Czas wolny

Paczka pełna pasji

Paczka pełna pasji

O miłości do tańca i Nowego Jorku, artystycznej duszy, realizowaniu marzeń i rozwijaniu artystycznych talentów rozmawiamy z Agnieszką Cygan, tancerką, choreografem, reżyserem, właścicielką Centrum Artystycznego Paczka.

LIFE IN. Łódzkie: Zacznę od tańca – kiedy pojawił się w Pani życiu i czy była to miłość od pierwszego wejrzenia?

Agnieszka Cygan: Bez wątpienia była to miłość od pierwszego wejrzenia. Do szkoły podstawowej, w której się uczyłam przyszły panie, które chciały wypromować swoją szkołę tańca i dały pokaz tańca synchronicznego. Dla mnie była to wówczas prawdziwa magia, nie mogłam uwierzyć, że ktoś może poruszać się tak energicznie i do tego w równym tempie. Następnego dnia byłam już na pierwszych zajęciach z tańca nowoczesnego. I tak już zostało do dziś, tańczę każdego dnia.

Broadway Dance Center w Nowym Jorku, Visceral Dance Center w Chicago i Millenium Dance Complex w Los Angeles. W którym z miejsc nauka przyniosła najwięcej satysfakcji?

Nowy Jork to miasto, o którym marzyłam od dziecka, tam też trenowałam najdłużej, poznawałam najlepszych choreografów na świecie, brałam udział w ulicznych bitwach tanecznych. To miejsce jest najbliższe memu sercu. Taki Nowy Jork przenoszę teraz tutaj do mojego miasta, w podziemiach otworzyłam swoje centrum artystyczne i przychodzą tu artyści z całej Łodzi. Próbuję tworzyć miejsce rozwoju z prawdziwego zdarzenia, dla osób z pasją. Mam nadzieję, że nasi kursanci to czują i tworzymy zgraną Paczkę!

Centrum nazywa się Paczka i zachęca, by rozwijać w nim swoje talenty artystyczne i realizować marzenia.

W Łodzi, poza Paczką, nie ma takiego miejsca, w którym można jednocześnie tańczyć, śpiewać i szlifować talent aktorski. Szkoła Filmowa, która działa w naszym mieście, nie organizuje warsztatów, na których młodzież mogłaby się przygotować do trudnego egzaminu z emisji głosu czy tańca. U nas uczą aktorzy łódzkich teatrów, zawodowi tancerze czy wokaliści, nie ma ludzi przypadkowych. Grupy na zajęciach są nieliczne, tak by pedagog mógł się skupić na każdym indywidualnie. Rozwijamy dzieci, młodzież i dorosłych po to, by czuli się przede wszystkim szczęśliwi i wiedzieli, że idą w dobrym kierunku. Najważniejsza jest jakość i zadowolenie naszych kursantów.

Jakie zajęcia ma w swojej ofercie Paczka?

Taniec, śpiew, aktorstwo, akrobatyka, sztuki wizualne, musical. W planach mamy kursy dla szczudlarzy czy mimów. Pracujemy w grupach i indywidualnie. Przygotowujemy ludzi do egzaminów do szkół artystycznych. Kierunkujemy ich talenty. Chcemy przygotować naszych kursantów również do stresu jaki towarzyszy castingom do filmu czy do spektaklu w teatrze.

Nadal działacie w tak zawrotnym tempie – gale, konkursy, liczne akcje, czy może jest już czas na chwilę odpoczynku.

Jesteśmy na rynku kilkanaście miesięcy i faktycznie, mamy już kilka sukcesów na koncie! Odpowiadaliśmy za oprawę artystyczną wyborów Miss Polski Ziemi Łódzkiej, układaliśmy choreografię do ogólnopolskiej gali Mister Polski, wzięliśmy udział w Dotknij Teatru i spektakl Szymona Nygarda i Joanny Wiśniewskiej zrobił niesamowite wrażenie. Zorganizowaliśmy bitwę taneczną na ulicy Piotrkowskiej! Chcemy więcej! Nie potrzebujemy odpoczynku, bo nasza praca jest przyjemnością! Czasem przychodzą chwile zwątpienia, ale to chyba związane jest z tym, że bardziej mam duszę artystki niż bizneswoman.

Nie tylko taniec jest Pani wielką pasją, słyszałem, że gotowanie także.

No tak! Mam wiele pasji, jedną z nich jest właśnie gotowanie, które sprawia mi wiele przyjemności. Doceniły to nawet osoby biorące ze mną udział w programie Ugotowani, emitowanym w TVN. Na co dzień brakuje mi jednak czasu na gotowanie i przygotowywanie wykwintnych dań, więc czasem jem też kebab (śmiech).

Rozmawiał Damian Karwowski

PACZKA – Centrum Artystyczne

Łódź, ul. Zgierska 42A
biuro@paczkacentrumartystyczne.pl
tel. 535 169 709
tel. 504 980 834