Polecamy

Drukarnia ARSA w nowej siedzibie. Pasja i kolor na Pojezierskiej!

Drukarnia ARSA w nowej siedzibie. Pasja i kolor na Pojezierskiej!

Po ponad dwudziestu latach Arsa, znana łódzka drukarnia przeniosła się do nowej siedziby. O motywach przeprowadzki i korzyściach dla klientów z nowego miejsca opowiadają Marta i Mariusz Pająk, właściciele drukarni Arsa pasja & kolor.

Już nie Piotrkowska, lecz od kilku tygodni Pojezierska. Skąd pomysł na to, żeby przenieść biznes ze Śródmieścia na Teofilów?

Marta Pająk: Przeniesienie dwóch naszych oddziałów produkcyjnych do większego lokalu, z własnym parkingiem i rampą do załadunku ma same zalety. Teraz klienci i kurierzy, którzy przyjeżdżają do nas po odbiór zamówień, mają lepszy dojazd i dostęp. Poprawiły się także warunki pracy naszych pracowników. Wszystko to wpływa na wzrost wydajności drukarni. Myślimy też o przyszłości, a bardziej komfortowy budynek pozwoli na zakup kolejnych maszyn.

Arsa to łódzka drukarnia z długoletnią tradycją, a tym samym z wieloma klientami. Czy zmiana lokalizacji drukarni wpłynie w jakiś sposób na waszą współpracę i relacje?

Mariusz Pająk: To była dla nas trudna decyzja, ponieważ przy Piotrkowskiej i Zachodniej działaliśmy od wielu lat. Oczywiście, skonsolidowanie obu oddziałów w jednym miejscu znacznie usprawnia komunikację wewnętrzną, daje szybszy obieg informacji między zespołami, pomaga również w skuteczniejszej kontroli realizacji zleceń i skraca czas reakcji na zmiany. To z kolei zwiększa jakość naszych usług, przekłada się na efektywną obsługę klientów i z pewnością wzmacnia nasze relacje z nimi.

Panuje przekonanie, że relacje to obecnie podstawa do robienia interesów. Często są one ważniejsze niż oferta cenowa. Też tak Państwo uważacie?

Marta Pająk: Tak, relacje odgrywają kluczową rolę w branży drukarskiej. Solidne relacje z klientami umożliwiają lepsze zrozumienie ich potrzeb. To zaś przekłada się na lojalność klientów i długofalowe partnerstwa, co jest równie istotne jak cena, jeśli nie bardziej. Dobra współpraca opiera się na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu, co w dłuższej perspektywie generuje korzyści dla obu stron.

Jeszcze kilkanaście lat temu Łódź słynęła z wielu działających w mieście drukarni. Dziś jest ich już coraz mniej. Poligrafia traci na znaczeniu, czy są inne powody takiej sytuacji?

Mariusz Pająk: Zmniejszenie liczby drukarni może wynikać z rozwoju technologii cyfrowej, w którą nie wszyscy właściciele zdecydowali się zainwestować. Rozwój druku cyfrowego pozwolił na szybsze, bardziej efektywne, a tym samym oszczędne metody drukowania. Arsa jest przykładem na to, że adaptacja nowych rozwiązań wzmacnia pozycję drukarni na rynku, jako innowacyjnej i gotowej sprostać aktualnym oczekiwaniom klientów.

Arsa to drukarnia uniwersalna, gdzie można zamówić wizytówki, katalogi i druki wielkoformatowe. Macie jakąś swoją specjalizację?

Marta Pająk: W Arsie drukujemy pełną gamę druków dla firm. Dzięki temu klienci zyskują jednego solidnego partnera do obsługi różnorodnych potrzeb drukarskich, a to pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć efektywność. Dodatkowo jednolita jakość i spójność drukowanych materiałów wzmacniają wizerunek klientów, a tym samym zwiększają ich rozpoznawalność i dają lepszą pozycję na rynku.

Wiem, że robicie także projekty graficzne. Można u was zamówić projekt logo, skład katalogu czy projekt całościowej identyfikacji wizualnej firmy. Klienci korzystają z kompleksowych usług?

Marta Pająk: Oczywiście, a przy tym mają pewność, że dokładnie sprawdzimy materiały, które przysłali, doradzimy, zadzwonimy, gdy zauważymy jakiś błąd i nie potraktujemy ich druków bezrefleksyjnie. Mało kto wie, że przy każdej realizacji wykonujemy wewnętrzne próby druku, widzimy sporo przed pełną produkcją i dzięki temu klienci czują się zaopiekowani. To też wzmacnia ich zaufanie do nas, a także daje pewność, że spełnimy ich oczekiwania.

Rozmawiał Robert Sakowski
Zdjęcie Paweł Keler

Arsa Pasja & Kolor
Łódź, ul. Pojezierska 90
tel. 42 633 02 52
e-mail: arsa@arsa.net.pl
www.arsa.net.pl