Miejsca

Kasztel Uniejów: wyjątkowy, smaczny, gorący

Kasztel Uniejów: wyjątkowy, smaczny, gorący

Szukasz miejsca na romantyczny wypad we dwoje, chcesz ciekawie spędzić czas z najbliższymi, potrzebujesz miejsca na konferencję biznesową? To wszystko oferuje Hotel&Spa**** Kasztel Uniejów, o którym rozmawiamy z Moniką Tokarek- Bartczak, menedżer Hotelu.

LIFE IN. Łódzkie: Kąpiel w czekoladzie, w piwie albo winie. Można też w maśle shea albo w kozim mleku. Do wyboru, do koloru. Spa w Kasztelu Uniejów, to oryginalne i wyjątkowe miejsce na relaks. Raczej nie narzekacie na brak zainteresowania?

Monika Tokarek-Bartczak: To prawda, nie narzekamy na brak zainteresowania. Oferta spa Kasztelu Uniejów jest oparta na dobrodziejstwach płynących z lokalnych źródeł geotermalnych. Oferujemy kąpiele w wodzie solankowej, która ma niesamowite właściwości dla skóry, uspokaja, poprawia nastrój, wycisza i doskonale przeciwdziała infekcjom. Poza tym naszą specjalnością są kąpiele termalne w baliach, czyli kilkuosobowych wannach, których tu w Kasztelu mamy aż 16. Dzięki temu możemy przyjąć nawet grupę do 80 osób.

Z jakich kąpieli najczęściej korzystają Wasi goście?

Dużą popularnością cieszą się kąpiele solankowe z dodatkiem koziego mleka, którego właściwości zdrowotne znane są od czasów starożytnych. Kąpiel taka dostarcza skórze cennych protein, witaminy B, wapnia oraz innych składników mineralnych. Po takiej kąpieli skóra jest gładsza, bardziej świeża, lepiej ukrwiona i elastyczna. W naszej ofercie znajdują się też kąpiele dla dzieci. W baliach króluje wtedy uwielbiana przez najmłodszych czekolada. W naszej ofercie urodzinowej przeznaczonej dla dzieci jest też kąpiel pomarańczowa czy z gigantyczną pianą i bańkami mydlanymi. Balie chętnie też rezerwowane są na wieczory panieńskie i kawalerskie. Kąpiele łączymy również z animacjami, podczas których Baliowa i Kasztelan opowiadają o dawnych zwyczajach kąpielowych. Ciągle poszukujemy nowych pomysłów na kąpiele w baliach, na jesień wprowadzamy do oferty kąpiele w sianie oraz ziołowe. Realizujemy również autorskie pomysły naszych gości.

Kobiety i mężczyźni preferują te same kąpiele, czy dokonują różnych wyborów?

Kobiety głównie wybierają kąpiele w czekoladzie, która nie tylko ma działanie aromaterapeutyczne, ale i pielęgnacyjne. Taka kąpiel poprawia ukrwienie i wygładza skórę, a dzięki zawartych w czekoladzie antyoksydantach opóźnia procesy starzenia. Wśród mężczyzn królują kąpiele w winie i piwie, połączone z degustacją trunków, które są użyte do kąpieli. Z kolei pary uwielbiają kąpiele w płatkach róż i najczęściej wybierają balie VIP-owskie, gdzie mogą mieć więcej prywatności. Warto podkreślić, że dysponujemy również baliami zewnętrznymi, gdzie kąpiel zimą może być szczególnie atrakcyjna.

Jak kąpiele w solance uniejowskiej, oferowane w strefie spa wpływają na nasze ciało?

Woda, którą wykorzystujemy we wszystkich kąpielach jest wydobywana z gorących źródeł, znajdujących się dwa kilometry w głębi ziemi. Słona woda uniejowska ma dobroczynne właściwości dla skóry, stawów i organów wewnętrznych. Zawiera związki sodu, potasu, magnezu, fluoru, siarki i bromu. Zawartością jodu dorównuje wodzie z Morza Bałtyckiego!

Polecana jest dzieciom, zwłaszcza tym często chorującym na infekcje dróg oddechowych. Ze względu na swoje właściwości jest wykorzystywana w rehabilitacji oraz w profilaktyce i leczeniu schorzeń układów pokarmowego, krążenia, oddechowego, nerwowego i układu ruchu na przykład przy urazach ortopedycznych i dyskopatii. Dobrze wpływa na dolegliwości nosa, ucha, gardła i krtani, a także chorób mięśni i skóry. Woda termalna to największy skarb naszej uniejowskiej ziemi.

Goście Kasztelu mogą też korzystać z kabiny floatingowej. Proszę powiedzieć co to jest i jakie ma właściwości?

Kapusła floatingowa to wciąż nowość na polskim rynku. W Uniejowie, jesteśmy jedyni, którzy oferują takie seanse. Kapsuła wypełniona jest wodą z solą EPSOM, zawierającą dużą ilość magnezu oraz siarki. Podczas seansu dryfujemy na powierzchni wody. Mięśnie rozluźniają się, znika ból pleców, karku i stawów. Floating jest polecany kobietom w drugim i trzecim trymestrze ciąży, ponieważ doskonale odpręża, odciąża kręgosłup, redukuje bóle pleców. Godzina snu podczas seansu, odpowiada czterem godzinom snu nocnego. Dzięki temu zabiegowi można szybko się zregenerować, to doskonały zabieg przed „wielkim wyjściem”.

W strefie spa oferujecie także zabiegi kolagenowe na twarz i na całe ciało. Jak działają i jaki efekt dają?

Nasze autorskie zabiegi kolagenowe to zastrzyk młodości dla skóry. Kolagen zagęszcza i ujędrnia skórę, pobudza proces odnowy i regeneracji, rozświetla i spłyca zmarszczki.

Macie także szeroką ofertę masaży. Kto je wykonuje i który poleca Pani szczególnie?

Zatrudniamy doskonałych fizjoterapeutów. Osobiście polecam masaże czekoladą, po których skóra jest doskonale nawilżona i pięknie pachnie. Dla osób poszukujących detoksykującego masażu polecamy masaże bańką chińską. W ofercie mamy też masaże lecznicze.

Jeżeli już poprawimy swoje samopoczucie i zrelaksujemy się, to możemy skorzystać z oferty restauracji. Opinie Państwa gości na temat serwowanych potraw są znakomite. Jaką kuchnię oferuje Kasztel Uniejów?

Mimo swojej krótkiej działalności, Restauracja Kasztelańska zdobyła już uznanie naszych gości i jest uważana za miejsce, w którym można smacznie zjeść. Zdobyliśmy dwa wyróżnienia podczas tegorocznego Festiwalu Smaków, organizowanego w Uniejowie. Oferujemy kuchnię europejską opartą w większości na regionalnych produktach, kupowanych od lokalnych dostawców.

Jedną z części kompleksu Kasztel Uniejów jest wieża, w której mieści się kawiarnia i sala konferencyjna. Organizujecie spotkania biznesowe, konferencje?

Tak, naszą ofertę również kierujemy do firm. To idealne miejsce dla niewielkich grup biznesowych, które cenią sobie kameralność i obiekt na wyłączność. Organizujemy spotkania biznesowe do 30 osób. Kawiarnia na wieży, która jest stylizowana na dawną basztę rycerską przyciąga nie tylko turystów, ale również okolicznych mieszkańców. To bardzo klimatyczne miejsce, gdzie można napić się dobrej kawy i spróbować deserów, przygotowywanych przez naszego hotelowego cukiernika. Już wkrótce będzie tu można również potańczyć.

To miejsce na weekendowe wypady z całą rodziną czy może bardziej na biznesowe spotkania?

Łączymy biznes i rodzinne pobyty. W tygodniu głównie obsługujemy gości biznesowych, natomiast weekendy oblegane są przez pary szukające romantycznych pobytów oraz rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych skierowaliśmy ofertę naszego parku linowego, mamy również ofertę spa dla dzieci z kąpielą w czekoladzie. Dzięki dobrej współpracy z Termami Uniejów, naszym gościom oferujemy 50-procentowe zniżki na baseny termalne i do zaprzyjaźnionego ZOO Safari w Borysewie.

 

Rozmawiał Robert Sakowski
Zdjęcia Paweł Łacheta

Hotel & Spa **** Kasztel Uniejów
ul. Zamkowa 6
99-210 Uniejów
recepcja@kaszteluniejow.pl
tel. 690 904 003
Czynne całą dobę.