Bez kategorii

Kulinarna inauguracja Monopolis już w długi weekend!

Kulinarna inauguracja Monopolis już w długi weekend!

Już w środę, 10 czerwca rozpocznie się pięciodniowa kulinarna inauguracja jednego z najbardziej wyczekiwanych projektów mixed-use w Polsce. W imieniu swoich restauratorów na wydarzenie zaprasza Monopolis. Stoliki warto rezerwować jak najszybciej.

Przez cały długi czerwcowy weekend goście odwiedzający Monopolis, czyli kompleks po dawnych zakładach Monopolu Wódczanego w Łodzi, będą mogli skosztować pysznych dań w restauracjach, piekarni i kawiarni znajdujących się na terenie kompleksu. Każdego dnia (od środy do niedzieli) będzie można posłuchać muzyki na żywo (transmitowanej również online). Ze względu na ograniczenia sanitarne i bezpieczeństwo gości, pierwszeństwo wstępu w tych dniach na teren Monopolis będą miały osoby, które wcześniej dokonają rezerwacji bezpośrednio w lokalach.

Uroczysta kolacja otwierająca ten wyjątkowy gastro-pasaż odbędzie się w środę 10 czerwca. Każdy z szefów kuchni przygotował na tę okazję dedykowane menu, które serwowane będzie pod rozgwieżdżonym niebem, w restauracyjnych ogródkach znajdujących się w unikatowym pasażu w Monopolis. Do wyboru jest zatem włoski klimat w Trattoria Italiana, japoński nastrój w Sendai Sushi, śródziemnomorska atmosfera w Arterii, stylowy wieczór w Monocafe, a także nieoczywiste spotkanie w Piekarni Łódź.

Inauguracja będzie jednak obfitowała nie tylko w doznania kulinarne. Oprócz muzyki na żywo wszyscy zgromadzeni wezmą także udział (online) w wernisażu Kalendarza Virako 2020/2021 transmitowanym prosto z ARTgalerii Monopolis. Swą obecność potwierdził autor fotografii Sebastian Ćwik oraz modelka, Maria Konieczna, która współpracowała z największymi domami mody, m.in. z Cartier.

W kolejnych dniach weekendu (11 – 13 czerwca) wieczornym spotkaniom kulinarnym będzie również towarzyszyć muzyka na żywo. Zwieńczeniem wyjątkowego weekendu będzie niedzielny rodzinny brunch (14 czerwca) zaplanowany w godzinach 13.00-16.00.

– Z niecierpliwością wraz ze wszystkimi restauratorami odliczamy dni do kulinarnej inauguracji Monopolis. Jestem przekonany, że nasza inwestycja znacząco wzbogaci kulinarną ofertę miasta. I chociaż ostatnie tygodnie były dla nas i dla właścicieli lokali czasem intensywnych działań, wiem że było warto. Jesteśmy gotowi na przyjęcie naszych gości i oczywiście zapraszamy do rezerwacji stolików – mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako, Inwestora Monopolis.

***

Monopolis to projekt rewitalizacyjny dawnych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku. Na początku stycznia została tam uruchomiona część biurowa oraz odbyła się inauguracja teatru na Scenie Monopolis. W kolejnych etapach zostaną wybudowane dwie wieże biurowe, a w dawnym magazynie spirytusu powstanie basen ze strefą fitness. Wyjątkowość inwestycji potwierdza fakt, że Monopolis znalazł się wśród nominowanych do prestiżowych nagród MIPIM Awards, w kategorii projektów wielofunkcyjnych. Zwycięzcy zostaną wyłonieni już we wrześniu podczas uroczystej gali w Paryżu. Autorem projektu jest Rafał Grzelewski z pracowni Grupa 5 Architekci.