Miejsca

Większy komfort i swoboda

Większy komfort i swoboda

Jak pokazują badania, zmienił się nieco sposób naszego wypoczywania, zamiast dłuższych wyjazdów preferujemy weekendowe. Zamiast pokoju w hotelu wolimy wynająć apartament. Dlaczego tak się dzieje? Powodów można znaleźć całkiem sporo.

Apartamenty na wynajem krótkoterminowy cieszą się popularnością nie tylko wśród turystów, ale także osób podróżujących w celach biznesowych. Oferują zdecydowanie większy komfort i swobodę.

Czujesz się jak w domu

Pokój w hotelu ma niewiele metrów kwadratowych, ponieważ z założenia jest miejscem noclegowym, a nie do spędzania w nim czasu. Apartamenty zazwyczaj oferują zdecydowanie więcej przestrzeni – mają salon, wydzieloną sypialnię, łazienkę, kuchnię. Posiadają na wyposażeniu niezbędny sprzęt AGD, jak chociażby pralkę, czy żelazko, w pełni wyposażone kuchnie, w których bez problemu przygotujemy sobie dowolny posiłek. Właśnie dzięki takim elementom mieszkający w apartamentach czują się w nich, jak we własnym domu, w każdej chwili mogą skorzystać z konkretnych udogodnień i nie muszą za nic dopłacać, jak w hotelu za posiłek czy upranie i wyprasowanie ubrań. Wynajmując apartament, mamy większą niezależność. To szczególnie ważne dla osób, które preferują większą prywatność, potrzebują miejsca i spokoju do pracy lub mają specjalne wymagania dietetyczne.

Dogodna lokalizacja

Spora część apartamentów mieści się w naprawdę atrakcyjnych miejscach, w centrum miasta, blisko ciekawych atrakcji turystycznych. Po to, aby ułatwić poruszanie się niezmotoryzowanym gościom oraz tym, którzy wolą zastawić swoje auto na parkingu zazwyczaj znajdującym się w ofercie razem z apartamentem. Wynajmując apartament w centrum miasta, mamy też do dyspozycji przebogatą ofertę gastronomiczną, czy to na miłą romantyczną kolację, czy też spotkanie biznesowe. W zasięgu ręki są też sklepy, w których w razie potrzeby uzupełnimy brakującą garderobę. Niektóre apartamenty oferują także dodatkowe udogodnienia, takie jak prywatny basen, siłownia, plac zabaw dla dzieci, taras czy pełnowymiarowa kuchnia. To może być atrakcyjne dla osób szukających dodatkowego komfortu.

Atrakcyjne cenowo

Wynajęcie apartamentu jest też korzystne cenowo. Standardowe apartamenty mogą przyjąć od 4 do 6 osób dorosłych. Tradycyjny pokój hotelowy pozwala zamieszkać dwóm osobom. Dokładając do tego rozłożenie ceny wynajmu na 6 osób, a na 2 osoby – wynik jest jednoznaczny. Przystępność cenowa apartamentów sprawia, że coraz więcej osób może po prostu udać się do atrakcyjnego miejsca, aby spędzić w nim urlop i przy tym nie wydać astronomicznych kwot. Istnieje szeroki wybór apartamentów o różnych rozmiarach i wyposażeniu. Można znaleźć miejsce odpowiednie dla konkretnej liczby osób, a także z odpowiednimi udogodnieniami.

Indywidualny wybór

Oczywiście, wybór między wynajmowaniem apartamentu a pokojem w hotelu  zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb podróżujących. Niektórzy wciąż wolą hotele ze względu na udogodnienia takie jak obsługa pokojowa czy dostęp do restauracji i innych usług. Jednak rosnąca popularność apartamentów sugeruje, że wiele osób docenia zalety, które oferują podczas podróży.

– Jeśli kiedykolwiek myślałeś o zakupie nieruchomości w celu wynajmowania go odwiedzającym Łódź turystom na dłuższe wakacje lub na kilkudniowy pobyt, to z własnego doświadczenia wiem, że to doskonały pomysł. Prywatne apartamenty są poszukiwane na nocleg coraz częściej, więc przeznaczenie kapitału na tego rodzaju inwestycję i trochę wysiłku na dostosowanie jej do potrzeb turystów może przynieść spore korzyści w niedługim czasie. A my dodatkowo zdejmiemy z Ciebie wszystkie obowiązki związane z zarządzaniem apartament, będziemy się nimi zajmować w Twoim imieniu. Ty tylko będziesz liczył zyski z tej inwestycji, nic więcej – podkreśla Robert Tomczyk ze spółki High Development, do której należy sieć apartamentów LookAp.

LookAp Apartamenty
Łódź, ul. Beczkowa 14/16
tel. 534 682 231
e-mail: biuro@lookap.pl
www.lookap.pl