Raporty

Korzystajmy z golfa pod dachem!

Korzystajmy z golfa pod dachem!

Dlaczego warto skorzystać z oferty City Golf Łódź, czy każdy może spróbować wbić piłkę do dołka i z kim najlepiej spędzić czas na greenie opowiada Anna Czaporowska, menadżer City Golf Łódź.

 

Kompleks City Golf Łódź to nowe miejsce na golfowej mapie Polski. Warto dodać, że największe w tej części Europy. Co czeka na fanów golfa, którzy zdecydują się na wizytę przy Elektronowej 4?

Pięć symulatorów Trackman do ćwiczeń. Urządzenia takie same, jak te, z których korzystają najlepsi golfiści na świecie. Są trzy stanowiska otwarte i dwa stanowiska VIP. Można wybrać pole golfowe, na którym chcemy grać. Dostępnych jest osiemdziesiąt pięć najlepszych pól z całego świata. Używana technologia precyzyjnie mierzy siłę uderzenia, kąt lotu piłki i jej prędkość. Symulatory to najlepsze miejsce, by zacząć grę w golfa. I to nie w pojedynkę. Stanowiska zaprojektowano tak, że z każdego może korzystać grupa trzy-czteroosobowa, a w przypadku eventów czy spotkań towarzyskich nawet osiem osób. Trackman daje też możliwość gry dzieciom. Wówczas na ekranie wyświetlają się różne animacje, a dzieci próbują celować w konkretne miejsca. Każda piłka wygrywa, więc dzieci mają dużo dobrej zabawy.

Do tego nasi goście mają do dyspozycji dwa greeny przeznaczone do treningu gry krótkiej. Jeden ma trzysta mkw., a drugi sto mkw. Oba otoczone różnymi rodzajami trawy, terenem hipsometrycznym oraz bunkrami. Ważnym punktem jest symulator PuttView, który dzięki rozszerzonej rzeczywistości zmienia green w interaktywną platformę edukacyjną. Każdy, kto gra, otrzymuje informacje, z jaką prędkością i jaką trajektorią uderzył piłkę. Gracze analizują potem swoje wyniki, sprawdzają, co mogą robić inaczej, by grać lepiej. Jest również pięciostanowiskowy driving range, czyli golfowa strzelnica. Jest też green z dużymi „breakami”.  W sumie to prawie trzy tysiące mkw. do gry w golfa niezależnie od pogody.

To miejsce jest przeznaczone dla profesjonalistów, którzy chcą poćwiczyć przed turniejami, czy dla wszystkich, którzy zamierzają rozpocząć swoją przygodę z golfem?

Dla każdego. City Golf Łódź to miejsce, które powstało z wielkiej pasji do golfa i po to, żeby promować ten sport. Stworzono je z myślą o miłośnikach gry na różnych poziomach zaawansowania, ale również dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tą wyjątkową dyscypliną sportową.

Pewnie jest wielu takich, którzy odwiedziliby Was, choćby z ciekawości, ale się krępują…

Niepotrzebnie. To miejsce z ofertą dla wszystkich. Mamy „zielone godziny dla zielonych”, czyli dni otwarte właśnie dla tych, którzy chcą zacząć grać w golfa, ale nie wiedzą jak. Prowadzimy również swoją akademię, w której działa kilka grup wiekowych – dla dzieci, dla młodzieży i dla dorosłych. W czwartki o jedenastej i siedemnastej mamy otwarte godziny dla seniorów. Ostatnio na takie spotkanie przyszło ponad dwadzieścia osób

Czyli jak idziemy do City Golf Łódź, to najlepiej całą rodziną?

Zdecydowanie warto wybrać się do nas w gronie rodzinnym albo ze znajomymi. Dziś, gdy wszyscy jesteśmy przylepieni do smartfonów, czasami trzeba się od nich oderwać i spędzić czas w rodzinnym gronie. Golf to towarzyski sport i świetnie się sprawdza, jako miejsce rodzinnej integracji. Zapraszamy również osoby, które nie mają, z kim grać. Na naszych otwartych godzinach na pewno kogoś spotkają, a na czwartkowych i niedzielnych turniejach można poznać nowego kompana do gry.

Ile zatem zapłaci czteroosobowa rodzina za kilkugodzinny pobyt u Państwa?

Przychodząc do nas, nie płaci się za osobę tylko za czas, który się spędza na symulatorach czy na greenie. Godzina na stymulatorze kosztuje sto dwadzieścia złotych, a na greenach tylko trzydzieści złotych. Taniej niż gra w kręgle albo wyjście na lodowisko.

W kompleksie działa sklep, w którym można się zaopatrzyć we wszystko, co potrzebuje golfista. Ale jeżeli zechcę skorzystać z Państwa oferty i spróbować gry w golfa, to chyba nie muszę od razu kupować kija i piłeczki?

Nasz sklep oferuje wszystkie rzeczy potrzebne do gry w golfa, ale żeby u nas zagrać, nie trzeba zaczynać od sklepu. Warto po prostu przyjść, a my zapewnimy wszystko, co potrzeba. Do pomocy naszych gości jest też trener golfa, trener personalny, fizjoterapeuta.

W kompleksie przy Elektronowej 4 czeka nie tylko golf. Słyszałem, że można tu także zorganizować spotkanie biznesowe. Można?

Oczywiście. Na otwarciu kompleksu gościliśmy ponad dwieście osób. Standardowo organizujemy spotkania integracyjne lub biznesowe dla grup od dziesięciu do sześćdziesięciu osób. Wtedy jest pewność, że każdy będzie mógł zmierzyć się z piłką do golfa. Oczywiście zapewniamy catering i wszystko, co potrzebne do dobrej zabawy. Firmy chętnie też przeprowadzają u nas szkolenia, czy warsztaty, a po części „zawodowej” uczą się grać w golfa.

Rozmawiał: Robert Sakowski
Zdjęcie: Paweł Keler

City Golf Łódź
Łódź, ul. Elektronowa 4
kontakt@citygolflodz.com
www.citygolflodz.com