Bez kategorii

Firmowe auta elektryczne z dopłatą

Firmowe auta elektryczne z dopłatą

.

Wnioski o dotację na zakup samochodu osobowego i dostawczego na prąd mogą składać już przedsiębiorstwa, samorządy, fundacje, spółdzielnie, rolnicy i związki wyznaniowe. Można otrzymać nawet 27 tys. zł na samochód osobowy i do 70 tys. zł na samochód dostawczy.

Po auta elektryczne z dopłatą zapraszamy do salonów Grupy Jaszpol, oferującej marki Renault, Dacia i Opel.

 

– Do tej pory o dofinansowanie na zakup aut elektrycznych wnioskować mogły osoby fizyczne. Teraz nadszedł czas na przedsiębiorstwa i instytucje, czyli firmy, jednostki sektora finansów publicznych, instytuty badawcze, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, rolników indywidualnych oraz kościoły i inne związki wyznaniowe, które mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację do zakupu pojazdu elektrycznego i wodorowego – mówi Izabela Augustyniak, doradca ds. samochodów elektrycznych w Grupie Jaszpol.

To trzecia odsłona programu „Mój elektryk”, realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego celem jest wsparcie rozwoju elektromobilności w kraju. Program ma trwać do 30 września 2025 roku. Jeżeli budżet zostanie wyczerpany wcześniej, będzie to równoznaczne z zakończeniem dotacji.

Dotacja obejmuje tylko fabrycznie nowe pojazdy, które nie były przed zakupem zarejestrowane lub zostały zakupione i zarejestrowane przez dealera samochodowego, importera lub firmę leasingową, z przebiegiem do 50 km. Jak podaje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych, w końcu października 2021 r. w Polsce były zarejestrowane 33143 samochody osobowe z napędem elektrycznym. Przez pierwsze dziesięć miesięcy tego roku ich liczba zwiększyła się o 11549 sztuk, tj. o 105 procent w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej — wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Park elektrycznych samochodów dostawczych i ciężarowych zwiększył się do 1412 pojazdów.

Dopłata na samochód osobowy

  • Dopłata 18 750 zł — dla klientów indywidualnych i firm, jeśli roczny przebieg kupowanego samochodu elektrycznego wyniesie do 15 tys. km
  • Dopłata 27 000 zł — dla klientów indywidualnych i firm, jeśli zadeklarujesz roczny przebieg powyżej 15 tys. km. Jeśli masz Kartę Dużej Rodziny, roczny przebieg może być poniżej 15 tys. km, a i tak otrzymasz dopłatę 27 tysięcy.
  • Do wyboru: Renault Zoe-tech, Dacia Spring, Opel Corsa-e, Mokka-e, Combo-e Life

Samochody dostawcze

  • Dopłata 20% ceny samochodu (nie więcej niż 50 tys. zł) – jeśli roczny przebieg kupowanego samochodu elektrycznego wyniesie do 20 tys. km
  • Dopłata 30% ceny samochodu (nie więcej niż 70 tys. zł) – jeśli zadeklarujesz roczny przebieg kupowanego samochodu elektrycznego > 20 tys. km
  • Do wyboru: Renault  Kangoo E-tech, Master E-tech, Opel Vivaro-e Furgon, Vivaro-e Kombi, Zafira-e Life, Combo-e Cargo