Promocja dół

Piękna w każdym aspekcie

Piękna w każdym aspekcie

Dbając o swoje ciało, nie możemy zapominać o okolicach intymnych, bo spełniona i pewna siebie kobieta, to nie tylko piękny wygląd, zadbana skóra, to także satysfakcja z życia seksualnego, co przekłada się na poprawę życia codziennego i wzrost poczucia własnej wartości. Rozmawiamy z dr. n. med. Karoliną Garnysz, ginekologiem, specjalistą w zakresie ginekologii estetycznej z Velvet Clinic, kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii.

LIFE IN Łódzkie: Velvet Clinic to nowoczesna klinika medycyny estetycznej i laseroterapii, która nieustannie wprowadza nowe technologie. W ofercie pojawiła się ginekologia estetyczna w zakresie rewitalizacji miejsc intymnych. Kobiety nie wstydzą się przychodzić do kliniki z intymnymi problemami?

Dr n. med. Karolina Garnysz: Tematy związane z seksem, strefą miejsc intymnych, ich dysfunkcjami wciąż są w naszym kraju w dużej mierze tematami tabu. Na szczęście z roku na rok rośnie świadomość, że podobnie jak inne schorzenia, które utrudniają nam codzienne funkcjonowanie, można także leczyć dysfunkcje miejsc intymnych i poprawiać komfort życia. Pamiętajmy o tym, że sfera intymna bardzo przekłada się na radość życia, poczucie szczęścia, samospełnienia i zadowolenia z siebie. Dlaczego więc mielibyśmy sobie to odbierać?

Czym tak dokładnie zajmuje się ginekologia estetyczna?

Przede wszystkim przywróceniem prawidłowego funkcjonowania narządów płciowych oraz korekcją ich wyglądu. Naszą ofertę kierujemy do kobiet w różnym wieku, bo problemy mogą pojawić się u młodych kobiet, po porodzie lub w związku z menopauzą. Oczywiście pomagamy też Paniom, które pragną poprawić jakość życia seksualnego. Zawsze podkreślam, że zmiany w narządach płciowych doprowadzają do utraty pewności siebie, oddalenia się od partnera, a tym samym osłabienia relacji w związku.

Są różne sposoby na rewitalizację miejsc intymnych. W Velvet Clinic jako jedyni w Łodzi wykorzystujecie nowoczesne urządzenie SonoCare. Dlaczego?

Paniom można pomóc na wiele sposobów. My zdecydowaliśmy się wykorzystywać urządzenie SonoCare, bo to przebadana klinicznie i skuteczna technologia o szerokim zastosowaniu. Velvet Clinic, to część całego kompleksu Medical Magnus Center, więc naszym Pacjentkom staramy się pomagać kompleksowo w każdym wymiarze. SonoCare służy nie tylko do rewitalizacji miejsc intymnych, ale także sprawdza się w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, którym zajmuje się nasze Centrum Leczenia Nietrzymania Moczu i Rewitalizacji Okolic Intymnych, pod opieką dr. n. med. Kamila Burzyńskiego, Ordynatora Urologii w Medical Magnus Clinic.

Komu dedykowane są zabiegi SonoCare?

Szczególnie dwóm grupom Pacjentek. Po pierwsze młodym Paniom po porodach zarówno fizjologicznych, jak i po cesarskim cięciu, które pomimo upływu czasu niezbędnego do powrotu do stanu sprzed ciąży, odczuwają dyskomfort podczas stosunku i nie czerpią już satysfakcji podczas zbliżeń. Zabieg z użyciem SonoCare spowoduje ujędrnienie pochwy poprzez pobudzenie jej tkanek do odnowy, dzięki odpowiedniemu ukrwieniu. Ściany pochwy obkurczają się, dzięki czemu poprawią się doznania seksualne. Myślę, że bardzo dobrze zobrazuje, czym jest rewitalizacja okolic intymnych, wyjaśnienie pochodzenia słowa „rewitalizacja”. Otóż „revita” z łaciny oznacza dosłownie przywrócenie do życia. Po drugie pomaga Paniom wchodzącym w menopauzę. Mówimy wówczas o okresie wygasania kobiety, a to wiąże się w obrębie narządów płciowych z uczuciem suchości w pochwie, dyskomfortem zarówno podczas stosunku, jak i oddawania moczu. Dzięki zabiegom z użyciem technologii SonoCare zmniejsza się uczucie suchości w pochwie, zwiększa się jej nawilżenie i elastyczność, czyli przywraca się jej fizjologiczne funkcje. W efekcie Paniom wraca radość życia, nie tylko z powodu satysfakcji z życia seksualnego, ale także poprawy funkcjonowania w życiu codziennym.

No właśnie skoro mowa o satysfakcji z życia seksualnego, to czy Panie będące na innym etapie, niż wspomniane wcześniej dwie grupy, mogą skorzystać z zabiegów przy użyciu SonoCare?

Oczywiście, wszystkie Panie, które chociażby nie mają satysfakcji ze swojego życia seksualnego, mogą w każdej chwili zapisać się na konsultację ginekologiczną. Najpierw bowiem musimy dociec przyczyn takiego stanu rzeczy, bo może się okazać, że nie wynika ona ze zmian, jakie zaszły w obszarze stref intymnych, a ma zupełnie inne podłoże.

Na jakiej zasadzie działa to urządzenie?

SonoCare w swojej technologii wykorzystuje nano-ultradźwięki o częstotliwości 1,3 oraz 10 MHz, co zapewnia szerokie spektrum jego zastosowania i dotarcia nawet do głębokości 50 mm! Urządzenie działające na podobnej zasadzie wykorzystywane jest już od dłuższego czasu do nieoperacyjnego liftingu twarzy. Zabieg pozwala na uzyskanie aż trzech efektów: nietermicznego, termicznego i biologicznego.

Na czym one polegają?

Nietermiczny zapewnia widoczną poprawę w przypadku łagodnej postaci nietrzymania moczu oraz pomoc w zakresie suchości pochwy. Termiczny prowadzi do zagęszczenia, ujędrnienia i napięcia skóry poprzez stymulację włókien kolagenowych i przebudowę elastyny. Biologiczny pozwala na dotlenienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zwiększenie ciśnienia przepływu krwi, co sprawia, że doznania seksualne są mocniej odczuwalne.

Czy zabiegi są bolesne?

Zabieg z użyciem nano-ultradźwięków jest całkowicie bezinwazyjny, nie powoduje żadnych skutków ubocznych, a jego efektami możemy cieszyć się od razu. To zabieg szybki, bezpieczny i bezbolesny, wręcz przyjemny, nie wymaga rekonwalescencji, więc pozwala wrócić do codziennej aktywności zaraz po jego przeprowadzeniu. Jedynym skutkiem są imponujące efekty! (śmiech)

Ile takich zabiegów trzeba wykonać?

Terapia obejmuje trzy zabiegi wykonywane w odstępie miesiąca. Później w ciągu pół roku albo roku można wykonać zabieg przypominający, by utrwalić efekt. Pamiętajmy jednak, że każdy przypadek jest inny i może się okazać, że potrzebnych
będzie nieco więcej zabiegów i z różną częstotliwością.

Jak długo trwa sam zabieg?

Od sześciu minut do godziny. Wszystko zależy od wskazań i kwalifikacji do zabiegu podczas konsultacji. Jedno jest pewne: jest bardzo przyjemny!

Czy SonoCare można też wykorzystać do poprawy wyglądu zewnętrznych narządów płciowych?

Jak najbardziej. Część Pań jest niezadowolona z wyglądu zewnętrznego swoich narządów płciowych, dlatego coraz bardziej popularne są zabiegi wybielania, rozjaśniania okolicy warg sromowych oraz ich uelastyczniania.

Mamy rozwiązanie na problemy z nietrzymaniem moczu

Kiedy warto pomyśleć o takim zabiegu i wizycie u ginekologa?

Kiedy czujemy, że coś nam przeszkadza i nie wiemy jeszcze, o co chodzi, przestajemy odczuwać satysfakcję z życia seksualnego, odczuwamy suchość w pochwie, nie czujemy się komfortowo, to właśnie jest ten moment, kiedy należy udać się do ginekologa. Zawsze skupiamy się na wyglądzie zewnętrznym, a nie myślimy o tym, że jeśli starzeje nam się skóra twarzy, to w innych miejscach również ten proces zachodzi. To niby takie oczywiste. Skupiamy się zawsze głównie na twarzy. Systematycznie wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne na ciało, to dlaczego nie dbać o okolice intymne, które też tak naprawdę sprawiają, że jesteśmy pewne siebie i poprawiają nam komfort życia codziennego. Dbając o twarz, nie zapominajmy o innych okolicach, bo jednak spełnienie kobiety, to nie tylko piękna skóra, to także pewność siebie w innych sferach życia.

W jedności siła – mistrzowska drużyna w centrum Łodzi

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcie Justyna Tomczak

Łódź, ul. Kopernika 38
tel. 42 253 19 50, 510 060 918
biuro@velvetclinic.pl
www.velvetclinic.pl