Zdrowie

Jak odzyskać sprawność? Rehabilitacja w Medical Magnus

Jak odzyskać sprawność? Rehabilitacja w Medical Magnus

W życiu każdego z nas niezwykle istotna jest sprawność fizyczna. Bez niej trudno nam wykonywać codzienne czynności czy to zawodowe, czy prywatne. Jednak zdarza się nam utracić ją na skutek wypadków, kontuzji oraz chorób. Wówczas z pomocą przychodzi rehabilitacja. To właśnie w Klinice Medical Magnus sprawność odzyskują Pacjenci w różnym wieku i z różnymi dolegliwościami, a także wybitni sportowcy, w tym mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata.

Rehabilitacja, aby była skuteczna i przynosiła efekty, powinna być dobrana indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta. Zabiegi rehabilitacyjne opieramy na rzetelnej kontroli lekarskiej i konsultacji fizjoterapeutycznej, a współpraca zespołu na linii lekarz-fizjoterapeuta to podstawa skutecznej rehabilitacji.

– Diagnostyka poprzedzająca konkretne zabiegi rehabilitacyjne jest niezwykle istotna. W Medical Magnus od wielu lat mamy własną pracownię biomechaniki, w której między innymi przy pomocy specjalistycznej aparatury BIODEX możemy z niezwykłą precyzją określić siłę i równowagę mięśniową ciała, co ułatwia rehabilitację celowaną – mówi mgr Anna Kuna, fizjoterapeuta, Kierownik działu rehabilitacji. – Urządzenia te wykorzystywane są także w procesie rehabilitacji m.in. po zabiegu ortopedycznym lub po urazie w obrębie stawu kolanowego, urazach stawu barkowego, czy po złamaniach kończyn.

Zachowawcza, pourazowa i pooperacyjna

Klinika Medical Magnus oferuje między innymi rehabilitację zachowawczą, pourazową i pooperacyjną. Korzystanie z rehabilitacji zachowawczej pozwala często uniknąć zabiegu i skutecznie wyleczyć daną dysfunkcję. Niejednokrotnie wystarczy kilka sesji terapeutycznych, by zredukować ból i poprawić jakość życia Pacjenta.

– Oferowana rehabilitacja przed zabiegiem ortopedycznym, ukierunkowana jest na program przygotowania pacjenta do zabiegu. To bardzo ważny etap w procesie leczenia, a niestety niedostatecznie doceniany. Kluczową rolę odgrywają ćwiczenia, których celem jest odpowiednie przygotowanie pacjenta do zabiegu, a w konsekwencji osiągnięcie dobrych rezultatów operacji. Przygotowanie przed zabiegiem, polega na nauczeniu chorego wykonywania określonych ćwiczeń w celu wzmocnienia górnych i dolnych partii ciała, co po zabiegu endoprotezoplastyki stawów umożliwi pacjentowi sprawną pionizację oraz szybki powrót do czynności dnia codziennego – tłumaczy dr Marek Krochmalski, specjalista ortopeda-traumatolog, Prezes Medical Magnus Clinic.

Rehabilitacja po leczeniu operacyjnym takim jak: artroskopie, wszczepienia endoprotez stawu biodrowego lub stawu kolanowego, czy też po leczeniu komórkami macierzystymi jest nieodzownym elementem procesu leczenia, gwarantującym pacjentowi powrót do pełnej samodzielności i sprawności.

Mgr Anna Kuna, fizjoterapeuta, Kierownik działu rehabilitacji
Cel rehabilitacji – przywrócić sprawność

W drodze do życia bez bólu pomagają różne metody terapeutyczne, fizykoterapia, metody z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, które za każdy razem są indywidualnie dobierane do potrzeb Pacjenta.

W Klinice Medical Magnus Pacjenci mogą skorzystać z różnych rodzajów masażu: leczniczego, klasycznego, relaksacyjnego oraz sportowego. Wskazań do zastosowania masażu jest naprawdę dużo.

– Warto zwrócić uwagę na wykorzystanie technik specjalnych, w tym drenażu limfatycznego w obrzękach, jak również terapii blizny, szczególnie istotnej po zabiegach ortopedycznych, czy chociażby w rehabilitacji po operacjach onkologicznych – mówi mgr Anna Kuna.

Nasza fizjoterapia wyposażona jest także w doskonałe urządzenia służące do fizykoterapii, w której w celach leczniczych wykorzystuje się między innymi prąd elektryczny, światło, pole magnetyczne, ultradźwięki oraz niską temperaturę. – Nasi fizjoterapeuci i masażyści są do dyspozycji Pacjentów pięć dni w tygodniu, od godziny 8 do 20. Taki harmonogram pracy zapewnia Pacjentom możliwość skorzystania z zabiegów w dogodnej dla nich porze dnia.

Prowadzimy zabiegi rehabilitacyjne w ramach usług komercyjnych, jak również w ramach refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Naszym celem jest przywrócenie pacjentom pełnej sprawności ruchowej. Z naszej rehabilitacji korzystają Pacjenci z całej Łodzi i województwa, a nawet z całej Polski, w tym między innymi liczni sportowcy. W trakcie procesu rehabilitacji na bieżąco monitorujemy stan Pacjenta, pokazując mu poczynione postępy. Wspomaganie procesu rekonwalescencji zabiegami z zakresu fizjoterapii oraz dokonanie oceny funkcjonalnej Pacjenta pozwala na prawidłowy i najbardziej efektywny powrót do aktywności fizycznej pacjentów – podkreśla dr Marek Krochmalski.

– Zespół fizjoterapeutów i masażystów Medical Magnus posiada wysokie kwalifikacje zawodowe i nieustająco rozwija swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Przykładamy dużą uwagę do indywidualnego podejścia i stałego kontaktu z Pacjentami. Nasi fizjoterapeuci udzielają także instruktaży i monitorują proces rehabilitacji poprzez teleporady wideo dostępne w naszym portalu telemedycznym – podkreśla Eliza Krochmalska, Prezes ds. rozwoju Grupy Medical Magnus.

 

Zapraszamy do kontaktu z Rejestracją rehabilitacji: tel.: 42 253 19 16  e-mail: rehabilitacja@mmcenter.pl

Medical Magnus Clinic

Łódź. Kopernika 38
tel.: 42 253 19 00
www.mmcenter.pl
www.telemedycyna.mmcenter.pl

Nowoczesne, wielospecjalistyczne centrum medyczne działające od 1987 roku. W Klinice dostępny jest szeroki wachlarz usług wykonywanych zarówno prywatnie, jak i w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ważną częścią działalności Kliniki jest leczenie sportowców w tym mistrzów olimpijskich i mistrzów świata. Medical Magnus Clinic® świadczy usługi m.in. z zakresu: ortopedii, medycyny sportowej, rehabilitacji, neurochirurgii, neurologii, chirurgii ogólnej, naczyniowej i plastycznej, geriatrii, medycyny pracy, urologii i chemioterapii.
W Medical Magnus Clinic® przeprowadzamy zabiegi i operacje narządu ruchu: rekonstrukcje więzadeł, artroskopie, endoprotezy stawu kolanowego i biodrowego, a także zabiegi operacyjne w zakresie neurochirurgii, chirurgii ogólnej oraz urologii jednego dnia, jak również prowadzimy leczenie onkologiczne w ramach NFZ.
Zabiegi w większości wykonujemy technikami małoinwazyjnymi, skutkującymi krótkim pobytem w szpitalu i szybkim powrotem do pełnej sprawności. Na oddziałach szpitalnych posiadamy komfortowe sale – jedno, dwu i trzyosobowe o wysokim standardzie.

 

Medycyna w czasie pandemii. Dobry czas na innowacje i rozwój

Telemedycyna w Medical Magnus

W Medical Magnus nowe stawy bez czekania w kolejce