Oscar w branży nieruchomości dla Monopolis

Olbrzymi sukces polskiej firmy Virako w Paryżu. Monopolis najlepszym projektem „mixed-use” na świecie. Łódzki kompleks został zdobywcą prestiżowej nagrody w międzynarodowym konkursie MIPIM Awards 2020.

Hotelik Démodé – premiera tylko dla dorosłych…

Mieszkańcy tego hoteliku lubią być passe, cenią sobie leniwy rytm dawnych dni, piękno melodii międzywojennych szlagierów i poczucie humoru. Czasem dość dosadne, dlatego wodewil „Hotelik Démodé”, którym Stowarzyszenie Grupa Teatralna Nota Bene debiutuje na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych. Premiera 19 września.

Przemysł bogaty w innowacje 5G od startupów

Program S5, czyli Akcelerator Technologii 5G, realizowany przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną nabiera tempa. Kolejne innowacyjne firmy z sektora MŚP rozpoczynają swoją biznesową przygodę w Łodzi. Pracują nad innowacjami 5G dla dużych inwestorów.

W ŁSSE inwestycje za ponad miliard złotych!

Do końca sierpnia ŁSSE wydała 22 decyzje o wsparciu. Firmy zadeklarowały inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na ponad miliard złotych i stworzą ponad 400 nowych miejsc pracy. Wśród nowych inwestorów jest 10 dużych, 6 średnich, 4 małe i 2 mikro firmy.

Wyjątkowa inwestycja w wyjątkowym miejscu

O inwestycji mieszkaniowej Apartamenty Krakowska 26 w Łodzi, jej wyjątkowej lokalizacji i zaletach, które trudno znaleźć gdzie indziej, opowiadają Monika Machnicka i Tomasz Kaczmarek, inwestorzy i właściciele Optimum Property oraz Emilia Tyrek, specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta.

Monopolis z najlepszą architekturą w Polsce

Łódzki kompleks Monopolis zwycięzcą IX edycji konkursu Prime Property Prize 2020 w kategorii „Architektura”. Tym samym inwestycja Virako została najlepszym projektem architektonicznym roku 2020 w Polsce. A już dziś wieczorem rozstrzygnięcie MIPIM Awards 2020, czyli „Oscarów” w branży nieruchomości.

Konkurs Modopolis, czyli etyczną modę warto promować

Rekomendacja Modopolis dla marki odpowiedzialnej, wsparcie eksperckie dla młodego modowego biznesu i prezentacja online, pozwalająca dotrzeć do większego grona odbiorców – to nagrody dla projektantów i producentów, którzy zgłoszą się do ogólnopolskiego konkursu Modopolis. Nabór trwa do 7 września.

Wielki Finał Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2020

W tegorocznym konkursie Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2020 bierze udział 18 kandydatek z całego regionu. Zwyciężczyni zostanie piętnastą w historii laureatką konkursu i przejmie koronę z rąk Karoliny Bielawskiej, aktualnie panującej Miss Polonia! Tegoroczna gala finałowa odbędzie się 12 września w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Pomysł na posiłek w parku, czyli łódzki Travel Basket

Marzy Ci się podróż? Chcesz zjeść coś pysznego w plenerze z rodziną czy przyjaciółmi? Zorganizować randkę? Albo jeszcze lepiej – poprosić o rękę swoją wybrankę? Słoneczne lato zachęca do wyjścia z domu i przebywania w licznych parkach łódzkich. Travel Basket to odpowiedź na dzisiejsze potrzeby – to gama koszy piknikowych z menu amerykańskim, francuskim, angielskim,…

„KLAUS – obsesja miłości” – pokazy przedpremierowe

Wielkimi krokami zbliżają się pokazy przedpremierowe spektaklu „KLAUS- obsesja miłości” – pierwszego po dłuższej przerwie, autorskiego monodramu Kamila Maćkowiaka. Spektakl inspirowany jest autobiografią niezwykłej osobowości kina XX wieku – Klausa Kinskiego. Autobiografia aktora stanowi jednak tylko punkt wyjścia tej teatralnej opowieści.

Willa Hilarego Majewskiego odzyska swój blask

Ruszają prace w willi Hilarego Majewskiego, dawnego architekta miejskiego. Jedne z najbardziej znanych i wybitnych jego realizacji to Pałac Poznańskich i Heinzla, Grand Hotel, willa Herbstów, czy cerkiew pw. Aleksandra Newskiego.

Tu bywał Ślepy Max ze swoją szajką

Tu bywał Ślepy Max ze swoją szajką. Dzisiaj na rogu ul. Pomorskiej i Wschodniej powstaje mural upamiętniający kultową knajpę Kokolewole, komfortowe mieszkania komunalne, lokale dla lokalnych przedsiębiorców i świetlica  dla dzieci.

Pasaż Róży będzie większy i piękniejszy

Pasaż Róży będzie większy i piękniejszy. Zielone altany, ławki, ściany obsadzone bluszczem. Trwają prace przy przedłużeniu pasażu Róży. Podwórko z lustrzaną instalacją artystyczną Joanny Rajkowskiej zostanie rozbudowane i połączone z ul. Zachodnią oraz placem Wolności.

Łódź buduje woonerf na ul. Mielczarskiego

Strefa spokojnego ruchu, kameralne place z zielenią, szpaler drzew, ławki i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Jak będzie wyglądała nowa przestrzeń w Centrum Łodzi?

Miss Polonia 2019 wspiera walkę z koronawirusem w Peru

Cały świat cierpi i odczuwa skutki panującej epidemii. Jednak są kraje, które szczególnie potrzebują pomocy – jednym z nich jest Peru. Karolina Bielawska, aktualna Miss Polonia 2019 zaangażowała się w akcję pomocy mieszkańcom peruwiańskiej Amazonii. 

Młodzieżowa grupa Teatru Chorea portretuje iGeneration

Głowy opuszczone nad smartfonami w pogoni za lajkami, zastępującymi rzeczywiste relacje. Dokąd zmierza pokolenie post-millenialsów i czy da się je wyrwać z technologicznej sieci?

Wygodne bluzy i koszulki dla kobiet – w jakich sytuacjach będą niezastąpione?

Czasem dobrze jest na chwilę zrezygnować z elegancji na rzecz wygody i zastąpić szykownie skrojone ubrania zwykłą koszulką lub bluzą. W niektórych sytuacjach to najlepsze, co możemy na siebie założyć, dlatego też klika takich rzeczy to niezbędnik w szafie każdej kobiety.

Łódzka strefa zaprasza do kina samochodowego

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprasza wszystkich do kina samochodowego. Pierwszy pokaz już w najbliższą sobotę, 18 lipca o 21. Cykl seansów otworzy tytuł „Kobieta Sukcesu” w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Wstęp do kina jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja na stronie kinowstrefie.pl

Start drugiego etapu inwestycji w Monopolis

Drugi etap budowy kompleksu biurowo-usługowego Monopolis rozpoczęty! 16 lipca 2020 roku na budowie uroczyście uruchomiono 56 metrowy żuraw. Tym samym rozpoczęła się realizacja jednej z dwóch wież na terenie tej prestiżowej, łódzkiej inwestycji.

CK Fabryka zaprasza na kreatywne wakacje

„Kreatywne wakacje w Fabryce” – pod takim hasłem kryją się atrakcje jakie na dzieci i młodzież czekają w Centrum Kreatywności Fabryka. Przez całe lato będą mogli skorzystać ze specjalnej strefy gamingowej, zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości oraz nauczyć się, jak zostać YouTuberem. A to tylko część atrakcji.

Retroperspektywy 2020, czyli rzeczywistość online

W tym roku Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy odbędzie się w dniach 21-30 sierpnia i będzie zupełnie inny od dotychczasowych. Jego twórcy zmierzyli się z przygotowaniem teatru dla widzów, których nie będzie…

ABB wprowadzi się do łódzkiego Monopolis

ABB, wiodąca firma technologiczna, wynajmie ponad 1400 mkw powierzchni w kompleksie Monopolis. To po Clariancie już kolejny szwajcarski koncern, który docenia i wybiera tą prestiżową, łódzką lokalizację.

Półfinał konkursu THE LOOK OF THE YEAR w Łodzi

30 czerwca w Miejskiej Arenie Kultury i Sportu w Łodzi odbył się półfinał polskiej edycji najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu modelingowego THE LOOK OF THE YEAR. W tym roku wydarzenie miało inny charakter niż zwykle, ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce.

Wybrana obsada Pretty Woman w Teatrze Muzycznym w Łodzi

Malwina Kusior i Marta Wiejak zmierzą się z legendą Julii Roberts i będą zdobywać serce Edwarda, w którego wcielą się Tomasz Bacajewski, Marcin Jajkiewicz i Rafał Szatan. Teatr Muzyczny w Łodzi wybrał obsadę na miarę planowanej superprodukcji.

Michał Batory przygotował plakat do “Klausa”

Po raz kolejny Michał Batory przygotował plakat do sztuki wystawianej na Scenie Monopolis przez Teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka. Tym razem do zbliżającej się premiery monodramu Kamila Maćkowiaka – “KLAUS – obsesja miłości” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

Artyści z całego kraju w geście muzycznej solidarności

Siła muzyki i energia solidarności artystów teatrów muzycznych i oper z całej Polski w oczekiwaniu na powrót publiczności – aż 130 muzyków przyjęło zaproszenie Teatru Muzycznego w Poznaniu do stworzenia utworu „Bądźmy razem”. Wśród nich soliści i orkiestra Teatru Muzycznego w Łodzi. Premiera już w tę sobotę.

Rusza Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – jednych z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.

Spotkanie z Agnieszka Płoszaj, czyli na ławeczce o książce

„Pałac pod Ptasimi Głowami” to najnowsza książka Agnieszki Płoszaj, autorki powieści kryminalnych. Pisarka jest łodzianką, tu mieszka i tworzy, a Łódź wybiera zawsze jako tło dla swoich książek. Również akcja najnowszej powieści rozgrywa się w łodzi.

Ziemia z Łodzi trafiła do muzeum w Luksemburgu

Specjalny pojemnik, a w nim ziemia z łódzkiego Cmentarza Żydowskiego trafił do Luksemburga. Gmina Żydowska w Łodzi przekazała go w 214. rocznicę swojego powstania.

Monopolis – najsmaczniejsze miejsce w Łodzi

Tłumy gości, doskonała muzyka i restauracje z wyjątkowym jedzeniem – pięciodniowa inauguracja oferty kulinarnej Monopolis już za nami. Z najbardziej wyczekiwanym w ostatnim czasie projektem mixed-use w Polsce mogli zapoznać się pierwsi goście.

Rajd łódzkich przedsiębiorców

Łódzki Raj Przedsiębiorców to impreza ciesząca się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Każdego roku w rajdzie odbywającym się na początku czerwca startowało ponad 100 drużyn. W tym roku wirus pokrzyżował nieco plany i raj odbędzie się, ale w nieco innej formule, bardziej wirtualnej.

“Ciało/Pamięć/Historia”, czyli Retroperspektywy 2020

O tegorocznym Festiwalu Retroperspekty organizatorzy mówią wprost: Ta edycja będzie inna niż wszystkie dotychczasowe, bo nigdy wcześniej nie przydarzył nam się teatr w pandemii.

Wspólny projekt edukacyjny Teatrów Nowego i Muzycznego

„A ja Łódź wolę!” pisał Julian Tuwim o swoim rodzinnym mieście. Śladami jego ulubionych miejsc wyruszą uczestnicy projektu edukacyjnego, realizowanego wspólnie przez Teatr Nowy im. K. Dejmka i Teatr Muzyczny w Łodzi.

Kalendarz Virako od czerwca 2020 do maja 2021!

Już niebawem ukaże się kolejna edycja Kalendarza Virako, projektu realizowanego od 2009 roku. Kalendarz wyróżniają najwyższe walory artystyczne, estetyka i limitowany nakład. Najbliższa edycja obejmie okres od czerwca 2020 do maja 2021.

“Śmierć i dziewczyna” wraca na Scenę Monopolis!

Już w sobotę, 6 czerwca, teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka wraca na Scenę Monopolis, gdzie o 19.00 zaprezentuje spektakl „Śmierć i dziewczyna”. W głównej roli wystąpi Jowita Budnik. 

Konferencja „Zaufanie – waluta przyszłości”. Zapraszamy!

Czy jesteśmy skazani na zalew fake-newsów i sprzecznych informacji? Jakie wartości mogą wnieść optymizm do nastrojów społecznych? Dlaczego zaufanie przeżywa dziś kryzys? Na te i wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć organizatorzy konferencji „Zaufanie – waluta przyszłości”.

Teatr Powszechny w Łodzi zagra dla całej Polski

1 czerwca o godz. 21 w Teatrze Telewizji na żywo z Małej Sceny Teatru Powszechnego w Łodzi transmitowana będzie komedia Krzysztofa Kędziory „Wykapany zięć”. Będzie to pierwszy w Polsce w czasie pandemii Teatr Telewizji na żywo.

Monopolis inauguruje kulinarną działalność

Jest co podziwiać. Rewitalizacja niezwykłego zespołu Monopolu Wódczanego z 1902 roku dobiegła końca. A już podczas nadchodzącego, długiego czerwcowego weekendu, począwszy do 10 czerwca, Monopolis zainauguruje swoją kulinarną działalność na mapie Łodzi.

OFF/ON Północna powraca. Powtórka na życzenie

Tegoroczna internetowa edycja festiwalu OFF Północna zebrała już kilkanaście tysięcy odsłon. Od czwartku do soboty zostaną udostępnione ponownie wszystkie spektakle i koncerty zaprezentowane w tym roku .

Czwartek na czacie z prezesem ŁSSE

Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu #Czwartek na Czacie #Czat z Ekspertem organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Będzie pięknie. W łódzkim Orientarium praca wrze

Rośliny do egzotycznej dżungli w ZOO przyjadą z Laosu, Filipin i Hongkongu. W łódzkim Orientarium zaczęły się prace przy zagospodarowaniu zielonych terenów, gdzie dzięki odpowiednim roślinom, temperaturze i wilgotności będzie jak w tropikach.

Teatr Muzyczny: Casting do Pretty Woman z dystansem

Nie wirtualnie, a na scenie, choć z zachowaniem specjalnych środków ostrożności. Teatr Muzyczny w Łodzi przygotowuje się do kolejnego etapu castingu do „Pretty Woman”. Gwiazdy i debiutanci walczący o role w musicalowej superprodukcji w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, stawią się w Łodzi w czerwcu.

Monopolis. Spirit of Łódź

Artyści związani z Łodzią, charakterystyczne miejsca naszego miasta, 60 osób zaangażowanych w realizację, a do tego pop, jazz, rap i hip-hop – można już oglądać teledysk do utworu „Horyzont”, który powstał dzięki inspiracji Krzysztofa Witkowskiego, prezesa Virako, inwestora Monopolis.

Laserowa korekcja wzroku, czyli życie bez okularów

Większość krótkowidzów zbyt dobrze wie, co znaczy nosić okulary – nie ze względu na modę, tylko z konieczności. Nie jesteśmy jednak na nie skazani. O tym jak skorzystać z laserowej korekcji wzroku opowiada dr Karolina Dulczewska-Cichecka z Gabinetu Okulistycznego N&M.

ŁÓDŹ jak LOVE, czyli rzeźba w pasażu Monopolis

ŁÓDŹ, czyli wyjątkowa rzeźba autorstwa Rafała Grzelewskiego ozdobiła pasaż Monopolis. Jest ona hołdem dla słynnej rzeźby LOVE, którą wykonał 50. lat temu przez Robert Indiana. W zamyśle twórców i inwestora Monopolis rzeźba jest także wyrazem miłości do miasta.

Łódzkie zoo znów dostępne dla zwiedzających

Dobra wiadomość. Od 20 maja, od godziny 9 łódzki ogród zoologiczny będzie ponownie dostępny dla zwiedzających. Będzie można również skorzystać ze stref gastronomicznych, jednak na otwarcie placu zabaw najmłodsi muszą jeszcze chwilę zaczekać. 

Remont na własną rękę? Jakie prace wykonać samodzielnie?

Wiele osób próbuje samodzielnie przeprowadzić drobne prace remontowe. O ile nie jest się fachowcem lub amatorem majsterkowania, o tyle trudno mówić w takim przypadku o kapitalnej renowacji wnętrza. Jednak z odrobiną chęci można na własną rękę skutecznie odświeżyć mieszkanie. Jak to zrobić?

Art_Inkubator, czyli początek drogi na biznesowy szczyt!

Jest takie miejsce w Łodzi, gdzie biznes łączy się ze sztuką, a osoby kreatywne, zdolne i przedsiębiorcze próbują osiągnąć sukces. Miejsce unikatowe i nowoczesne, które sprawia, że każdy start-­up branży kreatywnej chciałby właśnie tutaj zacząć swój marsz na biznesowy szczyt!

Czas próby dla gospodarki i nas wszystkich

Epidemia koronawirusa sprawiła, że polska i światowa gospodarka ulega dynamicznym zmianom. Do czego nas one doprowadzą, w co warto teraz inwestować i co zmieni kryzys gospodarczy, o tym rozmawiamy z Marcinem Ślawskim, właścicielem firmy Superior Investment z Łodzi.

Spotkanie z piosenką autorską na OFF/ON Północna

Wirtualny festiwal OFF/ON-Północna Teatru Muzycznego w Łodzi trwa. W najbliższy weekend proponuje spotkanie z mocnymi głosami młodego pokolenia. Podczas wspólnego koncertu będzie można zobaczyć laureatów dotychczasowych edycji konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.

Lęk nie zniknie dlatego czeka nas walka o zaufanie

W przyszłości sukces odniosą te organizacja, które dostarczą sprawdzonych, rzetelnych informacji i które potrafią zadbać o bezpieczeństwo. Takie, którym można zaufać i które tego zaufania nie nadwyrężą. O zaufaniu społecznym opowiada Mateusz Stypułkowski, niezależny doradca biznesowy, właściciel agencji szkoleniowo-doradczej Businessland.

Konkurs dla najmłodszych. Wiersze do słuchania jak malowane

Do wyboru między innymi „Hipopotam” i „Samochwała” Jana Brzechwy czy „Ptasie radio” i „Okulary” Juliana Tuwima, technika i forma wykonania prac dowolne – dziecięce ilustracje wybrane w konkursie organizowanym przez Teatr Muzyczny w Łodzi oprawią plastycznie realizowane słuchowisko. 

Clariant włącza się do akcji Monopolis wspiera kulinarnie

Wyjątkowa inicjatywa Virako „Monopolis wspiera kulinarnie”, polegająca na wsparciu z jednej strony restauracji, a z drugiej łódzkich szpitali, z dnia na dzień nabiera rozmachu. Do akcji postanowiła się włączyć firma Clariant, która wynajmuje w Monopolis powierzchnię biurową.

Znowu można się wybrać do ogrodu i palmiarni

Ogród Botaniczny i Palmiarnia od 6 maja znów są otwarte! Serdecznie zapraszamy na spacery, pamiętajmy jednak o dystansie i maseczkach.

Wschodnia będzie jak nowa

Łódź rewitalizuje. Mimo pandemii trwają intensywne prace. Remontowanych jest 87 budynków, a w nich 943 mieszkania, 185 lokali użytkowych i 75 mieszkań chronionych. Przy ulicy Wschodniej do użytkowania oddane zostaną 3 kamienice, 52 komfortowych miejskich mieszkań i 5 lokali dla przedsiębiorców.

Ruszył nabór do łódzkich żłobków

Rozpoczął się nabór do żłobków na wrzesień 2020 r. Potrwa do 22 maja. Karty zgłoszenia dziecka do placówki będzie można pobrać ze strony internetowej Miejskiego Zespołu Żłobków https://mzz.lodz.p/

Monopolis wspiera kulinarnie

Nietypową akcję polegającą na wsparciu z jednej stronnych swoich gastronomicznych najemców, a z drugiej lekarzy z łódzkich szpitali postanowił zainaugurować łódzki deweloper Virako.

Jeszcze będzie pięknie – balkonowe koncerty w Sieradzu

Wszyscy zapraszają na koncerty online, a tymczasem w Sieradzu koncertów będzie można posłuchać z balkonu swojego mieszkania.

Już w czerwcu nowe atrakcje w miejskim aquaparku

Rozpoczął się montaż gigantycznych zjeżdżalni na terenie aquaparku “Fala”. Nowa wieża zjeżdżalni już stoi. Czas na zmontowanie czterech nowych atrakcji. Pozostaje mieć nadzieję, że z atrakcji będzie można faktycznie skorzystać w czerwcu.

Biblioteka inna niż wszystkie przy Gdańskiej 8

Sala spotkań, pracownia komputerowa, kącik dla rodziców i bawialnia dla dzieci. Do wyremontowanej kamienicy przy ulicy Gdańskiej 8 wprowadza się biblioteka.

Pierwsze w Polsce premiery spektakli w Internecie

Jako pierwszy w Polsce Teatr Powszechny w Łodzi zaprezentuje na swoich scenach dwa nowe spektakle, których premiery odbędą się w Internecie. – W czasie epidemii nie czekamy biernie, ale szukamy rozwiązań dla Teatru – na teraz i na przyszłość – mówi dyrektor Ewa Pilawska.

Łódzki Luwr w remoncie. Potrwa do czerwca.

Trwają prace wykończeniowe we wnętrzach Pałacu Izraela Poznańskiego, siedzibie Muzeum Miasta Łodzi. W podziemiach powstaje multimedialna wystawa “Ziemia Obiecana – wczoraj i dziś”.

Kultura online nie zwalnia, wiele ciekawych propozycji

Kulturalny czwartek: Teatr Powszechny zaprasza na kolejny odcinek stand-upu “Pomoc domowa radzi”, Muzeum Sztuki na czytanki – Wojciech Bąkowski czyta “Teorię widzenia”, a Centrum Nauki i Techniki EC1 zachęca do wspólnego rozwiązywania zagadek naukowych.

Tylko w łódzkim zoo: trzy małe wydry pokazują się światu!

Maluchy są trzy i urodziły się w Walentynki. Są wyjątkowe, bo należą do gatunku zagrożonego wyginięciem i urodziły się w łódzkim zoo. Nasz ogród jako jedyny w Polsce posiada te zwierzęta – ariranie, czyli wydry olbrzymie.

W Technikum Automatyki i Robotyki drukują przyłbice

Technikum Automatyki i Robotyki postawiło na druk 3D w walce z epidemią koronawirusa. Dzięki nowoczesnej drukarce 3D produkuje wysokiej jakości przyłbice dla medyków, pielęgniarek, personelu placówek medycznych czy DPS-ów.

Świąteczne paczki od Miss Polonia!

W ramach zainicjowanej przez biuro Miss Polonia akcji #koronazgłowy ponad 160 podopiecznych łódzkich instytucji otrzymało świąteczne paczki od Karoliny Bielawskiej, Miss Polonia 2019.

Do 5000 zł miesięcznie: staże dla łódzkich studentów

Mimo epidemii koronawirusa ruszyła rekrutacja na płatne staże u najlepszych łódzkich pracodawców w największym miejskim programie stażowym – „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne”.

Menu na Wielkanoc łódzkich restauracji

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, zapewne będzie zupełnie inna niż wszystkie ze względu na panującą epidemię koronawirusa. I mimo iż mamy teraz pewnie więcej czasu na przygotowanie świątecznych potraw, warto skorzystać z tego, co przygotowały łódzkie restauracje.

Do ZOObaczenia w zoo

Pandemia koronawirusa wpływa negatywnie na wiele aspektów naszego życia, jej skutki odczuwa także łódzki ogród zoologiczny, który prosi o wsparcie dla swoich podopiecznych.

Artyści walczą o rolę w “Pretty Woman”! Ponad 200 chętnych

Zgłosiło się ponad dwieście osób, na główne role szansę ma kilkanaście. Prowadzony przez Teatr Muzyczny w Łodzi casting do musicalu „Pretty Woman” cieszy się sporym zainteresowaniem artystów z całego kraju. Dobiega końca pierwszy etap. 

Off/On, czyli Festiwal OFF-Północna w tym roku on-line

Recitale, muzodramy, małe formy i pełnoobsadowe spektakle – program Festiwalu OFF-Północna 2020 pokazać miał różnorodność teatru muzycznego poza jego głównym nurtem. I pokaże, ale za rok.

ŁSSE: Pół miliona zł dla startupów

Pół miliona zł wsparcia dla startupów, bezpłatne konsultacje z ekspertami online i telefonicznie oraz portal z najnowszymi informacjami dla przedsiębiorców – taką ofertę dla firm w czasie kryzysu związanego z COVID-19 przygotowała Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Wydrukujemy LIFE IN. Łódzkie w maju, czerwcu, a może dopiero we wrześniu. Zresztą nie ważne kiedy, ważne, że wydrukujemy!

Drodzy Czytelnicy, Trzy lata temu, dokładnie 12 kwietnia 2017 w Łodzi i kilkunastu miejscowościach naszego regionu pojawiło się pierwsze wydanie magazynu LIFE IN. Łódzkie. Przez ten czas mozolnie budowaliśmy Wasze zaufanie i mocno pracowaliśmy nad tym, aby nasze relacje nie były wyłącznie relacjami o charakterze wydawca – klient. Zależało nam na tym, aby współpracę ułożyć…

Łódzkie firmy ratują łódzki biznes!

Łódzkie firmy zakupią vouchery na lokalne produkty i usługi – to jeden z pomysłów na pomoc lokalnym przedsiębiorcom. Akcję kupowania kuponów do kawiarni, na siłownię czy do kosmetyczki zapoczątkował Bluerank –  łódzka firma, która przeznaczy na zakup kuponów 100 tys. zł!

Jak próbujemy sobie radzić w tych trudnych czasach

Każdy z nas radzi sobie jak może w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa. Dlatego dzisiaj słów kilka o tym, co mają do zaaferowania nasi partnerzy, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować przez ostatnie lata.

Co miasto oferuje przedsiębiorcom

Na jaką pomoc miasta mogą liczyć lokalni przedsiębiorcy, których biznesy ucierpiały w związku z epidemią koronawirusa. Miasto przygotowało pakiet pomocowy.

Premiera Fabryki muchołapek Teatru Nowego już dzisiaj o godz. 21

“Fabryka muchołapek” to dokonana przez Andrzeja Barta teatralna adaptacja jego słynnej powieści pod tym samym tytułem. Widowisko opowiada o wielkości i upadku jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci XX wieku. Premiera on-line spektaklu w piątek 20 marca br. o godz. 21.

Z tropicielem po Łodzi

Łódzka Organizacja Turystyczna zaprasza do spacerowania po mieście online z aplikacją Tropiciel. Zabawa i instalacja aplikacji są darmowe i są przeznaczone zarówno dla całych rodzin jak i dla wielbicieli ciekawostek o Łodzi.

Michał Batory w Łodzi, wystawa gotowa

Wystawa prac Michała Batorego Retroperspektywa przygotowana przez Alliance Francaise jest już gotowa. Ponad 150 prac tego wybitnego plakacisty zdobi ściany czterech łódzkich galerii: Alliance Francaise, Muzeum Fabryki, Re:Medium i Ultramaryna.

Trattoria Italiana i Sendai Sushi idą do Monopolis!

Trattoria Italiana i Sendai Sushi już niebawem rozpoczną działalność w Monopolis, łódzkim centrum biurowo-rozrywkowo-kulturalnym. To kolejne lokale, które zdecydowały się przyjąć zaproszenie inwestora centrum i zagoszczą w gościnnych przestrzeniach po dawnych zakładach spirytusowych.

O przyszłości samochodów elektrycznych, czyli Elektromobilność 2020

O zaletach samochodów elektrycznych, rozwoju infrastruktury do ich ładowania, zmieniających się przepisach dyskutowano m.in. podczas konferencji „Elektromobilność 2020”, którą zorganizowała firma Jaszpol we współpracy z Politechniką Łódzką.

Trzeci Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty

Uznanie jury, nagrody i występ przed festiwalową publicznością – Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty to propozycja dla aktorów i wokalistów, którzy cenią w piosence i muzykę i tekst. Teatr Muzyczny w Łodzi czeka na zgłoszenia do trzeciej edycji konkursu.

Salon marek Jaguar i Land Rover oficjalnie otwarty

Całkowicie nowy salon brytyjskich marek Jaguar i Land Rover został otwarty w Łodzi. Nowoczesna przestrzeń, eksponująca luksusową flotę samochodów, została zaprojektowana zgodnie ze światowymi standardami producenta.

Kto przebije Julię Roberts?

Dobra prezencja i umiejętności wokalne to za mało, będziemy szukać artystów, zachwycających wszechstronnością i swoją interpretacją roli, bo tego wymagają wyraziste postaci bohaterów „Pretty Woman” – mówi  Jakub Szydłowski, który na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi wyreżyseruje musicalową wersję niezapomnianego kinowego hitu. Właśnie ruszył nabór do castingu, który wyłoni odtwórców głównych ról.

Być Kobietą on Tour

Ogólnopolska akcja “Być Kobietą on Tour” w Dzień Kobiet zawita do Łodzi do Monopolis! Prelegentami będą: Marcin Prokop, Dorota Wellman, Grażyna Wolszczak, Bartek Jędrzejak, Marta Klepka, Anna Zając, Joanna Banaszewska, Anna Męczyńska, Klaudia Kaszuba, Błażej Rusin i Justyna Habib!

Trzymamy kciuki za Monopolis i branżowego Oscara

Trwają przygotowania do Targów MIPIM w Cannes, najważniejszego dla branży nieruchomości wydarzenia na świecie. Bierze w nim udział ponad 26 tys. uczestników i kilka tysięcy inwestorów z ponad 100 krajów świata. Na targi wybierają się przedstawiciele miasta i łódzkiego Monopolis, które zostało nominowane do prestiżowej nagrody MIPIM AWARDS 2020 popularnie nazywanej Oscarem branży nieruchomości.

Miss Saigon i Jarosław Suchan laureatami Energii Kultury

“Miss Saigon” – musical w reżyserii Zbigniewa Maciasa w Teatrze Muzycznym został wybrany najbardziej energetycznym wydarzeniem 2019 roku. Tak zdecydowali widzowie Telewizji TOYA, głosujący w plebiscycie Energia Kultury. Podczas uroczystej gali w klubie Wytwórnia wręczono też statuetkę Osobowość Roku. Odebrał ją Jarosław Suchan, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi.

Retroperspektywa Michała Batorego na cztery galerie

Michał Batory, wybitny polski grafik-plakacista pochodzący z Łodzi przywiezie do swojego rodzinnego miasta ponad 150 prac. Wielkie formy plakatowe, plakaty z zapowiedziami sztuk teatralnych, ilustracje okładek książek i płyt, rzeźby i przedmioty wykorzystane podczas przygotowania prac – to wszystko będzie można oglądać w Łodzi od 13 marca do 16 kwietnia 2020 roku w ramach wystawy „Retroperspektywa”.

Energia Kultury

Jakie wydarzenie kulturalne uznane zostanie za najważniejsze i kto otrzyma tytuł Człowieka Roku Łódzkiej Kultury? Przekonamy się o tym już 28 lutego podczas finału plebiscytu Energia Kultury, organizowanego w tym roku przez Telewizję TOYA i Klub Wytwórnia. LIFE IN. Łódzkie objęło wydarzenie patronatem.

Elektromobilność 2020

Od elektromobilności nie ma już odwrotu. Jak na jej rozwoju skorzystają samorządy, firmy i klienci indywidualni? Odpowiedzi na te pytania udzieli organizowana po raz pierwszy w Polsce przez dealera samochodowego konferencja dedykowana temu zagadnieniu. 3 marca firma Jaszpol zaprasza do Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej na konferencję „Elektromobilność 2020”.

Festiwal OFF-Północna już po raz czwarty

Czwarta edycja Festiwalu Małych Form Dramatyczno-Muzycznych OFF-Północna to kilkanaście wydarzeń: koncertów, recitali, muzycznych monodramów i pełno obsadowych spektakli. Właśnie ogłoszono program kwietniowego wydarzenia. Rusza sprzedaż biletów.

Retroperspektywa Michała Batorego na cztery galerie

Michał Batory, wybitny polski grafik-plakacista pochodzący z Łodzi przywiezie do swojego rodzinnego miasta ponad 150 prac. Będzie je można oglądać 0d 13 marca do 17 kwietnia w czterech łódzkich galeriach.

Łodzianin Roku 2019 wybrany!

Łodzianinem Roku 2019 został Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH w Łodzi. Laureat 25. edycji plebiscytu organizowanego przez Radio Łódź statuetkę i tytuł odebrał podczas Gali Finałowej zorganizowanej w Muzeum Miasta Łodzi.

Monopolis nominowany do Oscara branży nieruchomości!

Monopolis – polski projekt, zrealizowany przez łódzkiego dewelopera Virako, został nominowany do MIPIM Awards 2020, najbardziej prestiżowej nagrody branży nieruchomości na świecie. Już teraz stał się jednym z czterech najlepszych projektów wielofunkcyjnych na naszym globie.

Wystawa prac Michała Batorego

Prace Michała Batorego, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich plakacistów, kontynuatora tradycji słynnej Polskiej Szkoły Plakatu, będziemy mogli podziwiać w Łodzi, dzięki Alliance Française. Michał Batory zaprojektował też plakat do premierowej sztuki “Śmierć i dziewczyna” wystawianej na Scenie Monopolis. 

Kto zostanie “Łodzianinem Roku 2019”?

Znamy już finałową piątkę kandydatów do tytułu “Łodzianin Roku 2019”. Kapituła plebiscytu nominowała prof. Macieja Banacha, Jarosława Kamińskiego, Ireneusza Kowalewskiego, Konrada Pokutyckiego i Tisę Żawrocką-Kwiatkowską. Każdy z nas może oddać swój głos na jednego z kandydatów. Głosowanie trwa do 10 lutego. LIFE IN. Łódzkie jest partnerem plebiscytu.

Najpierw kochaj, potem strzelaj

Teatr Powszechny w Łodzi – Polskie Centrum Komedii w sobotę 25 stycznia na Małej Scenie pokaże prapremierowo spektakl „Najpierw kochaj, potem strzelaj”. Widzowie już po raz trzeci spotkają się z teatrem Michała Siegoczyńskiego na Małej Scenie.

Scena Monopolis – miejsce, które nam się wymarzyło

„Śmierć i dziewczyna” spektakl w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego inauguruje 18 stycznia działalność Sceny Monopolis, nowego miejsca na kulturalnej mapie Łodzi. W rolach głównych Jowita Budnik, Kamil Maćkowiak i Mariusz Słupiński.

Milion klocków LEGO® w Porcie Łódź!

Port Łódź zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami do wspólnej zabawy na czas ferii zimowych. W Atrium Centrum (obok sklepu IKEA) na najmłodszych czeka ponad milion najpopularniejszych klocków świata – LEGO®! Z okazji przypadających w tym roku 10- tych urodzin Portu Łódź, w Atrium powstaje też wielki – ponad 2-metrowy tort cały zbudowany…

Diasfera Łódzka, dobry adres do zamieszkania

Na placu budowy Diasfery Łódzkiej, inwestycji mieszkaniowej prowadzonej przez poznańską firmę Duda Development, obchodzono tradycyjną budowlaną uroczystość wiechy.

Rekordowy rok Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

34 nowe inwestycje, ponad 2,1 mld zł zadeklarowanych nakładów i 828 nowych miejsc pracy. To wynik z jakim rok 2019 kończy Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Jest to rekordowy wynik w historii spółki!

Jak przygotować kampanię reklamową na Facebooku

Czemu służą płatne kampanie reklamowe na Facebooku? Czy każda firma powinna z nich korzystać? Co jest najważniejsze w ich planowaniu? Krzysztof Jurczak z Agencji Mediów Społecznościowych „For Social” w rozmowie z LIFE IN. Łódzkie.

Zasiewamy ziarna dobra

Mówią, że są od tego, by zasiewać dobro, w każdym, kto jest na to gotowy. Szczególną opieką otaczają dzieci z domów dziecka, w których prowadzą terapię poprzez sztukę. Sponsorom, którzy pomagają ich fundacji, odwdzięczają się oryginalnymi kampaniami marketingowymi. Tworzą artystyczne gry rozwojowe. Poznajcie Agatę Staszewską i Agatę Lewkowicz, które założyły Fundację Dwie Agaty.

Nie ma rzeczy niemożliwych

Małgorzata Mazur, właścicielka firmy Taxteam Centrum Księgowe i Witold Buraczyński, praktyk biznesu, mentor, doradca strategiczny, manager z 16-letnim doświadczeniem w budowaniu przedsięwzięć biznesowych dzielą się doświadczeniem ze wspólnej pracy.

Biuro szyte na miarę, czyli Clariant już w Monopolis!

Trwa przeprowadzka szwajcarskiej firmy Clariant do nowego biurowca w Monopolis. Zrewitalizowany obiekt imponuje swoim wyglądem, wyposażeniem i innowacyjnymi rozwiązaniami, które zastosowano podczas budowy.

Laur im. Rajmunda Rembielińskiego dla firmy TME

Tegoroczny Laur im. Rajmunda Rembielińskiego, wyróżnienie przyznawane przez łódzkie środowiska gospodarcze, przypadł firmie Transfer Multisort Elektronik.

Miss World 2019 z udziałem Mileny Sadowskiej

Milena Sadowska, Miss Polonia 2018 już w sobotę weźmie udziale w finale najbardziej prestiżowego i najstarszego konkursu piękności na świecie – Miss World 2019! Gala finałowa wydarzenia odbędzie się 14 grudnia w Londynie.

Wielkie spotkanie medycyny i sportu w Łodzi

Od 12 do 14 w Łódź będzie miejscem światowej debaty lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów, którzy będą dyskutować o urazach w sporcie. Okazją będzie II Międzynarodowe Sympozjum pt. Urazy świeże i przeciążeniowe tkanek miękkich oraz złamania zmęczeniowe w sporcie.

Nie tylko adrenalina – Mandoria parkiem rozrywki dla całej rodziny

Czy istnieje przepis na stworzenie parku rozrywki atrakcyjnego zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci? Powstająca tuż obok Łodzi Mandoria Miasto Przygód udowodni, że jest to możliwe.

Monopolis z pozwoleniem na użytkowanie i nowym najemcą

Na koniec roku same dobre wiadomości dla Monopolis: w listopadzie grono najemców kompleksu powiększyło Monocafe, w grudniu uzyskano pozwolenie na użytkowanie, a za chwilę do swoich nowych przestrzeni wprowadzi się pierwszy najemca biurowy – szwajcarski koncern Clariant.

Łódzkie Kluby Rotary zbierają środki na hospicjum

Łódź, jako jedyna stolica województwa w Polsce, nie posiada stacjonarnego hospicjum dla osób dorosłych. Łódzkie Kluby Rotary chcą pomóc przy budowie tak potrzebnej dla miasta placówki. W tym celu organizują XXI Charytatywny Bal Karnawałowy.

Mono Cafe, czyli włoska kawa i włoski klimat w Monopolis

Mono Cafe – tak będzie się nazywać nowe miejsce, które pojawi się na imprezowej mapie Łodzi. Otwarte zostanie na przełomie lutego i marca w Monopolis, łódzkim centrum biurowo-rozrywkowo-kulturalnym i ma tętnić życiem od rana do wieczora.

Miss Polonia 2019 została Karolina Bielawska!

20-letnia Karolina Bielawska z Łodzi została tegoroczną Miss Polonia 2019. Jej urodę docenili także widzowie przyznając tytuł Miss Publiczności! I Wicemiss została Aleksandra Kielan z Częstochowy, a tytuł II Wicemiss powędrował do Kariny Nowak z Żor.

IV Kolacja Charytatywna Serce dla Serc

W piątek 29 listopada odbędzie się kolejna kolacja charytatywna zorganizowana przez Fundację Serce dla Serc. W tym roku organizatorzy zapraszają w andrzejkowy wieczór na IV Kolację Charytatywną Serce dla Serc  do łódzkiej Hali Expo.

Spirit of Łódź, czyli niezwykły projekt w duchu miasta

Zakończyły się zdjęcia do teledysku utworu „Horyzont”, który powstał w ramach projektu muzycznego Spirit of Łódź. Klip muzyczny to ostatni element trwającego wiele miesięcy procesu artystycznego.

Druga edycja Nagrody im. Rajmunda Rembielińskiego

Środowiska gospodarcze województwa łódzkiego już po raz drugi zdecydują o przyznaniu Nagrody im. Rajmunda Rembielińskiego. Do kogo trafi tytuł, okaże się 13 grudnia tego roku, podczas uroczystej Wigilii Przedsiębiorców.

Komicy polubili występy w Zgierzu

„Mojito Virgin” to najnowszy program Kacpra Rucińskiego, z którym ten popularny komik występuje na polskich scenach. Tym razem zawita do Zgierza, gdzie 21 listopada wystąpi na scenie w hotelu San Remo.

Która otrzyma koronę najpiękniejszej Polki 2019?

Prezentujemy 20 finalistek tegorocznych wyborów Miss Polonia 2019. Uroczysta gala finałowa konkursu odbędzie się już 24 listopada w Hotelu Narvil Conference&Spa. Która z kandydatek otrzyma koronę tej najpiękniejszej?

ALIBI targi dla kobiet

Już tylko kilka dni pozostało do jednego z najfajniejszych wydarzeń dla kobiet, organizowanego w Łodzi – targów ALIBI pozostał już niecały miesiąc. Po raz kolejny na łamach magazynu LIFE IN. Łódzkie serdecznie zapraszamy i przypominamy, że druga, ogólnopolska edycja wydarzenia odbędzie się już 17 listopada.

Komunikacja w biznesie – jak znaleźć wspólny język?

Tegoroczny kongres profesjonalistów HR Genius 2.0 odbędzie się 26 listopada w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wydarzenie poświęcone idei współpracy i porozumienia w biznesie organizują Hutchinson Institute i ŁSSE.

Festiwal Dysonanse ŁDZ za nami!

13 listopada w łódzkim Art_Inkubatorze odbył się festiwal dla studentów, młodych przedsiębiorców i wszystkich tych, którzy są ciekawi świata oraz otwarci na nowe doświadczenia.

IX Piknik Niepodległościowy na rynku Manufaktury

Piknik Niepodległościowy w Manufakturze to już tradycja. W tym roku po raz dziewiąty, 11 listopada, na Rynku Włókniarek Łódzkich będzie można  „dotknąć historii” – odwiedzić stanowiska historyczne, zobaczyć z bliska militaria i wystawy tematyczne, a nawet spotkać samego marszałka Józefa Piłsudskiego! To także świetny sposób, by w rodzinnej atmosferze świętować 101. rocznicę odzyskania niepodległości.

Dysonanse LDZ czyli o Łodzi w Art_Inkubatorze

Dysonanse ŁDZ to pilotażowa edycja festiwalu, który odbędzie się 13 listopada w łódzkim Art_Inkubatorze. Organzatorami wydarzenia są agencja Publicon i Łódź Design Festival a partnerem Miasto Łódź.

Trzecia edycja Łódź Young Fashion za nami

Gala Łódź Young Fashion Award 2019 zakończyła trwającą od 22 do 26 października br. trzecią edycję święta młodej mody. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z Miastem Łódź.

Stara Drukarnia, nowa ikona Łodzi!

Od kilku lat łodzianka, wciąż poznaje dzieje Łodzi fabrykanckiej, pasjonatka łódzkich kamienic, osoba zarządzająca wielomilionową inwestycją realizowaną w Starej Drukarni. LIFE IN. Łódzkie w rozmowie z Martą Zgłobicką – prezesem zarządu Starej Drukarni.

Monopolis: zaczyna się nowe życie starej fabryki

Jeszcze w tym roku do wnętrz dawnego monopolu spirytusowego wprowadzą się pracownicy firmy Clariant, w styczniu na scenie Monopolis zainauguruje swoją działalność teatr, a wiosną przyszłego roku nowe centrum ruszy pełną parą.

Miss World i Miss Polonia razem dla Omenaa Foundation

W Hotelu Narvil Conference & Spa odbył się Wielki Bal Charytatywny „Piękna z Przesłaniem” zorganizowany przez biuro konkursu Miss Polonia, Hotel Narvil oraz fundację Omenaa Foundation.

Łódzka strefa została drugą najlepszą w Europie

W najnowszym rankingu stref ekonomicznych łódzka strefa została drugą najlepszą w Europie, pierwszą dla firm z sektora MŚP i ósmą na świecie. W tym roku konkurencja była ogromna, bo wnioski do oceny przesłało prawie sto stref.

Jestem Emocją czyli warsztaty z Anną Samusionek

– W trakcie warsztatów pokazuję uczestniczkom, jak z emocji, które często stają się naszym wrogiem, zrobić sojusznika. Jak nie dać im się zdominować i nie pozwolić niszczyć naszego życia – mówi Anna Samusionek, pomysłodawczyni warsztatów.

Tomek Kołecki i „Kołdżej Simpson”! Stand-up w Zgierzu

Gdy skończył 16 lat wszedł na scenę i rozpoczął życie komika albo stand-upera, jak wolą niektórzy. Ze swoimi występami zjechał już całą Polskę. Tym razem Tomek Kołecki, bo o nim mowa, wystąpi 16 października na scenie hotelu San Remo w Zgierzu. 

Wernisaż Agaty Serge w Starej Drukarni

Stara Drukarnia znowu promuję artystów! Tym razem światowej sławy fotografkę, która wywodzi się z Łodzi – Agata Serge, okrzyknięta najlepszym fotografem portretowym młodego pokolenia. Jest to pierwsza wystawa artystki w Łodzi, która na co dzień pracuje w Nowym Yorku.

Aflofarm laureatem konkursu na najlepsze biuro!

Aflofarm Farmacja Polska został laureatem w konkursie Office Superstar 2019 w „Kategorii Najlepsze Biuro w Łodzi”. Celem Biurowych Oscarów jest promocja miejsc pracy, które są przyjazne pracownikom, łączą wygodę z funkcjonalnością oraz podążają za trendami.

Festiwal Dwa Piętra. By dzieci były szczęśliwsze!

Warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz promocja polskiej i zagranicznej muzyki alternatywnej, klasycznej i awangardowej – taki cel postawili przed sobą organizatorzy pierwszej edycji Festiwalu Dwa Piętra.

Mandoria Miasto Przygód. Inwestycja za 108 milionów

Pod Łodzią powstaje wielki tematyczny park rozrywki – otwarcie pierwszego etapu Mandorii Miasta Przygód już w przyszłym roku. Choć jeszcze trwa jego budowa, już ma ambicje stania się jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Europy.

Modopolis 2019 w Łodzi. Weekend mody niezależnej

Z jednej strony eksperci – dziennikarze i styliści najważniejszych modowych polskich pism, z drugiej – projektanci i niezależni producenci odzieży. W piątek zaczyna się Modopolis – Forum Mody Polskiej, które potrwa do 6 października.

Kim jest “kobieta petarda”?

Dlaczego chce żyć i pracować, by spełniać swoje oczekiwania? Jak ma łączyć życie zawodowe z prywatnym? Jak planować karierę, by nie utonąć w obowiązkach? Paulina Smaszcz-Kurzajewska zaprasza panie do odkrywania własnego potencjału.

Wystawa Anne Fourot-Raczak w Alliance Francaise

„100 lat później…” to temat wernisażu wystawy malarstwa Anne Fourot-Raczak, na którą zaprasza Galeria Alliance Francajse w Łodzi. Wystawa poświęcona jest stuleciu emigracji polskiej do Francji. Wydarzenie odbędzie się 10 października.

Łódź Young Fashion 2019 – czas zacząć odliczanie!

Pięć dni pokazów mody, konkursów, warsztatów i imprez towarzyszących. Do tego 27 finalistów dwóch konkursów modowych, kilkudziesięciu jurorów, dwie wartościowe i zaszczytne nagrody oraz setki widzów. Trzecia edycja Łódź Young Fashion startuje już od 22 października.

Patrycja Woźniak z Łasku w Miss Grand International 2019!

Patrycja Woźniak z Łasku, aktualna II Wicemiss Polonia będzie reprezentowała nasz kraj w międzynarodowych wyborach Miss Grand International 2019! Konkurs odbędzie się 25 października w Caracas w Wenezueli. weźmie w nim udział ponad 80 kandydatek.

Polskie marki odzieżowe w showroomie Modopolis 2019

Haute couture i moda uliczna, tradycyjne rzemiosło i nowoczesne technologie, awangardowe eksperymenty i klasyczne formy. W niedzielę, 6 października swoje podwoje otworzy showroom Modopolis 2019, w którym zaprezentuje się ponad 30 projektantów i marek modowych z całej Polski. 

Alibi – targi dla wszystkich zabieganych kobiet

Druga edycja ogólnopolskich targów dla kobiet Alibi odbędzie się 17 listopada 2019 roku. W tym roku zapraszamy do Art_Inkubatora, pięknie wyremontowanej, pofabrycznej przestrzeni. Zachowała ona swój typowy dla Łodzi, przemysłowy klimat, którym zachwyca odwiedzających podczas organizowanych tam eventów.

Light.Move.Festival – niezwykły mapping na otwarcie!

Inauguracja Light.Move.Fstival. rozpocznie się w piątek, 27 września, o godzinie 19.00 na Placu Dąbrowskiego. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich uczestników Festiwalu. 

Ruszyły zapisy na Modopolis 2019 – II Forum Mody Polskiej

To przede wszystkim wydarzenie biznesowe, odpowiadające na specyficzne potrzeby firm tworzących niezależną modę – mówią organizatorzy Modopolis 2019 i rozpoczynają zapisy na spotkania z uznanymi stylistami i dziennikarzami najważniejszych pism lifestyle’owych, grę biznesową, warsztaty, porady eksperckie.

Festiwal zegarków „It’a All About Watches” zaprasza!

Przez dwa dni, 28-29 września, będziemy gościć w Łodzi trzecią edycję Międzynarodowego Festiwalu Zegarów i Zegarków „It’s All About Watches – “Watches in Space”. Zapraszamy do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kolejni inwestorzy w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Kolejnych 9 inwestorów zdecydowało się na inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przedsiębiorcy zadeklarowali, że zainwestują prawie 400 mln zł. Zatrudnienie znajdzie tam około 1000 osób. 

Finalistki Miss Polonia 2019 wystąpiły w sesji zdjęciowej

Znamy już 20 finalistek Konkursu Miss Polonia 2019! W tym roku wybory Najpiękniejszej Polki obchodzą 90-lecia istnienia! W ostatnim czasie piękne kandydatki wzięły udział w oficjalnej sesji zdjęciowej!

AuroChronos już po raz trzeci w Łodzi

O sukcesie ubiegłorocznych targów i wyjątkowych gościach rozmawiamy z Maciejem Mazurkiewiczem i Pawłem Zalewskim, twórcami Międzynarodowego Festiwalu Niezależnych Producentów Zegarków AuroChronos, który już 5 i 6 października w łódzkim Expo.

Holistyczne ścieżki zdrowia

Czym jest medycyna integralna, jakie są założenia holistycznego podejścia do zdrowia, jak ważna w naszym życiu jest profilaktyka zdrowotna? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy podczas spotkania autorskiego z Oriną Krajewską, aktorką, instruktorką teatralną, autorką książki „Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź.”

Jaga Woś na inaugurację Drukarni Sztuki

Wernisaż wystawy ceramiki artystycznej „Alchemia” zainaugurował Drukarnię Sztuki – nowy projekt artystyczny. Autorką prac prezentowanych podczas wystawy była Jaga Woś ze studia Zosma, a miejscem prezentacji Stara Drukarnia przy ulicy Gdańskiej 130.

ZOSIA WALCZAK I OSKAR IŃSKI WYGRALI THE LOOK OF THE YEAR 2019!

Za nami finał 10. polskiej edycji najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu dla modelek i modeli THE LOOK OF THE YEAR 2019. Zwycięzcami wielkiej gali, która odbyła się w Łodzi, zostali Zosia Walczak i Oskar Iński! W nagrodę pojadą na światowy finał konkursu na Maltę!

XII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019 dobiegło końca

W hotelu Andel`s w Łodzi odbyło się dwudniowe XII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019, jedno z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce.

Light.Move.Festival. TOP10!

Najbardziej kolorowy festiwal w Polsce zaczaruje śródmieście Łodzi w ostatni weekend września, czyli w dniach 27-29. Zapowiada się intrygująca edycja pełna niespodzianek. Poznajcie TOP 10 tegorocznego Light.Move.Festivalu.

Wigilia w październiku

Zapraszamy na dziesiątą premierę Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka – spektakl “WIGILIA” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego z Mileną Lisiecką i Kamilem Maćkowiakiem w rolach głównych. Premiera 19 i 20 października na scenie AOIA w Łodzi, ul. Zachodnia 54/56.

The Look of The Year w Monopolis

Finaliści tegorocznej edycji The Look Of The Year odwiedzili plac budowy Monopolis, dawnych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku. Już wkrótce to miejsce stanie się wielofunkcyjną przestrzenią biznesową, rozrywkową i kulturalną z szeroką ofertą gastronomiczną. 

Finaliści The Look Of The Year 2019 na zgrupowaniu

Już jutro wielka gala 10. edycji konkursu The Look Of The Year 2019. Impreza odbędzie się w Łodzi, gdzie trwają przygotowania 20 uczestników do finałowego pokazu. 

Technikum ŁSSE rozpoczęło rok szkolny po raz pierwszy

Technikum Automatyki i Robotyki – to nowa szkoła na mapie Łodzi, założona przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, inwestorów i we współpracy z Politechniką Łódzką. W tym roku technikum zainaugurowało działalność. Rozpoczęło w nim naukę 48 uczniów.

Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019

Po raz dwunasty w dniach 16-17 września w hotelu Vienna House Andel`s Łódź  odbędzie się Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019.

Festiwal Łódź Czterech Kultur

Wielkie koncerty, kameralne spotkania muzyczne, premierowe spektakle, wystawy, piknik artystyczny i interwencje w przestrzeni miejskiej. Do tego gwiazdy estrady, uznane tytuły i najważniejsze nazwiska artystów młodego pokolenia. 

Trzecie spotkanie z zegarkami

O tym, dlaczego ludzie kochają zegarki, co łączy teatr, malarstwo i sztukę zegarmistrzowską i skąd się wzięła popularność Festiwalu Zegarków „It’s All About Watches”, opowiadają Łukasz Mastalerz, prezes Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa oraz Paweł Kowalczyk, łódzki zegarmistrz, organizatorzy festiwalu.

Kto zostanie kolejną gwiazdą świata mody?

Łódź po raz kolejny stanie się centrum mody i miastem piękna. Wszystko za sprawą 10. polskiej edycji konkursu dla modelek i modeli The Look of The Year 2019. Wielka gala finałowa już 7 września w Łodzi. W konkursie wystartuje 20 finalistów.

Bieg Grohmana już po raz trzeci w ŁSSE

Już po raz trzeci miłośnicy biegania pojawili się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej by przebiec dystans jednej mili. W tym roku zawodnicy pobiegli dla chorego na dziecięce porażenie mózgowe Gabrysia.

Teatr Chorea z premierą na Retroperspektywy 2019

Spektakl “ja, bóg” przygotowany przez łódzki Teatr Chorea rozpocznie tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy. Premiera 23 sierpnia o 19.00 na Scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi.

Miss Polonia Sportu 2019 wybrana!

Pierwszy raz w historii wyborów Miss Polonia w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku zorganizowano wybory Miss Polonia Sportu 2019! Najbardziej wysportowaną kandydatką okazała się Aleksandra Kielan z Częstochowy.

Dni Uczenia się Dorosłych 2019

Tegoroczna kampania Dni Uczenia się Dorosłych startuje 15 września i potrwa do 15 października. Jej celem jest wspieranie dorosłych w rozwijaniu nawyku ciągłego uczenia się. Magazyn LIFE IN. Łódzkie został patronem medialnym i partnerem kampanii.

Za kulisami The Look Of The Year 2019

Przed nami finał kolejnej edycji najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu modelingowego THE LOOK OF THE YEAR. Gala finałowa wydarzenia odbędzie się 7 września w Łodzi! LIFE IN. Łódzkie jest patronem konkursu.

Łódź znowu popłynie w Dzień Marzyciela

Już 7 września fundacja Swim For a Dream po raz drugi zaprasza łodzian do wspólnego pływania! W Zatoce Sportu PŁ odbędzie się bowiem druga edycja Dnia Marzyciela, czyli charytatywnej sztafety pływackiej. Zapisy na www.dzienmarzyciela.pl/zapisy  już ruszyły!

Oscary dla łódzkich okulistów!

Łódzcy okuliści prof. Zofia Michalewska, dr Zofia Nawrocka i prof. Jerzy Nawrocki zostali nagrodzeni “okulistycznym Oscarem”! Nagrodę przyznało Amerykańskie Towarzystwo Szklistkowo-Siatkówkowe.

596. urodziny Łodzi i nie mniej atrakcji

Tegoroczne urodziny miasta obchodzone są z wielkim rozmachem. Prócz atrakcji organizowanych przez Urząd Miejski w świętowanie włączają się lokale gastronomiczne, kluby, miejskie instytucje kultury, a nawet zajezdnie MPK.

Modopolis już po raz drugi w Fabryce Sztuki

Młodzi przedsiębiorcy z branży modowej kolejny raz będą mogli uczestniczyć w „Modopolis” Forum Mody Polskiej. Od 4 do 6 października w Art_Inkubatorze odbędzie się druga edycja wydarzenia organizowana przez Fabrykę Sztuki.

Finalistki Miss Polonia 2019 wybrane!

Oto one! Finalistki konkursu Miss Polonia 2019! Półfinałowy casting, na którym wyłoniono kandydatki odbył się w Miejskiej Arenie Kultury i Sportu w Łodzi. W ostatni weekend najpiękniejsze Polki oficjalnie zaprezentowały się w programie „Pytanie na śniadanie”.

Technikum Automatyki i Robotyki – jedyna taka szkoła

Technikum Automatyki i Robotyki – to nowa szkoła w Łodzi, założona przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, inwestorów i we współpracy z Politechniką Łódzką. Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało jej uprawnienia szkoły publicznej i uznało za eksperymentalną.

Karolina Skrzyńska na Pikniku u Grohmana

Drugi z czterech Pikników u Grohmana za nami. W niedzielę teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego zamienił się w piknikowe miasteczko, które odwiedziło ponad dwieście osób. Przed nami jeszcze dwa pikniki – 21 i 28 lipca.

Mediacje dają wymierne efekty w prowadzeniu biznesu

O tym, dlaczego w rozwiązywaniu konfliktów w firmie warto korzystać z mediacji, rozmawiamy z radcą prawnym, mediatorem stałym Andrzejem Misiakiem, Prezesem Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w Łodzi.

Kolejny nowy Renault Megane GrandCoupe trafił do zwycięzcy konkursu

Firma Jaszpol z okazji jubileuszu 30-lecie istnienia zorganizowała konkurs, w którym do wygrania jest 10 nowych Renault Megane GrandCoupe. Zwycięzca otrzymuje auto na rok. 

Góralska energia na Pikniku u Grohmana

Pierwszy z czterech Pikników u Grohmana za nami. W niedzielę teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego zamienił się w piknikowe miasteczko, które odwiedziło ponad dwieście osób. A to dopiero początek pikników. Przed nami jeszcze trzy – w każdą niedzielę lipca.

Bądź piękna latem z Yasumi Medestetic Łódź Centrum

Czekamy na nie cały rok. Niestety – często biernie, zapominając o przygotowaniu skóry na ich nadejście. Wakacje – gdy nadchodzą, popadamy w lekką panikę. Co zrobić, by nogi prezentowały się w szortach kusząco, a skóra zamiast tarki przypominała mieniący się w słońcu jedwab?

Zdrowy uśmiech to takie proste

Każdy z nas chciałby się cieszyć zdrowym uśmiechem, ale by go mieć, trzeba dbać o zęby. Niby wszyscy wiemy, że dentystę należy odwiedzać raz na pół roku, ale w rzeczywistości, gdy nic nam nie dolega, wizyty odkładamy na bliżej nieokreśloną przyszłość. O tym, dlaczego należy dbać o zęby, rozmawiamy z doktor Anetą Grochowiną, właścicielką Aneta…

Bieg Grohmana po raz trzeci. Pobiegną dla chorego Gabrysia

Już po raz trzeci miłośnicy biegania pojawią się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, by przebiec dystans jednej mili. Poprzednie dwie edycje przyciągnęły na linię startu kilkuset biegaczy. W tym roku zawodnicy pobiegną dla chorego na dziecięce porażenie mózgowe Gabrysia. Bieg Grohmana to przedsmak Biegu Fabrykanta, który rozgrywany jest w tym samym dniu na dystansie…

5G wkroczy do fabryk łódzkiej strefy

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna tworzy pierwszy w Polsce akcelerator technologii 5G. Posłuży on do wprowadzania innowacji dla przemysłu opartych na technologii piątej generacji. ŁSSE do współpracy zaprosiła Politechnikę Łódzką, Urząd Komunikacji Elektronicznej, firmę Ericsson i operatora sieci komórkowej Play. Oznacza to, że wykorzystanie sieci 5G w przemyśle zbliża się wielkimi krokami.

Zwiedzanie Monopolis! Takiego miejsca w Łodzi jeszcze nie było

Monopolis otworzyło bramy dla publiczności. Na razie dla łódzkich dziennikarzy, którzy mogli zobaczyć jak postępują prace na budowie. Z kilka miesięcy kompleks podziwiać będą mogli wszyscy Łodzianie. Choć to wciąż jeszcze budowa, to całość wygląda imponująco.

Finał Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2019

Już w piątek, 14 czerwca gala finałowa 14. edycji konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2019. Najpiękniejsza mieszkanka regionu łódzkiego zostanie wybrana podczas wielkiego finału w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi — jak co roku — zaprasza łodzian na spektakle również w wakacje. 13 czerwca rozpoczyna się „Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi”, które trwać będzie aż do 28 lipca. Na dwóch scenach przy Legionów zobaczyć będzie można spektakle z Dużej i Małej Sceny w specjalnych, wakacyjnych cenach (20, 25 i 30…

Warsztaty dla okulistów, czyli jak sobie radzić z Zespołem Suchego Oka

Zespół Suchego Oka, jego przyczyny, właściwe diagnozowanie i leczenie były tematem warsztatów dla lekarzy okulistów, które zorganizował Gabinet Okulistyczny N&M z Łodzi we współpracy z firmą Ursapharm, producentem leków oraz wyrobów medycznych do oczu.

W Łodzi otwarto baseny pod chmurką

Nieco wcześniej niż zwykle zaczęły działać miejskie baseny pod chmurką. Od 1 czerwca kąpać możemy się na obiektach przy ul. Sobolowej (Anilana), ul. Głowackiego (Promieniści) i ul. Wiernej Rzeki (Wodny Raj). Na pływalniach MOSiR będzie można spędzać czas do połowy września.

Dzień wszystkich dzieci w Ogrodach Geyera

Ogrody Geyera, kolejne wyjątkowe miejsce w Łodzi, naznaczone historią okresu wielkiej prosperity miasta, zaczyna tętnić życiem. Już w najbliższą sobotę na tych małych i tych nieco starszych czeka tam moc atrakcji. Warto tam zajrzeć.

Pascal Brodnicki i Maciej Starosolski odwiedzili Łódź. Była moc, Moc Spotkań!

Ponad 200 osób usiadło przy wspólnym stole podczas edukacyjnego wydarzenia Moc Spotkań, które odbyło się w Łodzi w hali Odlewnia. Gości zaprosili gospodarze spotkania, pasjonat smaku, Pascal Brodnicki oraz ambasador naszego narodowego trunku, Maciej Starosolski. Opowiedzieli oni o magii stołu, zaprosili do degustacji przygotowanych specjałów, a także przybliżyli tajniki łączenia smaków. 

Miss Saigon w Teatrze Muzycznym. Premiera za kilka tygodni. Znamy obsadę!

Robert Rozmus, Marcin Jajkiewicz, Sylwia Banasik, Marcin Januszkiewicz, Marcin Franc, Edyta Krzemień i wielu innych znakomitych artystów najważniejszych polskich scen w ponadczasowej historii o miłości. Teatr Muzyczny w Łodzi zakończy sezon premierą „Miss Saigon” w reżyserii Zbigniewa Maciasa i pod kierownictwem muzycznym Macieja Pawłowskiego. Ogłoszono obsadę, premiera 8 czerwca.

DOBRE ŻYCIE na Łódź Design Festival

Już 17 maja publiczność Łódź Design Festival spróbuje znaleźć sposób na DOBRE ŻYCIE. Podczas 13. edycji organizatorzy zaproszą wszystkich do złapania oddechu i zastanowienia się, co tak naprawdę daje nam poczucie szczęścia, spokoju, luksusu czy bezpieczeństwa. Pomogą w tym zaproszeni do Łodzi czołowi polscy i światowi eksperci.

Serdecznie zapraszamy na Łódzki Rajd Przedsiębiorców

Prowadzenie biznesu nie opiera się na byciu zawsze spiętym, gotowym do działania, ani wyłącznie na spotkaniach w interesach. Można spędzić czas efektywnie w sposób aktywny, wspólnie, a przede wszystkim pożytecznie, na przykład na rajdzie organizowanym przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową.

Echo Investment rozpoczęło budowę Fuzji na terenie dawnej fabryki Scheiblera

Na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera przy ul. Tymienieckiego w Łodzi wbito pierwsze łopaty i tym samym rozpoczęto budowę Fuzji – miastotwórczego projektu realizowanego przez Echo Investment. To właśnie tutaj powstanie nowy fragment miasta łączący mieszkania, biura i usługi, a także nowoczesne koncepty gastronomiczne, handlowe, usługowe oraz przestrzeń dla kultury.

5 miliardów złotych inwestycji w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

82 wydane zezwolenia i decyzje o wsparciu firm, prawie 5 miliardów złotych zainwestowanych w strefie i tytuł czwartej najlepszej strefy na świecie – to najważniejsze liczby pokazujące jak wiele wydarzyło się w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przez ostatnie trzy lata.

Silne kobiety i wrażliwi mężczyźni, czyli czas na Festiwal Off-Północna 2019

Kofta elektronicznie, Osiecka po męsku, Imiela, Januszkiewicz, Wortmann, Todorczuk… Do tego ukraiński Majdan w spektaklu Teatru Navpaky, polityka i miłość u Hemara od Teatru Muzycznego z Torunia oraz Masłowska w wykonaniu AST z Krakowa. Artystyczne osobowości w autorskim repertuarze oraz nowych interpretacjach klasyków piosenki i musicalu, czyli czas na tegoroczną edycję Festiwalu OFF-Północna w Teatrze…

Manufaktura rozpoczyna ogromną inwestycję! Zmiany za 90 milionów złotych!

W Manufakturze w Łodzi rozpoczyna się właśnie wielka modernizacja. Jest to wyjątkowa inwestycja — poprzedziły ją specjalistyczne badania konsumenckie, na podstawie których zaplanowano spektakularne zmiany. Prace będą prowadzone głównie nocami i w niehandlowe niedziele, a galeria handlowa będzie pracowała bez zakłóceń.

Zadbaj o procesy, zyskasz czas i pieniądze

0 uwolnieniu czasu pracy właściciela poprzez ustawienie procesów i mechanizmów koordynacji pracy firmy, czyli pracy nad firmą, a nie w firmie rozmawiamy z Nadią Goszczyńską, zewnętrznym dyrektorem finansowym, właścicielką firmy NELKO Meblowanie Finansów.

Kreatywne biuro w centrum miasta

Tomasz Melka (Manager Oddziału Łódzkiego OKAM Capital) oraz Dagmara Grębowska (Project Manager Łódź.Work) O fabrycznym klimacie Łódź.Work i udogodnieniach dla przyszłych najemców opowiadają Arie Koren, CEO OKAM Capital oraz Dagmara Grębowska, Project Manager inwestycji przy ul. Dowborczyków 18.

O mediacjach w biznesie

O tym, dlaczego w biznesie warto korzystać z mediacji, rozmawiamy z Andrzejem Misiakiem, Prezesem Wojewódzkiego Centrum Arbitrażu i Mediacji w Łodzi.

III Łódzkie Forum Mediacji

Mediacje jako efektywne narzędzie zarządzania konfliktem, to temat przewodni III Łódzkiego Forum Mediacji, które odbędzie się w środę 24 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Kopcińskiego 8/12, Sala Rady Wydziału 0.14).

120 mln na nowe inwestycje Aflofarmu

Aflofarm rozbuduje zakłady w Ksawerowie i Pabianicach oraz wybuduje magazyn centralny. Łączna wartość inwestycji to około 120 mln zł. Dzięki nim zwiększy moce produkcyjne m.in. w zakresie wytwarzania leków oraz kosmetyków.

Nowe inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

12 decyzji o wsparciu inwestycji odebrali dzisiaj przedsiębiorcy podczas uroczystości w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firmy dzięki temu zainwestują 1,2 mld zł i utworzą około 350 miejsc pracy.

Monopolis na akwarelach

Monopolis na akwarelach Michała Suffczyńskiego niebawem pojawi się w przestrzeni miejskiej. Na razie wyjątkowe prace podziwiać można w Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

11 łódzkich restauracji bierze udział w Goût de France/Good France

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2019 roku, 11 łódzkich restauracji, które wezmą udział w Goût de France/Good France, zaproponują swoim gościom prawdziwą francuską ucztę. Od pięciu lat organizatorem wydarzenia w Polsce jest Ambasada Francji.

Goût de France czyli wielka francuska uczta

Miłośnicy Francji już po raz piąty będą mogli celebrować francuską sztukę kulinarną. Jak co roku okazja jest taka sama – wydarzenie Goût de/Good France.

Kamil Maćkowiak dyrektorem artystycznym teatru Scena Monopolis

Już jesienią w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego działalność zainauguruje nowy teatr Scena Monopolis. Dyrektorem artystycznym teatru został Kamil Maćkowiak, znany łódzki aktor. 

Jolanta Bobińska i Marek Michalik ŁODZIANAMI ROKU 2018

W tym roku kapituła konkursu Łodzianin Roku zdecydowała o przyznaniu dwóch tytułów, którymi uhonorowano Jolantę Bobińską i Marka Michalika. Wyniki plebiscytu ogłoszono podczas uroczystej gali w Muzeum Miasta Łodzi.

Alfabet MONOPOLIS

Monopolis to jeden z największych projektów rewitalizacyjnych, które są obecnie prowadzone w Europie Środkowo-Wschodniej. Na terenie dawnych łódzkich zakładów Monopolu Wódczanego powstanie przestrzeń łącząca biznes, kulturę, gastronomię i rekreację.

Wieczór w NOVOTELU

O wyjątkowej ofercie, miłej atmosferze, wieczorkach muzycznych, smacznej kuchni i okazjonalnych wydarzeniach rozmawiamy z Dominiką Plutą-Zdrojewską, kierownikiem sprzedaży w Hotelu Novotel Łódź Centrum.

SZKOŁA jakiej jeszcze nie było

O nowej inicjatywie edukacyjnej – Technikum Automatyki i Robotyki opowiada Wiesława Zewald, prezes spółki Strefa Edukacji, organu prowadzącego szkołę.

BONbowa okazja

Kursy i studia podyplomowe prawie za darmo? Mieszkańcy Województwa Łódzkiego po raz kolejny mają okazję, aby pójść na szkolenie, czy kursy realizując tzw. bony na rozwój. Za sprawą Funduszy Europejskich mogą uzyskać nawet 80% zwrotu kosztów wartości usługi.

Design thinking

Metoda pracy, która angażuje zazwyczaj niewykorzystywane predyspozycje. Można stosować ją w biznesie, edukacji, administracji państwowej i w organizacjach pozarządowych. Czerpie z twórczego zaangażowania uczestników.

Taste of Love

Czekolada i truskawki od lat są uważane za jedne z najsilniejszych afrodyzjaków. Nie zabraknie ich w autorskim menu szefa kuchni restauracji Four Colors. Miłosny deser będzie zwieńczeniem pięciodaniowej kolacji walentynkowej, na którą DoubleTree by Hilton Łódź zaprasza od 14 do 17 lutego. Pyszne jedzenie można połączyć z dobrą muzyką, wybierając się na jeden z koncertów…

Kto zostanie “Łodzianinem Roku 2018”

Znamy już finałową piątkę kandydatów do tytułu “Łodzianin Roku 2018”. Kapituła plebiscytu nominowała dr Bożenę Adamkiewicz, Jolantę Bobińską, Ewę Puszczyńską, Adama Kszczota i Marka Michalika. Każdy z nas może oddać swój głos na jednego z kandydatów. Głosowanie trwa do 24 lutego. LIFE IN. Łódzkie jest partnerem plebiscytu.

W Łodzi Dziki mają swój Uniwersytet

W Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej 30 stycznia odbyła się inauguracja drugiej edycji programu mentoringowego dla łódzkiej młodzieży Uniwersytet Potężnych Dzików, organizowanego przez fundację Swim For a Dream. W ramach programu stypendyści otrzymają indywidualne wsparcie mentorów oraz pakiet usług specjalistycznych.

Teal i Sepia zapraszają

Dwa wyjątkowe miejsca na biurowej mapie Łodzi naszpikowane technologicznymi nowinkami, a jednocześnie bardzo kameralne biurowce Teal i Sepia powstały na terenie dawnej Fabryki Wyrobów Bawełnianych Franciszka Ramischa. Oba budynki dysponują około pięcioma tysiącami metrów kwadratowych powierzchni (biurowej i użytkowej).

Festiwal Zawodów Technicznych

Odbywający się dzisiaj w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Festiwal Zawodów Technicznych zorganizowano z myślą o uczniach kończących gimnazjum oraz klasy ósme szkoły podstawowej, by łatwiej było im podjąć decyzję o wyborze dalszego kształcenia. 

Centrum Kreatywności Fabryka

Centrum Kreatywności Fabryka otwarte. Jak zapowiadają inicjatorzy – Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Związek Cyfrowa Polska, projekt ma ułatwić dostęp przedsiębiorcom i lokalnej społeczności do nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań, które mają być kolejnym impulsem do rozwoju kreatywnych i autorskich pomysłów.

Startup Spark 2.0 Launch Day w ŁSSE

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainaugurowano drugą edycję programu Startup Spark 2.0. Partnerami tej inicjatywy jest 12 średnich i dużych przedsiębiorstw, które dzieliły się swoim doświadczeniem z początkującymi przedsiębiorcami. 

Akademia Łódzkiego Biznesu – Startujemy!

Uruchomiliśmy Akademię Łódzkiego Biznesu. Chcemy pomóc przedsiębiorcom rozwinąć ich kompetencje z obszaru komunikacji, promocji, rozwoju i finansów, a także pomóc nawiązać nowe relacje biznesowe.

Przenieś swoje biuro do… Portu Łódź!

W Porcie Łódź już nie tylko można zrobić zakupy i miło spędzić czas z rodziną, można też popracować. Wszyscy chętni mogą skorzystać z bezpłatnej strefy coworkingowej, która zajmuje aż 240 mkw. powierzchni.

Wege Festiwal na Piotrkowskiej 217

Na pierwszy w tym roku Wege Festiwal zapraszamy w ostatni tydzień stycznia na Piotrkowską 217. To nie tylko dobra okazja do spotkania ze znajomymi, ale także do spróbowania zróżnicowanej kuchni wegetariańskiej i wegańskiej.

„Manewry weselne” – prapremiera w Teatrze Powszechnym

Komedia kanadyjskiego dramaturga Marka Crawforda pokazuje, jak niewiele trzeba, by zburzyć sielankowy nastrój momentu zaślubin, gdy się je idealizuje i gdy zbyt drobiazgowo traktuje się rzeczy z gruntu nieistotne. Prapremiera „Manewrów miłosnych” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego już 12 stycznia na Dużej Scenie Teatru Powszechnego.

DoubleTree by Hilton Łódź gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Właśnie wystartowały charytatywne aukcje DoubleTree by Hilton Łódź na rzecz WOŚP. W pierwszej z nich można zdobyć 2 bilety VIP na koncert Pawła Domagały, w drugiej na występ zespołu KULT, które odbędą się już wkrótce w Klubie Wytwórnia.

Dzień z życia szkoły z pasją

Tu liczy się kreatywność, a o wyścigu szczurów nie ma mowy. – Najważniejsze jest, by dzieci prawidłowo się rozwijały, żeby osiągały wyniki na miarę swoich możliwości, żeby nie stresowały się przyjściem do szkoły – mówi Agnieszka Wojtas, dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej Kornelówka, którą prowadzi Fundacja Dar Edukacji w Łodzi.

Nomad Bungalow spełnieniem marzeń

Ile dzieli nas od szczęścia? Czasami 3971 km, a czasami jeden krok. 3971 km to odległość z Łodzi do Marrakeszu, a jeden krok to dystans, który trzeba pokonać, by robić to, co „w duszy gra”. Magdalena Wieczorek i Ewa Pankiewicz-Filipiuk spełniają swoje marzenia. Stworzyły niezwykłą, wnętrzarską markę NOMAD BUNGALOW, która korzenie ma w Maroku.

Naturalny kosmetyk w prezencie

Boom na składniki roślinne w kosmetykach trwa w najlepsze, co więcej producenci wciąż poszukują nowych zastosowań surowców botanicznych w produktach, tak aby zaspokoić coraz większe wymagania konsumentów, jak również wyróżnić się spośród niezliczonej ilości asortymentu. Przykładem na efektywne zastosowanie ekstraktów i olejów roślinnych w połączeniu z witaminami jest nowa marka Redvital, której właścicielem jest APN…

Galeria Łódzka ma nowy foodcourt!

Nowa przestrzeń gastronomiczna, to część kompleksowego projektu zakładającego zmiany wizerunkowe w Galerii Łódzkiej. Cały projekt został przygotowany z myślą o klientach Galerii.

Monopolis z kolejnym najemcą gastronomicznym

Anna Rubaj – jedna z najlepszych łódzkich restauratorek wspólnie z Arturem Schutterem – otworzą autorski koncept kulinarny w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego. Po „Piekarni Łódź” Aleksandry Sowy, wielokrotnej mistrzyni konkursów cukierniczych i autorki wielu znakomitych receptur, będzie to kolejny najemca gastronomiczny.

Dr Misio w Wytwórni już 13 grudnia!

Po fantastycznie przyjętym koncercie jesienią 2017 roku, Dr Misio wraca do Łodzi! Po raz drugi pojawi się w Wytwórni 13 grudnia. Jeżeli lubicie ostrego rock&rolla, mocne brzmienie i dobre teksty, to warto kupić bilety!

Konkurs “Moje turystyczne zdjęcia” pod patronatem LIFE IN. Łódzkie

Jeżeli lubisz zwiedzać i chcesz wygrać voucher na nocleg w hotelu weź udział w konkursie pt.: „Moje turystyczne zdjęcia” organizowanym przez portal LubieZwiedzac.pl.

Nietypowy Jarmark Świąteczny na Piotrkowskiej 217

Jak lepić pierogi? Jak ozdobić bombki na choinkę? Jak zrobić prezent na gwiazdkę? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź na Piotrkowskiej 217!

Dyrektor DoubleTree by Hilton Łódź z tytułem

Sławomir Nowak został zwycięzcą 5. edycji konkursu organizowanego przez magazyn „Hotelarz” w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego. Do tegorocznej edycji plebiscytu, który promuje wyróżniających się swoimi osiągnięciami profesjonalistów z branży hotelowej, zgłoszono blisko 70 kandydatów. 

Kalendarz TOYA „Kochamy Łódź”

Premiera IV edycji kalendarza TOYA „Kochamy Łódź” za nami. W hotelu DoubleTree by Hilton Łódź spotkali się przedstawiciele Grupy TOYA, artyści, którzy kalendarz współtworzyli oraz zaproszeni goście.

Smacznie i zdrowo

Osobiście bardzo lubię dania kuchni fusion, w której chodzi o to, by umiejętnie łączyć tradycyjne kuchnie różnych krajów i tworzyć w ten sposób smakowite wariacje – mówi Krzysztof Nowacki, szef kuchni w hotelu Novotel Łódź Centrum.

Komfort i dobra energia

O tym, kiedy w hotelu bywa najwięcej gości, co Novotel wyróżnia na łódzkim rynku hotelarskim, dobrej energii, wyjątkowych pracownikach i różnorodnej ofercie rozmawiamy z Magdaleną Fohue, dyrektorem hotelu Novotel Łódź Centrum.

Taniec albatrosa – premiera w Teatrze Powszechnym w Łodzi

Dlaczego za wszelką cenę chcemy być młodzi i nie potrafimy pogodzić się z upływem czasu? W sobotę, 10 listopada, Teatr Powszechny w Łodzi na Małej Scenie zaprezentuje premierę „Tańca albatrosa” Géralda Sibleyrasa w reżyserii Marcina Sławińskiego. Wielokrotnie nagradzana komedia francuskiego autora portretuje współczesne zachodnie społeczeństwo, diagnozując jego lęki i frustracje.

Dzień Pełen Kobiecości

Zapraszamy na Dzień Pełen Kobiecości, podczas którego czeka Was spotkanie z Jolą Lewicką, profesjonalną brafitterką oraz Adrianą Jabłońską, trener wizerunku. Podczas warsztatu dowiecie się jak w siedmiu krokach pokochać swoje ciało. Będą też indywidualne metamorfozy.

Aga Zaryan w Wytwórni

Wyjątkowy koncert Agi Zaryan już 15 listopada w Wytwórni. Artystka wyrusza w trasę promującą najnowszy autorski album „High & Low”. Wszystkie koncerty Agi to prawdziwa uczta dla ucha oraz ducha – nie tylko dla fanów jazzu.  Muzyka na nowy album została skomponowana do tekstów napisanych po angielsku przez wokalistkę. Dzięki temu kompozycje nabrały osobistego charakteru.…

I Forum Mody Polskiej

Czym jest polska moda w 2018 roku? Jakie są jej silne i słabe strony? Z jakimi wyzwaniami mierzą się polscy projektanci, przedsiębiorcy, sprzedawcy? Czego potrzebuje branża, żeby się rozwijać? Na te pytania będziemy poszukiwali odpowiedzi podczas pierwszego Forum Mody Polskiej. Wydarzenie swoim patronatem objął LIFE IN. Łódzkie.

50 słów

Czy małżeństwo uda się uratować? Czy między Janine i Adamem istnieje jeszcze to samo uczucie, które połączyło ich dziesięć lat wcześniej? 50 słów w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, w rolach głównych Katarzyna Cynke i Kamil Maćkowiak. Premiera najnowszej produkcji Fundacji Kamila Maćkowiaka już 24 listopada.

Monopolis magazynuje kulturę

Firma Lim8, która od ponad 12 lat zajmuje się produkcją eventów oraz wydarzeń kulturalnych, została operatorem teatru w kompleksie Monopolis. Pierwsze przedstawienia zawitają na deski łódzkiego teatru już w przyszłym roku.

EchoConnect na IFE

Ponad 400 studentów Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE Politechniki Łódzkiej wzięło udział w spotkaniach z wyjątkowymi osobami ze świata sztuki, muzyki, sportu i biznesu – Adamem Kszczotem, Reni Jusis, Maciejem Gołyźniakiem, Karolem Bieleckim.

Czas na zmianę wizerunku…

Jak mawiała Marylin Monroe: chęć stania się kimś innym jest marnotrawstwem osoby, którą jesteś. Jak się ubierać, ale nie przebierać? Jak bawić się modą i obowiązujące trendy wykorzystywać tylko do podkreślenia swojego „JA”? Kobiety w każdym wieku zapraszamy do wyjątkowego projektu „Wyraź siebie wizerunkiem”.

Odzyskać formę w 20 minut

Wysiłek fizyczny połączony z treningiem metodą EMS – o nowym sposobie na poprawę samopoczucia i kondycji opowiada Bartosz Surowy, właściciel Studia Body Tec20.

Nie warto oszczędzać na produktach, jakość zawsze się obroni

Takich smaków, jakich dostarcza kuchnia tajska nie znajdziemy w żadnej innej – mówi Wojciech Prochaska, współwłaściciel restauracji King Kong mieszczącej się przy ul. Piotrkowskiej 217 w Łodzi.

Raz Dwa Trzy i „Ważne piosenki” w Klubie „Wytwórnia”

Ten koncert jest wyjątkową podróżą po świecie muzycznych inspiracji zespołu Raz Dwa Trzy. Adam Nowak będzie snuł opowieść o życiu, miłości i zakamarkach ludzkiej duszy. Piątek, 12 października, g. 20.00 w Klubie “Wytwórnia”.

Akt zakopany, budowa trwa, za rok Monopolis będzie gotowe

Ważny dzień na budowie Monopolis. Kapsuła czasu z aktem erekcyjnym, piękną zastawą, scenariuszem „Cudownej terapii”, fotografią Ryszarda Horowitza zakopana. Na budowie w każdego dnia pracuje od 150 do 200 osób. Centrum gotowe będzie latem przyszłego roku.   

Jak zachęcić dzieci do uczenia się matematyki

Japoński Związek Sorobanu wraz z firmą Superminds Academy zorganizuje konferencję  “Neuronauka w matematyce” popularyzującą japońską metodę „soroban” oraz nowoczesne trendy w edukacji dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie pomógł zorganizować oraz objął swoim patronatem Uniwersytet Łódzki. 

Street Food Festiwal już 20. raz

Street Food Festiwal zaprasza na jesienne smaki przy Piotrkowskiej 217. Podczas 20-tej edycji nie zabraknie pysznych burgerów z niekonwencjonalnymi dodatkami, churros, kurtoszy, włoskiego carrozze oraz kuchni inspirowanej różnymi regionami świata. 

Ruszyła budowa Diasfery Łódzkiej

Pierwsze łopaty symboliczne wkopane, teraz na budowę wkracza ciężki sprzęt, a w 2020 roku do nowych mieszkań w Diasferze Łódzkiej powstającej między ulicami Klińskiego i Targową, realizowanej przez rodzinną firmę – Duda Development, wprowadzą się pierwsi mieszkańcy. 

Porsche czeka

Masz ochotę przejechać się Porsche i poznać flagowe modele marki. Wybierz się na dni otwarte do nowego salonu Porsche Centrum Łódź przy al. Bartoszewskiego 15, które trwają do soboty, 29 września. 

Zabawa na cztery łapy

Weekend to idealny moment by skorzystać z wolnego czasu i zabrać swojego pupila na długi spacer. Najlepiej do Portu Łódź, w którym 30 września wspólnie ze swoim psiakiem będzie można spędzić dzień pełen nauki i dobrej zabawy.

Festiwal komiksu i gier w Łodzi

Wejdź do fantastycznego świata rysunku. 29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, to wydarzenie, którego żaden entuzjasta współczesnej pop kultury nie może przegapić.

Zapraszamy na Beauty Days

Największe w Europie Centralnej i jedyne w Polsce wydarzenie integrujące całą branżę kosmetyczną zbliża się wielkimi krokami. Na Międzynarodowe Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne Beauty Days zapraszamy w dniach 21-23 września do PTAK WARSAW EXPO.

Piękna i przystojny czyli finał The Look of The Year

Ona jest z Warszawy i ma 18 lat, on z Łodzi i niedawno skończył 19 lat. Ona jest atrakcyjną blondynką, on przystojnym szatynem. Oboje piękni, młodzi i żądni sławy. I zdobyli ją, wygrywając finał polskiej edycji konkursu The Look of the Year! W nagrodę pojada na światowy finał konkursu do Włoch!

Festiwal Łódź Czterech Kultur

Ponad 40 wyjątkowych koncertów, wydarzeń teatralnych i filmowych. Na początek koncert Rebel Babel, w kolejne dni piosenki Serge Gainsbourga i spektakle przygotowane przez teatry z Polski i zagranicy. Do tego wiele wystaw, instalacji artystycznych, warsztatów, spotkań i innych kulturalnych atrakcji.

Fine Dining Week czyli kulinarna uczta zmysłów

Takiego wydarzenia w Łodzi jeszcze nie było. Festiwal jadalnych dzieł sztuki, czyli Fine Dining Week trwa do 9 września. O wyrafinowane kulinarne doznania dbają szefowie kuchni najlepszych łódzkich restauracji.

Cudowna terapia

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci… uzdrawia. Zapraszamy na spektakl „Cudowna terapia” Fundacji Kamila Maćkowiaka.

Marka Wspiera Markę

Nie jest łatwo stworzyć silną i rozpoznawalną markę. Wymaga to ogromnej determinacji i stuprocentowego zaangażowania. Ta niełatwa sztuka udała się projektowi Marka Wspiera Markę – cyklicznym pokazom mody polskich projektantów.

Czas na wyjątkowe zegarki

Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków AuroChronos to wyjątkowa inicjatywa w branży zegarmistrzowskiej. Narodziła się w ubiegłym roku w Łodzi, a jej autorami są Maciej Mazurkiewicz i Paweł Zalewski.

Nie bądź pognieciony, zamów prasowanie!

Czekający na wyprasowanie stos ubrań nie musi już denerwować i straszyć, a myśl o prasowaniu dręczyć, jak największy koszmar – mówi Łukasz Marcinkowski, właściciel firmy konieczprasowaniem.pl, zajmującej się prasowaniem ubrań.

Apartamenty Żytnia 8 – 160 metrów od Manufaktury w Łodzi!

Chcesz mieszkać w genialnej lokalizacji w Łodzi? A może chcesz mieć mieszkanie na wynajem w topowej lokalizacji, która ZAWSZE będzie zarabiać?

Mixujemy na Piotrkowskiej

Mixer Regionalny Łódzkie 2018 już 8-9 września. Piotrkowska będzie pełna atrakcji: smaków, zapachów i muzyki. Na stoiskach zaprezentuje się 100 wystawców z całego regionu.

Seniorzy! Marsz na Paradę!

Będzie skocznie, głośno i wesoło! Już 7 września odbędzie się Parada Seniorów „Srebrna Fiesta” – wielkie święto łódzkich seniorów. Najstarsi mieszkańcy miasta i wszyscy, którzy lubią dobrą zabawę przemaszerują ulicą Piotrkowską.

Felieton o serialach

Pamiętacie jak na początku lat 90. w niedzielę wieczorem pustoszało miasto, bo w telewizji puszczano „Dynastię” i była to pozycja obowiązkowa większości polskich rodzin?

Sekretny język briefu

Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Nikt poza nami nie wie, co robimy. Powiedz światu co robisz! Daj się poznać, daj poznać innym swoją markę, firmę, produkt.

“Tresowany mężczyzna” na Letniej Scenie Monopolis

Zapraszamy na ostatnie przedstawieniem w ramach tegorocznej odsłony Letniej Sceny Monopolis. 28 sierpnia o godz. 21 na plenerowej scenie w Parku Źródliska zobaczymy spektakl „Tresowany mężczyzna” Teatru Kamienica.

Bijemy rekord Guinnessa w pływaniu!

Chcesz zostać rekordzistą Guinnessa w pływaniu! Super, wystarczy, że przepłyniesz 25 metrów w basenie i zapiszesz się na kartach historii, a na pamiątkę dostaniesz medal.

Port Łódź zaprasza do zabawy na Patio!

Od 16 lipca Port Łódź zaprasza na „Lato na Patio”. Ze wszystkich przygotowanych atrakcji korzystać można bezpłatnie przez całe wakacje, aż do 2 września. 200 mkw. powierzchni profesjonalnego toru, 45 par wrotek, dawka dobrego humoru i mnóstwo niesamowitej zabawy dla wszystkich!

Letnia Scena Monopolis zaprasza na „Cudowną terapię”

Park Źródliska, ciepły wieczór, scena a na niej trójka aktorów: Patrycja Soliman, Kami Maćkowiak i Mariusz Skupiński. Już 17 lipca będzie ich można podziwiać w “Cudownej terapii”, kolejnym spektaklu zaprezentowanym w ramach Letniej Sceny Monopolis.

Elżbieta Tomala-Nocuń: Dynamit z batutą

Dynamit z batutą – tak mówią o niej ci, którzy widzieli ją podczas pracy, która jest jej prawdziwą pasją. Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi i Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu . W Teatrze Muzycznym w Łodzi od 2011 r., początkowo jako asystent dyrygenta, od 2013 r. – dyrygent.

Śniadanie z biznesem

Chcesz podnieść kompetencje swojego zespołu, a nie masz na to wystarczających środków – żaden problem. Wybierz się na “Śniadanie z biznesem” organizowane 28 czerwca o godz. 9.30 w Hort Cafe przez Liderów i Partnerów projektu Przepis na Rozwój i dowiedz się jak pozyskać środki.

Lato w Teatrze Powszechnym

Do 29 lipca trwa „Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi”. Na dwóch scenach przy Legionów oglądać można spektakle z Dużej i Małej Sceny w specjalnych, wakacyjnych cenach (20, 25 i 30 zł.).

Powstaje Diasfera Łódzka

184 mieszkania o powierzchni od 25 do 81 mkw., komórki lokatorskie, 84 miejsca w parkingu podziemnym, 7 pięter, 900 metrów do Piotrkowskiej. Diasfera Łódzka to nowy projekt mieszkaniowy realizowany w Łodzi przez poznańską firmę Duda Development.

Warsaw Wedding Days

Ślub to jedno z najpiękniejszych i najważniejszych wydarzeń w życiu. Dlatego narzeczeni z dużym wyprzedzeniem wybierają datę, miejsce i inne szczegóły.

Wojciech Orzechowski: Realizuj marzenia

Czy chciałbyś realizować swoje marzenia i pracować tylko dla przyjemności? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że ten tekst jest dla Ciebie.

Nina Ryszka: Jubileuszowe Targi Fast Textile

O piątej, jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile, odbywających się od 22 do 24 listopada w PTAK WARSAW EXPO rozmawiamy z Niną Ryszką, organizatorem Targów.

American Football Day w Manufakturze

Zapraszamy na GROT American Football Day, który odbędzie się 17 czerwca w Manufakturze. Oprócz niezwykłych emocji sportowych wiele dodatkowych atrakcji. A 19 i 20 czerwca, każdy kto ma ochotę może zostać Wilkiem, w tych dniach trwa nabór do drużyny.

Wybory Miss Polonia Województwa Łódzkiego

21 kandydatek do tytułu Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2018. Komu Roksana Karolak, obecna miss, przekaże koronę najpiękniejszej naszego regionu przekonamy się już 17 czerwca podczas gali na rynku łódzkiej Manufaktury.

Love to love Soundedit!

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit już po raz dziesiąty zaskakuje prawdziwą plejadą gwiazd! Tym razem Łódź odwiedzi twórca i prekursor muzyki tanecznej, wielokrotny zdobywca Oscarów, Grammy i Złotych Globów – Giorgio Moroder! W artystyczny sukurs przyjdzie mu Nosowska.

Mundial 2018 na żywo w Porcie Łódź

W Porcie Łódź będzie można obejrzeć na żywo wszystkie mecze tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Na Patio, od 14 czerwca do 15 lipca, funkcjonować będzie Strefa Kibica – miejsce niezwykłych sportowych emocji! Mecze obejrzymy także w strefie restauracyjnej Centrum, w której z myślą o kibicach umiejscowione zostaną trzy duże ekrany. Port Łódź z okazji…

Camper ŁSSE ruszył w region. Bony na szkolenia czekają

Ponad 30 dni, dwadzieścia dwa powiaty i tysiące bonów rozwojowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna rozpoczyna kolejną rundę projektu Strefa RozwoYou. Tym razem w sposób szczególny i dosłowny wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom z całego województwa.

XVI Łódzki Rajd Przedsiębiorców 2018!

Już 9 czerwca startuje po raz kolejny XVI ŁÓDZKI RAJD PRZEDSIĘBIORCÓW 2018! To największa tego typu impreza integracyjna łódzkiego środowiska biznesowego. – Oprócz dobrej, aktywnej zabawy dostarczamy emocji, kontaktów i satysfakcji płynącej z charytatywnego celu, który nam od lat przyświeca – mówi Michał Haze, prezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, organizatora rajdu.

Design Festival w Fabryce Sztuki

Od 19 do 27 maja 2018 – to nowy, wiosenny termin Łódź Design Festival. Zmiany dotyczą nie tylko daty. Wydarzenie zwraca się ku festiwalowym korzeniom, skupiając się na edukacji, krytycznej dyskusji i poszukiwaniu inspiracji. Hasłem przewodnim tegorocznej, 12. edycji są REFLEKSJE.

Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych dla dzieci i młodzieży

Spektakle dla dzieci i młodzieży – to nowy projekt artystyczny realizowany w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. 1 czerwca o 19:15 na Małej Scenie Powszechnego widzowie obejrzą spektakl „Henrietta Lacks” w reżyserii Anny Smolar. 10 czerwca o 15:00 na Dużej Scenie zaprezentowane zostanie „Piekło-niebo” w reżyserii Jakuba Krofty z Wrocławskiego Teatru Lalek. 

„The Voice Kids” w Porcie Łódź

Casting do popularnego talent show „The Voice Kids” już w najbliższą sobotę, 19 maja, w Patio Portu Łódź w godz. 10-20. Pojawią się jurorzy I edycji programu – znani widzom członkowie zespołu Afomental – Baron i Tomson.

10 lat Soundedit – The Opposition

Legenda zimnej fali na Festiwalu Soundedit! The Opposition przerywa ciszę wydając nowy album “Somewhere in Between”. Na płycie znajduje się jedenaście premierowych piosenek, a do składu dołączył nowy basista – Bernard Husbands. Utwory będą ukłonem w stronę przeszłości, lecz również skupią się na teraźniejszości. W Łodzi zespół pojawi się 26 października (piątek) w Klubie Wytwórnia.

Sezon w pięknie

W niedzielę, 13 maja o godzinie 16 zapraszamy do Teatru Powszechnego w Łodzi no kolejne spotkanie z twórczością liryczną dwóch pisarzy czyli „Sezon w pięknie”.

Kreatywność w rozwoju ścieżki kariery

Kreatywność pozwala nie tylko myśleć nieszablonowo, ale i wychodzić naprzeciw problemom, dokonywać odważnych zmian, podejmować ryzyko. Dzisiejszy rynek pracy stawia nam wyzwania, takie jak: elastyczność, mobilność i innowacyjność. Dlatego też kreatywność staje się niezbędnym narzędziem rozwoju ścieżki kariery.

Master Chef i najpiękniejsi Ziemi Łódzkiej

W najbliższą sobotę, 12 maja, w Porcie Łódź pojawią się niezwykli goście. Będą to finalistki i finaliści tegorocznej edycji Miss i Mister Ziemi Łódzkiej oraz finalista trzeciej edycji popularnego programu kulinarnego Master Chef – Mariusz Szwed.

Słodka jest tylko w nazwie

Boryka się z nią ponad 2,6 miliona Polaków. Co szósty cukrzyk nie wie o swojej chorobie. Ci bardziej świadomi niekiedy próbują unikać badań, a ponad połowa chorych trafia do specjalisty dopiero wtedy, gdy już rozwiną się powikłania zagrażające zdrowiu i życiu. Cukrzyca – choroba cywilizacyjna, z którą powoli uczymy się żyć.

Mam duszę sportowca

Ma ogromny dystans do świata i siebie. Z zawodu trenerka fitness i instruktor tańca. Zdecydowanie lepiej czuje się w sportowym stroju i bez mocnego makijażu. Ma w sobie dużo luzu i jednocześnie ogrom klasy. Agata Biernat, Miss Polonia 2017.

Kwestionariusz gwiazdy – Ireneusz Czop

Kiedyś myślał, że ich nie ma. Teraz marzeń ma coraz więcej. Dużo czyta. Zrezygnował z grania w serialach – “Komisarzu Aleksie” i “Na dobre i na złe”. Przestał być pracoholikiem. Ireneusz Czop odpowiada Magdzie Maciejczyk.

Miłość w stylu OFF Wedding

Marzy wam się piękny, niezwyczajny ślub? Nie wiecie gdzie szukać osób, które mogą pomóc zrealizować wasze marzenia? OFF Wedding jest dla Was!

„Aida” w gwiazdorskiej obsadzie

Niezwykle efektowna i monumentalna inscenizacja słynnej opery Giuseppe Verdiego po długiej nieobecności powraca na scenę Teatru Wielkiego w Łodzi.

Diasfera Łódzka: nowa miejskość w centrum Łodzi

Diasfera Łódzka to nowoczesna kamienica zlokalizowana w centrum miasta, którą zrealizuje wchodząca na łódzki rynek wielkopolska firma Duda Development.

Monopolis ma pierwszego najemcę

Clariant, szwajcarski koncern chemiczny będzie miał swoją siedzibę w Monopolis. Przeprowadzka do nowego miejsca planowana jest w lecie przyszłego roku. Szwajcarska firma zlokalizuje tam swoje Centrum Usług Wspólnych odpowiedzialne za obsługę klientów i partnerów biznesowych. Choć otwarcie Monopolis planowane jest dopiero w przyszłym roku, już dziś ogłoszono informację o tym, kto został pierwszym najemcą w rewitalizowanej…

Jesteś SOBĄ czy swoim CIENIEM? Grzegorzek reżyseruje OTCHŁAŃ

OTCHŁAŃ Jennifer Haley, to przejmujący dramat o spustoszeniu duchowym, jakiego dokonuje w nas nowoczesna technologia. Wszyscy o tym wiemy. Jednak zanurzeni w internetowych fantazmatach nie do końca  zdajemy sobie sprawę, jak szybko i nieodwracalnie stajemy się emocjonalnymi wrakami, niezdolnymi do prawdziwych uczuć i relacji.

Łódź zawsze modą stała!

Zapraszamy na pierwszą edycję wydarzenia “Marka Wspiera Markę” – multibrandowego pokazu mody promującego polską modę i design! Organizatorami wydarzenia, które odbędzie się 7 kwietnia w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, jest Personal Branding Polska i Województwo Łódzkie.

Najlepsi na festiwalu

Najlepsza aktorka – Krystyna Janda, najlepszy aktor – Borys Szyc, najlepszy spektakl – „Wesele”. Za nami kolejny, jak zwykle profesjonalnie przygotowany, z cudownymi aktorskimi kreacjami – Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Wielkie brawa dla Teatry Powszechnego i dyrektor festiwalu Ewy Pilawskiej.

„Hannah Arendt: Ucieczka”

Trwa XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W ramach Festiwalu Teatr Powszechny w Łodzi zawsze prezentuje swoje prapremiery. W tym roku pierwszą z nich będzie koprodukcja z Komuną Warszawa – spektakl „Hannah Arendt: Ucieczka” w reżyserii Grzegorza Laszuka. Prapremiera: 16 marca 2018 o 19:15 na Małej Scenie Powszechnego w Łodzi.

Port Łódź świętuje urodziny!

Wraz z nadejściem wiosny, Port Łódź świętować będzie swoje 8 urodziny. Z tej okazji Centrum zaprasza wszystkich do wspólnej niezapomnianej zabawy, w której wygrać będzie można ponad 7 tysięcy nagród, w tym nagrodę główną – bon o wartości 5 000 zł do sklepu IKEA. Atrakcje urodzinowe Portu Łódź trwać będą od 19 do 25 marca.…

Waglewski, garnitury z Bytomia i Radio Łódź

Rodzina Waglewskich występuje w nowej kampanii marki Bytom, sesja powstała w studiu koncertowym im. Henryka Debicha w Radiu Łódź.

„Psie serce” i „K.”

„Psie serce” Teatru Współczesnego w Warszawie i „K.” poznańskiego Teatru Polskiego to dwa spektakle, które zaprezentowane będą 10 i 11 marca widzom XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

Łódź w marcu po raz kolejny stanie się „teatralną stolicą Polski”. 10 tytułów, 14 przedstawień, dwie prapremiery, wystawa, panele i dyskusje. W poniedziałek, 5 marca, rozpoczyna się XXIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Propozycje na weekend

Choć pogoda nie zachęca do wychylania się z domowych pieleszy, to weekend w Łodzi zapowiada się ciekawie. Oto kilka naszych propozycji na sobotę i niedzielę poza domem.

Niedziele w Porcie Łódź

Czy nam się to podoba czy nie, ustawa o niedzielach wolnych od handlu weszła w życie. W tym miesiącu: 11 marca, 18 marca oraz 31 marca nie zrobimy zakupów w centrach handlowych oraz supermarketach. Można za to skorzystać z oferty rozrywkowo-usługowej .

Regeneracja kompletna

Każdego dnia zespół Columna Medica dba o to, aby nasi Goście czuli się wyjątkowo. Tworzymy rodzinną atmosferę, która pozwala szybciej wrócić do pełni zdrowia i wyjechać od nas z uśmiechem na twarzy – mówi Natalia Tomzik, dyrektor zarządzający Columna Medica.

Niebezpiecznie jest schodzić ze sceny

5 marca rozpocznie się XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – jeden z najstarszych festiwali teatru zawodowego w kraju, który każdego roku otwiera kalendarz najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce.

Modowy weekend w Porcie Łódź

Unikalne ubrania dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci, do tego ręcznie wykonana biżuteria i akcesoria – to wszystko będzie można zakupić na Targach Mody Niezależnej Polska Szafa, które w najbliższy weekend odbędą się w Porcie Łódź.

Rusza budowa Monopolis

Budimex jako generalny wykonawca będzie odpowiadać za realizację pierwszego etapu flagowej inwestycji firmy Virako – wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis w Łodzi. Budowa rozpocznie się jeszcze w lutym 2018 r., a zakończy w połowie 2019 r.

Lubimy Toyoty i Skody

Toyota i Skoda – właśnie te marki w ubiegłym roku były w Polsce najchętniej kupowane przez klientów indywidualnych. Najczęściej wybieraliśmy modele Yaris i Fabia.

Wystawa Ewy Braun

Efekty pracy Ewy Braun w filmach można obejrzeć na wystawie otwartej dzisiaj w Muzeum Kinematografii.

Felieton nieco depresyjny

I zrobiło się… melancholijnie. Nie, nawet nie chodzi o to, że jesień, że szaro, że o szesnastej już ciemno…

Dom Wina od 10 lat w Łodzi

Kilkaset wyselekcjonowanych win z całego świata znajdziemy w sklepie Dom Wina, który przy ul. Narutowicza 103A prowadzi Robert Augustowski.

Agata Biernat w koronie

Agata Biernat ze Zduńskiej Woli została Miss Polonia 2017. Nowa królowa piękności ma 27 lat, 182 cm wzrostu i wymiary 91/66/95. W konkursie startowała drugi raz, bo jak sama mówi “do wszystkiego w życiu trzeba dorosnąć i dojrzeć”. Koronę najpiękniejszej Polki przekazała jej Izabella Krzan, ubiegłoroczna Miss Polonia.

Kalendarz Virako 2018

Uroczysta premiera kolejnego wydania kalendarza Virako odbędzie się 30 listopada br. To szczególne wydarzenie, które ma cel charytatywny, a jednocześnie wnosi wartość dodaną do kulturowego rozwoju miasta. Kalendarz Virako 2018 to hołd dla Łodzi – miasta ludzi o otwartych umysłach i sercach.

Finał „#Supermodelki Plus Size” – wygrała łodzianka!

Joanna Cesarz z Łodzi pierwszą polską #Supermodelką Plus Size! O tym, że najbardziej spośród trzech finalistek zasługuje na ten tytuł, zadecydowali jurorzy, ale też widzowie, bo to do nich należało 50 procent głosów. Gospodarzami wydania na żywo byli Macademian Girl i Maciej Dowbor.

Miss Universe 2017: Katarzyna Włodarek w sukni Agaty Wojtkiewicz

Już 26 listopada w Las Vegas w USA odbędzie się gala finałowa najbardziej prestiżowego konkursu piękności na świecie – Miss Universe 2017. Polskę w tym roku reprezentować będzie Katarzyna Włodarek, II Wicemiss Polonia 2016! Suknię narodową na konkurs stworzyła łódzka projektantka Agata Wojtkiewicz.

Nowy salon Audi w Łodzi

Na mapie Łodzi pojawiło się nowe miejsce, dla wszystkich, których interesuje motoryzacja. Podkreślmy, że nie byle jaka motoryzacja – otwarty niedawno nowy salon i serwis Audi kusi nie tylko miłośników tej marki.

Cudowna terapia

Zapraszamy na spektakl „Cudowna terapia”, siódmą premierę przygotowaną przez Teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka, którą LIFE IN. Łódzkie objęło patronatem medialnym. W roli Joanny próbującej ratować swoje małżeństwo wystąpi aktorka Teatru Narodowego w Warszawie Patrycja Soliman, jej męża Victora zagra Kamil Maćkowiak, a terapeutyzować będzie oboje Mariusz Słupiński, aktor Teatru Jaracza w Łodzi.

Benno Brucksch zwycięzcą jubileuszowej edycji make me!

Wyglądają jak zwykłe kredki, ale powstały z niezwykłego materiału – gleby i wosku. To właśnie projekt Benno Bruckscha zdobył nagrodę główną PARADYŻ AWARD – 20 000 zł, w jubileuszowej edycji międzynarodowego konkursu make me!. Doceniono pomysł, użyteczność oraz szczególną wrażliwość na otoczenie. Nagrody specjalne, 10 000 zł od Łódź Design Festival oraz 5 000 zł od Interprint, przyznano…

Baboo – wyjątkowe ubrania dla każdej kobiety

W sklepach nie mogły znaleźć niczego dla siebie, dlatego wzięły sprawy w swoje ręce. Dziewczyny z Baboo upodobanie do wysokiej jakości materiałów i uniwersalnych wzorów przemieniły we własną, rodzinną markę. Agnieszka i Agata Rogaczewskie oraz Ola Klikar, mama i dwie córki, wierzą, że każdy może wyglądać świetnie.

Cały świat w jednym bukiecie

Storczyki z Tajlandii, róże z Etiopii, a tulipany z Australii. Kupujemy je w zimie, żeby poczuć wiosnę. Zmieniają mieszkania i biura w przytulne miejsca do życia i pracy. Poprawiają nastrój i są sposobem na jesienną chandrę.

Sposób na zwyrodnienie stawów

O innowacyjnych metodach leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów m.in. z wykorzystaniem komórek macierzystych można było dowiedzieć się podczas dni otwartych zorganizowanych przez Centrum Medyczne Bimed.

Teatr zmienia ludzi

Teatr to jest przestrzeń duchowa. Rozmawiając o teatrze, rozmawiamy o potrzebach człowieka. Niezwykle ważne jest zapracowanie na świadomego odbiorcę. To przyświecało mi od zawsze, zarówno w myśleniu o repertuarze teatru, jak i wtedy, gdy tworzyłam Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

Sieradz Open Hair Festival 2017

To nie jest zwyczajny Festiwal tak, jak niezwykły był jego patron i inspiracja – Antoni Cierplikowski. Sieradz Open Hair Festival 2017 to pokaz tego, co jeszcze jest fryzjerstwem, a jest już sztuką.

Festiwalowe lato

Tego lata w Łodzi na pewno nie będziecie się nudzić. Wszystko za sprawą letnich festiwali. Przygotowaliśmy dla was przegląd najciekawszych wydarzeń zarówno muzycznych,  filmowych, jak i tych interdyscyplinarnych.

Turniej golfowy o brylant A&A w Pabianicach

W sobotę, 3 czerwca, na polu golfowym w Pabianicach, rozegrano XIV turniej o brylant A&A. Było to wyjątkowe wydarzenie sportowo-towarzyskie.

Złoto, brylanty, Klimt i Małgorzata Ostrowska

Koncert Małgorzaty Ostrowskiej, premiera najnowszej kolekcji A&A Art, dwa pokazy mody i tańca – tak zakończą się uroczystości finałowe 14. edycji Turnieju Golfowego o Brylant A&A, która odbędzie się 3 czerwca na Polu Golfowym Arkadia. LIFE IN. Łódzkie patronuje wydarzeniu.

Angela Gheorghiu w Teatrze Wielkim

Angela Gheorghiu, najbardziej czarująca i utalentowana śpiewaczka operowa naszych czasów, wystąpi na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi 10 czerwca 2017 r.

Nie ma dzieci, są ludzie…

1 czerwca w Centrum Dialogu rusza wystawa „Nie ma dzieci, są ludzie… Prawa dziecka to prawa człowieka”. To punkt wyjścia do rozmowy o prawach dziecka, a więc o prawach człowieka, o ich przestrzeganiu i łamaniu.

Zaskakujący L.Stadt

Łódzka grupa L.Stadt na kilka lat zniknęła z muzycznej sceny. Teraz powróciła w zupełnie nowym, nieco bardziej poetyckim brzmieniu. 12 maja ukazał się ich pierwszy w pełni polskojęzyczny album L.Story. To materiał zaskakujący i różnorodny.

Łódzki Rajd Przedsiębiorców

Organizowany od lat przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową – Łódzki Rajd Przedsiębiorców wystartuje w tym roku 3 czerwca. Start w EC1, meta i finał w Żywym Skansenie Centrum Folkloru Polskiego – Nagawki.

Hans Zimmer wystąpi w Atlas Arenie

Atlas Arena po raz kolejny będzie gościć postać, której fanom muzyki filmowej nie trzeba przedstawiać. Hans Zimmer, autor ponad stu ścieżek dźwiękowych, zdobywca Oskara, dwóch Złotych Globów i nagród Grammy, wystąpi w Łodzi wraz z orkiestrą i chórem.