Bez kategorii

Szczupła bez wysiłku

Szczupła bez wysiłku

Która z nas nie chciałaby mieć zgrabnej sylwetki bez zbędnej tkanki tłuszczowej? Jest oczywiście na to sposób, zabiegi wykonywane w Studio Figura Łódź-Śródmieście. Polecamy trzy z nich – endermologię, liposukcję kawitacyjną i Lipo Laser. Efekt gwarantowany – tłuszcz znika bez użycia skalpela.

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną. Dzięki temu zabiegowi możemy się odchudzić, pozbyć cellulitu, wymodelować sylwetkę, poprawić elastyczność skóry, a nawet poprawić kontury twarzy. Na czym polega odchudzające i antycellulitowe działanie endermologii? Masaż połączony z podciśnieniem uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia oraz stymuluje do produkcji włókien kolagenowych. – Do modelowania sylwetki używamy specjalnych urządzeń, w których wykorzystano fale radiowe, podczerwień oraz specjalne rolki do masażu. Po przeprowadzeniu serii zabiegów tkanka tłuszczowa w sposób widoczny zostaje zredukowana – mówi Ewa Jankowska, właścicielka Studia Figura Łódź-Śródmieście.

A jak wygląda zabieg? Pacjentka ubiera się w kombinezon, który przylega do ciała, dzięki czemu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Masaż jest wykonywany za pomocą sterowanej komputerowo głowicy, która składa się z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej. Podczas zabiegu, pod wpływem ciśnienia, między rolki zostaje wciągnięty fałd skórny, który przybiera kształt fali. Wtedy skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz – w ten sposób zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzana do regeneracji.

W przypadku kolejnego zabiegu bez użycia skalpela – liposukcji kawitacyjnej do usunięcia nadmiaru komórek tłuszczowych używa się nieinwazyjnych fal ultradźwiękowych. – W poszczególnych partiach ciała błony komórek tłuszczowych poddawane są procesowi niszczenia, co nie powoduje jednak żadnych uszkodzeń w obrębie tkanki łącznej, naczyń krwionośnych, czy nerwów – tłumaczy Ewa Jankowska.

Na czym polega zabieg? W trakcie zabiegu liposukcji ultradźwiękowej następuje przerwanie błony komórek tłuszczowych, co skutkuje przedostaniem się tłuszczów do przestrzeni międzykomórkowej. Stamtąd przenoszone są wraz z płynami układów limfatycznego i krwionośnego wprost do wątroby. Wskutek procesów przemiany materii zostają one rozłożone i wydalone z organizmu. Zabieg umożliwia uszczuplenie pokładów tkanki tłuszczowej tam, gdzie jest to niewykonalne – aktywnością fizyczną i dietą. To dobry moment, by sprawdzić tego typu zabiegi, bo kiedy jak nie teraz?

Lipo laser

Pozwala na kontrolowane modelowanie sylwetki i utratę zbędnych centymetrów nawet z tych okolic, z których najtrudniej jest się ich pozbyć! – To rozwiązanie dla pań, które chcą pozbyć się centymetrów w obwodzie, ale nie chcą (bądź nie mogą) poddać się bardziej inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej. Jest to zabieg bezpieczny, bezbolesny i nie wymaga żadnego przygotowania. Jak działa Lipo laser? Urządzenie emituje promieniowanie o długości fali 650 nanometrów (jest to tzw. zimny laser), które przenika głęboko do tkanki podskórnej i oddziałuje tylko i wyłącznie na komórki tłuszczowe. W tych komórkach tłuszczowych pod wpływem przenikającego przez skórę promieniowania laserowego dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej powodującej rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które przekazywane są do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane, czyli usuwane naturalną drogą z organizmu, a część zamieniana na energię. Lipo laser oddziałuje jedynie na komórki tłuszczowe, nie uszkadzając sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych. Lipo laser nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje w sposób znaczny i kontrolowany ich zawartość i objętość.