Wydania specjalne

Uwodzicielskie i z charakterem – nowe Clio

Uwodzicielskie i z charakterem – nowe Clio

Nowe Renault Clio to najważniejsza premiera 2019 roku! Daj się uwieść jego zmysłowym liniom nadwozia. A rewolucyjne wnętrze po prostu Cię zachwyci.


Nowe Renault Clio kusi dynamicznym i niezwykle zmysłowym designem

Wyrazista sylwetka wraz z doskonałymi proporcjami nadwozia podkreślają sportowy charakter auta. Energetyczne linie, pełen ekspresji przód i mocno zarysowane tylne nadkola składają się na wyjątkowy design. Nowe Clio jest po prostu eleganckie i uwodzicielskie. Nadwozie obniżono o 8 mm (wysokość 1440 mm), a tylny spojler nawet o 48 mm, aby uzyskać lepsze właściwości aerodynamiczne i podkreślić atletyczną sylwetkę. Dynamiczny charakter nowego modelu podkreślają także 17-calowe obręcze kół (w zależności od wersji). Antena w kształcie płetwy rekina, reflektory w technologii Full LED, idealnie spasowana klapa bagażnika i chromowane obramowania szyb bocznych to detale, które sprawiają, że nadwozie wygląda wyjątkowo nowocześnie. I pomimo że auto jest o 12 mm krótsze niż jego poprzednik (długość 4050 mm, szerokość 1798 mm), ma bardziej przestronne wnętrze.

Nowe Renault Clio kusi nowoczesnością

Wnętrze samochodu wprowadza w nowy wymiar jakości dzięki dbałości o każdy szczegół wykończenia. Bardziej kompaktowa stylistyka zapewnia więcej przestrzeni i pozwala zintegrować większą liczbę systemów pokładowych. Innowacyjny „Smart Cockpit” powstał z myślą o wygodzie kierowcy. Jego najważniejszym elementem jest 9,3-calowy ekran multimedialny, największy, jaki dotychczas pojawił się w samochodzie marki Renault. Ekran z nowym systemem EASY LINK, zwrócony w stronę kierowcy, integruje wszystkie multimedia, nawigację i serwisy informacyjno-rozrywkowe, a także system MULTI-SENSE, które charakteryzuje niezwykła łatwość obsługi. Auto zostało po raz pierwszy wyposażone w cyfrowy ekran, który zastępuje tradycyjne zegary analogowe. Technologia ta pochodzi z segmentów klasy wyższej.

Nowe Renault Clio kusi wyjątkowym komfortem jazdy

Dzięki gamie nowoczesnych silników TCE100, TCE 130 z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów EDC i wysokoprężnym dCi 115 jazda staje się bardziej dynamiczna przy jednoczesnym obniżeniu średniego zużycia paliwa i emisji CO2. Auto jest bardzo zwinne, precyzyjne, szybko reaguje na polecenia kierowcy i bardzo przyjemnie się je prowadzi. Nowe Renault Clio oferuje cały wachlarz rozwiązań technologicznych pomagających kierowcy w obniżeniu zużycia paliwa i emisji CO2: DRIVING ECO2 = EKOlogiczny + EKOnomiczny. Dysponuje też najbardziej rozbudowaną w tym segmencie ofertą systemów wspomagania. Ułatwiają prowadzenie, zwiększają bezpieczeństwo i zapewniają pasażerom bezstresowe warunki podróży. Do istotnych nowości, które podnoszą parametry użytkowe, należą dwa premierowe w gamie Renault rozwiązania: kamera 360° i aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania rowerzystów i pieszych. Najważniejszą nowością jest unikatowy w segmencie uniwersalnych samochodów miejskich Asystent Jazdy w Ruchu Drogowym i Autostradowym (Highway & Traffic Jam Companion).

Nowe Renault Clio kusi personalizacją

Każdy właściciel może stworzyć samochód odpowiadający jego własnym potrzebom, dzięki licznym możliwościom personalizacji i to zarówno wnętrza, jak i elementów zewnętrznych samochodu, jak chociażby obudowy lusterek, bocznych listew ochronnych czy tylnego zderzaka. Auto jest dostępne w kilku nowych kolorach, w tym m.in. Orange Valencia, brązowym Vison i niebieskim Celadon. Pomarańczowy odcień doskonale podkreśla dynamiczny charakter. Głębia i połysk koloru to efekt zastosowania specjalnej, zabarwionej pomarańczowym pigmentem powłoki zewnętrznej, która została po raz pierwszy wykorzystana w branży motoryzacyjnej. Nowe Clio będzie dostępne w 11 kolorach i z trzema pakietami stylizacji nadwozia (czerwonym, pomarańczowym i czarnym).