Uroda

Enjoy Your Look: Dzięki nam Łódź jest piękniejsza!

Enjoy Your Look: Dzięki nam Łódź jest piękniejsza!

Salon urody Enjoy Your Look przy Żeromskiego 53 w Łodzi to nowe miejsce na kosmetycznej mapie miasta. Działa od niedawna, a oferuje usługi kosmetyczne, fryzjerskie i podologiczne. O tym, dlaczego warto je odwiedzić i z jakiej oferty można skorzystać, opowiada Mariia Shevchenko, właścicielka salonu.

 

Świetnie zrobione paznokcie, piękna fryzura, idealnie wycieniowane brwi, do tego makijaż na różne okazje… To wszystko w jednym miejscu. Kobiety doceniają taki full service?

Od początku miałam plan, żeby stworzyć salon, w którym dostępne będą różne rodzaje usług. Mamy coraz mniej czasu, więc szukamy miejsc, w których podczas jednej wizyty można skorzystać z wielu różnych zabiegów. Udało się zebrać zespół świetnych specjalistek, które potrafią ułożyć fryzurę i zrobić brwi, zadbać o paznokcie i dobrać make-up. W ostatnim czasie otworzyliśmy pracownię podologiczną, którą prowadzi wykwalifikowana specjalistka. Wszystko w jednym miejscu. Klientek mamy coraz więcej, więc chyba mogę powiedzieć, że nasza rozbudowana oferta się przyjęła.

Salon dał się już poznać z wysokiego poziomu świadczonych usług. Kto tworzy zespół Enjoy Your Look?

To grupa fantastycznych kobiet! Przywiązuję ogromną wagę do jakości usług, które oferujemy, dlatego cieszę się, że udało mi się ściągnąć do Enjoy Your Look wyjątkowych profesjonalistów – osoby odpowiedzialne, inteligentne, wesołe i ambitne. One wiedzą czego chcą, wyznaczają sobie cele i dążą do nich. Sama stale pracuję nad rozwojem osobistym oraz zawodowym i tego samego oczekuję od mojego zespołu. Dlatego ważne są dla nas rozwój, edukacja oraz poznawanie i korzystanie z nowoczesnych technologii, które wzbogacają kosmetologię. Osobiście duży nacisk kładę na relacje międzyludzkie. Szacunek i zaufanie to dla mnie podstawowe wartości, które odgrywają ważną rolę w kontaktach z rodziną, z przyjaciółmi, a także z pracownikami i klientami.

Czy w usługach beauty, podobnie jak na rynku modowym, ważne są aktualne trendy czy bardziej liczą się przyzwyczajenia – klientki chętniej wybierają nowe fryzury czy kolor paznokci, czy raczej pozostają przy dotychczasowych stylizacjach?

Akurat teraz możemy mówić o modzie na metamorfozy, czyli nowoczesne fryzury, oryginalne stylizacje, odważne koloryzacje włosów, a u mężczyzn brodę i długie fryzury. Ale moda na klasykę też nie przeminęła. Wciąż wiele osób wybiera klasyczne fryzury i make-up zamiast ekstrawaganckich nowinek. Są też kobiety, i jest ich coraz więcej, które nie przejmują się trendami i opiniami o tym co modne, a co nie. Wybierają to, co się im akurat najbardziej podoba i proszą o taką fryzurę, brwi, rzęsy, kolor paznokci i makijaż, w których czują się dobrze. I to jest świetne, bo najważniejsze jest, aby mieć swój styl i być pewnym siebie. Wtedy każdy wygląd będzie na czasie.

No dobrze, ale co jest dziś modne w stylizacji paznokci, brwi, rzęs i makijażu?

Minimalizm, czyli jak najmniejsza ingerencja w naturalny wygląd. Najważniejsze są zdrowa skóra, lśniące włosy i zadbane paznokcie. We fryzurach obowiązują stonowana kolorystyka, płynne przejścia i jednolite odcienie z refleksami. Panie wybierając technikę farbowania z transparentnym efektem i nie starają się za wszelką cenę ukryć siwizny. Dostrzegam również spore zapotrzebowanie na taką pielęgnację włosów, która sprawia, że wyglądają na zdrowe i nawilżone. Tak samo w manicure. Do paznokci obowiązują bazy do hybryd w wielu naturalnych odcieniach. Z kolei w przedłużaniu rzęs ważny jest efekt anime.

Które z oferowanych zabiegów są najczęściej wybierane przez klientki?

Koloryzacja włosów, przy czym warto podkreślić, że specjalizujemy się w blondach oraz naturalnym przedłużaniu rzęs. Pożądane są także usługi na cztery ręce, na przykład manicure i pedicure jednocześnie, albo manicure i brwi czy też manicure i koloryzacja. To świetny sposób na zaoszczędzenie czasu.

Przychodząc do Państwa należy wybrać jeden konkretny zabieg, czy można skorzystać z pakietu kilku różnych?

W Enjoy Your Look można przyjść na jeden zabieg, ale można też skorzystać z kilku. Można także kupić bon podarunkowy, ulubione kosmetyki na prezent, wykupić pielęgnację domową dla siebie lub obdarować nią kogoś. Można też wpaść na pyszną kawę, na rozmowę i na własne oczy zobaczyć jak pracujemy, jakich używamy kosmetyków, a przy okazji je kupić.

Na wizytę w salonie kosmetycznym decydują się osoby w różnym wieku, a kiedy najlepiej pierwszy raz wybrać się do gabinetu kosmetycznego?

Nikt nigdy nie określił do kiedy nie wolno, ani od kiedy można zacząć chodzić do kosmetyczki. Pewnie dla jednych będzie to kilkanaście lat, a powodem na przykład studniówka, a dla innych dwadzieścia kilka i ślub. Osobiście nie widzę niczego złego w tym, żeby już od najmłodszych lat dzieci razem z mamami przychodziły do salonu. Dzięki temu już od dzieciństwa będą się przyzwyczajały do dbania o siebie i zwracały uwagę na swój wygląd.

Z badań statystycznych wynika, że dziewięćdziesiąt procent klientów salonów kosmetycznych to kobiety. Dlaczego mężczyźni unikają gabinetów kosmetycznych?

Nie znam statystyk, ale z obserwacji i doświadczenia mam inne wnioski. Mężczyźni coraz chętniej odwiedzają salony kosmetyczne. To widać po liczbie barberów, a także po wyglądzie naszych chłopaków, mężczyzn i mężów. Są elegancko ostrzyżeni, zadbani i modnie wyglądają. Również w naszym salonie mężczyźni nie są rzadkością.

A z jakich zabiegów najchętniej korzystają panowie w Enjoy Your Look?

Panowie przychodzą do nas po modną fryzurę, korzystają z zabiegów regulacji brwi, a także z manicure i pedicure.

Pochodzi Pani z Ukrainy, od czterech lat wraz z rodziną mieszka w Łodzi. To dobre miejsce do prowadzenia biznesu i do życia?

Kiedy wraz z rodziną zdecydowałam się na przeprowadzkę do Polski, na miejsce do nowego życia wybraliśmy Łódź. Był to nasz świadomy wybór i nigdy go nie żałowaliśmy. Przez ten czas poznaliśmy historię miasta, zwiedziliśmy łódzkie muzea, a kiedy dowiedzieliśmy się, że to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce, to odwiedziliśmy wszystkie parki. Nasze dzieci chodzą do polskich szkół, a mnie udało się ukończyć szkołę policealną i uzyskać polski dyplom. Wiem, że Łódź to obecnie jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich miast. Gdzie indziej może byłoby lepiej, ale my nie narzekamy.

Ciężko jest być emigrantem w Polsce?

Jest dużo łatwiej, gdy się patrzy na życie pozytywnie. Na szczęście cała nasza rodzina to urodzeni optymiści. Wierzymy, że to nie miejsce czyni człowieka pięknym, ale człowiek sprawia, że miejsce jest piękne. Poza tym nie ma sensu opisywać sytuacji osób, które wybrały życie na emigracji. Ten, kto tego nigdy nie doświadczył, nie zrozumie, a ten kto sam był emigrantem, wie jak jest. A Łodzi jestem wdzięczna za gościnę i za ludzi, których tu spotkałam.

 

Rozmawiał: Robert Sakowski
Zdjęcia: Paweł Keler

Enjoy Your Look
Łódź, ul. Żeromskiego 53
tel. 48 666 895 425
e-mail: Enjoyyl2023@gmail.com
FB@Enjoyourlook
IG@enjoy.yourlook
enjoyyourlook.booksy.com