Miejsca

Uszczęśliwiam kobiety!

Uszczęśliwiam kobiety!

Dziś każdy chce być fit. Zdrowo się odżywiać i dbać o swój wygląd. Nie każdy jednak wie, jak się do tego zabrać. Najlepiej z pomocą specjalistów. – Będziemy wspierać i motywować na każdym etapie wiodącym do osiągnięcia upragnionego celu – zapewnia Ewa Jankowska, właściciela Studia Figura Łódź-Śródmieście.

LIFE IN. Łódzkie: Trudno pozbyć się dodatkowych kilogramów?

Ewa Jankowska: Zdecydowanie łatwiej przybieramy na wadze niż chudniemy. Zrzucanie kilogramów to proces, w którym praca z ciałem i jej efekty widoczne są dopiero na końcu. Najważniejsze jest nasze nastawienie mentalne i podjęcie decyzji o tym, że chcę coś ze sobą zrobić. Późniejsze działania i ich efekt, to już jest kwestia naszej determinacji i sposobów, które posłużą nam do osiągnięcia celu. Pamiętajmy, że najważniejsze w odchudzaniu jest pokonanie siebie, swoich przyzwyczajeń i znalezienie sojuszników, którzy nam w tym pomogą.

Od czego zatem zacząć?

Kiedy dostrzeżemy, że nadwaga przeszkadza nam normalnie żyć i negatywnie wpływa na samopoczucie, to zaczynamy szukać sposobów, żeby sobie z tym poradzić. Czasami próbujemy różnych cudownych diet, zażywamy tabletki na odchudzanie, korzystamy ze sposobów wyczytanych w Internecie i…

…nic nam z tego nie wychodzi.

No właśnie. Wtedy trzeba podjąć decyzję i przyjść do Studia Figura na Dowborczyków 17 (śmiech). Wcale nie żartuję, zrzucanie kilogramów zaczyna się od decyzji, by skorzystać z pomocy fachowców. To pierwszy, ale najtrudniejszy etap odchudzania. Decyzja, która w konsekwencji wpływa na nasze życie i naszych najbliższych. Dotychczasowa rzeczywistość zostaje wywrócona do góry nogami – musimy zmienić nawyki żywieniowe, do których przyzwyczajaliśmy się przez wiele lat.

Jak Studio Figura Łódź-Śródmieście pomaga w osiągnięciu efektów?

Po pierwsze od klientek wymagamy zmiany dotychczasowego stylu życia, stylu żywienia, systematyczności i wytrwałości. Mówimy: zapomnij o przeszłości i patrz przed siebie! Po drugie, skoro podjęłaś świadomą decyzję, postawiłaś sobie cel, to teraz nie ma żartów – chcesz osiągnąć efekt, musisz stosować się do naszych zaleceń i wskazówek. Po trzecie, zawsze możesz liczyć na nas i naszych specjalistów, będziemy cię motywować i wspierać na każdym etapie.

Jest wielu specjalistów, miejsc i sposobów na to, by zrzucić zbędne kilogramy. Dlaczego warto odwiedzić Studio Figura? Czym się wyróżniacie?

Zacznijmy od tego, że Studio Figura jest prowadzone przez kobiety dla kobiet, mężczyźni nie mają tutaj wstępu. Warto też wiedzieć, że to światowy koncept, który od ponad 10 lat jest na rynku w wielu krajach i cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest skuteczny. Poza tym podchodzimy holistycznie do procesu odchudzania i modelowania sylwetki. Trafiają do nas nie tylko panie, które chcą zgubić zbędne kilogramy, ale także te, które chcą po prostu lepiej wyglądać, zadbać o swoje ciało. Mamy specjalistyczne urządzenia do ćwiczeń. Do tego linię suplementów diety, które oczyszczają organizm z toksyn. Dysponujemy kosmetykami, które przyspieszają cały proces i możemy używać ich na niektórych etapach treningowo-zabiegowych. Łączymy zabiegi z nieinwazyjnej medycyny estetycznej z ćwiczeniami fizycznymi oraz suplementami. Wszystkim naszym klientkom zalecamy zbilansowaną dietę, której stosowanie daje stuprocentową pewność osiągnięcia sukcesu. Poza tym to nie jest miejsce, gdzie kupujemy karnet i możemy korzystać z dostępnego sprzętu. W Studio Figura Łódź-Śródmieście kobiety otrzymują fachową wiedzę, wspieramy je na każdym kroku. To miejsce jest wyłącznie dla nich, co sprawia, że panie czują się u nas pewniej. Każda jest traktowana indywidualnie.

Indywidualnie – to dziś modne słowo, ale często puste…

Ale nie u nas. Podam przykład – trafiła do nas pani, która miała problem z dosyć dużym brzuszkiem. Dobrałyśmy określone zabiegi i po kilku z nich miała 20 cm mniej w obwodzie. To od razu przełożyło się na lepsze samopoczucie, dało jej więcej pewności siebie. Każda osoba, która do nas trafia, zanim zacznie cokolwiek robić, musi wypełnić specjalną ankietę. Dzięki obszernemu wywiadowi, który przeprowadzamy, dowiadujemy się z jakimi dolegliwościami się zmaga, na co chorowała bądź choruje, czego oczekuje od nas. Wiemy, co możemy polecić, a czego nie wolno. Pierwsze spotkanie i rozmowa są bardzo istotne, ponieważ na jej podstawie ustalany jest program treningów. Musi być on dostosowany indywidualnie dla każdej klientki i uwzględniać ich preferencje treningowe tak, aby łatwiej im było regularnie ćwiczyć.

Które z zabiegów cieszą się największą popularnością w Studio Figura Łódź-Śródmieście?

Najpopularniejsze są fitness i wellness. Dużym zainteresowaniem cieszy się endermologia, pozwalająca odchudzić się, pozbyć cellulitu, wymodelować sylwetkę, a nawet poprawić kontury twarzy. Panie interesują też zabiegi liposukcji ultradźwiękowej, które redukują złogi tłuszczu i cellulitu. Są to zabiegi, które dość szybko dają efekty. A w sezonie jesienno-zimowym bardzo dużym powodzeniem cieszy się fotodepilacja, czyli bezbolesne usuwanie owłosienia. Ale panie przychodzą do nas nie tylko na zabiegi. Przy zrzucaniu kilogramów równie ważne jest to, aby organizm oczyścić z toksyn, zmienić przyzwyczajenia i nawyki żywieniowe, zbilansować odżywianie, pić dużo wody. Panie, które trafiają do nas. dostają także wiedzę jak mają postępować. Studio Figura to nie tylko zabiegi odchudzające i poprawianie samopoczucia. Organizujecie wiele ciekawych wydarzeń z myślą o klientkach. Nasze panie tego potrzebują, więc wychodzimy naprzeciw ich potrzebom. Zapraszam do studia, łączę i edukuję kobiety na różnych płaszczyznach. Warto wspomnieć o dwóch wydarzeniach, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Pierwsze, to spotkania ze stylistką, która pomaga paniom, zmienić wizerunek, dobrać do zmienionej sylwetki odpowiednie ubrania i dodatki. Dodatkowo zapraszam znajomego kardiologa, który prowadzi warsztaty na temat profilaktyki chorób kardiologicznych u kobiet.

Bije z Pani ogromny entuzjazm. Lubi Pani to miejsce?

Kocham! Długo szukałam swojego sposobu na życie i odpowiedzi na pytanie, co chcę robić. W między czasie urodziłam dwoje dzieci, podjęłam pracę w aptece, która nie dawała mi satysfakcji, skończyłam studia i zostałam magistrem zdrowia publicznego. Nauczyłam się masażu klasycznego i gorącymi kamieniami. Pokończyłam wiele kursów. No i kiedyś, a było to na pierwszych urodzinach Studio Figura Bełchatów, gdzie zostałam zaproszona, podjęłam decyzję, że chcę prowadzić takie studio. I tak się stało. Dziś tego, co robię nie traktuję jak zwyczajnej pracy, to dla mnie misja! Ja uszczęśliwiam kobiety (śmiech). l

Rozmawiał Damian Karwowski
Zdjęcia Paweł Keler

 

Łódź-Śródmieście, ul. Dowborczyków 17
tel. 799 819 035
e-mail: biuro@studio-figura-lodz.pl
Godziny otwarcia poniedziałek-piątek 9.00-21.00 sobota 9.00-15.00 niedziela 11.00-17.00