Beata Sakowska

Dzień dobry

W Warszawie, Poznaniu czy Gdańsku mówią, że jak twoja firma utrzyma się na rynku przez dwa lata, to już będziesz miał z górki, a twój biznes będzie mógł iść tylko do przodu. Oczywiście jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidywalnego w gospodarce albo nie popełnisz jakiegoś strategicznego błędu. U nas w Łodzi ten pogląd jest o kilka lat inny. Tutaj mówią, że dopiero jak wytrwasz na rynku przez co najmniej cztery, a najlepiej pięć lat, to będzie znaczyło, że dałeś radę. Dlaczego? No bo u nas w Łodzi po prostu trudniej o sukces biznesowy. To takie miasto, gdzie generalnie o wszystko jest trudniej, nawet o wysprzątane i niepodziurawione ulice…

 

Ile w tym jest prawdy…? Nie wiem i nie bardzo wiem, jak to można zweryfikować. Mówię o biznesie, bo z brakiem dziur w ulicach i ich czystością to się zgadzam, a co więcej – uważam, że czyste pozbawione dziur ulice w Łodzi to zwykła fanaberia i dlatego nigdy ich tu nie będzie. I pewnie nie jestem w tym poglądzie odosobniona. Wróćmy jednak do biznesu i czterech albo pięciu lat… Otóż już niebawem będzie można o tym porozmawiać z łódzkimi przedsiębiorcami, z którymi spotkamy się na pierwszej edycji wydarzenia „LIFE & WOMAN. Z nami rozwiniesz biznes”.

 

Bliskie jest nam powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Samie nie wiecie, co posiadacie.”, dlatego kierując się tym przesłaniem, zdecydowaliśmy się zaprosić na wydarzenie naszych lokalnych praktyków biznesu, reprezentantów różnych dziedzin! Zwykle żyjemy w przekonaniu, że impreza dopiero wtedy ma odpowiednią rangę, gdy pojawią się na niej gwiazdy ze stolicy, my spróbujemy odczarować ten pogląd! W wydarzeniu wezmą zatem udział łódzcy przedsiębiorcy, artyści i eksperci z różnych dziedzin, którzy zgodzili się podzielić swoim doświadczeniem i kompetencjami. Na co dzień prowadzą swoje działalności w Łodzi, najlepiej znają problemy, z jakimi trzeba się mierzyć, żeby osiągnąć sukces w naszym mieście i doskonale wiedzą, z perspektywy swojej działalności, czy do jego osiągnięcia trzeba dwóch, czterech czy jeszcze więcej lat.

 

Spotkajmy się na pierwszym spotkaniu z cyklu „LIFE & WOMAN. Z nami rozwiniesz biznes”. Już 21 czerwca! Więcej o wydarzeniu na www.lifein.pl i na naszym FB.