Kees van Rijn: Polacy wybierają róże!

Róże najbardziej wyrażają nasze emocje i uczucia, do goździków mamy sentyment, a chryzantemy z upodobaniem nosimy na cmentarz. O handlu kwiatami i kwiatowych upodobaniach Polaków opowiada Kees van Rijn, który od 25 lat reprezentuje firmę Bart Kwiaty, zajmującą się w Polsce sprzedażą kwiatów.

Mariusz Koziński: Stawiamy na jakość i wiarygodność

  O wiarygodności, handlowych partnerach, nowych rynkach zbytu, poszerzaniu oferty i planach na przyszłość rozmawiamy z Mariuszem Kozińskim, prezesem TEXTILIMPEX-u.

Arcus Link: Tłumaczenia, które sprzedają

E-commerce w ostatnich czasach, nie tylko ze względu na pandemię, staje się głównym źródłem dostępu do klientów i kontrahentów. Jak zwiększyć sprzedaż dzięki tłumaczeniom dla e-commerce?

Jarosław Kluska: Od projektu po wykonanie

Od czego zaczyna się projektowanie drogi? Co jest najważniejszym elementem przy jej budowie? Jak powstają plany sprawnie działającego układu komunikacyjnego? Rozmawiamy z Jarosławem Kluską, prezes firmy Budovia, zajmującej się infrastrukturą drogową.

Gdy brakuje czasu, warto skorzystać z dań Soligrano

Dziś chcemy jeść zdrowe, smaczne i pełnowartościowe posiłki, a na ich przygotowanie nie tracić czasu. Czy to możliwe? Tak, jeżeli zdecydujemy się na produkty marki Soligrano. W rozmowie z LIFE IN Łódzkie Kamil Rabenda, prezes firmy Soligrano, opowiada o produkcji żywności ze zbóż ekspandowanych.

Bez stresu przeprowadzisz się w dowolne miejsce na świecie

Prowadzi jedną z największych firm przeprowadzkowych w Polsce. Praktycznie nie ma rzeczy, których by nie przewoził, a zadowoleni Klienci chętnie polecają jego usługi. Rozmawiamy z Rafałem Złotnickim, właścicielem firmy Złotnicki.

Silna, spójna marka gwarantuje sukces

Kiedy nasza strona internetowa odniesie sukces? Jeśli będzie spójna z systemem tożsamości przedsiębiorstwa czy jego właściciela, użyteczna i atrakcyjna wizualnie z doskonałymi unikatowymi treściami i odpowiednim targetem. Rozmawiamy z Joanną Gizgier, właścicielką by Fehu Graficznej Pracowni Intuicyjnej.

Każda kolejna sprawa jest jak podróż przez prawne zawiłości

Na początku działalności kancelarii ustaliłam pewne zasady, które po 15 latach wciąż są takie same – być autentycznym, zaangażowanym przewodnikiem i doradcą dla klientów. O działalności Kancelarii Radcy Prawnego rozmawiamy z jej właścicielką Magdaleną Dobaniewicz-Grabowską.

Właściwa komunikacja zawsze się opłaca

Czy marketing w czasach kryzysu jest wyzwaniem, jak firmy komunikują się podczas pandemii i dlaczego ważna jest narracja marketingowa – opowiadają Łukasz Osiński, Dyrektor Zarządzający Tower Group Communication i Szymon Pietkiewicz, CMO & Partner Zarządzający.

Jak wycenić swoje produkty i usługi?

Cena – proste słowo mające wielką moc, bo wszak to od niej zależy sukces lub porażka naszego biznesowego przedsięwzięcia. Za niska może skutkować brakiem zaufania potencjalnych klientów, za wysoka, może sprawić, że w ogóle nie będziemy ich mieć. Co więc zrobić, by była taka jak należy?

Sposób na inwestowanie: POZNAJ RYNEK WALUTOWY

W co inwestować, w czasie większej niepewności, opowiada Paweł Rygielski, Ekspert ds. Rynku Walutowego Citi Handlowy, oddział w Łodzi.

Znaleźć swoje miejsce w mediach społecznościowych

Dziś media społecznościowe to ogromna przestrzeń, w której toczy się życie i robione są interesy. Drobni przedsiębiorcy i największe korporacje, marki nieznane i globalne szukają tam swojego miejsca. A my im pomagamy to miejsce znaleźć – opowiadają Krzysztof Jurczak i Anna Kupisz-Gorzeń z Agencji Mediów Społecznościowych For Social.

Szkoła wbrew schematom

O Publicznej Szkole Podstawowej OO. Bernardynów w Wiączyniu Dolnym rozmawiamy z o. Juwenalisem Andrzejczakiem, dyrektorem Szkół Bernardyńskich im. Pankiewicza oraz Marcinem Jastrzębowskim, dyrektorem do spraw nadzoru pedagogicznego.

ŁSSE zmienia oblicze biznesu

W ostatnich dwóch latach ponad 1000 przedsiębiorstw z województwa łódzkiego podniosło kompetencje pracowników. Wszystko dzięki Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i projektowi Strefa RozwoYou. W ten sposób ŁSSE udało się osiągnąć postawiony cel – rozwój konkurencyjności firm z regionu oraz wsparcie pracowników w edukacji poza formalnej.

Dobre życie to świadome życie

Ludzie pytali Buddę: Co powinniśmy zrobić, żeby się nie denerwować? Co zrobić, żeby poskromić swoją zachłanność? Jego odpowiedź zawsze była taka sama: Bądźcie świadomi. Wprowadźcie świadomość do Waszego życia.

Co nieco o asertywności

Asertywność to umiejętność wyrażania własnego zdania, uczuć i postaw w sposób otwarty, w granicach nie naruszających praw, ani psychicznego terytorium innych osób oraz własnego.

Jeśli rok 2019 ma być dobry…

Spójrzmy prawdzie w oczy. Nic samo się nie zrobi. Żaden sukces nie pojawi się bez Twojego wysiłku i zaangażowania. Żadna zmiana nie dokona się bez Twojej decyzji i systematycznej pracy. Żadne marzenie, ani plan nie zrealizują się bez Twojej samodyscypliny i konsekwencji. Takie są fakty.

Głosowanie trwa. Wyniki w listopadzie

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, aktywizacja seniorów, działania prozdrowotne, imprezy sportowe i rekreacyjne, kino plenerowe, rekonstrukcja bitwy, konferencje i warsztaty szkoleniowe – to niektóre propozycje, na które można głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego 2019.

Pogromcy złych ubezpieczycieli

Miałeś wypadek, dostałeś odszkodowanie za zniszczony samochód, ale uważasz, że otrzymana kwota jest za niska? Nic straconego zgłoś się do firmy Bano Media House i zawalcz o swoje!

Pramerica Insight: Polki w świecie finansów

W kwestii finansów osobistych Polki wykazują niezależność i bardzo dobre przygotowanie merytoryczne, przełamując tym samym powszechnie panujące stereotypy. Niezależność i przedsiębiorczość z powodzeniem łączą z troską o rodzinę oraz dążeniem do zabezpieczenia jej przyszłości. Taki obraz przedstawia raport Pramerica Insight.

Żurawie nad Łodzią

Jak długo potrwa budowlany boom w Łodzi? Czy grozi nam kolejna bańka cenowa? Skąd łodzianie mają pieniądze na nowe mieszkania? 60 żurawi rozpostartych nad Łodzią, z których większość pracuje na rzecz deweloperów budujących nowe mieszkania, sygnalizuje materializację zjawiska przez lata funkcjonującego jedynie w kategoriach mitu, pobożnego życzenia, tudzież marketingowego chwytu. Tak. Do Łodzi zawitał najprawdziwszy…

Żurawie nad Łodzią

Jak długo potrwa budowlany boom w Łodzi? Czy grozi nam kolejna bańka cenowa? Skąd łodzianie mają pieniądze na nowe mieszkania? Na te i wiele innych pytań odpowiada Piotr Brzózka.

Centra handlowe, czyli dlaczego lubimy spędzać tam czas?

Kiedy po 1989 roku pojawiły się w Polsce pierwsze centra handlowe, zakochaliśmy się w nich. Powód jest oczywisty – to był ten długo oczekiwany „Zachód”, taki powiew świeżości i handlowej wolności.

Wyprzedaże, szanse czy przekręty naszych czasów

Wyprzedaże, na przykład noworoczne, wpisały się na stałe w handlowy pejzaż naszego kraju. Dla niektórych są szansą na zakup ciekawych produktów w okazyjnych cenach, a dla innych stanowią przekleństwo początku każdego roku.

Panie swojego czasu: portret współczesnych Polek

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kobiety poświęcały cały swój czas na wychowanie dzieci i pielęgnowanie domowego ogniska. Zabiegane, zmęczone, zawsze stawiające potrzeby swoich bliskich na pierwszym miejscu, idealnie wpisywały się w stereotyp matki-Polki. W gąszczu codziennych spraw i obowiązków domowych trudno im było znaleźć przestrzeń i moment dla siebie. Na szczęście od tego czasu wiele się…

Wróżby mają głos

„W prawo, czy w lewo”, „Tego po prostu nie da się zrobić”. Życiowy dylemat, kryzys, zakręt – masz kłopot, szukasz rozwiązania. Terapeuta? Jest chłodny i wymagający, dobry dla intelektualistów. Ksiądz? Albo gniewny, albo bezradny. Jedyne co można usłyszeć to trzeba się więcej modlić. A wróżka…

Jak się kochamy w erze nowych technologii

Lubimy seks. Jesteśmy otwarte na wiele niestandardowych zachowań w sypialni. Doskonale potrafimy rozpalić nawet kogoś dopiero co poznanego w sieci. Ponad trzy czwarte z nas chce uprawiać seks co najmniej raz w tygodniu. I nie jest on już tematem tabu. A jednak…