Miejsca

Biurowa rewolucja z CitySpace w Łodzi!

Biurowa rewolucja z CitySpace w Łodzi!

Dlaczego warto postawić na biuro serwisowane zamiast tradycyjnego? Jakich udogodnień mogą spodziewać się klienci CitySpace? Rozmawiamy z Moniką Reiman, Operations Development Director CitySpace.

Rynek biur serwisowanych i przestrzeni coworkingowych wciąż się rozwija. Jest to odpowiedź na potrzeby rynku, ale jakie są przyczyny, że stały się takie popularne?

Faktycznie obserwujemy duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. To, co wyróżnia nasze produkty i sprawia, że klienci chętniej się na nie decydują, to głównie szeroko rozumiana elastyczność. Do tej pory jeśli ktoś szukał biura, musiał liczyć się z tym, że trzeba będzie podpisać umowę na pięć czy siedem lat. Decydując się na biuro serwisowane w przestrzeniach CitySpace klienci podpisują umowy na zdecydowanie krótszy czas, w zależności od potrzeb, nawet na jeden miesiąc albo na czas nieokreślony. Taka elastyczność pozwala na optymalizację decyzji biznesowych. Elastyczne są też ceny i ich poziom, jeśli porównamy długoletnie zobowiązanie na rynku versus kilkumiesięczne umowy.

Ta elastyczność, którą Pani podkreśla, dotyczy tak naprawdę wielu aspektów?

Oczywiście. Nasz projekt oferuje zupełnie nową jakość usług biurowych. Jesteśmy otwarci na indywidualne rozwiązania i elastyczne podejście do tworzenia przestrzeni na miarę potrzeb jej użytkowników. Standardowe przestrzenie biurowe już nie wystarczą, teraz oczekujemy od naszego miejsca pracy dedykowanych rozwiązań, wartości dodanej, wyjątkowej atmosfery i równie wyjątkowego otoczenia. I na te zapotrzebowania w pełni odpowiada CitySpace. Zacznijmy od umeblowanej przestrzeni dostosowanej do potrzeb danego klienta. CitySpace w Fuzji oferuje wiele możliwości zorganizowania miejsca pracy – od pojedynczych stanowisk i niewielkich biur, po całe piętro zaaranżowane według potrzeb najemcy na ponad sto stanowisk pracy. Do dyspozycji użytkowników są trzy sale konferencyjne, pięćdziesiąt pięć gabinetów oraz dwieście dziewięćdziesiąt dwa stanowiska do pracy, w tym do pracy w ciszy wymagającej skupienia. Na parterze oraz na pierwszym piętrze zlokalizowane są przestrzenie do pracy wspólnej oraz strefy relaksu. Do dyspozycji społeczności CitySpace są w pełni wyposażone kuchnie, miejsca do odpoczynku z fotelami, siedziskami i huśtawkami, a także przestrzeń, gdzie można zrelaksować się w przerwie od pracy. Klienci CitySpace Fuzja otrzymują pełny pakiet usług, m.in. wsparcie naszego zespołu, menadżerów recepcji, nowoczesne wyposażenie, serwis sprzątający, nielimitowaną kawę i herbatę, czy dostęp do wydzielonej infrastruktury IT oraz usług całodobowej ochrony.

 

Kto korzysta z przestrzeni CitySpace?

Mając na uwadze, że działamy w sześciu miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i Gdańsku, w których zarządzamy łącznie trzynastoma centrami biznesowymi, z naszych usług korzysta szeroki wachlarz klientów. Są to osoby prowadzące jednoosobowe działalności, freelancerzy, małe i średnie przedsiębiorstwa z niewielkimi zespołami, po międzynarodowe korporacje, działające w branży IT, logistyce, usługach prawnych, księgowych, marketingowych i wielu innych. Taka duża różnorodność stwarza naszym klientom doskonałą okazję do nawiązania współpracy z innymi klientami. To kolejna z korzyści, którą oferujemy w pakiecie. Nasze usługi kierujemy do każdego, kto prowadzi działalność gospodarczą. Odpowiadamy na indywidualne potrzeby klientów, tworząc przestrzeń do pracy, jakiej potrzebują, czy będzie to hot-desk, czyli  biurko w sali coworkingowej, niewielkie biuro dla dwóch osób, czy zdecydowanie większa przestrzeń dla zespołu kilkudziesięcioosobowego. Często zdarza się tak, że korporacja poszukuje przestrzeni dla dużego zespołu na kilka miesięcy. Potrzebuje więc partnera z bardzo elastycznym podejściem, który będzie w stanie spełnić takie oczekiwania. I my je spełniamy.

Na jakich zasadach można korzystać z przestrzeni w CitySpace?

W sytuacji, gdy nagle pojawia się zapotrzebowanie na większą liczbę stanowisk pracy CitySpace udostępnia dodatkowe sale spotkań, biura czy pojedyncze biurka w przestrzeni do pracy wspólnej nawet na godziny lub jeden dzień. W razie potrzeby powrotu wszystkich pracowników do biura jesteśmy w stanie przygotować kolejne stanowiska pracy.

Czyli jak rozumiem płacimy w tym przypadku za stanowiska pracy?

Dokładnie tak. Tylko proszę pamiętać, że to, co oferujemy, nie ogranicza się tylko do biurka i krzesła. Biura serwisowane to usługa oferująca w pakiecie wyjątkową przestrzeń z doskonale zaprojektowanymi częściami wspólnymi, zapleczem kuchennym i serwisem biurowym. W każdym centrum biznesowym zespół obsługi klienta wspiera naszych klientów m.in. poprzez zamawianie kurierów, dokonywanie rezerwacji, czy odprowadzanie gości do sali konferencyjnej. To jest nasz dodatkowy atut. Ponadto korzystając z usług CitySpace otrzymujemy co miesiąc tylko jedną fakturę. Wszystkie koszty eksploatacyjne, takie jak klimatyzacja, media np. prąd, woda czy Internet są wliczone w cenę usługi.

No dobrze, a jeśli potrzebowałabym biura na godziny, to czy mogę też skorzystać z takiej opcji?

Jak najbardziej. Umożliwia to aplikacja CitySpace, dzięki której możemy korzystać z naszych centrów biznesowych bez konieczności podpisania umowy, dokonując natychmiastowej rezerwacji. Kilka kliknięć wystarczy do zamiany pracy z domu na w pełni wyposażone, nowoczesne biuro z dostępem do wyśmienitej kawy. Z usługi mogą korzystać również osoby prywatne nieprowadzące działalności gospodarczej. Możemy w taki sposób rezerwować sale spotkań, hot-deski w przestrzeni coworkingowej i biura serwisowane. Płatności dokonujemy online z poziomu aplikacji.

Czym jeszcze CitySpace wyróżnia się na tle innych biur serwisowanych i przestrzeni coworkingowych w Łodzi?

Na pewno wyróżniamy się wspomnianą już elastycznością na wielu płaszczyznach, doskonałym serwisem biurowym, jakością wyposażenia biur i dowolnością ich aranżacji zgodnie z potrzebami klienta. Jeśli chodzi o cenę w stosunku do oferowanego pakietu usług – jesteśmy bezkonkurencyjni. To, co dodatkowo nas wyróżnia, to dbałość o najwyższej jakości design i budowanie społeczności, m.in. poprzez organizację wydarzeń integrujących klientów w naszych centrach.

Spotkałam się z opinią, że biura serwisowane wpływają na dobrostan pracowników.

Komfort i zadowolenie pracowników nie są już czymś, tylko mile widzianym, są absolutną koniecznością. Specyfika współczesnej pracy, szczególnie obciążającej umysłowo lub psychicznie wymaga odpoczynku. Najlepiej odpoczywa się oczywiście w przestrzeniach przyjemnych i atrakcyjnych wizualnie. Takie przestrzenie przyciągają ludzi, sprawiają, że czują się dobrze w miejscu pracy i pomagają nawiązywać relacje pomiędzy użytkownikami. Biura przejmują w efekcie rolę społeczną i stają się miejscami, w których zawiązywane są nowe relacje biznesowe i towarzyskie. Zapraszam serdecznie do CitySpace.

Rozmawiała: Beata Sakowska
Zdjęcia: Justyna Tomczak

CitySpace Fuzja
Łódź, Milionowa 4B
tel. 668 346 157
www.cityspace.pl