Czas wolny

Dobro ludzkich serc zwyciężyło

Dobro ludzkich serc zwyciężyło

Niemal pół miliona złotych udało się zebrać dzięki akcji „Dach dla Gajusza” na pilny remont w siedzibie fundacji! Dach budynku groził zawaleniem i był coraz większym niebezpieczeństwem dla Gajuszątek, czyli podopiecznych Fundacji.

Na szczęście ponad 20 tysięcy osób z wielkim sercem i empatią odpowiedziało na apel o pomoc. W niecały miesiąc od uruchomienia zbiórki udało się zebrać łącznie 456.425 złotych, a całkowita wartość przedsięwzięcia przekroczy próg 600.000 złotych.

Dobro ludzkich serc po raz kolejny zwyciężyło. Suma wpłat to ponad 100 procent potrzebnej kwoty, zebranej m.in. dzięki zaangażowaniu Sióstr ADiHD, czyli Ilony oraz Mileny Krawczyńskich. Influencerki od początku aktywnie zagrzewały do wpłat i sprawiły, że zbiórka zyskała ogromny zasięg w tak krótkim czasie. Na inicjatywę żywo zareagowała również Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, apelując do łodzian o pomoc oraz dziennikarz i prezenter telewizyjny Zygmunt Chajzer, który wspierał zbiórkę swoimi zasięgami.

Sukces zbiórki to jednak przede wszystkim zasługa trojga inicjatorów – Krzysztofa Zacharego – Prezesa Polskiej Grupy Instalacyjnej OZE, która poza zebraną kwotą pokryje koszt zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej o wartości 50 000 zł; Piotra Leśniaka z firmy BUDOMAL, która ufunduje prace remontowe o wartości 50 000 zł; Mateusza Lipskiego z agencji PROGRESSIVO, odpowiedzialnej za działania komunikacyjne w ramach kampanii społecznej o wartości ponad 50 000 zł.

Remont rozpocznie się już niebawem, dzięki czemu podopieczni Gajusza odzyskają swój bezpieczny dach nad głową. W siedzibie Fundacji działa Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny dla 20 chorych noworodków, którymi rodzice nie mogą lub nie chcą się zajmować, a także hospicjum stacjonarne zwane Pałacem dla 12 dzieci, które nigdy nie wyzdrowieją.