Zdrowie

Smukła o każdej porze roku

Smukła o każdej porze roku

Współczesna kosmetologia oferująca usługi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i sprzętu najnowszej generacji nie tylko pomaga w utrzymaniu wymarzonej figury, doskonale działa także na kondycję naszej skóry i dobrostan całego organizmu – mówi Paulina Majewska, właścicielka Este Clinic.

Zima kojarzy się wielu z nas z czasem rozleniwienia, podjadania smakołyków i nie przejmowania się zbytnio dodatkowymi kilogramami, które można skryć pod obszernymi ubraniami. Czy tak jest faktycznie, czy staramy się jednak dbać o sylwetkę przez cały rok?

Faktycznie zima kojarzy się z okresem lenistwa, a długie wieczory spędzane na kanapie sprzyjają przybieraniu na wadze. Ale przecież nie musi tak być. Pamiętajmy, że o wszystkim sami decydujemy. To tylko od nas samych zależy, czy dobrze będziemy czuć się we własnym ciele niezależnie od pory roku. Dlatego tak często powtarzam swoim klientkom, jak ważna jest regularność i systematyczność. Aby osiągnąć wymarzone efekty potrzeba czasu oraz pełnej serii zabiegów. Zima w Este Clinic to czas wytężonej pracy nie tylko nad wymarzoną sylwetką.

Odpowiednia dieta, właściwe nawodnienie organizmu, regularny wysiłek. Co jeszcze pomaga nam w utrzymaniu wymarzonej figury?

Współczesna kosmetologia oferująca usługi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i sprzętu najnowszej generacji nie tylko pomaga w utrzymaniu wymarzonej figury, doskonale działa także na kondycję naszej skóry i dobrostan całego organizmu. Świadomi klienci coraz częściej poszukują sprawdzonych rozwiązań o działaniu wielopoziomowym, prewencyjnymi oraz kompleksowym. Rośnie popyt na zabiegi mniej inwazyjne i bardziej skuteczne. Liczy się także szybka rekonwalescencja po zabiegu i powrót do codziennej aktywności bez potrzeby zostawania w domu. Klienci są świadomi tego, że wygląd ich sylwetki jest obrazem ich stylu życia. Dlatego wybierając sprzęt do mojego gabinetu, zawsze kieruje się skutecznością, przeprowadzonymi i udowodnionymi badaniami, a także jego bezpieczeństwem.

Skoro już wiemy, że współczesna kosmetologia doskonale pomaga nam w utrzymaniu zgrabnej figury, to przejdźmy teraz do konkretów. Este Clinic oferuje m.in. zabieg kriolipolizy. Na czym polega i jakich efektów możemy się spodziewać?

Kriolipoliza to zabieg mający na celu redukcję miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Jest on bezinwazyjną alternatywą dla chirurgicznej liposukcji. Podczas zabiegu wykorzystujemy urządzenie z czterema głowicami zabiegowymi, dzięki czemu możemy działać na każdy obszar ciała. Schładzane komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi, a następnie wydalane są z organizmu w naturalnym procesie metabolicznym. Kriolipoliza zalecana jest wówczas, kiedy tkanka tłuszczowa oporna jest na ćwiczenia i dietę, w przypadku korekcji ginekomastii u mężczyzn, a także do redukcji lokalnych otłuszczeń u osób nieotyłych. Satysfakcjonujące efekty uzyskamy po serii zabiegów, które nie wymagają wyłączenia z codziennej aktywności. Zabieg wykonujemy między innymi na takie partie ciała jak brzuch, boczki, ramiona, uda, podbródek, pośladki, kolana. Głowice, jak i parametry zabiegowe dobieramy indywidualnie do pacjenta i jego problemu. Rezultaty widoczne są po trzech miesiącach od pierwszej sesji.

W Este Clinic klienci mogą także skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem lipolaseru oraz karboksyterapii. Na czym one polegają, jakie technologie są tu wykorzystywane?

Przyznam, że niewiele gabinetów w Łodzi, ma te zabiegi w swojej ofercie, a naprawdę wyróżniają się one na rynku usług kosmetologicznych. Swoim klientom oferują szeroki wachlarz usług, dzięki czemu mogę łączyć wiele terapii, osiągając jeszcze lepsze efekty. Jeśli chodzi o lipolaser, to wykorzystujemy go do nieinwazyjnego wyszczuplania sylwetki, często u klientów, którym z różnych względów nie możemy zaoferować kriolipolizy lub dla wzmocnienia jej efektów. W urządzeniu do tego zabiegu zastosowano połączenie wiązki laserowej i podczerwieni, które prowadzą do biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych i wpływają na redukcję centymetrów. Natomiast karboksyterapia Julie, którą posiadam w gabinecie to najwyższej jakości dostępny sprzęt na rynku. Julie jest moją specjalistką do zadań wyjątkowych, ponadto sprzęt jest polskiej produkcji, co również zasługuje na docenienie. Zabieg polega na śródskórnej lub podskórnej iniekcji dwutlenku węgla wywołującej stany zapalne, dzięki którym następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają skurczeniu, mikrokrążenie ulega poprawie lub wznowieniu, następuje odbudowa i odżywienie komórek, a skóra zostaje wygładzona i staje się sprężysta. Zabieg karboksyterapii zalecany jest szczególnie u osób, u których otłuszczenia występują nierównomiernie – w okolicach boczków, ud, kolan, pośladków, ramion czy brzucha. Nie tylko modeluje sylwetkę, ale także dzięki temu, że działa kompleksowo na wszystkie czynniki prowadzące do cellulitu, praktycznie całkowicie go redukuje. Zaręczam, efekty są naprawdę spektakularne.

Skoro wspomniała pan o redukcji cellulitu, to słyszałam, że doskonałe efekty przynosi także zabieg dermomasażu z wykorzystaniem urządzenia Endermologie® LPG?

Dobrze pani słyszała. Moje klientki pokochały ten zabieg. Zasługuje on też na szczególne uznanie, ponieważ jest zgodny z filozofią natury – w odróżnieniu od wielu innych technik jest w stu procentach naturalny i przynosi niesamowite rezultaty. To bezinwazyjna i bardzo skuteczna metoda mechanicznej stymulacji skóry, która w naturalny sposób reaktywuje metabolizm komórek. Zabieg działa na uwalnianie tłuszczu i zwiotczenie skóry jednocześnie w pełni szanując równowagę biologiczną całego organizmu. Pracują tutaj dwie naprzemienne poruszające się rolki, które próżniowo zasysają tkankę i rozmasowują fałdy skórne. Zabieg wykonywany jest w specjalnym kombinezonie, aby zminimalizować odczucia bólowe. Jest jednym z niewielu, z którego mogą korzystać kobiety w ciąży i karmiące. Endermologie® LPG usuwa także nadmiar wody z organizmu. Legenda głosi, że aniołki Victoria’s Secret wykonują endermologię po każdym locie samolotem! Jeśli więc po ciężkim dniu odczuwamy opuchnięcia i ciężkość nóg warto skorzystać z tego zabiegu. I nie tylko wtedy – endermologia działa jak bodziec pobudzający organizm, dlatego warto z niej korzystać, by ochronić ciało przed upływem czasu i zapewnić sobie komfort codziennego życia.

Tyle nowości, tyle możliwości zadbania o sylwetkę, to w sam raz coś dla mnie, nie będę już musiała ani ćwiczyć, ani przejmować się dietami, poleżę wygodnie, a pani i współczesna kosmetologia zrobią wszystko za mnie.

Skuteczne terapie w modelowaniu sylwetki wymagają kompleksowego podejścia i zaangażowania specjalistów często z różnych dziedzin. Terapia powinna polegać na wprowadzeniu zmian w sposobie żywienia, zwiększeniu aktywności fizycznej oraz terapii w gabinecie. Aby zabiegi przyniosły trwałe efekty, należy również uwzględnić aspekt edukacyjny klienta i uświadomić jak ważna jest systematyczność i regularność. Holistyczne podejście może przyspieszyć, wzmocnić i utrwalić efekty terapii w gabinecie, a im szybciej je zrozumiemy, tym będzie nam łatwiej osiągnąć wymarzony efekt.

Proszę mi jeszcze powiedzieć, jak tak młoda osoba tak dobrze odnajduje się na konkurencyjnym rynku beauty.

Myślę, że warto podążać za swoimi celami oraz zainteresowaniami i co najważniejsze ciągle się rozwijać i wprowadzać nowe technologie tak, aby móc wyróżnić się na rynku. Bardzo ważny jest dla mnie wysoki standard obsługi klienta oraz przyjazna atmosfera, która panuje w salonie. Każdy klient może liczyć na indywidualne podejście. W swojej pracy i prowadzeniu biznesu cenię sobie wolność i niezależność, uwielbiam podejmować nowe wyzwania oraz realizować własne pomysły. Dzięki codziennej ciężkiej pracy i dążeniu każdego dnia do celu jestem właśnie tutaj i wiem, że to dopiero początek mojej drogi.

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcia Justyna Tomczak

Este Clinic
Łódź, ul. Piotrkowska 243
tel. 578 689 664
e-mail: esteclinicsalon@gmail.com
www.este-clinic.pl