Wydania specjalne

Samochody przestały być dobrem luksusowym

Samochody przestały być dobrem luksusowym

Używany nie znaczy gorszy. Mamy pewne i sprawdzone auta z gwarancją, pochodzące wyłącznie z krajowej sieci dealerskiej. Wyselekcjonowane samochody z udokumentowanym przebiegiem i historią serwisową. Taki zakup jest bezpieczny – mówi Piotr Kujawa, Kierownik Działu Samochodów Używanych.

LIFE IN. Łódzkie: Według dostępnych danych w pierwszym półroczu 2019 roku w Polsce pojawiło się prawie 1,5 miliona ofert sprzedaży samochodów używanych, czyli aż o ponad 300 tysięcy więcej, niż w analogicznym okresie 2018 roku. Można powiedzieć, że Polska jeździ używanymi samochodami. Chętnie wybieramy używane auta?

Piotr Kujawa: Posiadanie samochodu już dawno przestało być luksusem. Zainteresowanie używanymi samochodami wciąż rośnie i dlatego oferta firmy Jaszpol obejmuje również ten segment samochodów. Oferujemy pewne i sprawdzone samochody używane z gwarancją, które pochodzą wyłącznie z krajowej sieci dealerskiej. To podstawa bezpiecznego zakupu dla naszych klientów.

Marka Renault była w pierwszym półroczu tego roku jednym z najlepiej sprzedających się samochodów używanych. Z czego wynika popularność samochodów tej marki wśród klientów?

Samochody marki Renault mają bardzo bogatą gamę modelową. Charakteryzują się nowoczesną sylwetką i bardzo dobrym wyposażeniem. Gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu. Dysponują niezawodnymi, dynamicznymi i ekonomicznymi silnikami. Są to również samochody znane w Polsce od kilku pokoleń.

Które modele cieszą się największą popularnością?

Największym zainteresowaniem cieszy się model Clio, ale wielu klientów wybiera również większe samochody, takie jak Captur czy Kadjar. Są to wyselekcjonowane egzemplarze z udokumentowanym przebiegiem i historia serwisową.

Kto chętniej sięga po używane samochody?

W tym kryterium nie ma zasady. Nasze samochody używane kupują klienci, którzy szukają bezpieczeństwa i komfortu transakcji. Zapewniamy kompleksową obsługę finansową i ubezpieczeniową, a każdy samochód objęty jest gwarancją. Te cechy są ważne dla kogoś, kto szuka dobrego używanego auta.

W porównaniu do roku poprzedniego wzrosła średnia cena używanych samochodów z 16.660 zł do 17.400 zł. Ile klienci firmy Jaszpol są w stanie zapłacić za używane auto?

W naszej ofercie znajdują się samochody zarówno roczne, jak i 10-letnie. Dlatego rozpiętość cenowa jest znaczna: od 20 tysięcy złotych do ponad 100 tysięcy. Najszybciej sprzedają się i najbardziej poszukiwane przez klientów są auta w cenach od 25 do 50 tysięcy złotych brutto.

Ile średnio lat i jaki przebieg mają sprzedawane samochody?

Mamy określone standardy co do odkupowanych samochodów używanych. Dlatego wiek oferowanych samochodów to maksimum 10 lat, a przebieg nie przekracza 200 tysięcy kilometrów. Najczęściej są to samochody 3-, 5-letnie, które klienci chcą sprzedać podejmując decyzję o kupnie nowego pojazdu.

Czy w salonach firmy Jaszpol kupimy samochody używane tylko marki Renault i Dacia?

W naszej ofercie samochodów używanych klienci znajdą wiele marek. Nasze kryteria co do oferty to wiek auta, jego udokumentowana historia serwisowa i przebiegu, a nie marka. Staramy się o jak najbogatszą ofertę, aby każdy klient znalazł interesujące go auto. Zdarza się, że na życzenie klienta szukamy konkretnego modelu na rynku.

Czy klient kupujący samochód używany dostanie na niego gwarancję? Na jakich warunkach, na ile lat?

Samochody z naszej oferty w zależności od wieku i przebiegu mogą zostać objęte dodatkową gwarancją, zarówno rozszerzoną producencką, jak i oferowaną przez naszego partnera Car Garantie zgodnie z programem Renault Selection. Warunki i zakres dodatkowej gwarancji ustalamy indywidualnie dla każdego auta w zależności od priorytetów klienta. W Jaszpolu klient może wyjechać samochodem używanym nawet z 3-letnią gwarancją.

Na co powinniśmy zwracać uwagę przy kupnie samochodu używanego?

To bardzo ważne pytanie, a zakup auta używanego nie jest prosty. Myślę, że najistotniejszy dla każdego właściciela powinien być stan techniczny i prawny pojazdu. Samochody z importu w większości obarczone są wieloma wadami, są powypadkowe, bez historii serwisowej i często z fikcyjną wartością umowy zakupu. Dlatego dla bezpieczeństwa własnego lepiej kierować się transparentnością transakcji i wybierać tzw. samochody krajowe, z pierwszym właścicielem w Polsce, z pełną dokumentacją i wolne od wad. My takie samochody oferujemy naszym klientom od lat i wielu z nich dokonuje kolejnych zakupów w naszej firmie, a następnie poleca nas rodzinie i znajomym.

Czy w związku z dynamicznym rozwojem rynku aut używanych zmieniają się również standardy ofert?

Firma Jaszpol dba o najwyższe standardy w zakresie obsługi klientów i ceni sobie ich czas. Nasze samochody oferowane są w specjalnie przygotowanym i zbudowanym w tym celu salonie. Klienci w komfortowych warunkach mogą obejrzeć samochód, zapoznać się z jego dokumentacją i stanem technicznym. Posiadamy specjalne stanowisko diagnostyczne, gdzie zarówno w trakcie sprzedaży, jak i kupowania, można zweryfikować stan pojazdu. Klienci mogą pozostawić swój dotychczasowy samochód w rozliczeniu lub skorzystać z dogodnych form finansowania. Dla ich wygody wszystkie formalności realizujemy na miejscu. Z naszego salonu można wyjechać autem już przerejestrowanym, z nową polisą ubezpieczeniową i gwarancją. Oferowane samochody są w nienagannym stanie estetycznym, gotowe do dalszej eksploatacji. Na życzenie klienta możemy auto doposażyć w potrzebne akcesoria jak hak, czujniki parkowania czy bagażnik dachowy.