychicznej. Przygotowania do zdobywania szczytów cały czas trwają w Arle-Med. Dostrzegliśmy również pewną niszę na rynku. Pomagamy trenującej młodzieży, nie tylko w leczeniu różnego rodzaju kontuzji, ale także odpowiednim przygotowaniu organizmu do wysiłku, którego ma się podjąć. To profilaktyka, o którą zupełnie nie dbamy na co dzień. A tymczasem organizm przygotowany do wysiłku, po pierwsze o wiele lepiej sobie z nim radzi, po drugie mniej narażony jest na wszelkie urazy i kontuzje. Podjęliśmy także decyzję o współpracy z jedną ze szkół sportowych i otoczyliśmy opieką młodych piłkarzy.

Skąd pomysł na taką specjalizację? Z braku takich placówek w Łodzi i wynikających z tego dużych potrzeb, czy może z własnych pasji?

I jedno i drugie. Zarówno ja, jak i moli bliscy nie raz musieliśmy skorzystać ze wsparcia fizjoterapeuty. Bywaliśmy w różnych miejscach, ale Artur okazał się jedyną osobą, która pomogła nam wszystkim. Ujęło nas jego profesjonalne, indywidualne podejście do każdego pacjenta. Owszem placówek świadczących usługi z zakresu fizjoterapii jest w Łodzi całkiem sporo, ale w ogóle nie obawiamy się w tym zakresie konkurencji. Jesteśmy pewni, że świadczymy usługi niezwykle profesjonalne i naprawdę realnie pomagamy w szybkim powrocie do zdrowia. Mamy wielu takich pacjentów, którzy trafiali tu na wózkach, czy wsparci na kulach, a po serii zabiegów wychodzi o własnych siłach. Proszę mi wierzyć, cudownie jest patrzeć na zadowolone twarze naszych pacjentów. Każdy trafiający do nas pacjent jest dokładnie diagnozowany przez Artura i to on określa dalszą ścieżkę postępowania, jeśli potrzebuje konsultacji, na miejscu mamy lekarzy ortopedów, chirurgów, a także neurochirurga i psychoterapeutę.

Ortopeda, chirurg, neurochirurg to oczywiste, a psycholog czy psychoterapeuta?

Jest niezbędny, trafiają do nas pacjenci z różnymi problemami, w tym na przykład osoby trwale zmagające się z bólem, czy też takie, które doznały urazów w jakiś tragicznych okolicznościach. W tych przypadkach psycholog pomaga uporać się z traumą wywołaną przy danych zdarzeniach. Nasza pani psycholog wspiera również osoby przygotowujące się do zrealizowana swoich wyczynowych, czy sportowych pasji. Ale z naszego przytulnego gabinetu w Arle-Med i usług psychoterapeuty może skorzystać każdy, kto potrzebuje pomocy w tym zakresie, także młodzież i dzieci, które po pandemii i izolacji od rówieśników zmagają się z różnymi problemami.

 

A sam proces rehabilitacji jak przebiega?

Tu tak jak już wspomniałam, Artur opracowuje drogę dojścia pacjenta do pełni sił. Mogę tylko powiedzieć, że jedna sesja zajmuje około dwóch godzin i podzielona jest na kilka etapów. Na pewno jest część manualna i część, w której wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt przyspieszający regenerację. Artur z pewnością więcej o tym powie.

Faktycznie widzę tu dużo specjalistycznego sprzętu, którego zapewne nie znajdziemy w innych placówkach świadczących usługi o podobnym zakresie. Przeczytałam, że macie Państwo takie urządzenia jak usg, fala uderzeniowa,  nowoczesne lasery, są też komora hiperbaryczna i namiot hipoksyjny. Czy doskonała kadra i sprzęt to, właśnie jest to, czym się wyróżniacie?

Na pewno tym się wyróżniamy. Kadrę mamy bardzo dobrą i nie ukrywam, że także poszukujemy kolejnych osób otwartych na współpracę z nami. Młodzi fizjoterapeuci  mają świetną okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem Artura, któremu nie jest obca żadna z rehabilitacyjnych technik. Jak nam tłumaczy tylko ich doskonałe połączenie, może dawać świetne efekty. Nie warto upierać się przy jednej technice, bo efekty mogą być rozbieżne z oczekiwaniami. A urządzenia pomagają w szybszym powrocie do zdrowia, dobrał je Artur, a ja mu całkowicie zaufałam. Cieszę się bardzo z komory hiperbarycznej i hipoksyjnej, doskonale regeneruje się w nich organizm.

Są tu także bardzo dobrze wyposażone sale treningowe. Czy tylko i wyłącznie służą one pacjentom, czy mogą z nich korzystać także osoby chcące po prostu zadbać o swoje zdrowie i być aktywne fizycznie?

Jesteśmy centrum medycznym i nie oferujemy zajęć powszechnie dostępnych w placówkach typu fitness. Tu realizujemy zajęcia o charakterze prozdrowotnym, jak chociażby zdrowy kręgosłup. Można także skorzystać ze wsparcia trenera personalnego, ale on również nie będzie pracował nad naszą muskulaturą, ale nad tym, byśmy szybciej wrócili do zdrowia po urazach albo przygotowali organizm do wysiłku, którego zamierzamy się podjąć.

 

Z czego jest Pani najbardziej dumna w Arle-Med?

Z samego miejsca, które powstało w błyskawicznym tempie, w starej łódzkiej fabryce, mieścimy się w Łódź.Work przy ulicy Dowborczyków 18. Miejsca, do którego można dotrzeć z każdego zakątka Łodzi i nie tylko. W bliskim sąsiedztwie mamy Dworzec Łódź Fabryczna. Nie ma tu żadnych kłopotów z parkowaniem, do dyspozycji jest olbrzymi parking, co jest niezwykle istotne dla pacjentów z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Ale najbardziej dumna jestem z faktu, że przez te kilka miesięcy działalności cały czas przybywa nam pacjentów i to takich z polecania osób, które wcześniej korzystały lub nadal korzystają z naszych usług. To najlepsza z możliwych rekomendacji, bo oznacza, że jesteśmy skuteczni.

Skoro tak świetnie prosperuje centrum, to być może myślą już Państwo o kolejnym ośrodku?

To nie takie proste, prowadzimy wiele działań biznesowych, które też wymagają naszej uwagi i poświecenia. Arle-Med funkcjonuje od niedawna i najpierw tutaj musimy dopracować wszystkie szczegóły. Tego wymaga świadczenie usług na poziomie premium i nie mam tu na myśli cen, bo one są u nas bardzo przystępne, a jakość świadczonych usług. Jak tu już wszystkie procesy poukładamy, to poszukamy miejsca na kolejną placówkę, ale dzisiaj trudno mi powiedzieć, czy będzie to Łódź, czy jedno z miast w Łódzkiem, a może Warszawa. Czas pokaże. Znając siebie i męża myślę, że prędzej niż później. Kochamy wyzwania, lubimy się z nimi mierzyć.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcia Justyna Tomczak