Raporty

Benefit Broker Group, czyli ubezpieczenia szyte na miarę!

Benefit Broker Group, czyli ubezpieczenia szyte na miarę!

O tym, jak zmieniła się branża brokerska przez ostatnie lata i co warto ubezpieczyć, rozmawiamy z Arturem Stępniem, prezesem Benefit Broker Group, łódzkiej firmy, która na rynku ubezpieczeń działa od ponad 10 lat i słynie z tego, że nie boi się trudnych wyzwań.

 

Jaka ścieżka zawodowa doprowadziła Pana do tego miejsca, czyli bycia prezesem prężnie działającej firmy brokerskiej w województwie łódzkim?

Pochodzę ze Zduńskiej Woli, bardzo ciekawego biznesowo miasta, gdzie powstały tak znane marki jak Budvar, Brubeck, Zwoltex czy Gatta. Pierwszy biznes założyłem w wieku dziewiętnastu lat i tak zaczęła się moja przygoda z ubezpieczeniami i finansami, później pracowałem jako underwriter i negocjator w Pionie Klienta Korporacyjnego PZU, ostatecznie dekadę temu uzyskałem zezwolenie na wykonywanie działalności brokerskiej z KNF i rozpocząłem pracę pod własną marką. Dzisiaj obsługujemy największe spółki w województwie, ale też sięgamy dalej. Mamy klientów instytucjonalnych i spółki z praktycznie wszystkich branż – od dużych producentów, przewoźników, firm budowlanych przez podmioty samorządowe po szpitale.

Czy kiedy Pan zaczynał, ta branża wyglądała inaczej? Jakie największe zmiany można dostrzec?

Wprowadzenie nowych technologii, w tym rozwój Internetu, analizy danych, a w ostatnim czasie sztucznej inteligencji, drastycznie zmieniło sposób, w jaki funkcjonują firmy brokerskie i cały rynek ubezpieczeniowy i finansowy. Nowe narzędzia umożliwiają bardziej efektywne zarządzanie, lepszą personalizację usług i szybszą obsługę klienta. Dostrzegamy oczywiście koncentrację rynku, więksi przejmują mniejszych, tendencję do konsolidacji widzimy na całym świecie. My uparcie budujemy swoją lokalną markę i robimy to w wysokich standardach i wierzę, że dzięki temu będziemy nadal się rozwijać.

Na rynku mamy obecnie sporo firm brokerskich, co wyróżnia Benefit Broker Group ?

Mamy taką filozofię, że działamy trochę jak przewidujący projektant i profesjonalny zakład krawiecki szyjąc garnitur na miarę. Nasz klient jest dla nas najważniejszy, dostosowujemy się do niego, rozpoznajemy potrzeby. Naszą misją jest to, że pomagamy większym, by byli jeszcze więksi, a nowym rosnącym i innowacyjnym spółkom, na przykład dzięki szerokiemu wachlarzowi gwarancji, pomagamy brać udział w przetargach i zabezpieczać kontrakty, których nie mogliby zabezpieczyć bez dźwigni, jaką dają uzyskane przez nas gwarancje.

Doradzamy przy zabezpieczeniu odroczonych należności handlowych. Dzięki temu firmy mogą zabezpieczyć swoje należności przed ryzykiem niewypłacalności ich klientów, co zapewnia stabilność finansową i minimalizuje straty związane z niezapłaconymi fakturami. Nasza ekspertyza w dziedzinie ubezpieczeń kredytów kupieckich pozwala klientom skupić się na rozwoju swojej działalności, mając pewność, że ich finanse są odpowiednio zabezpieczone.

Co można ubezpieczyć?

Tak naprawdę wszystko. Wprowadzamy dla klientów mniej znane produkty, ale też kompleksowo szkolimy kadrę zarządzającą i menedżerską w tym zakresie. Przykładem mogą być ubezpieczenia cywilnej odpowiedzialności członków zarządów i władz spółek, ubezpieczenia zdrowotne, czy też ubezpieczenia cybernetyczne, które udało się wielu klientom zaimplementować, a dzięki posiadanej ochronie udało się uniknąć ogromnych kosztów. Dzisiaj te ubezpieczenia są już dla naszych klientów standardem w oczekiwanym zakresie ochrony.

Jesteście znani z tego, że jak się nie da czegoś ubezpieczyć, to Wy się tego podejmujecie. Nie boicie się ryzyka?

To prawda, że nie boimy się trudnych wyzwań. Ryzyko to dla nas codzienność, a nasi brokerzy to w zdecydowanej większości specjaliści z ponad dwudziestoletnim stażem w branży. Współpracujemy ze wszystkimi towarzystwami ubezpieczeń, gwarantującymi ochronę w zakresie ubezpieczeń majątkowych, komunikacyjnych, finansowych czy życiowych, jak i operatorami medycznymi. Od początku współpracujemy z certyfikowanymi brokerami Lloyd’s. To największy rynek ubezpieczeniowy na świecie. Jeśli nie da się ubezpieczyć jakiegoś ryzyka w Polsce, ze względu na dużą pojemność, wartość kontraktu albo z uwagi na nadzwyczajne ryzyko, to my jesteśmy w stanie znaleźć taką ochronę, korzystając z firm ubezpieczeniowych z całego świata zlokalizowanych od Nowego Jorku po Tokio. I to jest nasza przewaga.

Rozmawiała: Agnieszka Mikołajczyk
Zdjęcie: Paweł Keler

Benefit Broker Group Sp. z o.o.
Łódź, ul. Tuwima 30 lok.
e-mail: artur.stepien@benefitbroker.eu