Beata Sakowska

Na wiosnę życzę Wam wielu pasji!

Nie wiem, jak u Was, ale u nas na wiosnę wszystko jest jakieś inne, lepsze, po prostu uśmiechnięte. I choć do wiosny zostało jeszcze trochę dni, to my ją już czujemy, jak w piosence Grechuty: zajaśniało, zapachniało…

Zaczęłam od wiosny, bo to moja ulubiona pora roku, ale chcę Wam dziś opowiedzieć nie o wiośnie, lecz o pasji. Mojej i kilku bohaterów tego wydania LIFE IN. Dlaczego akurat taki temat? Bo wiosna idzie w parze z pasją, bo wiosna, jak pasja, emanuje uczuciem i energią, bo wreszcie motywuje nas i inspiruje. Pasja i wiosna to entuzjazm, radość, uwielbienie.

Znacie to powiedzenie czy może życzenie, które spełnia się nielicznym: znajdź taką pracę, która stanie się twoją pasją, wtedy nie przepracujesz ani jednego dnia. Ten rodzaj pasji przytrafił się akurat mnie. Całe swoje zawodowe życie jestem dziennikarką. Nie powiem ile to już lat i ile wypisanych linijek tekstu, bo tak stara jeszcze nie jestem, ale trochę się tego nazbierało. Dziennikarstwo, szczególnie prasowe, od zawsze było, jest i pewnie będzie pasją, która sprawia mi wielką radość i jeszcze większą satysfakcję. A że przy okazji pozwala zarobić na życie… Ideał, prawda?

O innym rodzaju pasji, traktowanej bardziej, jak uczucie, opowiadają bohaterowie naszych okładek – łódzcy przedsiębiorcy i menedżerowie.

Anna i Janusz Mikołajczyk swoją odkryli w grze w golfa. Poświęcają jej dziś wiele uwagi i środków, a przy okazji próbują zarazić golfem łodzian. To właśnie z miłości do tego sportu, stworzyli w Łodzi największą w tej części Europy zadaszoną przestrzeń do gry w golfa. Dlaczego to zrobili? Nie, nie, wcale nie dla zysku. W rozmowie, którą publikujemy na stronie … mówią wprost: ponieważ golf nie pozwala na samotność!

Krzysztof Witkowski to z kolei człowiek wielu pasji, z których największą stał się teatr. W tym roku już po raz drugi organizuje w Łodzi Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS. To jeden z największych projektów kulturalnych w Polsce, organizowanych przez osobę prywatną i za prywatne pieniądze. Też nie robi tego dla zysku, bo jako doskonały przedsiębiorca zarabia na zupełnie innych działaniach. Robi to, ponieważ teatr, czy szerzej kultura, to dla niego sposób na budowanie naszej tożsamości, bez której bylibyśmy… No właśnie, czy bez niej w ogólne byśmy byli?

Na łamach każdego wydania LIFE IN zawsze gościmy pasjonatów. Kochamy ich zresztą i z przyjemnością zapraszamy. W sumie to zastanawiam się czasami nad tym, żeby dodać do tytułu dopisek: Magazyn ludzi z pasją! Co byście na to powiedzieli? No, ale wróćmy do naszych pasji i ulubionej pory roku. I tak z okazji wiosny życzę Wam, żebyście zawsze żyli z pasją, a każdego dnia rozpalali ją na nowo i podtrzymywali ten żar najdłużej, jak się da. Życie z pasją to życie, w którym wyrażamy swoją radość i pozytywne nastawienie do wszystkiego, co robimy. Bez pasji do codzienności nie będziemy w stanie zachować pasji do naszych głębokich zainteresowań.

Beata Sakowska