Miejsca

Targowa 77

Targowa 77

To nowy adres na mapie Łodzi, pod którym powstanie efektowna przestrzeń biurowa. Dawna szkoła, którą w 1914 roku zbudowała rodzina fabrykanta Ludwika Grohmana, przez lata stała pusta i niszczała.

Planowana w najbliższym czasie gruntowna renowacja oraz rozbudowa budynku ma przywrócić jej dawny blask. Po rewitalizacji budynek będzie nosił nazwę Targowa 77 i powstaną w nim powierzchnie biurowe o wysokim standardzie, przeznaczone na wynajem.

Spółkę Royal Mill Investment Group Sp. z o.o. Properties Sp.k., inwestora Targowej 77, założyło trzech łódzkich przedsiębiorców – Jerzy Pietrucha, Przemysław Andrzejak i Przemysław Kowalski. Wszyscy mają ogromny szacunek do historii Łodzi i zapewniają, że budynek zostanie przywrócony do świetności z zachowaniem wszystkich wymogów konserwatorskich.

Czerwona cegła i szkło, dobudowana druga kondygnacja nad dawną salą gimnastyczną, od strony wschodniej nowa przestrzeń z windą, dookoła sporo terenów zielonych, plac rekreacyjny ze ścianką wspinaczkową – to wszystko w doskonałym miejscu Łodzi. Niedaleko stąd na Piotrkowską, do Galerii Łódzkiej i nowoczesnego Dworca Fabrycznego. Po sąsiedzku mieści się łódzka „filmówka”, Muzeum Kinematografii i Park Źródliska.

Przestrzeń pomiędzy ulicami Targową, Kilińskiego, Fabryczną i Tylną, to wyjątkowe architektonicznie miejsce. Beczki Grohmana, domy mieszkalne dawnych właścicieli fabryki, pałac przemysłowca będący jednocześnie siedzibą imperium rodu – wszystkie te nieruchomości zachwycają pasjonatów łódzkiej architektury pofabrycznej. Przebudowana i zrewitalizowana stara szkoła przy Targowej 77 ozdobi ten fragment Łodzi, w którym wciąż czuje się ducha łódzkiej przedsiębiorczości i doskonałą atmosferę dla biznesu.