Polecamy

Łódzki zespół Psychocukier powraca z nową płytą winylową

Łódzki zespół Psychocukier powraca z nową płytą winylową

Łódzki zespół Psychocukier powraca z nową płytą winylową pt. „Tu i teraz – W paszczy lwa”, która jest dostępna od 8 lutego. Płyta została zmiksowana przez Noona, producenta, DJ-a, jednego z najbardziej znanych muzyków sceny elektronicznej.

Noon o albumie:– Pochłonęły mnie inne zajęcia i przygodę z „Tu i Teraz” zespół Psychocukier rozpoczął sam. Pomocy udzieliła firma Skylark z Łodzi, która wydała album w wersji CD/digital.
Ten Łódzki, filmowy zespół to dla mnie najciekawsze zjawisko w polskiej muzyce obok Księżyca. Obie formacje miałem przyjemność nagrywać i tworzyć ich brzmienie. Uznałem, że to przepiękna i magnetyczna muzyka, choć próg wejścia jest wysoko. Usiadłem do miksu tak jak zespół do nagrania. Była to jednorazowa improwizacja zarejestrowana również wyłącznie raz. Nie edytowana w komputerze. Opiąłem stół i potraktowałem go jak płótno. Tę jednorazowość i system miksu nazwałem Paszcza Lwa. Stworzyłem monochromatyczne brzmienie. Stworzyliśmy CYBER ROLL. Album rozpycha mózg dzięki technologii Audio Games – Digital Tape. Przywraca również magię tworzenia muzyki w studio, poza komputerem. W Studio O4. Projekt poligrafii stworzył ręcznie Sasza Tomaszewski, a dopieścił niezawodny Animisiewasz. Produkcja wykonawcza: Joanna Izbińska, Mikołaj Bugajak.

Album dostępny w streamingu oraz na limitowanym białym winylu (koperta antystatyczna Nagaoka). W stałej sprzedaży będzie wersja czarna. Obie wersje zawierają klasyczną dla wytwórni, pełnowymiarową książeczkę ze zdjęciami.
Psychocukier to weterani polskiej sceny niezależnej
Psychocukier to weterani polskiej sceny niezależnej, ale na ich transowych i psychodelicznych koncertach bawią się ludzie w całej Polsce. Zespół założył w Łodzi w latach 90. XX wieku Sasza Tomaszewski. Nazwa grupy pochodzi z amerykańskiego filmu „Brooklyn Boogie”. Grupa jest także fenomenem na polskim rynku muzycznym, bo od 23 lat działa w niezmienionym składzie: oprócz Saszy (wokal, gitara) jest także Piotr Deuce Połoz (gitara basowa, wokal) oraz Marcin Awierianow (perkusja), który z czasem zajął się także produkcją muzyczną.
Trio wydało 6 płyt: „Małpy morskie” (2007), „No More Work!” (2008), „Królestwo” (2011), „Diamenty” (2013), „Antypody umysłu” (2018) oraz w całości instrumentalny krążek „Tu i Teraz” (2023) i najnowszą  „Tu i teraz – W paszczy lwa” (2024).
Psychocukier w swych energetycznych, często szalonych, ale także naznaczonych wyjątkową wrażliwością artystów utworach nawiązuje do tradycji punk, stoner i kraut rocka. Ich muzyka i teksty opowiadają historię o życiu w Łodzi przełomu XX i XXI wieku – miejscu tak samo fascynującym, jak i odpychającym. Przez wielu fanów uznawany jest za jeden z najważniejszych zespołów niezależnych w Polsce.